Реферат Курсовая Конспект
Мета роботи - раздел Философия, Класифікація металорізального обладнання та система позначень металорізальних верстатів Ознайомитись Із Методами Фрезерування, Способами Кріплення За...
|
Ознайомитись із методами фрезерування, способами кріплення заготовок та інструменту, пристосуваннями, які використовуються для обробки деталей на фрезерних верстатах.
14.2 Теоретичні відомості
14.2.1 Зустрічне і попутне фрезерування
При фрезеруванні циліндричними і дисковими фрезами розрізняють зустрічне фрезерування (фрезерування проти подачі) і попутне фрезерування (фрезерування за подачею).
Зустрічним називається фрезерування, що здійснюється при протилежних напрямках руху фрези й оброблюваної заготовки в місці їхнього контакту (рис. 14.1, а, б).
Попутне фрезерування має місце при співпадаючих напрямках обертання фрези і руху оброблюваної заготовки в місці їхнього контакту (рис. 14.1, в, г).
Рисунок 14.1 – Схеми фрезерування
При зустрічному фрезеруванні товщина зрізу змінюється від нуля при вході зуба в точці А до максимального значення при виході зуба з контакту з оброблюваною заготовкою в точці В. При попутному фрезеруванні товщина зрізу змінюється від максимальної величини в момент входу зуба в контакт з оброблюваною заготовкою в точці В до нуля при виході в точці А.
При зустрічному фрезеруванні процес різання відбувається спокійніше, тому що товщина зрізу наростає плавно, отже, навантаження на верстат зростають поступово. При попутному фрезеруванні в момент входу зуба в контакт з оброблюваною заготовкою відбувається удар, тому що саме в цей момент буде максимальна товщина зрізу. Тому з попутним фрезеруванням можна працювати на верстатах, що мають достатню жорсткість і вібростійкість, і головним чином при відсутності зазору в сполученні ходовий гвинт — маткова гайка повздовжньої подачі столу.
Крім того, при попутному фрезеруванні заготовка притискається до столу, а стіл — до напрямних, що забезпечує кращу якість поверхні.
При попутному фрезеруванні значення кута нахилу головного різального леза буде позитивним, при зустрічному — негативним (незалежно від напрямку підйому гвинтової канавки).
За інших рівних умов стійкість фрези при попутному фрезеруванні вище, ніж при зустрічному, крім випадків роботи з твердою кіркою. Недоліком зустрічного фрезерування є також намагання фрези відірвати заготовку від поверхні столу.
14.2.2 Пристосування для установки і закріплення заготовок
Для установки і закріплення заготовок найбільш широке розповсюдження отримали прихоплювачи, кутові плити, призми, машинні тиски, ділильні столи та універсальні ділильні головки.
Прихоплювачи використовують для закріплення заготовок складної форми і великих габаритів безпосередньо на столі верстату. Вони бувають різних типів і форми, але всі мають овальні отвори для переміщення прихоплювачу відносно оброблюваної заготовки.
На рисунку 14.2 показано закріплення оброблюваної заготовки 5 на столі верстату плитковим прихоплювачом 2, який одним кінцем опирається на заготовку 5, а іншим на підкладку 1. Головка болта 4 заводиться в Т-подібний паз столу через отвір прихоплювачу. Закручуючи ключем гайку 3, притискують прихоплювач до заготовки і кріплять її.
В якості підкладок під прихоплювачи використовують ступінчасті підставки (рис. 14.2, б, в). Дуже зручним в роботі є регульований по висоті зігнутий універсальний прихоплювач 6 (рис. 14.2, г).
Рисунок 14.2 – Закріплення заготовки на столі верстата
Кутові плити застосовують для установки і закріплення заготовок [5], що мають дві площини, розташовані під кутом 900.
На рисунку 14.3, а показана звичайна кутова плита, що має два ребра жорсткості 1 і дві полки, розташовані під кутом 900.
На рисунку 14.3, б показана поворотна кутова плита, полку якої можна обертати навколо осі 1 після звільнення гайки і установлювати на потрібний кут по шкалі 2.
На рисунку 14.3, в показана універсальна кутова плита, що дає можливість повертати закріплену заготовку в двох площинах: горизонтальній – рукояткою 1 і вертикальній – поворотом колодки 4 , що кріпиться болтами 5. Плита являє собою поворотний стіл з трьома Т-подібними пазами. Кут повороту відраховується по шкалі 2.
Рисунок 14.3 – Кутові плити
Машинні тиски по конструкції розділяють на прості, поворотні і універсальні. Поворотні тиски можуть повертатись в горизонтальній площині, а універсальні як в горизонтальній так і в вертикальній площині.
На рисунку 14.4 показані машинні тиски з ручним затиском і комплект змінних губок для них для закріплення деталей різної конфігурації.
Рисунок 14.4 – Машинні тиски з комплектом змінних губок
Фасонні поверхні фрезерують на круглому поворотному столі, що є приналежністю вертикально-фрезерного верстата.
Круглі поворотні столи випускають з ручним приводом, з ручним і механічним приводом від верстату, і з приводом від індивідуального електродвигуна. Поворотні столи з ручним приводом нормалізовані, мають загальну конструкцію. Діаметри столу 160, 200, 250 і 320 мм. На рисунку 14.5 показаний загальний вигляд столу.
Рисунок 14.5 – Круглий поворотний стіл
Поворотний стіл складається з підставки (плити) і поворотної частини (планшайби). Плиту поворотного столу кріплять до столу верстата за допомогою болтів, що вставляються в Т-подібні пази столу. При обертанні рукоятки 1 через черв'ячну пару (передатне відношення черв'ячної пари 1:90) повертається поворотна частина столу. Після повороту планшайбу жорстко закріплюють на плиті рукояткою. Центральний конічний отвір з конусом Морзе № 3 або 4 на планшайбі служить для центрування поворотного столу, а Т-подібні пази — для закріплення пристосувань або заготовок. На бічній поверхні столу нанесені градусні розподіли для відліку столу на необхідний кут.
Ділильні головки є важливими пристосуваннями консольно-фрезерних верстатів, особливо універсальних, і значно розширюють технологічні можливості верстатів (рис.14.6). Їх використовують при виготовленні різних інструментів (фрез, розверток, зенкерів, мітчиків), стандартизованих деталей машин (головок болтів, граней гайок, корончатих гайок), при фрезеруванні зубчастих коліс, пазів і шліців на торцях (зубчастих муфт) і інших деталей.
Ділильні головки служать:
1) для установки осі оброблюваної заготовки під необхідним кутом щодо столу верстата;
2) для періодичного повороту заготовки навколо її осі на визначений кут (розподіл на рівні і нерівні частини);
3) для безперервного обертання заготовки при нарізуванні гвинтових канавок або гвинтових зубів зубчастих коліс.
Ділильні головки бувають:
1. Лімбові з ділильними дисками:
а) безпосереднього розподілу;
б) простого розподілу;
в) напівуніверсальні;
г) універсальні.
2. Безлімбові (без ділильного диска) із зубчастим планетарним механізмом і набором змінних зубчастих коліс.
3. Оптичні (для точних розподілів і контрольних операцій).
Звичайні ділильні головки виготовляють одношпиндельними. Іноді застосовують багатошпиндельні (двох- і тришпиндельні) для одночасної обробки відповідно двох або трьох заготовок. Безлімбові ділильні головки дозволяють робити процес розподілу за допомогою змінних зубчастих коліс. При цьому рукоятку ділильної головки повертають на один або кілька повних обертів. Однак конструкція і кінематична схема безлімбових ділильних головок значно складніша, ніж лімбових.
Рисунок 14.6 – Конструкція ділильної головки безпосередньогорозподілу: 1 – шпиндель ділильної головки, 2,8 – черв’ячне колесо (z=40), 3 – рукоятка, 4,10 – ділильний диск, 5,9 – ножиці сектора, 6 – однозаходний черв’як, 7 – трьохкулачковий патрон, 11 – гвинт, 12 – фіксатор
14.2.3 Фрезерування площин циліндричними фрезами
Циліндричні фрези застосовують для обробки площин. Зубці циліндричної фрези розташовують по гвинтовій лінії з визначеним кутом нахилу гвинтової канавки.
Основними розмірами циліндричних фрез є довжина фрези l, діаметр фрези D, діаметр отвору d, число зубців z.
Циліндричні фрези виготовляють із дрібними та з крупними зубцями.
Циліндричні фрези виготовляють із швидкорізальної сталі, а також оснащують пластинками твердих сплавів. Виготовлення циліндричних фрез із вставними ножами (зубами) дозволяє більш ощадливо використовувати дорогий інструментальний матеріал.
По напрямку обертання фрези поділяють на право- і ліворізальні. Праворізальними називають такі фрези, що при роботі повинні обертатися по годинниковій стрілці, якщо на фрезу дивитися з боку заднього кінця шпинделю (або проти годинникової стрілки, якщо дивитися з боку підвіски-серги).
Ліворізальними фрезами називають такі фрези, що при роботі повинні обертатися проти годинникової стрілки, якщо дивитися з боку заднього кінця шпинделя (або по годинниковій стрілці, якщо дивитися з боку підвіски).
Циліндричні фрези в залежності від того, якою стороною вони встановлені на оправці, можуть бути використані як праворізальні так і як ліворізальні. Напрямок різання можна змінити, перевернувши фрезу на оправці. На рисунку 14.7 показано закріплення фрези на оправці.
Рисунок 14.7 - Закріплення фрези на оправці
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
Дисципліна Вступ до фаху відноситься до циклу дисциплін професійної та... Лабораторні роботи освітлюють наступні теми...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Мета роботи
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов