рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пояснююча записка

Пояснююча записка - раздел Образование, ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНИЙ ТЕХНІКУМ Модульно-Рейтингова Система Підготовки Студентів – Система Організації Процес...

Модульно-рейтингова система підготовки студентів – система організації процесу

засвоєння основної освітньої програми з дисципліни за обраним фахом, заснована на блочно-модульній системі побудови навчального процесу. При цьому здійснюється розбивка кожної дисципліни на навчальні модулі та проводиться регулярна оцінка знань вмінь та навичок студентів за допомогою результатів контролю навчання з кожного дисциплінарного модулю та підсумкового контролю з дисципліни в цілому.

Рейтинг – це індивідуальний накопичувальний індекс студента. Сумарна рейтингова оцінка з дисципліни формується з рейтингової оцінки поточної роботи з даної дисципліни-модульна робота. Сюди входять поточний контроль знань, проміжний та підсумковий.

Рейтинг виступає активним показником, що примушує студента прагнути до його підвищення. Студент своєчасно інформується про зміну свого рейтингу, що виступає головним чинником активації пізнавальної активності.

Рейтингова система дозволяє підвищити мотивацію до навчання шляхом чіткої диференціації навчальної роботи кожного студента, зменшить вплив суб’єктивних факторів з боку викладача при підсумковому контролі знань. Поширити форми та методи роботи в ході вивчення дисципліни, що сприяє ефективності її засвоєння.

Модульно-рейтингове навчання - послідовне засвоєння навчального матеріалу рівними, цілісними, логічно впорядкованими і обґрунтованими частинами (модулями), результати якого є підставою для визначення місця (рейтингу) учня серед однокласників.

Модуль - логічно завершена частина теоретичних знань і практичних умінь з певної навчальної дисципліни. Рейтинг - позиція учня в класі за результатами навчання з певного предмета, яка визначається рейтинговим показником, тобто величиною, яка є відсотковим відношенням суми опорних оцінок з усіх модулів до суми максимально можливих.

У межах навчальної дисципліни кожний модуль пов'язаний своїм змістом з попереднім і наступним. Матеріал кожного модуля можна поділити на дрібніші структурні частини - навчальні елементи" У межах кожного модуля вказують конкретну мету вивчення навчальних елементів, дають відповідні методичні рекомендації. Модулі найчастіше збігаються з розділами навчальної програми чи підручника. Кожен з них є відносно самостійною й автономною частиною навчального процесу, яка розпочинається з оглядово-установчого заняття. Залежно від навчального предмета модуль передбачає певний обсяг знань, умінь і навичок, якими повинен оволодіти учень, перелік теоретичних і практичних завдань, які він має виконати.

Модульно-рейтингова система навчання передбачає:

 

- стимулювання систематичної самостійної роботи студентів протягом

усього семестру і підвищення якості їх знань;

- підвищення об’єктивності оцінювання знань студентів;

- запровадження здорової конкуренції в навчанні;

- виявлення та розвиток творчих здібностей студентів.

 

Оцінка знань студентів проводиться за 100-бальною шкалою, яка складається з двох основних оціночних блоків:

І- бали за роботу в семестрі;

ІІ- бали за атестацію (тестування).

Бали між блоками розподіляються в таких пропорціях:

1)70: 30: , де
70 балів – за роботу в семестрі (модулі);
30 балів – за атестацію (тестування);

2) У випадку, коли графіком навчальної роботи студентів передбачено менше модулів, ніж 4, максимальна кількість балів - 70 - розподіляється між ними.

Сума балів, набрана студентом з дисципліни у кожному семестрі, переводиться в традиційну оцінку за шкалою:

 

При формі контролю: екзамен (диф. залік.) При формі контролю: залік
59 і менше - “незадовільно” 59 і менше – “не зараховано”.
60 – 70 - “задовільно”; 60 і більше – “зараховано”
71 – 85 - “добре”;  
86 – 100 - “відмінно”,  

До модульного контролю допускаються студенти, які виконали практичну частину програми і самостійну роботу.

Модульні контролі проводяться і перевіряються лектором (викладачем, який веде практичні або лабораторні заняття). Вони можуть проводитися на потоці під час лекцій або у групах під час практичних, лабораторних чи семінарських занять. Модульні контролі проводяться, як правило, у письмовій формі або у формі комп’ютерного тестування з визначених тем програми (на початкових етапах, як виняток – в усній формі).

У випадку відсутності студента на занятті або не допуску до нього студент повинен відпрацювати його протягом семестру згідно графіку відпрацювання занять кафедри.

Модульні контролі проводяться лише один раз згідно з графіком навчальної роботи студентів. За відсутності студента на модульному контролі він отримує “ 0” балів і може скласти його в кінці семестра.

 

«3»   бали – ведення зошита;
«3» бали - відповіді на занятті;  
«12» балів - практичні задачі та завдання;  
«3» бали - заповнення схем, таблиць, графіків;  
«3» бали – захист реферату чи доповіді;  
«4» бали - аналіз законодавчої бази;  
«12» балів – індивідуальні завдання/проміжні модульні тести;  
«3» бали – робота з термінами;  
«3» бали – визначити особистість;  
«12» балів - пошукові дослідження.  
«12» балів – творча робота.  

 

Модуль 1

Загальні рекомендації до самостійних робіт:

Виконання самостійних робіт передбачено навчальним планом згідно положень МОНУ.

На першому етапі необхідно детально ознайомитися з тематикою та планом самостійних робіт. Особливо необхідно звернути увагу на методичні вказівки до самостійних робіт з використанням елементів модульно-рейтингової системи, в яких більш детально розкрито необхідні умови виконання завдань. Необхідно також ознайомитися з списком необхідної методичної літератури і методичними рекомендаціями, вивчити відповідні розділи підручника. Рекомендується також самостійно підбирати додаткові матеріали, джерела, законодавчі акти, матеріали з дисципліни тощо.

Працюючи з джерелами доцільно здійснювати виписки, вести конспекти, систематизувати зібрані матеріали. Здійснюючи аналіз необхідно називати спільні та відмінні ознаки явищ та понять, робити висновок про співвідношення, порівняння певних точок зору, поняття мають бути аргументованими. Особливу увагу необхідно приділити формулюванню відповідних понять з урахуванням основних та власних точок зору, розкриттю та обґрунтуванню суттєвих рис, властивостей, закономірностей, принципів та тенденцій розвитку закономірних явищ. Теоретичний матеріал повинен обов’язково підкріплюватись посиланнями на науковців чи авторів певного матеріалу. Наведені факти мають бути достовірними і систематизованими.

Самостійна робота вважається завершеною якщо в ній послідовно і повно розкрито завдання. Правильно і логічно використана рекомендована основна та додаткова література.

Робота виконується власноручно грамотним і розбірливим почерком . У різі фізичних вад студента, через які він не може самостійно писати текс роботи, можливе застосування комп’ютерного набору. Не допускаються закреслення та часті виправлення.

Наприкінці роботи наводиться список джерел та використаної літератури, при наявності необхідних законодавчих актів.

Після списку літератури необхідно поставити дату виконання та особистий підпис.

Самостійна робота видається на початку кожного модулю та здається студентом до початку наступного, але не пізніше зазначених термінів.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНИЙ ТЕХНІКУМ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ІНДУСТРІАЛЬНО ПЕДАГОГІЧНИЙ ТЕХНІКУМ... Модульні завдання до самостійної роботи з дисципліни...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пояснююча записка

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ПРИБЛИЗНИЙ ПЕРЕЛІК СЕМІНАРІВ І ПРАКТИЧНИХ РОБІТ
1. Семінар № 1. Основні положення про державу і право. Засади конституційного ладу України. 2. Питання до семінару:   Основні положення про державу і

Рекомендації до індивідуальної роботи
  (пошуково-дослідницької)   Основними завданнями, що ставляться перед студентами при виконанні реферату є здобуття навичок самостійної роб

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги