Реферат Курсовая Конспект
Стислі теоретичні відомості - раздел Философия, Вторинна переробка сировини На Багатьох Підприємствах Розпушування, Змішування Та Тіпання...
|
На багатьох підприємствах розпушування, змішування та тіпання маси волокон здійснюється на потокових лініях, що являють собою ланцюжок послідовно встановлених машин, різних в залежності від характеру сировини та прийнятої системи прядіння.
У бавовнопрядильному виробництві для переробки бавовняного волокна застосовують три системи прядіння: кардну, гребінну та апаратну.
Кардну систему прядіння використовують для одержання пряжі з середньоволокнистої бавовни. Спочатку бавовну розпушують, очищають від смітних домішок і змішують для одержання розпушеної очищеної однорідної волокнистої маси. Ці роботи виконує декілька машин, які об'єднані в один розпушувально-тіпальний агрегат.
До складу агрегату входять: автоматичний кіпорозпушувач РКА-2Х (1), конденсори типу КБ-4 (2), дозуючий бункер ДБ-1 (3), головний живильник ПГ-5 (4), скісний очисник ОН-6-3 (5), осьовий очисник ЧО (6), скісний очисник ОН-6-4 (7), пнєвмомеханічний розподільник волокна (8) та тіпальні машини полотняні Т-16, МТ та безполотняні МТБ (9) (рис. 1.1).
Рис. 1.1. Схема розпушувально-тіпального агрегату кардної системи прядіння бавовни
У машинах розпушувально-тіпального агрегату з пухкої маси бавовни формується рулон, так зване полотно, яке має певну лінійну щільність, довжину, рівномірність і структуру.
На відміну від кардної системи прядіння, в гребінній застосовують розпушувально-очищувальний агрегат, що має іншій набір машин, при якому тонковолокниста бавовна менше пошкоджується. До агрегату входять чотири живильника-змішувача (1), живильна решітка (2), головний живильник (3), скісний очисник (4), конденсор (5), горизонтальний розпушувач ГР-8 (6), пневмомеханічний розподільник (7) і тіпальна машина Т-16 (8) (рис. 1.2).
Рис. 1.2. Схема розпушувально-тіпального агрегату гребінної системи прядіння бавовни
Апаратну систему застосовують для виробництва пряжі з відходів та низькосортної бавовни. Потокова лінія для переробки сумішей з відходів прядильного виробництва і бавовняного волокна низьких сортів складається з кіпових розпушувачів РКА-2У (1), дозуючого бункера ДБ-У (2), живильної решітки (3), щипально-замаслювальної машини ЩЗ-140 (4), змішувальних машин МСП-8 (5), скісного очисника ОН-6-4М (6), осьового очисника ЧО-У (7), пневматичного розподільника РВП-2М (8) та тіпальних машин МТБ (9) (рис. 1.3).
Рис. 1.3. Схема потокової лінії апаратної системи прядіння бавовни
Інтенсивність розпушування оцінюється кількістю ударів, нанесених ножами барабанів, що припадають на одиницю маси оброблюваного волокна, :
, (1.1)
де n - частота обертання ножового барабана, об/хв;
k - кількість ножів на ножовому барабані;
Q - кількість волокна, яке подають до машини, кг/хв.
Ступінь тіпання бавовняного волокна визначають як кількість ударів бил тіпалки, що припадають на одиницю маси волокна, за формулою:
, (1.2)
де nт - частота обертання тіпалки, об/хв;
k - кількість бил тіпалки;
Тш – лінійна щільність шару волокна, ктекс;
vп – швидкість подавання шару волокна, м/хв.
Якість полотна визначають за лінійною щільністю Tп (ктекс):
, (1.3)
де m - маса полотна, кг;
L - довжина полотна, м.
Вовняну пряжу виробляють за трьома системами прядіння: апаратною (суконною), гребінною (камвольною) та кардною.
У суконній системі прядіння розпушування та змішування волокон здійснюють на потокових лініях. Попереднє розпушування компонентів у потоковій лінії відбувається на щипально-замаслювальній машині ЩЗ-140 з автоживильником АПМ-120-Ш1. Змішування компонентів у потоковій лінії проводять на змішувальних машинах МСП-9Т.
Для попереднього розпушування та змішування в камвольній системі прядіння тонкої вовни застосовують автоматизовану потокову лінію ПЛГ-Ш, до складу якої входять три розпушувально-тіпальних агрегати АРТ-120-Ш з кіповим живильником КП-120-Ш. Розпакована кіпа (1) надходить до агрегату, який складається з живильної решітки (2), лопатевого валика (3), голчастої решітки (4), розрівнювального гребеня (5), верхнього розрівнювального гребеня (6), знімального валика (7), конденсора (8), резервного бункера двобарабанної тіпальної машини (9), фотоелементів (10) та (11), живильного валика (12), двох тіпальних барабанів (13, 15), кілків (14, 16), конденсора (17) і трубопроводу (18) (рис.1.4).
Тіпання грубої та напівгрубої вовни, а також відходів суконного та камвольного виробництв здійснюється на тіпальних машинах періодичної дії ТПШ-1 та ТП-90-Ш1.
Для тіпання брудної та митої вовни застосовують тіпальну двобарабанну машину безперервної дії ТН-120-Ш2.
Рис. 1.4. Схема розпушувально-тіпального агрегату АРТ-120-Ш
Зміна середньої маси жмутиків вовни визначається за формулою:
, (1.4)
де р1 та р2 - середня маса жмутиків відповідно до і після тіпання в 1кг волокна, г.
Розпушування, очищення та змішування короткого лляного волокна проводять за кардною (пачосовою) та гребінною з кардочесанням та без кардочесання системами прядіння. Ці процеси здійснюються на агрегатах А-150М, А-150-Л3 або на потокових лініях ПЛ-1-КЛ. До складу потокової лінії входять чотири кіпорозбірника РК-140-ЛК, змішувальна та поперечна решітки, два головних живильника-розпушувача, дві стрічкоформувальні машини та два рулонних механізми. Кіпорозбірник РК-140-ЛК призначений для механізованого розбирання та розпушування кіп (1) короткого лляного волокна та пачосів. До складу кіпорозбірника входять: планкова решітка (2), голчаста решітка (3), голчастий барабан (4), розрівнювальний гребінь (5), скісна голчаста решітка (6), скидальна лопать (7) та виносна решітка (8) (рис. 1.5).
Рис. 1.5. Технологічна схема кіпорозбірника РК-140-ЛК
У шовкопрядінні розпушування та очищення відходів шовку здійснюється на розпушувальних вовчках ВНШ-1 і штапелювальних машинах ШВО-14ШЛ, ШО-8ШЛ. Розпушувальний вовчок працює періодично, розщипуючи матеріал, який потім знімається з барабана машини у вигляді полотна. Розпушувальний вовчок складається з живильної решітки (1), голчастого вала (2), ножа (3), голчастого барабана (4), робочого вала (5), щітки (6) та рифлених випускних циліндрів (7) (рис. 1.6).
Рис. 1.6. Схема розпушувального вовчка ВНШ-1
Штапелювальна машина призначена для подальшого розпушування, очищення сировини та виготовлення з неї штапельків певної довжини та маси у вигляді борідок (стрічечок), навитих на дерев'яні палички. До складу машини, схему якої наведено на рис. 1.7, входять: живильна решітка (1) рифлені циліндри (2), голчасті циліндри (3-7), щітка (8), гребені (9) та штапелювальний барабан (10).
Рис. 1.7. Технологічна схема штапелювальної машини
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... Кафедра переробки стандартизації і сертифікації сировини... Рег Методичні рекомендації з дисципліни Вторинна...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стислі теоретичні відомості
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов