Реферат Курсовая Конспект
СТАРОДАВНІЙ КИТАЙ. - раздел История, ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО СХОДУ Природне Середовище І Населення Стародавнього Китаю. ...
|
Природне середовище і населення стародавнього Китаю.
Періодизація давньої історії Китаю.
Ступінь оснащеності давньої історії Китаю джерелами. Їхня класифікація. Накопичення речових пам'яток. Епіграфічний матеріал. Літописи й історичні твори (Сима Цянь, Бань Гу, Фань Є). Філософські трактати. Фольклор.
Неолітичні витоки давньокитайської цивілізації. Усна традиція про політичну історію Китаю в II тис. до н.е.
Держава Шан-Інь. Економіка, суспільство і держава в епоху Інь. Розквіт і територіальне розширення Іньської держави. Світогляд іньців. Іньська ієрогліфічна писемність. Занепад Іньської держави наприкінці II тис. до н.е.
Епоха Чжоу. Плем'я Чжоу і його взаємини з іньцями. Походи У-ван і поразка іньської держави. Технічні досягнення чжоусців. Запозичення ними культурних досягнень іньців. Соціально-економічні відносини в X-VIII ст. до н.е. Система соціальних рангів.
Період Східного Чжоу. Зіткнення чжоусців з іншими племенами. Етнічні процеси і їхній зв'язок з політичною історією. Ослаблення царської влади і ріст політичної роздробленості в чжоуській державі. Династична боротьба і вторгнення кочовиків.
Боротьба за гегемонію між царствами стародавнього Китаю та подальше посилення політичної роздробленості Китаю. Період Чжаньго. Економічні зрушення в епоху Чжаньго. Застосування заліза. Успіхи землеробства. Прогрес ремісничої техніки.. Розвиток приватної власності на землю. Реформи Шан Яна в царстві Цинь і їхнє значення для подальшого розвитку стародавнього Китаю.
Ідеологічна боротьба в Китаї в VI – III ст. до н.е. Виникнення філософських шкіл. Вчення Конфуція і Моцзи. Легізм і даосизм.
Імперія Цинь. Розвиток товарно-грошових відносин і економічних зв'язків, процес етнічної консолідації стародавніх китайців і інші передумови об'єднання давньокитайських царств. Піднесення царства Цинь. Державотворення і проголошення імперії. Цинь Шихуанді і його адміністративно-військові реформи. Економічні і правові заходи.
Зовнішня політика Цинь Шихуанді. Боротьба з північними кочівниками сюнну. Будівництво Великої китайської стіни. Наступ на південні території.
Загострення соціально-політичних протиріч і народна війна наприкінці III ст. до н.е. Узяття повсталими столиці і скинення циньської династії.
Імперія Хань. Подолання політичної роздробленості в боротьбі з царством Чу. Заснування Лю Баном імперії Хань.
Перший період Ханьської епохи – правління Ранньої (Старшої) династії Хань. Внутрішня політика ханьських імператорів. Спроби стабілізації і централізації держави.
Правління У Ді і його реформи. Зовнішня політика Ханьської імперії в II – I ст. до н.е. Соціальна структура ханьського суспільства. Назрівання соціально-політичної кризи імперії. Великий Шовковий шлях.
Загострення соціальних протиріч і народні повстання в I ст. н.е. «Місячна» династія. Реформи Ван Мана і рух «червонобрових».
Виникнення Пізньої (Молодшої чи Східної) династії Хань. Її внутрішня політика. Соціально-економічні реформи і стабілізація положення в країні. Заходи проти рабства.
Зовнішня політика I – III ст. н.е. Боротьба з племенами сюнну, сяньби і цян. Відносини з Парфією. Демографічні й етнічні процеси в пізньоханьській імперії і їхній вплив на політичне життя країни.
Процес феодалізації в стародавньому Китаї. Політичні і соціальні рухи в пізньоханьській імперії. Повстання «жовтих пов'язок». Розпад імперії і настання епохи «Трьох царств»
Культура стародавнього Китаю. Процес утворення давньокитайської культури. Міфологія і релігія. Філософські і релігійні системи. Проникнення буддизму в Китай. Давньокитайська писемність і її еволюція. Винахід паперу. Література і її жанри. Музика. Архітектура і її досягнення. Скульптура. Портретний живопис. Природничо-наукові знання стародавніх китайців.
Типи стародавніх держав. Основні етапи і шляхи розвитку давньосхідної історії. Дискусія про азіатський спосіб виробництва: за і проти.
Найважливіші досягнення культури народів Стародавнього Сходу. Зв'язок між давньосхідною та античною цивілізаціями. Внесок давньосхідних народів у світову культуру. Критика концепції протиставлення Сходу Заходу.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... СТОРИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ... КАФЕДРА ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: СТАРОДАВНІЙ КИТАЙ.
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов