рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні положення

Загальні положення - раздел Образование, Основи скаутінгу 1.1. Дія Цих Правил Поширюється На Всіх Учасників Масових Заходів, Експедицій...

1.1. Дія цих правил поширюється на всіх учасників масових заходів, експедицій, походів, тощо.

1.2. В правилах застосовуються наступні основні поняття:

надзвичайні ситуації - обставини, які пов'язані із загрозою життю (здоров'ю) учасників, що виникли внаслідок впливу природних факторів або необережних і ненавмисних дій учасників при проведенні мандрівних заходів;

безпека мандрівника - особиста безпека мандрівника, схоронність їхнього майна й не завдання збитків природному середовищу при здійсненні подорожей.

1.3. Виконання даних правил є обов'язковим для всіх учасників масових заходів, експедицій, походів і т.п.

 

2. Дії при надзвичайних ситуаціях:

 

2.1. ГРОЗА

Характерні ознаки грози, що наближається:

- бурхливий і швидкий розвиток у другій половині дня потужних, темних кучево-дощових хмар у вигляді гірських хребтів;

- різке зниження атмосферного тиску й температури повітря;

- виснажлива духота, затишшя;

- затишок у природі, поява на небі завіси;

- гарна й виразна чутність далеких звуків;

- розкати грому, що наближаються;

- яскраві спалахи блискавок.

БЛИСКАВКА небезпечна тоді, коли за спалахом блискавки чути гуркіт грому. У цьому випадку необхідно терміново вжити заходи безпеки.

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ГРОЗИ:

1. Для зменшення ймовірності поразки блискавкою тіло людини повинне мати якнайменше контактів із землею.

У степу, полі або при відсутності вкриття не можна лягати на землю, потрібно сісти навпочіпки в яру або іншому природному поглибленні, нахиливши голову та обхопивши ноги руками.

Якщо грозовий фронт наздогнав під час занять спортом, то негайно слід припинити їх. Металеві предмети (велосипед тощо)покласти осторонь на відстань 20-30 метрів.

Якщо гроза застала в автомобілі, треба залишатися в ньому, при цьому закрити вікна та опустити антену радіоприймача.

2. Не користуватися будь яким телефоном.

3. Краще сісти або стати на ізоляційний матеріал: колоду, дошку, камінь, намет, спальний мішок, мотузку, рюкзак.

4. Не розташовуватися під час грози поруч із залізобетонним полотном, у водоймищі або на його березі, у висотного об'єкта без блискавковідводу.

5. Не торкатися головою, спиною або іншими частинами тіла поверхні скель, стовбурів дерев, металевих конструкцій.

6. У зоні відносної безпеки займіть сухе місце на відстані 1,5 −2 метрів від високих об'єктів: дерево, скеля, опора ЛЕП.

7. Не перебувати поруч із включеними електроприладами, проводкою, металевими предметами, не торкатись їх руками, не розташовуватись поблизу блискавкозахистного заземлення.

8. Обійти ділянку землі, куди потрапила блискавка, або перечекати кілька хвилин, коли електрика розсіється.

9. Під час грози намагатись зберегти одяг і тіло сухим.

10. Негайно викликати пожежних і рятувальників у випадку виникнення пожежі від удару блискавки, ліквідувати його самотужки.

11. Надати допомогу потерпілим.

2.2. УРАГАН - це атмосферний вихор великих розмірів зі швидкістю вітру до 120 км/год., а в приземному шарі - до 200 км/год.

БУРЯ – тривалий, дуже сильний вітер зі швидкістю більше 20 м/с, спостерігається звичайно при проходженні циклона й супроводжується сильним хвилюванням на морі й руйнуваннями на суші.

СМЕРЧ – атмосферний вихор, що виникає в грозовій хмарі й поширюється долілиць, часто до самої поверхні Землі у вигляді темного хмарного рукава або хобота діаметром у десятки й сотні метрів. Існує недовго, переміщаючись разом із хмарою.

Небезпека при таких природних явищах полягає в руйнуванні дорожніх і мостових покрить, споруджень, повітряних ліній електропередачі і зв'язку, наземних трубопроводів, а також уражанні уламками зруйнованих споруджень, осколками, що летять із великою швидкістю. Основними ознаками виникнення ураганів, бурь і смерчів є: посилення швидкості вітру і різке падіння атмосферного тиску; зливові дощі й штормовий нагін води; бурхливе випадання снігу й ґрунтового пилу.

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС УРАГАНУ, БУРІ, СМЕРЧУ:

У темний час доби використовувати ліхтарі, лампи. Ввімкнути радіоприймач для одержання інформації від комісії з надзвичайних ситуацій і пожежної безпеки міста. Якщо ураган, буря або смерч застали на вулиці - триматися якнайдалі від легких будівель, будинків, мостів, естакад, ліній електропередачі, дерев, річок, озер і промислових об'єктів. Для захисту від уламків, що летять, використовувати будь які підручні засоби.

Якщо опинилися в полі або на степовій дорозі, виходити на магістральні дороги, які періодично розчищаються й де більша ймовірність надання допомоги.

Якщо смерч застав на відкритій місцевості, укриватися на дні дорожнього кювету, у ямах, ровах, вузьких ярах, щільно притискаючись до землі, закривши голову руками або одягом . Не залишатися в автомобілі, виходити з нього й укриватися, як зазначено вище.

 

1.3. ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ЗЕМЛЕТРУСУ:

Відчувши коливання, побачивши хитання світильників, падіння предметів, почувши наростаючий гул не піддаватися паніці (від моменту, коли відчули перші поштовхи до небезпечних коливань є 15 - 20 секунд). Швидко вийти на відкритий простір, взявши документи, гроші і предмети першої необхідності.

Триматися осторонь від обірваних проводів.

Якщо перебуваєте в автомобілі, залишайтесь на відкритому місці, але не залишайте автомобіль, поки поштовхи не припиняться.

 

 

1.4. ЯКЩО ВИ ОПИНИЛИСЬ ПОБЛИЗУ ВОГНИЩА ПОЖЕЖІ В ЛІСІ

Якщо опинились поблизу вогнища пожежі в лісі і немає можливості самотужки впоратися з його локалізацією, запобіганням поширення й гасіння пожежі, треба негайно попередити всіх людей, що перебувають поблизу, про необхідність виходу з небезпечної зони. Організувати вихід на дорогу, просічу, широку галявину, до берега річки або водойми, у поле. Виходити з небезпечної зони швидко, перпендикулярно до напрямку руху вогню. Якщо неможливо піти від пожежі, увійдіть у водойму або накрийтеся мокрим одягом. Вийшовши на відкритий простір або галявину дихати повітрям біля землі - там він менш задимлений, рот і ніс при цьому прикрити ватно-марлевою пов'язкою або ганчіркою.

Після виходу із зони пожежі повідомити про місце, розміри і характер пожежі в адміністрацію населеного пункту, лісництво або протипожежну службу, а також місцевому населенню. Треба знати сигнали оповіщення про наближення зони пожежі до населеного пункту і брати участь в організації гасіння пожеж.

Полум'я невеликих низових пожеж можна збивати, захльостуючи його гілками листяних порід, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом, затоптуючи ногами. При гасінні пожежі діяти обачно, не йти далеко від доріг і просік, не випускати з очей інших учасників, підтримувати з ними зоровий і звуковий зв'язок.

1.5. ПОВЕНІ

ПОВІНЬ — це затоплення водою значної місцевості внаслідок підйому рівня води в річці, водоймищі, озері або морі, викликане рясним припливом води в період сніготанення або злив, вітрових нагонів, при заторах, проривах гребель.

ОСНОВНІ ТИПИ ПОВЕНЕЙ:

ПАВОДОК - інтенсивний періодичний, порівняно короткочасний підйом рівня води в річці, викликаний рясними дощами, зливами, іноді швидким таненням снігу при зимових відлигах.

ЗАТОР - накопичення крижин під час весняного льодоходу у звуженнях устя річки, що заважає течії та викликає підйом рівня води в місці скупчення льоду й деяких ділянок вище нього.

ВІТРОВИЙ НАГІН - підйом рівня води, викликаний впливом вітру на водну поверхню, що трапляється звичайно в морських устях великих рік, а також на берегах озер, водоймищ і морів.

ПОВЕНІ ПРИ ПРОРИВАХ ГРЕБЕЛЬ - інтенсивний, звичайно значний підйом рівня води в річці, викликаний проривом греблі, дамби.

ЯК ДІЯТИ ПІД ЧАС ПОВЕНЕЙ:

Перед евакуацією для захисту свого житла й майна варто виконати наступні дії:

відключити воду, газ і електрику;

згасити палаючі печі опалення;

перенести у верхні поверхи будинків (горища) коштовні предмети й речі;

при необхідності оббити вікна й двері перших поверхів будинків дошками й фанерою.

При одержанні попередження про початок евакуації необхідно швидко зібрати і взяти з собою:

особисті документи, покладені в непромокальний пакет;

необхідний запас продуктів;

медичну аптечку;

комплект верхнього одягу і взуття по сезону;

постільна білизна і туалетні приналежності;

триденний запас продуктів харчування.

При раптовій повені необхідно якнайшвидше зайняти найближче безпечне піднесене місце і бути готовими до евакуації по воді, в тому числі й за допомогою підручних плавзасобів. У такій обстановці не слід піддаватися паніці і втрачати самовладання, варто вживати заходів, що дозволяють рятувальникам вчасно виявити людей.

До прибуття допомоги, опинившись в зоні затоплення, треба залишатись на деревах і інших піднесених місцях.

 

 

 

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи скаутінгу

Комунальний заклад... Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді Запорізької обласної ради...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні положення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Туристсько-краєзнавчих гуртків
    КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР Запоріжжя, 2010 Рекомендовано науково-методич

Скаутінг: з минулого в майбутнє
  Ми всі живемо в суспільстві й ви­ховуємо своїх дітей для того, щоб вони могли жити саме в цьому суспільстві й саме в цьому світі. Людина, життя якої проходить серед людей і

СТОРІЯ СКАУТСЬКОГО РУХУ
  Засновник Скаутінгу Лорд Баден Пауел почав з організації скаутського табору у 1907 році на остро

ПОСТУЛАТИ СКАУТСЬКОГО РУХУ
  Скаутінг припав до вподоби різним епохам і куль­турам. Існує загальноприйняте тлу­мачення основних постулатів скаутського руху. Вони викладені в Конституції Всесвітньої організації

СКАУТІНГ В УКРАЇНІ
  Скаутінг у нашій країні пройшов нелегкий шлях. На цьому шляху було все: захоплення і нерозуміння, забуття і замовчування, завзята праця і навіть жерт­ви. В уявленні людини радянськи

СКАУТІНГ В УКРАЇНІ
  Скаутінг у нашій країні пройшов нелегкий шлях. На цьому шляху було все: захоплення і нерозуміння, забуття і замовчування, завзята праця і навіть жерт­ви. В уявленні людини радянськи

ПІДҐРУНТЯ СКАУТІНГУ
  Про Скаутінг можна сказати, що він виник не на порожньому місці. Ґрунт для нього був підготовлен

ВНЕСОКУ СЬОГОДНІШНІЙ СВІТ
  У 1996 р. була створена в Криму Асоціація скау­тів України (АСУ), у яку ввійшли представники різних областей України: Києва, Миколаєва, Ялти, Запоріжжя, Охтирки, Херсона, Керчі й ін

ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ
  В Україні молодь і діти мають безліч проблем. Вони залишаються однією з найбільше соціально незахищених груп суспільства. За рідкісним винятком, молоді люди не мають економічних рес

Скаутінг, як система колективного виховання
  Серед проблем, від розв'язання яких, на нашу думку, залежить виживання людства можна виділити чотири: війна, екологія, хвороби та егоїзація особистості. Проблема егоїзації

Мета, принципи і метод Скаутського руху
  Мета скаутського руху, яка визначає зміст його діяльності, полягає в тому, щоб "через участь скаутів у місцевих, національних і міжнародних організаціях, виховувати відповідаль

Принципи скаутського руху
Фундаментальні принципи викладені в Конституції Всесвітньої Організації Скаутського Руху. Їх слід неухильно дотримуватися як закону, переконання кожного на шляху до досягнення мети, оскіль

Скаутська присяга
Клянусь моєю честю, що я зроблю все від мене залежне, щоб виконати мій обов'язок перед Богом і моєю країною, допомагати іншим в будь який час, підкорятися Скаутському Закону. Скаут

Скаутський лідер
Лідер — людина яка може повести за собою людей до мети, яка влаштовує всіх. Лідер скаутської групи чи організації, як і кожний скаут, має беззаперечно приймати Закон і При

Краєзнавство, Скаутінг і потреби дитини
  На формування системи потреб особистості дитини, яка розвивається, впливають родичі, вчителі, друзі, весь навколишній світ. Найбільш значущі у цій системі: перша група

Скаутський табір
  Метою скаутського табору є створення найсприятливих умов для: - застосування Скаутського методу в єдності всіх його елементів; - стимулювання цілісного розвитку ді

Технологія
  Полягає у використанні скаутського метода та педагогічних технологій на основі активізації діяльності вихованців. Зміст навчального виховного процесу включає такі необхідні

Прогнозовані результати
  У результаті цілеспрямованої краєзнавчої роботи з впровадженням Скаутського методу передбачається: - створення пошукових краєзнавчих програм з метою формування повноцінного

ОСТАННЄ ПОСЛАННЯ БАДЕН-ПАУЕЛА
Дорогі скаути, якщо ви коли-небудь бачили п’єсу «Пітер Пен», ви напевно пам’ятаєте, як головний пірат весь час готувався промовити свою передсмертну промову, тому що він побоювався того, що к

Вітчизняну війну
  Кожна команда повинна представити одну або дві пісні, присвячені Великій Вітчизняній війні Кулінарне шоу «Рівні можливості»   У шоу

Партизанська стежина
Партизанська стежина – гра, яку ми розробили до 65-річчя Великої Перемоги і пропонуємо патрулям. Вона полягає з перешкод різної міри складності, які долають шість чоловік, якщо вон

Загальні положення
Дана інструкція поширюється на всіх учасників масових заходів, на момент виникнення непередбачених обставин (грози, урагани, бурі, пожежі, повені тощо) та є обов’язковою для виконання організаторам

Порядок дій при евакуації
  В разі виникнення надзвичайної ситуації відповідальна особа повинна: негайно повідомити про початок евакуації дітей рятувальні служби МНС, органи місцевої влади (п

Ситуацій
  3.1. При повені (паводку): По сигналу оповіщення про погрозу повені й про евакуацію невідкладно, у встановленому порядку виводити всіх учасників заходу з н

ПЕРСОНАЛЬНЕ СПОРЯДЖЕННЯ СКАУТА
(ДЛЯ ПОХОДА, ЕКСПЕДИЦІЇ ТАБОРУ)   1. Сірники, папір, шматочок сухого спирту або огарок свічки, збільшувальне скло ( Для розведення костриці в будь-яку погоду

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги