рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зменшення ймовірності травмування пішоходів

Зменшення ймовірності травмування пішоходів - раздел Машиностроение, КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА Правило № 26 Єек Оон Регламентує Вимоги До Зовнішніх Виступів Легкових Автомо...

Правило № 26 ЄЕК ООН регламентує вимоги до зовнішніх виступів легкових автомобілів з метою зменшення ймовірності травмування пішоходів. Відповідно до цього правила жодна виступаюча частина зовнішньої поверхні не повинна мати радіус кривизни менш 2,5 мм, крім деталей, які виступають менш ніж на 5 мм за умови, що зовнішні кути таких деталей згладжені.

Зовнішня поверхня автомобіля не повинна мати виступаючих назовні гострих або ріжучих частин або виступів (виступаючі частини зовнішньої поверхні, виготовлені з матеріалу, твердість якого не перевищує 60 одиниць по Шору, можуть мати радіус кривизни менш 2,5 мм).

 

Декоративні додаткові деталі, що виступають стосовно своєї опори більш ніж на 10 мм, повинні втоплюватись, відриватись або згинатись під дією навантаження 100 Н.

Запобіжні планки або пластинки на зовнішній поверхні повинні міцно кріпитися на автомобілі. Виступаючі ободки й дашки фар дозволяється застосовувати за умови, що їхня максимальна висота стосовно найбільш виступаючої точки поверхні скла фари не перевищує 30 мм і радіус їхньої кривини в будь-якому місці становить не менше 2,5 мм.

У зовнішньої решітки, у яких є щілина розміром 25...40 мм, радіус кривини повинен скласти не менш 1 мм. Якщо ж відстань між двома розташованими послідовно елементами решітки не перевищує 25 мм, то радіус кривини зовнішньої поверхні елементів повинен становити не менш 0,5 мм.

Кріплення щіток склоочисників повинне бути таким, щоб важіль щіткотримача був прикритий захисним елементом, що має радіус кривини понад 2,5 мм і мінімальний розмір поверхні не менше 150 мм2. Щітки або будь-які опорні деталі склоочисників не повинні мати гострих кутів і гострих або ріжучих частин.

Кінці бамперів повинні бути загнуті в напрямку зовнішньої поверхні таким чином, щоб звести до мінімуму небезпеку зачеплення навколишніх предметів. Це приписи вважають виконаним, якщо для бампера передбачене спеціальне поглиблення в кузові.

Складені елементи бамперів повинні мати таку конструкцію, щоб мінімальний радіус кривизни всіх звернених назовні жорстких поверхонь становив 5 мм. (Ці вимоги не поширюються на елементи, які встановлені на бампері, складові частини бампера або деталі, вставлені в бампер, зокрема, на стикові накладки й жиклери омивання фар, які виступають на відстань меншу 5 мм).

Для ручок дверей або багажника виступи не повинні перевищувати 40 мм. Якщо на бічних дверях встановлені ручки поворотного типу, то вони повинні відповідати таким вимогам:

- при наявності ручок, що повертаються паралельно площини двері, кінці ручок повинні бути спрямовані назад і загинатися в напрямку до площини дверей, а також захищатися додатковою рамкою або перебувати в поглибленні;

- ручки, що повертаються назовні в будь-якому напрямку, але не паралельно площини дверей, у закритому положенні захищаються запобіжною рамкою або перебувають у поглибленні й кінець такої ручки повинен бути спрямований або назад, або вниз.

Колеса, гайки кріплення коліс, ковпаки маточин і декоративних ковпаків коліс не повинні мати ніяких гострих або ріжучих виступів, що виходять за межі зовнішньої смуги обіду колеса (використання корончатих гайок не допускається).

При проходженні в прямому напрямку жодна частина коліс, за винятком шин, не повинна виступати за контури вертикальної проекції зовнішньої поверхні кузова на горизонтальну площину більш ніж на 30 мм.

Встановлення жолобів стоків або напрямних для розсувних дверей, дозволяється тільки за умови, що вони будуть загнуті усередину або їхні краї матимуть захисний пристрій (незахищений жолоб вважається загнутим, якщо він загнутий назад приблизно на 180° або якщо він загнутий у напрямку до кузова таким чином, що зможе стикнутися з кулею діаметром 100 мм).

Радіус кривини вигинів на обшивці кузова повинен бути не меншим 2,5 мм. Радіус кривини країв бічних обтічників щитків, які можуть виступати назовні, повинен бути не меншим 1 мм.

Кронштейни для домкрата й вихлопна труба не повинні виступати більше ніж на 10 мм за вертикальну проекцію над підлогою.

Заслінки впускних і випускних вентиляційних отворів повинні відповідати технічним вимогам у всіх положеннях, можливих при експлуатації.

Скла вікон, що відкриваються назовні стосовно зовнішньої поверхні автомобіля, повинні відповідати таким вимогам: жоден із країв скла не повинен виступати вперед; жодна із частин скла не повинна виступати за край габаритної ширини автомобіля. Номерні знаки повинні мати радіус кривини понад 2,5 мм (якщо вони стикаються з кулею діаметром 100 мм), за умови, що номерний знак установлений за рекомендацією заводу - виробника автомобіля.

На поверхнях багажників і пристосувань для перевезення лиж, які після установки такого пристосування можуть стикатися з кулею діаметром 165 мм, не повинно бути деталей з радіусом кривини меншим 2,5 мм, а такі кріпильні елементи, як болти, не повинні виступати більш ніж на 40 мм за межі поверхонь.

Радіоантени варто встановлювати на автомобілі таким чином, щоб у випадку, коли їхній незакріплений кінець перебуває на висоті менш 2 м від поверхні дороги в будь-якому положенні, можливому при експлуатації, він не повинен виходити за межі зони, обмеженої вертикальними площинами, що розташовуються на відстані 10 см усередину від краю габаритної ширини.

Останнім часом застосовуються передні крила, виготовлені зі спеціального пластику.

Рис. 5. Крила, які змонтовані кронштейнах, що легко руйнуються

Енергопоглинаючі петлі кришки двигуна

 

Рис. 2.3.5. Запас простір від капота до двигуна

 

У випадку наїзду на пішохід вони руйнуються, наносячи постраждалі найменші ушкодження, деякі виробники ведуть випробування своєрідних «подушок безпеки» для пішохода (мал. 2.3.6). У момент наїзду вони роздуваються й, амортизуючи удар, опускають пішохода на капот

Рис. Захисні подушки безпеки для пішоходів

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА

Три фази у процесі зіткнення автомобіля перешкодою... фаза Упродовж першої фази транспортні засоби зближаючись деформуються... фаза Накопичена потенційна енергія знову перетворюється в кінетичну і тіла починають розходитися Тривалість фази...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зменшення ймовірності травмування пішоходів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

КОНСТРУКТИВНА БЕЗПЕКА АВТОМОБІЛЯ Й ТРАКТОРА
  Активна безпека – це властивість транспортного засобу зменшувати ймовірність виникнення ДТП. Аналіз властивостей активної безпеки дозволяє з певним ступенем умовнос

Внутрішня пасивна безпека
Вона розглядається як сукупність властивості автомобіля, трактори, що забезпечують збереження життя й здоров'я водіїв та пасажирів при ДТП. До внутрішньої пасивної безпеки автомобіля ставлять дві о

Захисні властивості кузова
При лобовому ударі з початковою швидкістю 80 км/год. сповільнення досягають 65g. При відповідних змінах конструкції автомобіля значення пікового сповільнення можна зменшити до 35…45g. Якщо

Забезпечення життєвого простору
Життєвим (залишковим) простором називають захисну зону навколо людини, що сидить в автомобілі (тракторі) усередину якої не повинні проникати деталі при аваріях. Створення життєвого (залишкового)

Безпечне кермове колесо
    Рис. 2.3.29. Безпечні кермові колеса: а - кермове колесо з маточиною великог

Вимоги до вітрового і бічного скла
Велика кількість травм під час ДТП пов’язане з вітровим і бічними склами. До 34% всіх ушкоджень від внутрішніх елементів кузова (кабіни) доводиться на вітрове скло. Травми від скла відрізняються ос

Вимоги до дверей
Однієї із причин травматизму під час аварії, зокрема при перекиданні автомобіля або трактора є випадання людей через двері, що відкрилися. Тому конструкція замків повинна забезпечувати два положенн

Паси безпеки
Рис. 2.3.11. Паси безпеки: а - діагонально-поясний з триточковим кріпленням; б - подвійний плечовий; в - поясний;

Подушки безпеки
Рис. 2.3.17. Схема дії подушки безпеки По команді інерційного датчика подушка повинна заповнитися стисненим повітр

Обмеження переміщень вантажів і предметів, що перебувають в автомобілі.
Погано закріплений вантаж або предмети при зустрічних зіткненнях і наїздах на перешкоди в процесі удару будуть продовжувати рухатися за інерцією. При ударі об передній борт платформи вантаж може йо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги