Реферат Курсовая Конспект
Работа сделанна в 2000 году
Висновки - раздел Педагогика, - 2000 год - Вплив моральних якостей вчителів на процес формування майбутніх громадян України Висновки. Наша Робота Підійшла До Свого Завершення. В Ході Роботи Нами...
|
Висновки.
Наша робота підійшла до свого завершення. В ході роботи нами були вирішені наступні завдання 1 здійснення аналізу поширених у вітчизняній педагогічній та політологічній науці теоретичних підходів до проблеми громадянського виховання підростаючого покоління 2 розробка і проведення практичного дослідження - анкетного опитування, присвяченого проблемі впливу особистих моральних якостей і нахилів наших педагогів на виховання молоді в контексті громадянської освіти та інтерпретація отриманих даних.
Опрацьований матеріал дозволяє нам дійти висновку, що процес формування громадянина України та його головної риси - громадянськості є наслідком такого процесу, як соціалізація, в структурі якої нас найбільше цікавлять громадянське виховання і самовиховання.
Соціалізація відбувається під впливом значної кількості обставин та чинників держави, суспільства, сімї, неформальних груп, засобів масової інформації, релігії та багатьох інших. Зараз є очевидним, що дія багатьох з цих чинників в галузі формування громадянськості українських школярів є стихійною, не досить ефективною, а часто і деструктивною.
Стихійна соціалізація, надто повільно прилучаючи, чи не прилучаючи взагалі, школярів до системи громадянських цінностей і святинь, тим самим сприяє обмеженню духовного та предметного простору для дії безпосередньо громадянського виховання.
Тому головне навантаження в нелегкій, але шляхетній справі громадянсько- го виховання підростаючої молоді, лягає на шкільних вчителів - вихователів. -50- Віддані ідеї української державності, вони можуть і повинні озброїти учнів суто громадянськими знаннями і навичками, сформувати у них громадянський досвід, компенсувати в ньому брак того, що необхідно для повноцінного розвитку громадянськості, подолати чи послабити негативні впливи, організовано залучити школярів до перетворення суспільного і етнічного середовища.
Щоб така робота була успішною, педагоги - вихователі самі повинні відповідати тим критеріям громадянськості, які ми висвітлили в теоретичній частині нашого дослідження.
Результати соціологічного опитування показали, що морально - ціннісні орієнтації та громадянська позиція українських педагогів знаходяться на високому рівні, тому слід сподіватися, що цей рівень в майбутньому буде лише зростати, що повинно буде позитивно вплинути на вирішення завдань громадянської освіти в Україні. Таким чином, можна впевнено стверджувати, що вдало організована виховна робота може значною мірою сприяти ліквідації певних прогалин в системі громадянського виховання.
Така робота повинна ґрунтуватися на цілісному виховному ідеалі, уособленому самим вчителем, що органічно поєднує в собі цінності особистості, сімянина, педагога, громадянина України, представника світової цивілізації. Як ми вважаємо, практична цінність нашої роботи заключається в тому, що в ній ми зробили спробу визначити головні аспекти процесу громадянського виховання в Україні зясували конкретні вимоги до особистості українського громадянина у вигляді набору чітко окреслених громадянських якостей, без наявності яких людина не може вважатися -51- повноцінним громадянином визначили провідні риси становлення педагогів, як морально розвинених особистостей.
Насамкінець нам залишається лише побажати нашим науковим колегам, щоб праця в галузі вищезазначених практичних проблем не припинялася щоб громадянська освіта в Україні, нарешті, здобула належний їй рівень щоб цілі та засоби громадянського виховання, зокрема внутрішні ціннісні орієнтації наших педагогів та їх вихованців, співпадали, а не навпаки.
Лише в такому випадку можна буде говорити про створення дійсно демократичного клімату в нашому суспільстві. Звичайно, це справа багатьох років напруженої праці, але починати потрібно вже сьогодні, тим більше, що певні наукові та практичні здобутки в цій галузі суспільних відносин, наші вчені вже встигли напрацювати.
Тому слід зберігати вже надбане і примножувати здобутки в галузі громадянського виховання, якщо ми дійсно хочемо, щоб наша Українська Держава зайняла гідне місце в європейському та світовому співтоваристві. -52- Використана література. 1. Виховання громадянина Під ред. І. Поплужного К 1997. 2. Державна національна програма Освіта Україна ХХІ століття К 1994. 3. Загальна декларація прав людини К 1996. 4. Конституція України К 1996. 5. Матеріали науково-практичної конференції Ідеологія та ідейно-політичні засади державного будівництва України К 1993. 6. Словник соціологічних і політологічних термінів К 1993. 7. Бех І.М. Духовні цінності в розвитку особистості Педагогіка і психологія 1997 1. 8. Боришевський М.Й. Духовні цінності в становленні особистості громадянина Педагогіка і психологія 1997 1. 9. Бутківська Т.В. Цінності від учителя до учня Початкова школа 1997 2. 10. Ващенко Т.Г. Діагностика моральних цінностей особистості школярів Рідна школа 1996 2. 11. Гильмеева Т.В. Профессионализм учителя в социологическом измерении Социс 1998 11. 12. Закон України Про громадянство України Відомості Верховної Ради України 1991 50. 13. Карпенчук С.В. Володіти розумом, почуттями і волею Рідна школа 1997 5. 14. Корольчук О.П. Студентство виховання духовності і культури, спроба окреслити проблеми та перспективи Освіта 1999 2. 15. Крицька Л.В. Громадянські ціннісні орієнтації учнівської молоді Педагогіка і психологія. -1997 1. -53- 16. Мазур Т.Г. Гуманізація стосунків в навчально-виховному процесі Початкова школа 1996 9. 17. Нікітіна Л.Є. Соціальне виховання дітей - фактор стабілізації суспільства Педагогіка 1998 7. 18. Скульський Р.П. Пріоритетні цінності у вихованні майбутніх вчителів Педагогіка і психологія 1997 1. 19. Старовойт Л.В. Модульна система в професійному навчанні Рідна школа 1997 5. 20. Тараненко І.Г. Демократичні цінності у становленні громадянина Педагогіка і психологія 1997 2. 21. Уайт. П.В. Виховання громадянської мужності Рідна школа 1997 5. 22. Хорунжа Л.П. Гуманізація навчально-виховного процесу Рідна школа. -1999 1. 23. Чижевський Б.Г. Актуальні проблеми побудови системи виховання в умовах державотворення Педагогіка і психологія 1997 2. 24. Шпак Г.В. Підвищувати методичний рівень педагога Рідна школа 1997. 6.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
З огляду на це побудова нового демократичного, гуманного суспільства, яке орієнтується на високі національні і загальнолюдські цінності, набуває,… Особливо це стосується підростаючого покоління, якому в недалекому майбутньому… Відтак, притуплюються природні потреби в пізнанні, втрачається інтерес до чесної праці, знецінюються духовні ідеали. …
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Висновки
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов