Реферат Курсовая Конспект
Дидактичний матеріал для проведення заняття №1. - раздел Философия, Для проведення занять з навчального предмета БУДОВА, ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ВІЙСЬКОВИЙ РЕМОНТ 1. Використання Автомобільної Техніки У Зс України...
|
1. Використання автомобільної техніки у ЗС України. Розвиток автомобілебудування в країні.
Автомобільна техніка в умовах постійної зростаючої швидкоплинності та маневреності ведення бойових дій залишається основним засобом забезпечення мобільності військ.
У Збройних Силах України автомобільна техніка стала головним засобом, що забезпечує оперативне і тактичне перекидання військ. Нині без автотранспорту не обходиться жодний підрозділ. Автомобільна техніка - найчисельніший вид техніки в армії, що нараховує близько шістдесяти марок і модифікацій.
Від наявності і стану автомобільної техніки залежить рухомість, маневреність частин, виконання бойової задачі.
Автомобілі і гусеничні машини діють безпосередньо у бойових порядках військ як засоби пересування зенітних, ракетних, радіолакаційних комплексів, засобів бойового, технічного і тилового забезпечення.
ВАТ в механізованих підрозділах використовуються для буксирування мінометів, перевезення майна підрозділів, підвезення боєприпасів, продовольства, буксирування похідних кухонь, а також для евакуації з підрозділу в тил поранених, хворих, несправного озброєння, техніки та майна.
В артилерійських підрозділах ВАТ використовуються як тягачі для буксирування артилерійських систем і спеціальних причепів, для монтажу пускових установок реактивної артилерії, зенітного озброєння, підвезення боєприпасів та інших матеріальних засобів.
В підрозділах інженерних військ на ВАТ монтуються понтони, шляхові міношукачі, бульдозери, землерийні машини, катери.
В підрозділах радіаційного, хімічного та біологічного захисту використовуються спеціальні машини з дегазаційно-душовим обладнанням, обладнанням радіаційно-хімічної розвідки та ін.
В підрозділах зв’язку на ВАТ змонтовані радіостанції різного призначення, радіорелейні та зарядні станції, пересувні вузли зв’язку, кабелеукладачі та ін. обладнання.
В автомобільних підрозділах машини використовуються для евакуації в тил поранених, хворих, несправної зброї та техніки.
На автомобілях змонтовані засоби технічного обслуговування і ремонту озброєння та техніки.
ВАТ підрозділів родів військ на марші пересувається в похідних порядках цих підрозділів.
Крім перерахованих підрозділів сухопутних військ ВАТ використовуються в ВПС, ВМФ, військах ППО і має свою специфіку. Так без участі ВАТ не один літак не може піднятися у повітря. Перевірка електричних, гідравлічних, пневматичних та ін. систем, заправка пальним, киснем, повітрям, боєприпасами, буксирування літаків, очистка злітно-посадочної смуги, все це виконують автомобілі.
На базі автомобіля ЗІЛ-131монтується близько 240 видів озброєння та спеціального обладнання військового призначення, яке використовується у видах і родах ЗС України. На базі автомобіля КамАЗ -4310 – більше 100 видів озброєння. На гусеничному тягачі МТ-ЛБ більше 50 видів озброєння.
Автомобільна техніка з’явилася у війську під час першої світової війни і відразу показала себе як ефективний засіб перевезення військ, транспортування озброєння, вантажів. У Червоній Армії автомобільна служба з’явилась дещо пізніше – у жовтні 1921р. коли побачили світ перші десять вантажівок АМО-Ф-15. Найінтенсивніше автомобілебудування розвивалось у передвоєнні роки.
У той час став до ладу харківський тракторний завод. Але війна перекреслила подальший розвиток автомобілебудування в Україні, тому що її територію захопили німецькі загарбники.
Після розпаду Радянського Союзу, Україні дісталося дуже мало автомобільних і автобусних заводів. Більша частина крупних автомобільних заводів, таких як ЗІЛ, ГАЗ, КамАЗ, БАЗ, УАЗ та ін. дісталися Росії. На Україні працює, випускає продукцію автомобільний завод в м. Кременчук (КрАЗ). Продукція цього заводу користується попитом не тільки в Україні, але і в інших державах СНД та країнах світу.
Кременчукський автозавод до 1967 року випускав автомобілі КрАЗ-214, які йшли на забезпечення, головним чином, понтонних військ і використовувалися як великовантажні тягачі.
З 1967 року завод став випускати автомобіль КрАЗ –255Б більш досконалу і надійну машину. З 1979 року - автомобіль КрАЗ-260, який має потужній двигун, зчеплення з гідроприводом, нову РК, гальмову систему аналогічну КамАЗ та ін. В різні роки завод випускав багато різних моделей та модифікацій вантажних автомобілів. В теперішній час завод має назву Холдингова компанія «АвтоКрАЗ» та випускає автомобілі КрАЗ-5131, КрАЗ-6322.
Запорізький автомобільний завод випускав і випускає легкові автомобілі.
Луцький автомобільний завод випускав легкові автомобілі ЛуАЗ і транспортери для армії типу ЛуАЗ-967М, ЛуАЗ-1901 які дуже широко використовувалися і використовуються в армії як транспортний засіб для евакуації поранених, підвозу боєприпасів та для розвідників.
В Україні працює Львівський автобусний завод, який випускає пасажирські автобуси для міських перевезень.
Стосовно гусеничної техніки - тягачів, то ці завданням успішно можуть виконувати Харківський тракторний завод і ДП ім. Малишева, але для цього потрібні, по-перше, великі витрати, а по друге, тривалий час по скільки із 1999 року вони не випускають цю техніку.
В умовах, коли рухомість та маневреність військ набувають вирішальних значень, постачанню Збройних Сил автомобільною технікою, підтримці її в постійній готовності до використання повинно відводитися першочергова увага.
2. Класифікація військової автомобільної техніки, вимоги до неї.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА... Для проведення занять з навчального предмета...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Дидактичний матеріал для проведення заняття №1.
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов