рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару

Работа сделанна в 2000 году

Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару - раздел Торговля, - 2000 год - Маркетинговая стратегия (Життевий цикл товару, стратегii маркетингу) Залежнсть Стратег Маркетингу Вд Стану Життвого Циклу Товару. Кожному Етапу Жц...

Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару. Кожному етапу ЖЦТ вдповда певна стратегя товаровиробника. Вд моменту зародження де про товар до запуску його у виробництво величезне значення змст роботи маркетингово служби пдпримства полягають у тому, щоб постйно пдживлювати просування товару рзномантною ринковою нформацю.

Отже, з явилася дея товару. Якими ж повинн бути перш кроки маркетолога Насамперед ринковий аналз з метою пошуку вдповдей на питання чи потрбний такий товар споживачу як ринок прийме його Якщо вдповд позитивн, починаться втлення де в ексзний проект. На цьому етап ЖЦТ важливо глибоке усвдомлення стини Не старайся продати те, що ти можеш робити, а роби те, що ти можеш продати. як не болсно це для дослдника, вн повинен бути нтелектуально мобльним.

Псля одобрення товару починаться етап втлення його на ринок. Стратегчн тактичн завдання пдпримства полягають у формуванн попиту на товар, який прямо залежить вд рвня цни. Можна встановити високу престижну цну, орнтуючи покупця на новизну особливу кориснсть товару для нього. Можливе встановлення максимально низько цни для прискорення продажу розширення ринкового сегменту. За допомогою маркетингу виршуються проблеми, як краще повдомити потенцйним покупцям про переваги товару, якими каналами збуту скористатися для його реалзац, як вибрати оптимальний момент виходу на ринок, як передбачати варанти поведнки конкурентв.

Якщо ця стадя проходить нормально, то саме збльшення попиту на товар веде до росту його продажу дол ринку, контрольовано виробником. Пдпримству вигдно продовжити цей етап. Це означа, що вс зусилля необхдно направити на збльшення тривалост часу росту об му реалзац.

Для того, щоб максимально розтягнути перод швидкого росту ринку, пдпримство може використати деклька стратегчних пдходв пдвищити яксть нового товару, надати йому додаткових властивостей, випустити його нов модел проникнути в сегменти ринку використати нов канали розподлу переорнтувати частину реклами з розподлу освдомленост про товар на стимулювання його придбання свочасно знизити цни з метою залучення додаткового числа покупцв. Ус ц пдходи можна об днати у три напрямки модифкаця ринку, модифкаця товару, модифкаця комплексу маркетингу.

Модифкаця ринку поляга в пошуку нових сегментв ринку нових користувачв з метою збльшення об му продажу снуючого товару. Одночасно з цим вишуковуються способи стимулювання бльш активного споживання товару снуючими клнтами. Наприклад, препозицювання товару так, щоб вн опинився бльш привабливим для швидше зростаючого або бльш великого сегменту ринку. Суть модифкац товару поляга у тому, що товаровиробник може модифкувати характеристики свого виробу так, як рвень якост, властивост або зовншн оформлення, щоб залучити нових покупцв та нтенсифкувати споживання.

Мета стратег покращення якост товару вдосконалити так функцональн характеристика товару, як довговчнсть, надйнсть, швидксть, смак. Цей пдхд ефективний у таких випадках якщо яксть товару пддаться покращенню коли покупц врять ствердженням про покращення якост товару якщо достатньо велика кльксть покупцв хочуть покращенняя якост товару. Мета стратег покращення властивостей товару надати йому нов якост, як зроблять його бльш унверсальним, безпечним зручним.

Мета стратег покращення зовншнього формлення товару пдвищити привабливсть товару. Модифкаця комплексу маркетингу поляга у тому, щоб пдпримство, окрм ншого, повинно намагатися стимулювати збут за допомогою одного або деклькох елементв комплексу маркетингу. Для залучення нових покупцв переманювання клнтури конкурентв можна знизити цну, спробувати розробити бльш дйову рекламу, застосувати активн прийоми стимулювання збуту наприклад, укладення пльгових угод з продавцями, випуск купонв, що дають право на невелику скидку з цни, поширення сувенрв, проведення конкурсв, ярмарок, лотерей.

Можна скористатися бльш емними ринковими каналами, особливо якщо вони переживають перод росту, або запропонувати нов чи вдосконален види послуг. На стад зрлост виробник у повнй мр використову методи цново конкуренц, посилю рекламну дяльнсть, роблячи акцент на масового покупця-консерватора. Необхдний пошук додаткових ринкв для нового товару нових покупцв.

Збереження у свой номенклатур товару, що вступив у стадю спаду старння, може опинится для пдпримства надзвичайно накладним. Такий товар може вднмати надто багато часу вн часто потребу коригування цни переоцнки товаро-матеральних запасв. Вартсть його виробництва висока, так як вн вимага реклами, уваги продавцв, а кошти сили, можливо, доцльнше було б направити на органзацю виробництва нових, бльш прибуткових товарв. Сам факт падння успху цього товару може викликати у споживачв вагання по вдношенню до товаровиробника в цлому.

Але сам Об м ПродажуНов модифкац товару Нов сфери використання товару Нов споживач ринки ЕкспортЕтап впровадження виведення на ринокЕтап росту Етап зрлостЧас Мал.2. Рзн способи продовження життвого циклу товару значн непримност можуть очкувати виробника в майбутньому не будучи свочасно знятими з виробництва, старюч товари заважають початку енергчних пошукв х замни. Так товари пдривають рентабельну дяльнсть сьогодн ослаблять позиц виробника в майбутньому.

З урахуванням усх цих мркувань пдпримство повинно придляти бльше уваги свом товарам, що знаходяться на останньому етап свого ЖЦТ в першу чергу небхдно виявляти товари, що вступили у стадю спаду, за допомогою регулярного аналзу показникв х збуту, частки ринку, рвня витрат рентабельност. Наступним кроком пошук варантв продовження життя товару мал.2. Можна спробувати продовжити життя старючому товару за рахунок нтенсивно реклами, змни його упаковки, маневрування цн, реорганзац системи збуту.

Можна спиратися на прихильних цьому товару споживачв, допродати товар вижати весь прибуток, що залишився, рзко скоротивши затрати на виробництво збут. Можна припинити випуск товару, зняти його з продажу. Але не варто поспшати. Спочатку слд знмати з продажу найбльш неходових представникв даного товару з метою бльш виграшного показу товару, що залишився. Основн характеристики кожного етапу ЖЦТ вдповдна реакця виробникв приведен в таблиц 1. Облк ЖЦТ дозволя оцнювати його конкурентноздатнсть в динамц, що особливо важливо при розробц товарв- аналогв принципово нових товарв.

Якщо передбачаться почати розробку якого-небудь товару, необхдно насамперед вияснити, на якй стад життвого циклу знаходяться його аналоги, вже представлен на ринку. Включаючись у виробництво товару, що вступив у стадю зрлост, можна опинитися на ринку в той момент, коли починаться спад попиту на нього. З другого боку, неправильно визначивши стадю росту товару-аналога, можна упустити можливсть збльшення об му продажу. Таких пдводних каменв немало, х необхдно обходити, правильно враховуючи динамку тривалсть ЖЦТ. Не менш серйозною помилкою гнорування життвого циклу при розробц стратег обновлення асортименту продукц пдпримства.

Не можна допускати, щоб об ми продажу, слдуючи геометр криво життвого циклу, значно знижувались. Це означа втрату рентабельност. Необхдно пдтримувати об м продажу на певному досить стабльному рвн. Для цього слд забезпечити впровадження рст модифкованого або нового товару, розробленого дослдниками до настання спаду вихдного товару.

Щоб досягти стабльност продажу, розробку нового товару необхдно почати ще до того, як поперднй товар вступить в стадю зрлост. В накшому випадку безповоротно будуть упущен час конкурентноздатнсть товару. Таблиця 2 Характеристика етапв ЖЦТ основн стратегчн зусилля товаровиробника Етап виведення на ринокЕтап ростуЕтап зрлостЕтап спадуХАРАКТЕРИСТИКАЗбутСлабийШвидко-зрос таючийПовльно зростаючийПадаючийПрибутокМзернаМаксимал ьнийПадаючийНизький або нульовийСпоживачЛюбител новогоМасовий ринокМасовий ринокВдстаючийЧисло конкурентвНевеликеПостйно зростаючийВеликийУбуваючийРЕАКЦЯ ВИРОБНИКВ У ВДПОВДЬОсновн стратегчн зусилляРозширення ринкуПроникнення вглиб ринкуВдстоювання сво частки ринкуПдвищення рентабельност виробництваРозподл товаруНервномрнийнтенсивнийнтенсивнийСел ективнийЦнаВисокаТрохи нижчаСама нижчаЗростаючаТоварОсновний варантвдосконаленийДиференцйованийПдвище но рентабельност Благополуччя пдпримства надйно забезпечуться тльки тод, коли життв стад рзних товарв, що випускаються ним, перекривають один одного.

Це означа, що ще до моменту насичення ринку одним товаром на нього повинен бути введений вже слдуючий, новий товар.

Поява розриву мж стадями в час часто веде до втрати пдпримством позицй на ринку, зниження його економчних показникв, навть можливому банкрутству.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Маркетинговая стратегия (Життевий цикл товару, стратегii маркетингу)

Особливо велик вимоги вимага етап виведення товару на ринок. Можна провести вдмннсть мж установленням цни на справжню новинку, захищену… На подбн товари пдпримство установлю сам висок цни, як тльки можливо запросити. При такй цн новий товар сприймають…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Залежнсть стратег маркетингу вд стану життвого циклу товару

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення
Поняття життвого циклу товару та його графчне зображення. Рвень цни суттво вплива на успшне функцонування пдпримства одним з факторв, вд якого залежать сума прибутку та рвень рентабельност.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги