Вимоги до швейних виробів - раздел Философия, Загальні поняття товарознавства продовольчих товарів. Предмет, метод і зміст товарознавства До Загальних Вимог Відносять Ергономічність, Антропометричність, Гігієнічн...
До загальних вимог відносять ергономічність, антропометричність, гігієнічність естетичність і надійність.
Ергономічні вимоги. Швейні вироби повинні бути зручними в користуванні, відповідати антропометричним ознакам тіла людини, створювати комфортність у процесі експлуатації, мати невелику масу.
Антропометричні вимоги характеризують відповідність конструкції виробу і його елементів формі й розмірам тіла людини, що забезпечує зручність користування виробом і раціональне витрачання енергії людини. Одяг не повинен обмежувати рухів людини, забезпечувати нормальні умови для дихання, кровообігу, запобігати втомі.
Гігієнічні вимоги - мікроклімат у підодяговому просторі (температура, вологість, газовий склад, токсичність, забруднення тощо) і параметри одягу (конструкція виробу, структура макета тощо) повинні забезпечувати гарне самопочуття й працездатність людини.
Психофізіологічні вимоги виконуються в тому випадку, якщо одяг відповідає особливостям функціонування органів чуття людини, її звичкам. Наприклад, розміщення кишень, напрям застібки (зліва направо у чоловічому і справа наліво у жіночому одязі), зручність одягання і роздягання, маса одягу.
Естетичні вимоги. Одяг формує зовнішній вигляд людини. Саме тому в комплексі вимог, що ставляться до нього, естетичні вимоги посідають особливе місце. Вони передбачають відповідність виробу суспільним ідеалам, стилю й моді. Естетична оцінка реальних виробів виявляється при зіставленні їх з ідеалом - уявленням людини про прекрасне, що утворюється у свідомості людини під впливом ряду чинників: рівня життя, умов праці, рівня виробництва і культури, кліматичних і національних особливостей.
Надійність швейних виробів. Швейні вироби, як і інші товари, повинні протягом певного відтинку часу виконувати свої основні функції, задовольняючи поставлені до них вимоги, що характеризуються надійністю. Надійність швейних виробів визначається такими властивостями: довговічністю, збережуваністю і ремонтопридатністю.
Усі матеріали, що використовуються для виготовлення швейних виробів за цільовим призначенням, поділяють на сім груп: основні, підкладкові, докладні, теплозахисні, матеріали для скріплення деталей одягу, фурнітуру, оздоблювальні.
Основні матеріали використовуються для виготовлення всіх деталей верху швейних виробів.
Підкладкові матеріали. У швейних виробах використовують підкладкові тканини, трикотажні полотна й штучне хутро.
Докладні матеріали використовують для надання форми окремим деталям швейних виробів, а також зміцнення основних його деталей і зменшення розтяжності при носінні.
Теплозахисні матеріали застосовують для виготовлення утеплювальних прокладок зимового одягу й головних уборів. Це вата, ватин, поролон або об'ємні клейові, в'язально-прошивні і голкопробивні неткані утеплювачі.
Матеріали для скріплення деталей швейних виробів. Розрізняють ниткові і клейові з'єднання деталей і вузлів швейних виробів. Основним матеріалом для з'єднання деталей є швейні нитки.
Одягова фурнітура. Як фурнітуру для застібки, прикріплення деталей, зміцнення й оздоблення швейних виробів використовують ґудзики, застібки-блискавки, пряжки, кнопки, гачки і петлі.
Оздоблювальні матеріали. З цією метою використовують стрічки, тасьму, шнури, мереживо, а також тканини, трикотажні полотна, замшу, хутро, ґудзики, бісер тощо.
Промислове виробництво швейних виробів складається із двох етапів: проектування і виготовлення. На першому здійснюється розробка первинного зразка (моделі) швейних виробів і необхідної для нього технічної документації. Проектування включає процеси моделювання і конструювання, якими займаються художники-модельєри і художники-конструктори будинків мод та художньо-технічних лабораторіях швейних підприємств.
На другому етапі здійснюється впровадження моделі у виробництво (виготовлення швейних виробів за первинним зразком або його тиражування). Тиражування швейних виробів може бути дрібними партіями (серіями), (200 - 300 одиниць), середніми серіями (500 - 600 одиниць), великими серіями (до 2000 одиниць) і масовим (більше 2000 одиниць).
При масовому виробництві швейні вироби виготовляють за спеціально розробленими і затвердженими зразками - моделями.
Моделювання одягу включає декілька етапів: розроблення ескізу моделі, макетування і виготовлення моделі із запроектованого матеріалу.
Розроблення ескізу. Ще до початку роботи художник-модельєр проводить аналіз асортименту аналогічних виробів, вимог до них, властивостей матеріалу, напрям розвитку моди. Потім переносить свій задум на папір. В ескізі визначаються всі особливості майбутньої моделі (форма, лінії, пропорції, намічається її конструкція).
Макетування. Макет являє собою об'ємне зображення виробу, що дає більш чітке, ніж ескіз, уявлення про форму, композицію і конструкцію. Макетування виконують шляхом прикріплення паперу або спеціальної макетної тканини на манекен. При цьому проробляють об'ємну форму виробу, відшукують оптимальне конструктивне рішення, уточнюють композицію, місце розташування оздоблення на виробі. Після цього розробляють і виготовляють лекала.
Завершальний етап - створення моделі із запроектованого матеріалу. За лекалами розкроюють тканину і виготовляють зразок виробу на певну фігуру (манекенницю). Виготовлені зразки одягу затверджують на художньо-технічних радах будинків мод, а після їх затвердження розробляють нормативну документацію для впровадження в масове виробництво.
Конструювання швейних виробів - важливий етап швейного виробництва, що полягає у розробленні за зразком моделі графічних рисунків для всіх деталей виробу і виготовлення за ними викройок (лекал), які використовуються для розкрою матеріалу на деталі при масовому (серійному, індивідуальному) виготовленні швейних виробів. Лекала являють собою шаблони деталей виробу, виготовлені із картону (паперу) на підставі попередньої розробки графічних рисунків.
Залежно від характеру опорної поверхні на фігурі і ступеня покриття тіла людини одяг поділяється на п'ять груп.
• Плечовий - одяг, що лягає на горішню опорну поверхню тіла (плечовий пояс) фігури. Вкриває тулуб, руки, шию, частково або цілком ноги (пальта, плащі, піджаки, сукні, блузки, сорочки тощо).
• Поясний - одяг, що лягає на нижню опорну поверхню тіла, обмежену вгорі лінією талії, а внизу - лінією стегна, вкриває цілком або частково нижню частину тулуба і ноги (штани, шорти, рейтузи, спідниці, труси, повзунки).
• Головні убори - вироби, якими вкривають голову (шапки, вушанки, кепі, капелюхи, берети, шоломи, пілотки тощо).
• Рукавичні вироби - вироби, що вдягають безпосередньо на кінцівки рук та частково або повністю на передпліччя (рукавиці, рукавички).
• Панчішно-шкарпеткові вироби - трикотажні вироби, що вдягають безпосередньо на тіло і які вкривають нижню частину тулуба і ноги із ступнями або без них (підслідники, шкарпетки, панчохи, напівпанчохи, колготки).
Кожна група одягу має свою конструктивну схему, деталі й вузли певної форми.
Деталь швейного виробу - частина швейного виробу суцільна або складова.
Вузол швейного виробу - складне з'єднання деталей швейного виробу.
Конструктивна схема плечових виробів (рис. 12) включає такі деталі: основні - пілочки, спинка, рукава, бочок, комір; похідні - під- борт, деталі кишень (клапан, підзор, лісточка), застібки, кокетка, деталі підкладки, оздоблення, прокладки.
Поясні вироби включають такі деталі: верхню і нижню половину штанів, полотнища спідниці, відкосок, гульфик, пасок, лею.
Тести Варіант А дизайн Б довговічність В комфортність Який матеріальний результат... Тести Варіант А... Тести Варіант А збережувальність Б комфортність В...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ:
Вимоги до швейних виробів
Что будем делать с полученным материалом:
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Варіант №1
1. Який матеріальний результат діяльності, необхідний для задоволення реальних потреб?А) товар; Б) продукція; В) послуга;
2. Яка матеріальна продукція, призначена для купівліпродажу?
Варіант №2
1. До естетичних властивостей товару налажить?
А) дизайн; Б) довговічність; В) комфортність;
2. Який матеріальний результат діяльності, необхідний для задоволення реальних потреб?
Варіант № 3
1. До естетичних властивостей товару налажить :
А) мода; Б) зручність; В) безвідмовність;
2. До ергономічних властивостей товару налажить :
А) колір; Б) гігієнічність; В)
Варіант №4
1. До естетичних властивостей товару налажить :
А) збережувальність; Б) комфортність; В) колір;
2. До ергономічних властивостей товару налажить :
А) антропометричність; Б
Поліконденсаційні полімери та пластмасина їх основі.
Фенопластиза зовнішнім виглядомце тверді, жорсткі, непрозорі пластмаси брунатного або чорного кольорів. Фенопласти виділяють невелику кількість вільного фенолу,який при окиснен
Пластмаси з модифікованих природнихполімерів.
Целулоїд - це твердий, прозорий, напівпрозорий або непрозорийпластик, безбарвний або забарвлений в яскраві кольори, гнучкий іеластичний, стійкій до дії води, нестійкий до дії кислот, лугів і
Методи виготовлення виробів із пластмас.
Пресування здійснюють з допомогою прес-форми, що складається з матриці, пуансону і граничного кільця. Порцію пластмас у вигляді порошку або гранул вносять у матрицю, опускають пуансон, і розплавлен
Маркування пластиків.
Маркування містить три стрілки у формі трикутника, всередині якого поміщена цифра, що означає тип пластика:
1. PET або PETE — Поліетилентерефталат. Зазвичай використовується для виробництв
Засоби для прання і миття
До засобів для миття і прання відносять сполуки, призначені длявиведення забруднень з поверхні гнучких волокнистих матеріалів, наприклад тканин або трикотажу. Засоби для прання і миттяоб'єднують гр
Засоби для підвищення врожайностіі захисту рослин
Мінеральні добрива поділяють за кількістю поживних елементів, концентрації й агрегатним станом, видом поживного елемента.
За кількістю поживних елементів бувают
Основні способи виробництваметалевих товарів
Виробництво металевих товарів складається з таких операцій, якформування виробів і деталей, їх з'єднання, термічної та хімікотермічної обробки, оздоблення виробів.
Ф о р м у в а н н я виро
Основні способи виробництваметалевих товарів
Виробництво металевих товарів складається з таких операцій, якформування виробів і деталей, їх з'єднання, термічної та хімікотермічної обробки, оздоблення виробів.
Ф о р м у в а н н я виро
Захист металевих виробів від корози
Корозія металів - процес руйнування металів унаслідок їх окиснення під впливом різних зовнішніх чинників (кисень повітря, вода).У результаті корозії погіршується зовнішній вигл
Металевий посуд
Асортимент металевого посуду поділяють за такими ознаками:матеріали і способи виготовлення, оздоблення поверхні, види, призначення, фасони і розміри.
За матеріаломвиго
Прилади длявікон і дверей
Ця група товарів включає такі види виробів: завіси, ручки, гачки, засувки, завертки, накладки, шпінгалети, а також замки.
Ручні знаряддя праці (інструменти)
Ручні
Електроустановочні вироби
Цю групу за призначенням поділяють на вироби для монтажу іремонту електропроводки, підключення до мережі споживачів струму,захисту проводки й електроприладів від перевантаження струму, регулювання
Джерела світла
У побутових світильниках джерелами світла є лампи. За принципом перетворення електричної енергії на енергію видимих випромінювань їх групують на теплові (лампи розжарювання) і газорозрядні (люмінес
Прилади для смаження, тушкування, випікання, варіння
включають шафи для смаження, печі-диво, вафельниці, тостери, ростери, грилі, шашличниці, фритюрниці, сковорідки, каструлі та мікрохвильові печі.
Тостери - прилади для підсмажування
Машини й прилади для зберіганняі заморожування продуктів
До них відносять холодильники і морозильники. Вони дозволяють тривалий час зберігати замороженими й охолодженими продукти, що сприяє забезпеченню повноцінним збалансованим харчуванням, значно скоро
Електричні кухонні машини для обробкипродуктів
Застосування таких машин дозволяє значно полегшити працю таскорочує час приготування їжі.Кухонні машини випускають з універсальним та індивідуальнимприводами.
Універсальні кухонні машин
Електричні кухонні машини для обробкипродуктів
Застосування таких машин дозволяє значно полегшити працю таскорочує час приготування їжі.Кухонні машини випускають з універсальним та індивідуальнимприводами.
Універсальні кухонні машин
Машини й прилади для механізаціїгосподарських робіт
До цієї підгрупи відносять електронасоси та побутові електричніінструменти.
Електронасоси використовують для подавання води з криниціабо водойми в приміщення, для поливання рослин,
Переносні джерела електричної енергії
До них відносять електрохімічні джерела електричної енергії увигляді гальванічних елементів і батарей, а також акумуляторів. їх використовують для автономного живлення ручних ліхтарів, переносноїра
Характеристика асортименту
Зошити. Це найпоширеніша і велика група, що займає більше80% річного обсягу випуску білових товарів. До неї входить вісім підгруп зошитів: учнівські (шкільні), загальні, для малювання, нотат
Товари спортивного, туристичного й альпіністського призначення
Залежно від видів спортивних змагань увесь різноманітний асортимент спортивних товарів можна розподілити на такі групи і підгрупи:
1. Інвентар для гімнастики: головної, спортивної, художнь
Інвентар для туризму й альпінізму
У всьому світі туризм, альпінізм. Туризм - один з видів активного відпочинку, найефективніший засіб відновлення та зміцнення здоров'я людей, засіб ду-
ховного, культурного і соціаль
Класифікація іграшок
Увесь асортимент іграшок класифікують за трьома ознаками:
1) залежно від віку людини, для якої призначено іграшки;
2) за похідними матеріалами, з яких виготовлено іграшки;
Класифікація текстильних волокон
Усю різноманітність текстильних волокон, що використовуються у виробництві різних товарів, можна поділити на:
• натуральні (природні);
• хімічні.
Натуральні волокна буваю
Волокца природні тваринного походження
ВОВНА. В асортименті товарів, особливо верхнього одягу, вироби з вовни посідають провідне місце. Це і тканини, і трикотаж, і штучні вироби, і килими, і багато дечого іншого. Щ
Загальні основи прядіння
Вихідними напівфабрикатами для виробництва тканин, трикотажу та інших текстильних матеріалів є текстильні нитки, від будови, структури і властивостей яких залежить якість і призначення готових тек
Асортимент тканині тканих поштучних виробів
Асортимент тканин, що виготовляються текстильною промисловістю, є різноманітним за волокнистим складом, будовою і обробкою, особливо колористичним оформленням. Він постійно поновлюється. Разом з
Розмірна типологія населення
Потреба людини в одязі певних форм і розмірів залежить від анатомічної будови його тіла, способу життя, професії, віку. Найсуттєвіше на форму тіла впливає вік людини, а разом з цим - її ставлен
Асортимент швейних виробів
У класифікації швейних виробів враховують різноманітні ознаки: призначення, умови експлуатації, сировинний склад матеріалів для шиття, конструкцію, види оздоблення, спосіб виготовлення, розмірні о
Асортимент верхніх швейних виробів
Асортимент верхнього одягу об'єднує дві підгрупи: пальтових і костюмних виробів.
Підгрупа пальтових виробів включає пальта, шинелі, куртки, плащі, плащі-пальта, накидки, пелерини, бушлати
Асортимент легкого одягу
Асортимент легкого одягу дуже різноманітний і включає жіночі й дівчачі сукні, сукні-костюми, сукні-пальта, сукні-халати, сарафани, халати, блузки, жилети, спідниці-штани, фартухи, пляжні ансамбл
Спідня білизна
Спідню білизну поділяють на чоловічу, хлопчачу, жіночу й дівчачу, дитячу ясельного віку та для немовлят.
Спідня білизна для чоловіків і хлопчиків включає сорочки спідні, к
ТРИКОТАЖНІ ВИРОБИ
Трикотажні вироби виготовляються трикотажною промисловістю способом в'язання із пряжі або ниток.
Трикотажем називається в'язане полотно або виріб, що складається з петель, з'єднаних між
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов