рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ - раздел История, ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЬ І ПОВНИХ ОПОРІВ У ТРАКТАХ НВЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ЛІНІЇ. УЗГОДЖЕННЯ В ЛІНІЯХ ПЕРЕДАЧІ НВЧ   0.1. Правила Виконання Лабораторних Робіт  ...

 

0.1. Правила виконання лабораторних робіт

 

Кожен студент допускається до виконання роботи тільки після опитування його викладачем на початку занять. Під час опитування студент зобов'язаний показати, що він виконав попереднє розрахункове завдання, ясно уявляє собі мету роботі, твердо знає теорію питання та методику вимірювань, відповідно до вимог Держстандарту вміє накреслити функціональну схему вимірювальної установки і поводитися з вимірювальними приладами.

З метою одержання найбільшої користі від виконання лабораторних робіт, запобігання псуванню радіоапаратури 1 для того, щоб не завдати шкоди здоров’ю, необхідно виконувати такі правіла:

1. Ознайомитись з правилами техніки безпеки і суворо їх додержувати.

2. До приходу в лабораторію вивчити конструкцію та властивості пристроїв, використовуючи опис лабораторної роботи і технічну літературу, вказану в ньому, а також виконати попереднє розрахункове завдання.

3. У процесі підготовки дослідів ознайомитись з принципом роботи вимірювальних приладів і з інструкцією щодо їх експлуатації.

4. Після закінчення кожної лабораторної роботи повністю оформлений звіт здати викладачеві.

5. Приступати до виконання роботи 1 залишати лабораторію після роботи лише з дозволу викладача.

6. При виявленні зіпсованості в приладі або лабораторному макеті негайно вимкнути прилад, припинити роботу і сповістити про це викладача або лаборанта.

 

0.2. Основні правила техніки безпеки в лабораторії НВЧ

 

У лабораторії слід остерігатись ураження високими напругами та шкідливого впливу на організм електромагнітного поля сантиметрового діапазону.

Систематичне опромінювання сантиметровими хвилями може викликати у людини ряд функціональних розладів, у першу чергу – нервової системи.

Їх прояви: підвищена втомленість, головний біль, роздратованість, сонливість. Спостерігаються також уповільнення пульсу, зниження кров'яного тиску. Іноді сантиметрові хвилі негативно впливають на очі (особливо на кришталик). функціональні розлади досить швидко зникають після припинення роботи в умовах опромінення (через 3-4 тижні). Тільки інтенсивне опромінення може викликати необоротні зміни нервової та судинної систем.

Вживання елементарних запобіжних заходів є захистом людини від інтенсивного опромінення на робочому місці:

а) при опроміненні протягом усього робочого дня – не більш ніж 10 мкВт/см2 (0,01 мВт/см2);

б) при опроміненні протягом всього двох годин за робочий день – не більш ніж 100 мкВт/см2 (0,1 мВт/см2) при обов'язковому використанні захисних окулярів;

в) при опроміненні протягом 15...20 хв за робочий день – не більш ніж 1000 мкВт/см2 (1 мВт/см?) при обов'язковому користуванні захисними окулярами.

Щоб виключити шкідливий вплив опромінення на здоров’я осіб, які працюють у лабораторії, а також запобігти пошкодженню апаратури, необхідно виконувати такі правила техніки безпеки:

1. Працювати в умовах сантиметрового опромінення, яке перевищує граничні норми, ЗАБОРОНЕНО.

2. Не визначати наявність генерації потужності за тепловим ефектом, який сприймається рукою.

3. Усі роботи проводити при мінімально можливих, достатніх для їх виконання потужностях.

4. Не знаходитись поблизу джерел інтенсивного випромінювання сантиметрових хвиль, відкритого кінця хвилеводу, антени, у напрямку головного максимуму діаграми направленості антени, не дивитись у випромінюючі хвилеводи та антени незахищеними очима.

5. Не вмикати генератор сантиметрових хвиль доти, доки не буде повністю зібрано схему досліду.

6. Не залишати без необхідності відкритими кінці хвилеводів, по яких проходить електромагнітна хвиля.

7. Вимикати генератори сантиметрових хвиль слід негайно після закінчення досліду.

8. Не знаходитись у полі випромінювання антени особам, які не беруть участі у проведенні досліду.

9. Не торкатися деталей та дротів, які знаходяться під напругою (наприклад, корпус і відбивач клістрона).

10. Не ремонтувати і не розбирати електричні схеми при ввімкненому живленні, а хвилеводні системи – при працюючих генераторах.

11. Не вмикати в мережу несправні схеми, макети та прилади, а також пристрої, технічний стан яких невідомий.

12. При зникненні напруги в мережі привести схему в початковий стан, тобто усі прилади вимкнути і повідомити про це викладача.

13. У схемах, які мають лампи з підігрівними катодами, не вмикати напругу без попереднього прогріву лампи.

 

 

0.3. Вимоги щодо оформлення звіту з лабораторної роботи

 

Звіт являє собою акуратно оформлені на спеціальному бланку результати виконання завдання.

Звіт з лабораторної роботи необхідно здати в кінці лабораторного заняття. Без звіту студенти не допускаються до виконання наступної роботи. На заголовному аркуші звіту слід вказати номер і назву роботи, прізвище студента, групу. Звіт підписує той, хто його складає.

У звіті потрібно навести такі дані, які свідчать про виконання завдання:

- функціональну схему вимірювальної установки;

- результати попередніх розрахунків характеристик пристрою НВЧ, подані у вигляді формул, таблиць і графіків;

- ескіз або схематичне зображення конструкції пристрою, який випробовується, з позначенням характерних розмірів та їх числових значень;

- таблиці та графіки виміряних величин з поясненням умовних позначень;

- висновки з роботи, в яких коротко сформульовано її результати, проаналізовано розрахунки та вимірювання, а також проведено порівняння розрахункових характеристик з експериментальними.

Результати розрахунків і вимірювань характеристик пристроїв слід подати у вигляді таблиць і графіків. Таблиці повинні містити достатню кількість даних, необхідних для побудови як монотонних, так і особливих ділянок залежностей (екстремумів, стрибків, перегинів тощо). Виправлення в таблиці не вносити -неправильний результат потрібно залишити з відповідною поміткою, наприклад "неправильно", а в додатковий рядок або стовпець таблиці записати правильні значення.

Якщо весь дослід виконано неправильно, він повторюється, знову заноситься у звіт, причому помилкові дані не закреслюються, а зберігаються.

Характеристики необхідно будувати в прямокутній системі координат із сіткою, вказуючи розмірності величин, а також виділяючи достатньо великими (1...2 мм) символами (наприклад, трикутниками, ромбами або кружечками) точки, за якими будують залежності. На графіках показують усі незмінні параметри, при яких виконувався дослід. Нанесені на графік точки не завжди лежатимуть вздовж плавної кривої (що пояснюється помилками спостереження, неможливістю зберігати незмінними умови роботи). Однак криві потрібно проводити так, щоб відхилення від цих точок було найменшим. Якщо одна з цих точок не відповідає плавному або передбачуваному характеру кривої (наприклад при грубій помилці), то при побудові кривої її можна не враховувати, але вона має бути ясно нанесеною на графік 1 у звіті спеціально про це треба застерегти.

За розрахунковими даними слід будувати теоретичні залежності в одній системі координат з аналогічними експериментальними залежностями. Якщо будь-яка величина підраховується за теоретичними формулами і та ж сама величина визначається дослідним шляхом, то для наочності порівняння обидві величини потрібно записати поруч. У випадку розбіжностей між теоретичними і дослідними даними необхідно навести міркування про те, які причини викликали ці розбіжності. Графіки та схеми виконуються відповідно до вимог держстандартів.

Заповнений звіт подається в кінці заняття викладачеві для затвердження.

 

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВИМІРЮВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ХВИЛЬ І ПОВНИХ ОПОРІВ У ТРАКТАХ НВЧ ЗА ДОПОМОГОЮ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ЛІНІЇ. УЗГОДЖЕННЯ В ЛІНІЯХ ПЕРЕДАЧІ НВЧ

Пристрої i техніка НВЧ В Г Удачин І П Заїкiн Зеленський... С В Хуторненко Навч посібник до лаб практикуму Харків Держ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Загальні відомості
  Хоча існує багато пристроїв для вимірювання основних параметрів трактів НВЧ (коефіцієнта стоячої хвилі, довжини хвилі в лінії передачі, повних опорів, коефіцієнта відбиття тошо), ви

Резонансний феритовий вентиль
  Феритами називають хімічні сполуки оксиду заліза з оксидами інших, так званих характеризуючих металів. Хімічний склад фериту визначається за формулою:  

ДОСЛІДЖЕННЯ ХВИЛЕВОДНИХ СМУГОВИХ ФІЛЬТРІВ
  Мета роботи – вивчення властивостей, конструкцій і xapaктеристик смугових фільтрів у сантиметровому діапазоні хвиль.   7.1. Загальні відомості

Параметри основного фільтра
  № варiанта   Кiлькiсть стержнiв у дiафрагмi   Радiус одного стержня r, мм Резонансна частота f0

Параметри основного фільтра
  № варiанта   Кiлькiсть стержнiв у дiафрагмi   Радiус одного стержня r, мм Резонансна частота f0

ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРАВЛЕНОГО ВІДГАЛУЖУВАЧА
  Мета роботи – вивчення побудови направленого відгалужувача і його основних характеристик.   9.1. Загальні відомості   Направлени

А. Дослідження багатодіркового відгалужувача
  1. Зібрати схему за рис. 9.6. До плеча 4 направленого відгалужувача підключити узгоджене навантаження, до плеча 2 приєднати хвилеводно-коаксіальний перехід з детекторною секцією.

ДОСЛІДЖЕННЯ ФІЛЬТРІВ НИЖНІХ ЧАСТОТ НА СМУЖКОВИХ ЛІНІЯХ
  Мета роботи – вивчення основних властивостей несиметричної смужкової лінії, а також фільтрів нижніх частот, що застосовуються в НВЧ діапазоні.   10.1.

Вихідні дані для розрахунку ФНЧ
  № п/п Пiдложка Форма АЧХ fn, МГц fз, МГц

Результати експерименту
  F, МГц KCX |Г| |T| Bф, dB     &n

Результати вимірювань
  № п/п L′1мм L″1мм L1=

Результати вимірювань
№ x′1, мм x′2a x′

Додаток 1
ВСТАНОВЛЕННЯ РЕЖИМУ РОБОТИ ГЕНЕРАТОРА Г4-90 "ВНУТРІШНЯ МОДУЛЯЦІЯ МЕАНДРОМ"   1. Поставте перемикач "РЕЖИМ ГЕНЕРАТОРА" в положення "ВНУТР.", а пе

Д.2.3. Технічні дані
  Діапазон робочих частот вимірювача – 8,24...12,05 ГГц, переріз хвилеводного тракту – 23 Х 10 мм. Границі вимірювання КСХН і послаблення відповідають табл. Д.2.1., а допусти

Параметра панорамного вимірювача КСХН
  Дiапазон вимiрювання КСХН 1,05...5,00 послаблене, дБ 0...35 Межi при

Д.2.6.2. Встановлення рівня потужності ГХЧ
  1. Поставте тумблер СВЧ у верхнє положення (ввімкнено); 2. Встановіть ручкою "ОТСЧЕТ" візир за шкалою mV на 2 мВ; 3. Сумістіть ручками "УРОВЕНЬ ГКЧ&

Д.2.6.6. Панорамне вимірювання КСХН i послаблення в смузі частот
  Періоди перестроювання частоти 1, 10, 40 с і робота вимірювача з натиснутою кнопкою рекомендуються при вимірюванні малих КСХН і великих послаблень (перемикач "ПРЕДЕЛЫ" – в

Д.2.6.11. Вимірювання в логарифмічному режимі
  Підготуйте вимірювач до роботи. Увімкніть об'єкт вимірювання у вимірювальний тракт згідно з відповідною методикою вимірювання КСХН або послаблення (див. рис.Д.2.2, Д.2.3).

Д.3.1. Призначення
  1. Генератори сигналів високочастотні Г4-ІІІ, Г4-Ш/а, Г4-ІІІ/6 призначені для випробування різноманітних радіоелектронних пристроїв. 2. Генератори можуть працювати як в лаб

Д.3.2. Технічні дані
  1. Діапазон частот генераторів відповідає наведеному в табл. Д.3.1.   Таблиця Д.3.1 Тип приладу Дiапазон часто

Д.3.4.2. Проведення вимірювань
  1. Генератор забезпечує такі види робіт: - режим немодульованих коливань (безперервну генерацію – НГ); - внутрішню та зовнішню модуляції меандром; - зовні

Д.4.1. Призначення
  Підсилювач високочастотний широкосмуговий 73-29 з комплектом високочастотних детекторних головок здійснює: - детектування радіоімпульсів і підсилення до рівня, який забезпе

Д.4.2. Технічні дані
  Смуга пропускання підсилювача – 50 Гц...20 МГц. Нерівномірність амплітудно-частотної характеристики в межах смуги пропускання не перевищує 2 дБ із вхідним і вихідним кабелями при ро

Д.4.6.2. Проведення вимірювань
  При підсиленні синусоїдних та імпульсних сигналів ручку перемикача "РОД РАБОТЫ" встановіть у положення "ВИДЕОИМП", ручку перемикача "ВХ. УРОВЕНЬ mV" –

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги