рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Опис установки

Опис установки - раздел Образование, Фізика Схематично Будова Пірометра Показана На Рис. 1.1. Оптичний Пірометр ...

Схематично будова пірометра показана на рис. 1.1.

Оптичний пірометр складається із зорової труби, усередині якої приблизно в головній фокальній площині об'єктиву поміщена пірометрична лампа 1, що живиться від акумулятора E. Послідовно з ниткою лампи включений магнітоелектричний прилад 3, проградуйований в градусах Цельсія, а також реостат 4, за допомогою якого можна регулювати струм розжарення і температуру нитки лампи. Зміна опору реостата в процесі вимірів здійснюється за допомогою рифленого кільця, розташованого під трубою пірометра.

 
 

Шкала приладу має дві межі вимірів: від 800 до 1400 і від 1200 до 2000 . Пірометр забезпечений червоним світлофільтром 2. Окрім червоного світлофільтру в пірометрі є ще один димчастий світлофільтр 5, призначений для попереднього ослаблення яскравості досліджуваних тіл при їх температурі вище 1400 . За наявності димчастого світлофільтру пірометр може застосовуватися до 2000 . Включається світлофільтр, що ослабляє, поворотом кільця, встановленого на тубусі труби приладу.


Оптична система пірометра, що складається з об'єктиву і окуляру, дозволяє розглянути нитку на тлі розжареного тіла. Електрична схема установки представлена на рис. 1.2. У даній роботі тілом, температура якого вимірюється, є лампа із стрічковим тілом розжарення, яка розжарюється при пропусканні через неї струму за рахунок ленц-джоулева тепла. Струм через стрічку розжарення регулюється реостатом (рис. 1.2). У ланцюг включений амперметр і паралельно лампі-випромінювачу – вольтметр , за показами яких визначають електричну потужність стрічки розжарення. Схема живиться від мережі змінного струму.

Температура стрічки розжарення лампи-випромінювача вимірюється при різних значеннях потужності, що підводиться до неї.

 

1.4. Питання для самоперевірки

 

1. Що називається абсолютно чорним тілом?

2. Сформулювати закон випромінювання абсолютно чорного тіла.

3. Яку температуру можна безпосередньо вимірювати пірометром?

4. У чому відмінність між яскравісною і термодинамічною температурами?

5. Дати визначення енергетичної світності.

6. Дати визначення випромінювальної (емісійної) і поглинальної здатності.

7. Який фізичний сенс коефіцієнта у формулі (1.4)?

8. Який фізичний сенс сталої в законі зміщення Віна?

9. Пояснити будову і принцип роботи оптичного пірометра.

 

1.5. Порядок виконання роботи і обробка результатів експерименту

Подовжнім переміщенням окуляра пірометра сфокусувати нитку по оку спостерігача.

Для виміру температури стрічки розжарення лампи-випромінювача подати живлення від електромережі. Коли стрічка розжариться до червоного розжарення, навести на неї пірометр і, переміщаючи його об'єктив, добитися різкого зображення стрічки.

Включити розжарення пірометричної лампи. Змінюючи струм розжарення лампи реостатом 4, добитися рівності яскравості нитки і розжареного тіла. При цьому нитка не буде видна на тлі нагрітого тіла, тобто яскравісні температури нитки і тіла рівні. За шкалою приладу визначити температуру і зафіксувати покази амперметра і вольтметра.

Нитка лампи пірометра володіє тепловою інерцією, тому регулювати її розжарення слід повільно.

Температуру необхідно виміряти не менше трьох разів, змінюючи розжарення нитки пірометра і знов відшукуючи умову зникнення нитки.

Міняючи силу струму реостатом в ланцюзі лампи-випромінювача, визначити декілька температур стрічки в межах 1200 – 1500 при різній споживаній потужності.

Результати вимірів занести в таблиці. 1.1.

Таблиця 1.1

Номер досліду , К , К , К
           
           

По формулі (1.2) обчислити термодинамічну температуру , відповідну яскравісній . Значення для вольфраму дорівнює 0,4 при м. Для визначення сталої Стефана-Больцмана потрібно обчислити енергетичну світність:

,  

де – потужність споживана, а отже, і випромінювана розжареною стрічкою розжарення, визначається за показами амперметра і вольтметра; – площа випромінюючої поверхні стрічки (м2).

Значення визначити для трьох температур по знайдених для кожної температури значеннях потужності . Коефіцієнт чорноти для вольфраму дорівнює 0,5. При розрахунках слід пам'ятати, що яскравісна температура в пірометрі відлічується за шкалою Цельсія, тоді як у формули (1.2) і (1.3) температура входить за шкалою Кельвіна.

По формулі (1.4) обчислити сталу Стефана-Больцмана для трьох температур :

.  

По формулі (1.5) обчислити сталу в законі зміщення Віна для трьох температур.

Знайти середні значення і і розрахувати похибку виміру.

 

1.6. Оформлення звіту

 

Звіт повинен містити наступні дані: мету роботи, схему установки (див. Рис. 1.1 і Рис. 1.2), заповнену таблицю 1.1, розрахунок сталих в законах Стефана-Больцмана і Віна, розрахунок похибки вимірів, висновки по роботі.

 

Література: [1], с. 310 – 314; [2], с. 7 – 16, 27 – 31.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Фізика

УКРАЇНСЬКА ІНЖЕНЕРНО ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ... Кафедра фізики теоретичної і загальної електротехніки... Фізика...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Опис установки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Мета роботи
  Вивчення роботи оптичного пірометра із зникаючою ниткою і вимір з його допомогою температури нагрітого тіла. Визначення сталої Стефана-Больцмана і сталої в законі зміщення Віна.

Мета роботи
  Визначення сталої Планка за допомогою фотоефекту.   2.2. Загальні положення   Явище випускання електронів речовиною пі

Порядок виконання роботи
  Включити освітлювач і встановити початкове положення світлового зайчика гальванометра на нулі шкали при закритому фотоелементі. Помістити світлофільтр перед фотоелементом,

Мета роботи
  Вивчення характеристик селенового випрямляча.   3.2. Загальні положення   Напівпровідники займають по величині електро

Опис установки
  У роботі досліджується селеновий випрямляч (рис. 3.6), що є залізною шайбою, покритою шаром нікелю, на яку наноситься шар кристалічного селену товщиною

Мета роботи
  Визначення ширини забороненої зони напівпровідника-термістора за допомогою місткової схеми.  

Мета роботи
  Вивчення термоопору, зняття вольт-амперної характеристики термістора.   5.2. Загальні положення Всі тверді тіла, що володіють електр

Порядок виконання роботи
  Пересувень потенціометра перед початком роботи встановити в нульове положення. За допомогою потенціометра подати на схему (рис. 5.4) напругу порядку 30 В і потім збільшуват

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги