рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Пожежні депо

Пожежні депо - раздел Образование, ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ В ОРГАНАХ І ПІДРОЗДІЛАХ МНС УКРАЇНИ   2.1.1. Пожежні Частини, Як Правило, Розміщуються В Спеціальни...

 

2.1.1. Пожежні частини, як правило, розміщуються в спеціальних будівлях, які відповідають вимогам чинних будівельних норм та технічним умовам. В окремих випадках для нечисленних пожежних частин (як правило, в сільській місцевості) можливе використання інших спеціально переобладнаних будівель, які забезпечують необхідні безпечні умови для розміщення людей, утримавання техніки та виконання службових обов’язків.

2.1.2. Будівлі пожежних депо мають розміщуватися на окремих ділянках з відступом від червоної лінії забудови по фронту воріт гаража не менше ніж на 15 м. Відстані (розриви) до житлових, громадських та інших об’єктів мають відповідати вимогам діючих норм.

2.1.3. Напрямок виїзду з воріт гаража не повинен бути направлений до місця інтенсивного руху транспорту та масового перебування людей. Проїзна частина вулиці та тротуар навпроти виїзної площі пожежного депо мають бути обладнані світлофором та світловим покажчиком з акустичним сигналом, що дозволяє зупиняти рух транспорту та пішоходів під час виїзду пожежних автомобілів з гаража по тривозі. Вмикання та вимикання світлофора має здійснюватися з пункту зв'язку пожежної частини. Площа перед виїзними воротами пожежного депо має бути заасфальтована або забетонована та мати ухил від порогу до червоної лінії забудови для водозливу. Проїзна частина вулиці обладнується світлофором відповідно до вимог ГОСТ 23457-86 “Технічні засоби організації дорожнього руху”.

2.1.4. Територія пожежної частини озеленяється i огороджується. На території пожежної частини (на подвір’ї) розміщується навчально - спортивне містечко (майданчик) з необхідним обладнанням, навчальною баштою i 100-метровою смугою з перешкодами, склади пально-мастильних матеріалів i пiноутворювачів, будівля для господарчих потреб. Біля одного з боків фасаду встановлюється засклена постова будка з опаленням, освітленням та телефонним зв'язком, виходячи з чисельності караулів та посадових осіб караулу.

2.1.5. Для забезпечення нормальних умов виконання службових обов’язків особовим складом у пожежному депо повинні передбачатись: гараж, караульне приміщення, пункт зв'язку, службові кабінети, навчальні класи, контрольний пост (база) ГДЗС, пост технічного обслуговування, акумуляторна, приміщення для ремонту i сушіння рукавів, спецодягу та обмундирування, комора, пральня, харчоблок, спортивна зала, оздоровчий пункт, кімната психологічного розвантаження, душові, санітарні вузли на кожному поверсі та інші приміщення.

2.1.6. При розміщенні караульних та інших приміщень на другому поверсі для прибуття особового складу по тривозі в гараж повинні передбачатись спускові стовпи з металу діаметром 100-200 мм. Поверхня стовпів має бути гладкою, кількість стовпів визначається з розрахунку - один стовп на 7 осіб чергового караулу. Для пом'якшення удару при приземленні в основі стовпа підлога устилається пружинними матами у діаметрі не менше 1 м.

2.1.7. Улаштування порогів у дверях кабін спускових стовпів, так само як i у всіх дверних отворах пожежної частини, не допускається. Кабіни спускових стовпів повинні мати щільно підігнані двері з ущільненнями в стулках, м'якими прокладками для попередження просочування вихлопних газів з гаража. Двері мають бути двостулковими, відчинятись усередину кабіни та мати пристрій, що утримує їх у відчиненому i зачиненому стані.

2.1.8. Забороняється у приміщеннях пожежної частини:

тримати інвентар, обладнання та інші предмети на майданчиках і сходових клітинах, неподалік спускових стовпів та дверних отворів;

застеляти килимами, доріжками тощо підлогу в караульному приміщенні, навчальному класі, гаражі й на шляхах руху особового складу за сигналом тривоги.

2.1.9. У приміщеннях з постійним перебуванням людей стіни фарбуються в м’які світлі кольори, підлога має бути лише дерев'яною, в інших приміщеннях-бетонною чи залізобетонною.

2.1.10. Гараж, караульне приміщення та підходи (шляхи евакуації) до них повинні забезпечуватися електричним освітленням, яке вмикається з пункту зв'язку частини у вечірній i нічний час одночасно із сигналом тривоги. Окрім цього, в караульному приміщенні має бути передбачене чергове освітлення зеленими плафонами або розсiювачами, яке не повинне вимикатись навіть під час відпочинку особового складу. Освітлення душових (саун, якщо є такі) виконується у вологозахищеному варіанті. Електророзетки маркуються із зазначенням величини напруги. Силові, освітлювальні щити та щити аварійного освітлення мають бути забезпечені написами для споживачів проти кожного вимикача, тумблера, рубильника тощо. Електричні розподільчі коробки належить замикати негорючими кришками.

2.1.11. Опалення в пожежних підрозділах повинне бути, як правило, центральне водяне. Як виняток, допускається пічне опалення, але при цьому не дозволяється влаштовувати топкові отвори з боку гаража й акумуляторної. Згідно з ДСН 3.3.6.042-99 “Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень” температура повітря в приміщеннях з постійним перебуванням людей має бути не нижче ніж +180С, а в гаражі й акумуляторній - не нижче ніж +100С. Сушіння рукавів та захисного одягу проводиться підігрітим повітрям.

У разі якщо пожежна частина має власну котельню, необхідно керуватись вимогами відповідних Правил будови та безпечної експлуатації парових та водогрійних котлів, НПАОП 0.00-1.20-98 “Правила безпеки систем газопостачання України”.

2.1.12. Будівлі пожежних депо повинні мати внутрішнє та зовнішнє водопостачання i каналізацію згідно з державними будівельними нормами. На території встановлюється пожежний гідрант або влаштовується пожежне водоймище ємкістю не менше 50 мз. Гарячим водопостачанням обладнуються харчоблок, душові, приміщення для миття рукавів, прання обмундирування, ремонту, миття та сушіння апаратів захисту органів дихання, стіни яких мають бути облицьовані керамічною плиткою.

2.1.13. Змiни внутрішніх планувань пожежного депо, заміна будівельних конструкцій виконуються тільки з дозволу начальника головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі відповідно до загальноприйнятих вимог. Усі будівлі та споруди пожежного депо забезпечуються блискавкозахистом. Будівлі та споруди пожежних депо, що знаходяться в сейсмічних зонах, мають бути сейсмостійкими.

2.1.14. Утримання приміщень i територій головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, загонів та частин, випробувальних пожежних лабораторій, науково-дослідних установ, вищих навчальних закладів МНС України має відповідати чинним протипожежним, санітарно-гігієнічним вимогам i нормам, а їх будівлі забезпечуватися первинними засобами пожежогасiння згідно з нормами належності.

2.1.15. У кожному підрозділі місця, де дозволяється куріння, необхідно обладнати урною або попiльницею з негорючих матеріалів, позначити їх знаком або написом.

2.1.16 Під час прийому в експлуатацію збудованих будівель та споруд пожежної охорони до складу приймальних комісій необхідно обов'язково включати представників служб охорони праці МНС України.

2.1.17. Евакуаційні шляхи та виходи повинні утримуватися вільними, нічим не захаращуватися і в разі виникнення пожежі забезпечувати безпеку під час евакуації людей, які перебувають у Приміщеннях.

2.1.18. У Приміщеннях забороняється:

куріння, крім спеціально обладнаних місць;

зберігання та застосування ЛЗР та ГР, пожежовибухонебезпечних речовин та матеріалів;

експлуатувати несправну електропроводку, обладнання.

2.1.19. У разі виникнення пожежі повідомити диспетчера частини, вжити необхідних заходів для її гасіння, евакуації людей та матеріальних цінностей.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ В ОРГАНАХ І ПІДРОЗДІЛАХ МНС УКРАЇНИ

Наказ МНС... від... ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПРАЦІ В ОРГАНАХ І ПІДРОЗДІЛАХ МНС УКРАЇНИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Пожежні депо

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Галузь застосування
1.1.1. Правила безпеки праці (частина перша для підрозділів державної пожежної охорони) (далі – Правила) в органах і підрозділах Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах зах

Загальні вимоги з охорони праці
1.2.1. Організація роботи щодо забезпечення безпеки праці в підрозділах МНС України здійснюється згідно із Законами України „Про охорону праці” та „Про пожежну безпеку”, відповідними нормативно-пра

Інструктажі з питань охорони праці
1.3.1. Складовою частиною системи управління безпеки праці є інструктажі з питань охорони праці та пожежної безпеки. 1.3.2. Працівники, під час приймання на роботу та періодично повинні пр

Порядок проведення адміністративно-громадського контролю в підрозділах МНС України
  1.4.1. Адміністративно-громадський контроль у системі управління охороною праці в підрозділах МНС України є основною формою контролю за виконанням вимог чинного законодавства і норм

Караульне приміщення
  2.2.1. Караульне приміщення (приміщення чергової зміни) має бути розміщене поблизу гаража i мати вихід безпосередньо у гараж із розрахунку одні двостулкові двері розміром 1,2 х 2 м

Пост технічного обслуговування пожежних автомобілів
2.4.1. Пост технічного обслуговування пожежних автомобілів має складатися: з майстерні, кабінету або куточка безпеки руху, охорони та безпеки праці, пожежної безпеки, канави для огляду автотехніки,

Пост технічного обслуговування пожежних автомобілів
2.4.1. Пост технічного обслуговування пожежних автомобілів має складатися: з майстерні, кабінету або куточка безпеки руху, охорони та безпеки праці, пожежної безпеки, канави для огляду автотехніки,

Акумуляторна
2.8.1.1. Приміщення для акумуляторних, для живлення засобів зв'язку необхідно розміщувати в безпосередній близькості до пункту зв'язку та обладнувати стелажами. Стіни, перекриття та стелажі покрива

Цех (майстерня, дільниця) для ремонту та обслуговування акумуляторів у загонах (частинах) технічної служби
2.8.2.1. Примiщення цеху (майстерні, дільниці) з ремонту та обслуговування акумуляторів у загонах (частинах) технічної служби має бути завжди зачинене. Електромонтерам-акумуляторникам та особам (кр

Навчальні башти
  2.9.1. Навчальні башти установлюються на спеціально обладнаних майданчиках на дворовій території чи добудовуються до будівель пожежних депо. Башти, що добудовані, мають відповідати

База (пост) газодимозахисної служби
  2.10.1. База ГДЗС повинна мати: апаратну (для зберігання та перевірки апаратів захисту органів дихання та зору); майстерню для ремонту апаратів; приміщенн

Теплодимокамера
  2.11.1. Теплодимокамера обов’язково розміщається у будівлі, яка стоїть окремо (чи добудована до будівлі пожежного депо i з'єднана через тамбур) i має два виходи, що розташовані з рі

Cклади пально-мастильних матеріалів, пiноутворювача i вогнегасного порошку
  2.14.1. Улаштування та обладнання складів ПММ, пiноутворювача i вогнегасного порошку та пунктів заправки має відповідати НАПБ А.01.001-2004 Правила пожежної безпеки в Україні, ПУЭ,

Примiщення актових залів, навчальних класів, спортзалів, кімнат психологічного розвантаження, оздоровчо-вiдновлювальних комплексів
  2.15.1. Примiщення актових залів, навчальних класів, спортзалів, кімнат психологічного розвантаження, оздоровчо-вiдновлювальних комплексів (далі - приміщення) мають розміщуватися з

Заходи безпеки праці під час проведення дослідних робіт у хімічних та фізичних лабораторіях
2.17.11. Усі прилади повинні бути забезпечені методиками проведення досліджень та інструкціями з безпеки праці до них. Дослідні роботи слід виконувати відповідно до стандартів та встановле

Примiщення для зберігання майна та техніки
2.18.1. Для зберігання всіх видів матерiально-технiчних засобів обладнуються самостійні склади i гаражi-стоянки або ізольовані відділення (секцiї-сховища) у складах, гаражах-стоянках майна поточног

Примiщення для приготування та вживання їжі
  2.20.1. Примiщення для приготування та вживання їжі обладнуються електричними чи газовими нагрівальними приладами, холодильниками, шафами з дверцятами для зберігання їжi та посуду,

Приміщення з ЕОМ та ПК
2.21.1. У приміщеннях з ЕОМ та ПК слід щоденно проводити вологе прибирання, вони повинні бути обладнані медичними аптечками першої допомоги. 2.21.2. Облаштування робочих місць, обладнання

Загальні положення
  3.1.1. Конструктивні рішення автотранспорту (розміщення агрегатів, систем управління, пожежно-технiчного оснащення, бойового розрахунку тощо) мають забезпечувати безпеку особового с

Пожежні автомобілі та мотопомпи
  3.2.1. Технiчний стан пожежних автомобілів та мотопомп має відповідати вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху i охорони навколишнього середовища, а також правил т

Пожежні автодрабини
3.3.1. Експлуатація пожежних автодрабин - це транспортування, монтаж і демонтаж, введення в експлуатацію, використання за призначенням, технічне обслуговування, ремонт і зберігання. 3.3.2.

Консервація і розконсервація автошасі ЗІЛ провадиться відповідно до вимог консервації і зберігання автотракторної техніки.
3.3.75. При консервації автодрабин необхідно: заповнити бак гідросистеми робочою рідиною до верхньої позначки щупа; заправити відповідним мастилом усі вузли і механізми, змащення

Висування і зсування автодрабини
  3.3.182. Висування драбини - найвідповідальніший крок. 3.3.183. Керування висуванням і зсуванням здійснюється правою рукояткою пульта керування. Напрями руху рукоятки збіга

Робота з драбиною за допомогою розтяжних вірьовок
3.3.193. При висуванні драбини в умовах швидкості вітру понад 10 м/с повинні застосовуватися розтяжні вірьовки, які в транспортному положенні драбини знаходяться на котушках, встановлених з обох бо

Опускання драбини для приставляння
  3.3.197. Опускання драбини для приставлення до опори провадиться на малій швидкості з одночасним спостереженням за наближенням межі безпечності поля руху. Опирати драбину на додатко

Піднімання людей по драбині
  3.3.202. Перед підніманням людей по драбині необхідно пересвідчитись, що драбина встановлена згідно з правилами і двигун заглушено. Встановити біля підніжжя четвертого коліна приста

Робота з лафетним стволом
  3.3.206. Посередині верхніх двох щаблів додаткового коліна автодрабини АД-21, так само як і на першому коліні всіх типів драбин, з допомогою уступу і чеки з кронштейном кріпиться ла

Зміна місця роботи
  3.3.213. Якщо під час роботи автодрабини виникає необхідність переставити тільки вершину драбини до іншого вікна чи на інший поверх будівлі, то перед виконанням відповідних рухів не

Роботи з використанням ручного насоса автодрабини Л-21
  3.3.218. При несправності основної гідросистеми драбина в похідне положення приводиться з допомогою ручного насоса. Насос приводиться в дію спеціальною рукояткою, яка зберігається в

Робота автодрабини при низьких температурах повітря
  3.3.232. При температурі повітря нижчій за -10° пуск гідронасоса необхідно здійснювати плавними короткочасними звільненнями педалі муфти зчеплення. При стійких обертах двигуна педал

Пожежні автопідйомники
  3.4.1. До експлуатації автопідйомників допускаються водії, які пройшли курс початкової підготовки за відповідною програмою і отримали свідоцтво про право роботи на пожежному автопід

Пожежні автомобілі спеціального призначення
  3.5.1.Технічний стан пожежних автомобілів спеціального призначення, схема розміщення та вузли кріплення пожежно-технiчного оснащення мають відповідати вимогам Правил технічної експл

Під час діагностування технічного стану пожежних автомобілів
  3.7.1.1. Для визначення необхідності обслуговування чи ремонту пожежного автомобіля, агрегату, механізму чи приладу застосовують нормативні значення діагностичних параметрів.

Під час проведення ТО-1, ТО-2, сезонного обслуговування
  3.7.2.1. Загальна система заходів з безпеки праці під час ремонту автомобілів має відповідати ГОСТ 12.4.009-83, ГОСТ 26938-95, ГОСТ 12.2.037-78, ГОСТ 12.2.003-91, ГОСТ 12.3.002-75.

Під час заступання на чергування, проведення навчань, занять, на пожежі, після роботи на пожежі пожежних автомобілів
  3.7.3.1. Пожежний автомобіль перед постановкою на чергування має пройти щоденне технічне обслуговування (далі - ЩТО), яке виконується заступаючим i змінним водіями. 3.7.3.2

Пiд час заправки пально-мастильними матеріалами, вогнегасними речовинами
3.7.4.1. Заправка автомобілів ПММ повинна проводитися тільки за допомогою шлангів від бензоколонок i автобензозаправників. Заправка з каністр, відер та інших ємкостей забороняється. Заправка пожежн

Загальні положення
  4.1.1. Пожежне, аварійно-рятувальне обладнання та оснащення, прилади, пристрої, засоби iндивiдуального захисту, що перебувають на озброєнні пожежної охорони, мають забезпечувати без

Підіймальні механізми пожежних рукавів
4.3.1. Механізми пiдйому пожежних рукавів (лебідки) виготовляються, експлуатуються, оглядаються та ремонтуються відповідно до вимог ГОСТ 12.3.009-76, ГОСТ 12.3.020-80, НПАОП 0.00 - 1.03 - 02 Правил

Пневмо-, гідроінструмент
  4.4.1. Пневмо-, гідроінструмент має відповідати вимогам ГОСТiв i технічних умов пiдприємства-виробника. 4.4.2. Довговічність інструменту i безпека праці з ним забезпечуютьс

Пневмокомпресори
  4.5.1. Стаціонарні та пересувні компресорні установки мають експлуатуватися, ремонтуватися та випробовуватись згідно з діючими правилами для посудин, що працюють під тиском. Результ

Електрозахисні засоби
  4.6.1. Придатність до роботи захисних ізольованих засобів визначається випробуванням та зовнішнім оглядом. 4.6.2. Випробування електрозахисних засобів проводяться спеціальн

Електрифікований інструмент та прилади для освітлення
  4.7.1. Забороняється використовувати електрифікований інструмент та прилади освітлення при: порушенні цілісності електричної ізоляції проводів, інструменту, приладів;

Пожежний ручний механізований інструмент
4.8.1. Технічне обслуговування та перевірку справності механізованого інструменту, яким укомплектовані пожежні автомобілі, проводять щодня при зміні караулів, після кожного застосування, ремонту, а

Пожежний ручний інструмент та інвентар
4.9.1. Пожежний ручний інструмент та інвентар (ломи, багри, гаки, лопати, сокири, пилки тощо) повинні мати форму та масу, що відповідають ергономічним вимогам i вимогам стандартів та технічних умов

Газорізальні апарати
  4.10.1. До роботи з газорізальними апаратами допускаються особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають кваліфікаційне посвідчення на право проведення робіт i призначені наказом

Ручні пожежні драбини
4.12.1.1. До ручних пожежних драбин належать висувна триколінна, драбина-штурмівка, драбина-палиця, конструкція яких, розміри і вага повинні відповідати стандартам. 4.12.1.2. Пiд час робот

Випробування ручних пожежних драбин
4.12.1.12. На кожній драбині, що знаходиться в експлуатації повинні бути вказані: інвентарний номер; дата проведення наступного випробування; належність. Написи повинні в

Мотузки пожежні рятувальні
4.12.2.1. Рятувальні мотузки, що перебувають на озброєнні, повинні відповідати вимогам технічної документації заводів-виробників, мати коуші, зберігатися в сумках-чохлах, змотаними у клубок. Один з

Пожежні пояси i пожежні карабіни
  4.13.2.1. Перед тим, як заступити на чергування, пожежні пояси та пожежні карабіни підлягають ретельному огляду. 4.13.2.2. Пожежний пояс знiмається з бойового чергування в

Ізолювальні протигази
  4.13.3.1. При експлуатації ізолювальних протигазів необхідно керуватися вимогами НПАОП 0.00-1.07-94 Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском.

Дихальні апарати на стисненому повітрі
4.13.4.1. До роботи в дихальних апаратах на стисненому повітрі допускаються особи, придатні для служби в пожежній охороні, без додаткового медичного обстеження. До роботи в апаратах допуск

Засоби малої механізації, що використовуються на складах
4.14.1. Пiднiмати i переносити вантажі вручну дозволяється тільки в разі неможливості механізації процесів. На жінок, що працюють на складах, розповсюджуються граничні норми піднімання та переміщен

Вогнегасники
4.15.1 Вогнегасники повинні відповідати вимогам: НАПБ Б.01.008-2004 Правила експлуатації вогнегасників; НПАОП 0.00-1.07-94 Правила будови і безпечної експлуатації посудин, що прац

Верхолазне спорядження та страхувальні засоби під час виконання робіт на висоті
4.16.1. До засобів захисту від падіння з висоти відносяться: пояси запобіжні; каски; страхувальні канати; запобіжні верхолазні пристрої; уловлювачі з ве

Вимоги до поясів запобіжних
4.16.5. Перед початком роботи та під час застосування повинен контролюватися стан поясів та приладдя згідно з вимогами чинних нормативних документів та технічної документації (керівництв з експлуат

Вимоги до стропів
4.16.13. Стропи (додаток 17) синтетичні в процесі експлуатації підлягають відбраковуванню за ознаками, зазначеними у пункті 4.16.12. цих Правил, а стропи, виготовлені з металевого каната (ланцюга)

Вимоги до карабінів
4.16.15. У процесі експлуатації при щоденному візуальному контролі карабіни підлягають відбраковуванню при наявності дефектів і несправностей, що знижують їхню механічну міцність або які можуть при

Контроль за придатністю до експлуатації верхолазного спорядження та страхувальних засобів для виконання робіт на висоті
4.16.22. Верхолазне спорядження та страхувальні засоби, що знаходяться у експлуатації, повинні проходити періодичні випробування, а також щоденний огляд перед початком роботи. Періодичні випробуван

Загальні вимоги
5.1.1. З метою забезпечення умов безпечної роботи особового складу під час несення служби, гасіння пожеж та надання допомоги в ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха (далі - аварі

Пiд час несення служби
5.2.1. Пiд час несення служби у внутрішньому наряді особовий склад повинен забезпечити: справне утримання обладнання, інвентарю та майна, освітлення (аварійне, чергове); дотриманн

Пiд час несення караульної служби на складах
  5.3.1. Організація охорони i оборони об’єктів покладається на керівників підрозділів i виконується постовими, озброєними штатною зброєю. 5.3.2. Постові несуть службу шляхом

Під час збору, виїзду, прямування на пожежу (аварію, стихійне лихо, заняття) i повернення до частини
  5.4.1. Збір та виїзд чергових караулів за сигналом тривоги має виконуватись чітко i швидко. Особовому складу забороняється кидати на шляху руху до гаража одяг та інші предмети, зупи

Пiд час проведення розвiдки пожежі
  5.5.1. Пiд час проведення розвiдки пожежі група розвiдки зобов'язана: прямувати один за одним, оцінюючи стан будівельних конструкцій та можливість швидкого розповсюдження в

Під час бойового розгортання
5.6.1. Перед віддаванням команди на бойове розгортання керівник гасіння пожежі зобов'язаний: вказати безпечні місця установки пожежної техніки; при цьому пожежні автомобілі встановлюють на

Під час рятування людей i саморятування
  5.7.1. Під час рятування людей при пожежі (аварії, стихійному лихові) керівник зобов'язаний визначити порядок i способи рятування людей залежно від обставин i стану людей, яким необ

Загальні вимоги
5.8.1. Під час проведення бойових дій у непридатному для дихання середовищі особовий склад пожежної охорони має виконувати роботи в ізолювальних протигазах з дотриманням вимог безпеки. 5.8

Гасіння пожеж при наявності отруйних речовин
5.8.32. Під час виконання робіт з ліквідації пожежі із наявністю хімічнонебезпечних речовин (далі - ХНР) необхідно забезпечити виконання вимог цих Правил, відомчих нормативних документів, вимог охо

Гасіння пожеж при наявності вибухових речовин та посудин під високим тиском
5.8.52. Порядок гасіння пожеж на об’єктах з наявністю вибухових речовин (ВР) заздалегідь має визначатися спеціально розробленою начальником гарнізону (загону) та адміністрацією об'єкта інструкцією

Гасіння пожеж при наявності вибухових речовин та посудин під високим тиском
5.8.52. Порядок гасіння пожеж на об’єктах з наявністю вибухових речовин (ВР) заздалегідь має визначатися спеціально розробленою начальником гарнізону (загону) та адміністрацією об'єкта інструкцією

Гасіння пожеж у підземних спорудах метрополітену
5.8.74. Під час гасіння пожежі в підземних спорудах метрополітену КГП зобов'язаний, незалежно від розміру пожежі i кількості працюючих підрозділів, створити оперативно-координаційний центр (відділ)

Гасіння пожеж у саунах
5.8.80. Під час гасіння пожеж у саунах найбільш небезпечним є можливість вибуху продуктів термічного піролізу деревини обшивки парильних приміщень. 5.8.81. Пожежні автомобілі необхідно вст

Під час розбирання будівельних конструкцій
  5.9.1. Організація робіт з розкриття i розбирання будівельних конструкцій має проводитися під безпосереднім керівництвом осіб начальницького складу на підставі визначених КГП чи нач

Під час прокладання, прибирання, обслуговування та ремонту пожежних рукавів
  5.10.1. Під час прокладання рукавної лінії з рукавного пожежного автомобіля необхідно контролювати швидкість руху відповідно до інструкцій з експлуатації (як правило, не більше 10 к

Загальні положення
6.1.1. У планах ліквідації аварії, катастрофи і стихійного лиха для кожного потенційно небезпечного об`єкта або території має бути передбачений порядок допуску та видачі дозволу для участі в роботі

Безпека праці для Державної гідрометеорологічної служби
6.2.1. Безпека праці для Державної гідрометеорологічної служби визначається Правилами охорони праці під час гідрометеорологічних спостережень і робіт, затвердженими наказом Міністерства охорони нав

Безпека праці під час проведення робіт у газоаналітичних (аналітичних) лабораторіях
6.4.1. Організація роботи з охорони праці в лабораторії покладається на завідувача газоаналітичної (аналітичної) лабораторії. 6.4.2. До виконання робіт в лабораторії допускаються особи, як

Вимоги безпеки під час виконання роботи
  6.4.18. Всі операції, пов’язані із можливим утворенням і виділенням отруйних, їдких, вибухонебезпечних речовин або речовин, які мають запах, виконувати тільки у витяжній шафі при пр

Вимоги безпеки під час роботи з їдкими та отруйними речовинами
6.4.29. Луги, кислоти та інші їдкі і отруйні речовини, які використовуються в лабораторії, необхідно набирати у піпетку тільки за допомогою гумової груші. Неприпустимо засмоктувати їдкі і отруйні р

Вимоги безпеки під час роботи з балонами під тиском
6.4.40. Балони з газом, які встановлюються у приміщеннях лабораторій, повинні знаходитися на відстані не менше 1 м від радіаторів опалення та інших опалювальних приладів і не менше ніж 5 м від джер

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  6.4.56. У разі появи стороннього шуму, запаху гару, необхідно вимкнути електроживлення загальним рубильником. 6.4.57. У випадку розлиття будь-якого продукту необхідно засип

Заходи безпеки під час спусків і перебування під водою
  6.5.13. До водолазних робіт із рятування людей допускаються водолази усіх груп спеціалізації водолазних робіт, які володіють прийомами рятування і методами надання першої медичної д

Заходи безпеки під час надання допомоги потерпілим на льоду
Під час надання допомоги людині, яка зазнала лиха на льоду (провалилася під лід), необхідно дотримуватись таких вимог безпеки: 6.5.22. Без потреби не виходити на лід. Визначитись щодо можл

Під час рятування уплав без застосування плаваючих предметів
6.5.33. Під час проведення рятування без використання плаваючих предметів рятувальник повинен бути готовим у будь-який момент ухилитися від спроб потопаючого вхопитися руками за рятувальника, за ди

Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  6.5.38. Порядок надання першої долікарської медичної допомоги у випадку травмування: усунути вплив на організм шкідливих чинників, які загрожують здоров’ю та життю постражд

Безпека праці під час проведення робіт з демеркуризації
6.6.1. Особовий склад, залучений для проведення демеркуризаційних робіт повинен дотримуватись вимог наступних нормативних документів: Інструкції з охорони праці при проведенні демеркуризац

Перша медична допомога при отруєнні ртуттю та її сполуками
  6.6.9. Допомога потерпілому у разі відсутності лікаря в складі відділення: потерпілого на ношах віднести на свіже повітря; зняти одяг ; промити шлунок вел

Засоби індивідуального захисту органів дихання та зору
  6.6.12. Фільтруючі протигази з коробкою марки "Г", "Г-8", "ГФ". Сорбційна ємність коробок забезпечує захист органів дихання та зору при концентрації па

Демеркуризація засобів індивідуального захисту, спеціального одягу та захисних апаратів
6.6.19. Після роботи в умовах забруднення ртуттю, засоби індивідуального захисту рятувальників піддаються спеціальній обробці в спеціально визначених для цього місцях. 6.6.20. Хімічні захи

Безпека праці під час проведення робіт з отрутохімікатами та пестицидами
6.7.1 Безпека праці під час проведення робіт з отрутохімікатами та пестицидами визначається Законом України “Про пестициди і агрохімікати” від 2 березня 1995 року № 86/95-ВР. 6.7.2 Відповідно до статт

Безпека праці під час виконання задач з очистки місцевості від вибухових речовин, матеріалів, боєприпасів
6.11.1. Безпеку праці під час виконання задач з очистки місцевості від вибухонебезпечних предметів визначає Інструкція по очищенню місцевості від вибухонебезпечних предметів, введена в дію наказом

Безпека праці під час проведення підривних робіт
  6.12.1. Під час проведення підривних робіт необхідно дотримуватися наступних загальних запобіжних заходів: під час проведення робіт необхідно дотримуватись суворого порядку

Безпека праці під час проведення рятувальних робіт у зонах радіаційного та хімічного забруднення
  6.13.1. Під час проведення рятувальних робіт у зонах радіаційного забруднення необхідно керуватися наступними нормативними документами: “Основні санітарні правила забезпече

Безпека праці під час виконання робіт на висоті в безопорному просторі з використанням верхолазного спорядження
6.14.1. Під час виконання робіт на висоті з використанням спеціальних страхувальних засобів слід керуватися інструкцією з охорони праці, яка затверджена наказом Державного комітету України з нагляд

БЕЗПЕКА ПРАЦI ПІД ЧАС ДОСЛIДЖЕННЯ МІСЦЯ ПОЖЕЖ
  8.1. До дослідження місця пожежі допускаються особи, які: ознайомлені з правилами безпеки праці під час дослідження пожеж; пройшли інструктаж з безпечних методів р

БЕЗПЕКА ПРАЦI ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ, НАВЧАНЬ, СПОРТИВНИХ ЗАХОДIВ
  9.1. Кожному практичному заняттю з тактичної підготовки, відпрацюванню вправ зі спеціальної фізичної підготовки має передувати ретельна підготовка керівника занять до їх проведення.

БЕЗПЕКА ПРАЦI ПIД ЧАС ВИКОНАННЯ МОНТАЖНО – ПРОФІЛАКТИЧНИХ РОБIТ З АНТЕНО-ФIДЕРНИМИ ПРИСТРОЯМИ НА ВИСОТI
10.1. Виконання робіт на висоті проводиться спеціально підготовленими особами, які мають дозвіл на їх здійснення. 10.2. Пiд час робіт, що виконуються на висотах, а також при роботах, що по

БЕЗПЕКА ПРАЦI ПIД ЧАС ВИКОНАННЯ МОНТАЖНО – ПРОФІЛАКТИЧНИХ РОБIТ З АНТЕНО-ФIДЕРНИМИ ПРИСТРОЯМИ НА ВИСОТI
10.1. Виконання робіт на висоті проводиться спеціально підготовленими особами, які мають дозвіл на їх здійснення. 10.2. Пiд час робіт, що виконуються на висотах, а також при роботах, що по

Пiд час розвантаження коліс техніки, що зберігається на складах
  13.1.1. Розвантаження коліс i підвіски автотехніки забезпечується за допомогою розвантажувальних підставок, виготовлених згідно з вимогами інструкції з тривалого зберігання техніки.

Пiд час приведення до робочого стану стартерних акумуляторів, що зберігаються на складах
  13.3.1. Роботи з приведення до робочого стану стартерних акумуляторів, які зберігаються на складах, виконуються відповідно до інструкції для роботи зі стартерними акумуляторними бат

Пiд час консервації та переконсервацiї техніки, засобів зв’язку, пожежно - технiчного обладнання, що зберігаються на складах
  13.4.1. Консервація та переконсервацiя техніки, засобів зв'язку, пожежно-технiчного озброєння та обладнання, що зберігаються на складах має виконуватися згідно з порядком, встановле

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги