рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Міжнародні транспортні організації

Міжнародні транспортні організації - раздел Транспорт, Транспортне забезпечення виробництва Традиція Європейського Співробітництва В Транс­портній Діяльності Була Започа...

Традиція європейського співробітництва в транс­портній діяльності була започаткована ще до першої світової війни. При цьому в основу була покладена кооперація транспортного законодавства, що регла­ментувало виготовлення транспортних засобів. В цей же час були укладені перші угоди в галузі міжнародного транспортного права.

Першою транспортною організацією була постійна міжнародна асоціа­ція дорожніх конгресів (МПАДК/РІАКС/АІРСК), заснована ще в 1909 р. у Па­рижі під час І Світового конгресу. Членами союзу є 67 країн. З 1970 р. союз має статус консультанта при групі ЕКОСОС/ЕСОSОS ООН. Один раз на 4 роки со­юз проводить Світові дорожні конгреси, які тематично готуються технічними комітетами союза. Союз не є політичною та комерційною організацією, а тому на конгресі в Марракеше (Марокко), проведеному в 1991 р., проголосив, що у своїй діяльності буде керуватися удосконаленням транспортної політики своїх членів.

У галузі залізничного транспорту діють дві спеціалізовані міжнародні організації, в рамках яких відбувається багатостороннє спів­робітництво держав. Це Організація співробітництва залізниць (Организация сотрудничества железных дорог — ОСЖД), виконавчий орган якої — Комітет ОСЖД — знаходиться у Варшаві (Польща), та Міжурядова органі­зація міжнародних залізничних перевезень — ОТІF) із штаб-квар­тирою у Берні (Швейцарія).

На території країн колишнього СРСР утворено координуючий ор­ган — Раду залізничного транспорту держав-учасниць СНД, у якій беруть участь голови адміністрацій і органів управління залізничним транспор­том держав СНД.

Крім міждержавних організацій діє ряд організацій, членами яких є залізниці як суб'єкти приватного права. Це, перш за все, Міжнародний союз залізниць (UIC) та Міжна­родний комітет залізничного транспорту (СІТ).

ОСЖД має подвійний статус, оскільки, крім Наради Міністрів, одним із керівних органів цієї ор­ганізації є Конференція генеральних директорів залізниць, на якій генера­льні директори чи їхні представники репрезентують залізниці як суб'єкти приватного права, а прийняті Конференцією рішення не накладають зо­бов'язань на держави.

Важливі міжнародні організації залізниць і за участю залізниць:

Рада директорів зі спільної експлуатації поромної переправи між портами Варна (Республіка Болгарія), Поті/Батумі (Грузія) й Іллічівськ (Україна);

Співдружність європейських залізниць (ССFЕ);

Міжнародна координаційна рада з транссибірських перевезень (КСТСП);

Союз європейських залізничних промислових підприємств (UNIFE);

Союз європейських залізничних інженерних асоціацій (UEEIV);

Організація залізничної поліції і служб безпеки (COLPOFER).

На розвиток міжнародних залізничних перевезень мають вплив та­кож організації споживачів послуг залізничного транспорту:

Міжнародна федерація асоціацій вантажних експедиторів (FIATA);

Міжнародний союз асоціацій власників спеціальних вагонів (UIP);

Міжнародний союз підприємств комбінованих автомобільно-залізничних перевезень (UIRR);

Європейська рада хімічної промисловості (CEFIC);

Інтерконтейнер-Інтерфріґо.

Крім того, в світі функціонують транспортні відділи в наступних орга­нізаціях: ЕСКАТО — економічна і соціальна комісія ООН для Азії і країні Тихо­го океану, ЕКА — економічна комісія ООН для Африки; ЕКЗА — економічна ко­місія ООН для Західної Азії; ЕКПАК — економічна комісія ООН для Латинської Америки і Карибського басейну; МСЗ — міжнародний союз залізниць; МСАТ — Міжнародний союз автомобільного транспорту; МСТЗК — Міжнародний союз транспорту загального користування; МААТ — міжнародна асоціація автомобі­льного транспорту; ЄКМТ — Європейська конференція міністрів транспорту; КВТ ЄЕК ООН — Комітет з внутрішнього транспорту ЄЕК ООН; МОС — Міжна­родна організація по стандартизації; МАФ — Міжнародна автомобільна федера­ція; ВОТА — Всесвітня організація туризму і автоспорту; МБК — Міжнародне бюро з контейнерів; МОП — Міжнародна організація праці; МСЗ/ІЛК — Міжна­родний союз залізниць; ВФП — Всесвітня федерація профспілок; МТП — Міжна­родна торгівельна палата; МДФ — Міжнародна дорожна федерація; МРМС — Міжнародна рада митного співробітництва; МІПП — Міжнародний інститут приватного права; МБП — Міжнародне бюро перевезень; МСЕО — Міжнародний союз експедиторських організацій.

Після другої світової війни міжнародне співробітництво що­до розвитку транспортного комплексу здійснюється, перш за все, в рамках Європейської економічної комісії ЄЕК ООН.

Організація Об'єднаних Націй (ООН) — міжнародна організа­ція заснована на основі добровільного об'єднання суверенних держав з метою підтримки і зміцнення міжнародного миру, а також розвитку мирного співробі­тництва між державами. Статут ООН підписаний в 1945 р. на конференції у Сан-Франциско представниками 50 держав і вступив в дію 24 жовтня 1945 року (дата відзначається, як день ООН). На 1 січня 1999 р. в складі ООН було 163 держави. Головні органи ООН: Генеральна асамблея; Рада безпеки; Економічна і Соціальна рада; Рада з нагляду; Міжнародний суд; Секретаріат, який очолює Генеральний секретар. Місце перебування центральних закладів ООН — Нью-Йорк (США).

Європейська Економічна Комісія була створена в 1947 р., її членами були 32 європейські держави, в тому числі СРСР, УРСР, БРСР, а також США, Канада. В діяльності ЄЕК ООН беруть участь 55 держав Західної, Центральної, Східної Європи, Північної Амери­ки і Центральної Азії. На ці країни припадає 64% світового вироб­ництва і 60% сукупного експорту. Основна мета діяльності комісії — узгодження, гармонізація політики держав-учасниць щодо розвитку торгівлі, інтеграції транспортних зв'язків і охорони навколишнього середовища. Діяльністю ЄЕК керує Економічна та Соціальна рада ООН (ЕКОСОС). Основні завдання комісії — розробка заходів щодо закріплення та розширення економічних відносин як між європейсь­кими, так і іншими країнами світу. В практичній роботі ЕЄК сприяє торгівлі між Сходом та Заходом, здійснює довгострокове економічне планування, науково-технічне співробітництво; виступає за прове­дення загальноєвропейських конгресів, міждержавних нарад з пи­тань співробітництва в галузі охорони навколишнього середовища, розвитку транспорту, спрощення процедур міжнародної торгівлі то­що. Вищий орган ЕЄК — пленарна сесія. Місце знаходження секре­таріату комісії — Женева (Швейцарія).

ЕКОСОСбула створена в 1946 р., до неї входить 54 пос­тійних членів, третина яких щорічно переобирається Генеральною Асамблеєю ООН. Допоміжними органами Ради є 5 регіональних ко­місій: ЕЗК, ЭСКАТО, ЗКА, ЗКЗА, ЗКПАК і більш ніж 20 постійних комітетів і комісій: природних ресурсів; планування розвитку; вико­ристання досягнень науки і техніки; становища жінок; народонасе­лення; прав людини тощо.

Вищий орган — сесія — скликається двічі на рік. Штаб-квар­тира знаходиться у Нью-Йорку.

Важливою міжнародною організацією, яка суттєво впливає на розвиток транспорту є МОП (Міжнародна організація праці). Вона створена в 1919 р., як автономна організація при Лізі націй. З 1946 р. — спеціалізований заклад ООН. Серед 150 членів МОП — були СРСР, УРСР, БРСР, МОП ставить за мету своєї діяльності покращення умов праці і підвищення життєвого рівня населення, встановлення економічної і соціальної стабільності (регламентація робочого часу, наприклад, розповсюдження на транспорті міжнародної угоди ЕСТР, боротьба з безробіттям, встановлення гарантованої оплати праці, за­хист від хвороб, нещасних випадків і професійних захворювань, охорона праці підлітків і жінок тощо.).

Метою ОТІF є становлення єдиного правопорядку для перевезень пасажирів, багажу і вантажу в міжнародному прямому залізни­чному сполученні між державами-членами цієї організації.

Єдиний правопорядок означає систему уніфікованих (однакових) правових норм у різних державах. Прямим сполученням називають пере­везення за одним перевізним документом (квитком — для пасажирів, на­кладною — для вантажів) від місця відправлення до місця призначення.

Систему правових норм для регулювання міжнародних залізнич­них перевезень у рамках СОТІF складають такі документи, затверджені 1999 року на п'ятій Генеральній асамблеї ОТІF у рамках Протоколу про модифікацію чинної Конвенції:

Нова базова Конвенція (СОТІF);

Додаток А — Правила до договору про міжнародне перевезення пасажирів (СІV);

Додаток В — Правила до договору про міжнародне перевезення вантажів (CIM);

Додаток С — Правила перевезення небезпечних вантажів (RID);

Додаток D — Правила до договору про використання вагонів і локомотивів (СUV);

Додаток Е — Правила до договору про використання інфра­структури (СUI);

Додаток F — Угода про затвердження технічних норм і прий­няття єдиних технічних правил (АРТU);

Додаток G — Угода про технічний допуск залізничних техніч­них засобів (АТМF).

Іншою правовою системою, яка регулює міжнародні вантажні залізничні перевезення на Євразійському континенті, є Угода про міжнародне вантажне сполучення (СМГС), яка укладено між частиною держав-членів ОСЖД.

Міжнародний союз залізниць (UIC) засновано 1922 року, і відтоді він став найбільшою залізничною організацією як за кількістю членів, так і за спектром їхньої діяльності. Завданням UIC, крім сприяння міжнарод­ному співробітництву залізничних компаній, є реалізація заходів, що за­безпечують розвиток залізничного транспорту. UIC забезпечує і розвиває взаємозв'язок залізниць, насамперед, на загальноєвропейському рівні, сприяє їхній взаємодії і тим самим — підви­щенню конкурентоспроможності, особливо, в міжнародних сполученнях. З цією метою під егідою UIC на залізницях-учасницях союзу впроваджу­ються прогресивні технологічні й організаційні методи.

UIC розробляє загальні принципи дій, спрямованих на підвищення ролі залізничного транспорту. Це досягається за допомогою:

· затвердження норм, інструкцій і рекомендацій;

· представництва членів UIC і захисту їх інтересів у сторон­ніх організаціях;

· розробки проектів, які відносяться до галузі пасажирських і вантажних перевезень, а також науково-дослідних робіт;

· обміну інформацією та накопиченого практичного досвіду;

· укладання угод з міжнародними організаціями і координації дій тих із них, що спеціалізуються на вирішенні специфічних проблем залізничного транспорту.

Найважливішими елементами організаційної структури UIC є:

¨ Генеральна Асамблея і Європейська Асамблея (усі залізничні компанії Європи);

¨ адміністративна рада;

¨ керівний комітет;

¨ виконавча міжнародна рада;

¨ сектор Схід-Захід і сектор високошвидкісного руху;

¨ дослідницькі організації (комісії, комітети, спеціальні групи);

Європейський науково-дослідний інститут залізничного транс­порту (ERRI).

Повноваження Генеральної Асамблеї — вищої інстанції UIC — реа­лізуються прямо або відповідно до порядку передачі повноважень, пе­редбачених статутом UIC.

До функцій сектора Схід-Захід належить прискорення взаємодії центрально- і східноєвропейських залізниць із західноєвропейськими.

Членство в UIC є трирівневим. Перший рівень — дійсні члени, як правило, залізниці держав. Другий рівень представляють асоційовані чле­ни — переважно неєвропейські транспортні компанії. Третій рівень пред­ставляють підприємства й установи залізничного транспорту. Державна адміністрація залізничного транспорту України — Укрзалізниця — є дійс­ним членом UIC з 1992 року.

ОСЖД — Організація співробітництва залізниць створена в 1956 році і спершу охоплювала країни, які входили до Ради еко­номічної взаємодопомоги (РЕВ/СЭВ). З припиненням діяльності СЭВ ОСЖД зберігла зв'язок між залізницями країн Центральної і Східної Європи, Китаю і Монголії, вона розширила зони свого впливу. ОСЖД плідно взаємодіє з UIC та най­більшими транспортними компаніями світу, прийнявши їх у свою систему на правах приєднаних підприємств.

Членами ОСЖД є транспортні міністерства (залізниці) країн: Азербайджану (АЗ), Албанії (ГСГ), Бєларусі (БЧ), Болгарії (БДЖ), Угорщини (МАВ), В'єтнаму (ДСВН), Грузії (ГР), Ірану (РАИ), Казахстану (КЗХ), Киргизії (КРГ), Китаю (КЖД), КНДР (3Ч), Куби, Латвії (ЛДЗ), Ли­тви (ЛГ), Молдови (ЧФМ), Монголії (МТЗ), Польщі (ПКП), Росії (РЖД), Румунії (ЧФР), Словаччини (ЖСР), Таджикистану (ТДЖ), Туркменії (ТРК), Узбекистану (УТИ), України (УЗ), Чехії (ЧД), Естонії (ЭВР). У ста­тусі спостерігачів в ОСЗ перебувають залізниці Німеччини (ДВ), Греції (ЦХ), Франції (СНЦФ), Фінляндії (ВР), Югославії (ЮЖ). Статус приєдна­них підприємств мають понад 20 фірм, організацій і установ.

Головна мета діяльності ОСЖД полягає в розвитку міжнародних сполучень і впровадженні досягнень науково-технічного прогресу в галузі залізничного транспорту, включаючи комбіновані перевезення.

Основними завданнями діяльності ОСЖД є:

· співробітництво при здійсненні міжнародних залізничних пе­ревезень між країнами Європи й Азії з урахуванням комбі­нованих перевезень;

· співробітництво з проблем, пов'язаних із транспортною політи­кою, економічними, правовими й екологічними аспектами залі­зничного транспорту;

· ведення справ щодо правових документів, пов'язаних з міжна­родними перевезеннями, серед яких: Угода про міжнародне пасажирське сполучення (СМПС), Угода про міжнародне ван­тажне сполучення (СМГС), договір про Правила користування вагонами в міжнародному сполученні (ППВ), договори про Міжнародний залізничний пасажирський тариф (МПТ), договори про Правила розрахунку за перевезення в міжнародному пасажирському і вантажному сполученнях;

· формування загальних принципів єдиного міжнародного транс­портного права;

· розвиток співробітництва щодо визначення правил експлуата­ції і технічних умов, а також з модернізації ліній, на яких здій­снюються міжнародні перевезення;

· вирішення економічних проблем міжнародного співробітниц­тва залізниць-членів ОСЖД;

· співробітництво з іншими міжнародними організаціями, які за­ймаються питаннями залізничного транспорту та комбінованих перевезень.

Вищим керівним органом ОСЖД на урядовому рівні є Нарада Мі­ністрів. Керівним органом ОСЖД на рівні залізниць є Конференція Ге­неральних директорів. Нарада Міністрів і Конференція приймають рі­шення щодо програм робіт, необхідних витрат, місць проведення сесій і засідань, розподілу місць голів комісій і фахівців між членами ОСЖД у Комітеті.

Комітет є виконавчим органом ОСЖД. Він забезпечує діяльність ОСЖД у період між сесіями Наради Міністрів і відносно Конференції ви­конує функції Секретаріату. Комітет очолює голова, а його членами є представники, призначені Нарадою Міністрів. Комітет видає Бюлетень ОСЖД.

Робочими мовами ОСЖД є російська та китайська мови. Кожен член ОСЖД має право користуватися іншими мовами, забезпечивши пе­реклад на будь-яку з робочих мов. У міжнародних контактах можуть за­стосовуватися також англійська і німецька мови.

Рада залізничного транспорту було створено у 1992 року главами урядів Співдружності Незалежних Держав. Ця Рада складається з керівників адміністрацій і органів керування залізничним транспортом країн СНД. Як асоційовані члени у роботі Ради беруть участь керівники залізничних адміністрацій Латвії та Болгарії. Залізничні адміністрації Ли­тви й Естонії беруть участь у роботі Ради за окремими договорами.

Метою діяльності Ради є координація роботи залізничного транс­порту на міжнародному рівні, узгодження умов і принципів його роботи для забезпечення функціонування і розвитку транспортно-економічних зв'язків між країнами СНД, а також третіми державами, прийняття норма­тивних документів.

Рішенням Ради створено робочі органи:

· тарифна конференція повноважних представників залізничних адміністрацій, основне завдання якої полягає в проведенні по­годженої тарифної політики, розробленні рекомендацій щодо рівня ставок за перевезення;

· постійно діюча Комісія повноважних .фахівців вагонного гос­подарства залізничних адміністрацій, яка розробляє єдині технічні рішення, нормативи, здійснює практичні заходи, спрямо­вані на забезпечення працездатності вантажних вагонних пар­ків;

· інформаційно-технічний центр з обліку вагонного та контей­нерного парків, їхнього технічного стану, котрий займається інформаційним забезпеченням і цілісністю парків вантажних вагонів і контейнерів;

· комісія фахівців з інформатизації залізничного транспорту, яка розглядає питання координації розроблення та впровадження автоматизованих систем керування й інших робіт, пов'язаних з інформаційним забезпеченням виробничих процесів;

· комісія з взаємодії залізничних адміністрацій в галузі охорони здоров'я;

· рада з претензій для розгляду спірних справ про відшкодування збитків від несхоронності вантажів. Робота, що проводиться в рамках Ради, дає змогу;

· зберігати технологічну цілісність залізничної мережі України, країн СНД і Балтії;

· зберігати загальний інформаційний і тарифний простір;

· створити нормативну базу, що регулює умови перевезень паса­жирів і вантажів у міждержавному залізничному сполученні;

· залучати додаткові обсяги перевезень, зокрема транзитом через територію України;

· координувати експлуатаційну діяльність залізниць з метою за­безпечення економічних зв'язків України з країнами СНД і Балтії.

За час діяльності Ради прийнято погоджені рішення щодо розпо­ділу парку вагонів і контейнерів, умов перевезень пасажирів і вантажів у між­державному сполученні, тарифної політики, порядку взаємороз­рахунків, взаємної відповідальності залізниць, безпеки руху, єдиних технічних вимог до утримування рухомого складу та колійного господарства, спіль­них науково-дослідних робіт.

Міжурядовою організацією спеціалізованого закладу ООН є Міжнародна морська організація — ІМО. Конвенція про створення ЇМО підписана на конференції з питань мореплавства в Женеві в 1949 р., сама ж організація створена в 1958 р. В організацію входило 127 держав. Мета діяльності ЇМО —співробітництво між державами в галузі міжнародного мореплавства і торгівлі, забезпечення можливих норм безпеки на морі, допомоги щодо відміні дискримінаційних заходів, встановлених урядом окре­мої держави. В межах ІМО діють комітети з безпеки на морі; юри­дичних питань; охорони морського середовища; технічного співро­бітництва. Діяльність ІМО має в основному консультативний і дора­дчий характер. ІМО складає проекти міжнародних конвенцій, скли­кає міжнародні конференції з питань мореплавства. Вищий орган — асамблея, що скликається раз на два роки. На асамблеї обирається керівний орган ЇМО — рада. Штаб-квартира розташована в Лондоні (Великобританія);

Міжурядовим закладом при ООН є Міжнародна організація цивільної авіації — ІСАО. Вона займається питаннями співробітництва держав і розробкою стандартів в галузі цивільної авіації, узагальненням досвіду держав-членів в підготовці і підвищенні кваліфікації кадрів. Заснована в 1944 р. Почала функціонувати з 1947 р. СРСР був членом ІСАО з 1970 р. Вищий орган — асамблея. Місцезнаходження — Монреаль (Канада).

Основною робочою групою з автомобільного, морського і за­лізничного транспорту є Комітет по внутрішньому транспорту Єв­ропейської Економічної комісії ООН (КВТ ЄЕК ООН), створений в 1947 р. Діяльність Коміте­ту спрямована на забезпечення дотримання в Європі правил, які рег­ламентують дорожній рух, з метою підвищення безпеки руху на до­рогах (наприклад, Конвенція про дорожній рух).

Документи КВТ розсилаються урядам, спеціалізованим за­кладам, урядовим і неурядовим організаціям, які беруть участь в ро­боті Комітету і його допоміжних органів, але вони не повинні нада­ватись газетам та періодичним виданням. В складі допоміжних ор­ганів КВТ є підкомітет (основна робоча група) з автомобільного транспорту, а також робочі групи з: митних питань; статистики транспорту; перевезень небезпечних вантажів; перевезення ванта­жів, що швидко псуються; конструкції транспортних засобів; безпе­ки руху тощо. Крім країн-членів ЄЕК в роботі КВТ і його допоміж­них органів беруть участь урядові і неурядові міжнародні організа­ції. Основна робоча група по автомобільному транспорту працює над заходами по спрощенню міжнародних автомобільних перевезень між країнами Східної та Західної Європи, вирішує питання перегля­ду положень Конвенції щодо договору міжнародних перевезень па­сажирів та багажу (КАПП), приймає рішення по розширенню мережі доріг категорії "Е" для здійснення перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом в міжнародному сполученні. Робоча група з безпеки дорожнього руху періодично переглядає правові до­кументи щодо дорожнього руху та здійснює обмін інформацією про правила дорожнього руху, що діють в країнах-членах ЄЕК. Робоча група з конструкції транспортних засобів приймає правові засади в цьому напрямку. Робоча група з митних питань, пов'язаних з транс­портом, реалізує заходи щодо застосування положень Конвенції про міжнародні перевезення вантажів із застосуванням книжки МДП. Робоча група з тенденцій і економіки транспорту надає країнам-членам ЄЕК інформацію щодо загальних тенденцій національної транспортної політики і готує рекомендації з розвитку транспортної інфраструктури в Європі.

В останні роки в Європі розвитку транспорту надають велику увагу транспортні організації, які започатковані в рамках ЄС.

У грудні 1991 року глави держав і урядів країн-членів ЄС в голандському м. Маастріхт ухвалили рішення про заснування Європейського Союзу. Згідно з договором, всі країни-учасниці ЄС зобов’язуються вести спіль­ну зовнішню політику і політику безпеки. В 1999 році на зміну європейській ва­лютній системі (ЄВС) введена єдина євровалюта. Європейський Союз не є фе­дерацією, а тому європейські органи мають лише право регулювання, що не до­сягається в рамках політики окремих держав. Це положення зафіксоване в Маастріхтському договорі, як принцип субсидіарності. ЄС не прагне стати відокре­мленим клубом для західноєвропейців, він відкритий для інших держав Європи. З державами, в яких здійснюються реформи, в тому числі і з Україною, ЄС розпочав переговори про їх входження до Співтовариства. До ЄС сьогодні входять: Німеччина, Франція, Італія, Бельгія, Голландія, Люксембург, Великобританія, Ірландія, Данія, Греція, Іспанія, Португалія. З 1 січня 1992 року на території країн-членів ЄС почав діяти європейський внутрішній ринок. В межах Співто­вариства скасовано митні й економічні кордони. З 1993 року на всій території ЄС, з його 340 мільйонним населенням, діє вільне пересування товарів, осіб, ка­піталу і послуг. Країни-члени передали до компетенції ЄС значну частину своїх суверенних прав і завдань. Він веде спільну політику, зокрема в таких галузях, як аграрний сектор (для 96% всієї продукції), торгівля з третіми державами, сприяння відсталим регіонам, транспортна, науково-дослідна, технологічна та екологічна політика, а також співробітництво в зовнішньо-політичних питаннях.

В Маастріхтському договорі міститься спеціальна угода про створення, розширення загальноєвропейських транспортних коридо­рів та мереж автострад.

В Комісії Європейського співробітництва за діяльність транс­порту відповідає Генеральна дирекція VII, для чого була створена Робоча група автострад (РГА/МWG).

РГА працює за наступними напрямками: висвітлює проблеми транспортної мережі і дослідження в області транспорту; проводить стандартизацію технологій ділянок автострад; організовує менедж­мент транспорту на загальноєвропейських транспортних магістра­лях; впроваджує заходи щодо охорони навколишнього середовища; землеулаштування; фінансування програм тощо.

Актуальним є розробка РГА документу про подальше співро­бітництво під назвою "Тгаnseuropean networks towards a master plan for the road network and road traffic” ("Зальноєвропейські мережі — шлях до головної схеми дорожньої мережі і транспортних засобів").

Крім того в Європі створені і функціонують наступні транс­портні міжнародні організації: Європейська конференція міністрів транспорту (ЕКМТ/СЕМТ),штаб-квартира в Парижі, створена в 1953 р.; Європейське то­вариство (ЄЕС), штаб-квартира в Брюселі, створене в 1957 р.; Організація економічного товариства та розвитку (ОЕСР/ОЕСД),штаб-квартира в Парижі, створена в 1961 р., яка ви­никла на базі організації Європейського економічного співтоварист­ва (ОЕЗС),заснованого в 1948 р. Європейський Союз (ЕС/ЕU), до­помагає розвиватися співробітництву в європейській економічній зоні між ЄС і країнами Європейської асоціації вільної торгівлі (ЕАСТ/ЕFТА).

Результатом діяльності цих організацій було підписання угод з технологічного обладнання транспортних засобів, регулювання до­рожнього руху, уніфікації та вдосконалення транспортного законо­давства різних країн.

Організацією міжнародних автомобільних перевезень у світі займаються як урядові, так і неурядові організації. Урядові органі­зації створюються шляхом укладання відповідних міжурядових угод, а неурядові — за рішенням національних асоціацій, союзів, бю­ро тощо, які об'єднуються за професійною ознакою.

Обов'язкова умова функціонування неурядових організацій полягає в тому, щоб законність їх рішень визнавалась і на держав­ному рівні. Дуже часто рішення неурядових міжнародних організа­цій отримують офіційне ухвалення міждержавних або національних урядових організацій. Для успішної діяльності таких неурядових ор­ганізацій органи державного управління створюють спеціальні га­рантійні фонди. Неурядові міжнародні організації часто мають ста­тус консультативних органів при міжурядових об'єднаннях, наприк­лад, при комісіях і радах ООН.

Принципи побудови міжнародних неурядових організацій можуть мати як комерційний, так і некомерційний характер. В ін­шому випадку їх діяльність не спрямована на отримання прибутку і забезпечується за рахунок відрахувань учасників.

В 1997 році Україна стала учасником Європейської Конфе­ренції міністрів транспорту (ЄКМТ),яка займається розвитком і узгодженням транспортної політики країн-учасниць. ЄКТМ забез­печує функціону­вання системи багатосторонніх квот на дозволи для транспортного обслуговування країн-учасниць.

Міжнародний союз автомобільного транспорту (МСАТ) є не­урядовою некомерційною організацією і був заснований у березні 1948 року у Женеві професійними автошляховими і автотранспорт­ними об'єднаннями і асоціаціями європейських країн. Зараз членами МСАТ є всі держави Європи, багато країн Азії, Північної і Південної Америки — всього понад 120 національних союзів автоперевізників.

Згідно із ст. 2 Статуту МСАТ головна мета його діяльності — захист, розвиток і процвітання у всіх країнах національного і авто­мобільного міжнародного транспорту, захист інтересів професійних транспортників і полегшення їх праці.

Вищим органом МСАТ є загальні зборі його членів. В Пре­зидію входять президент МСАТ і 8 її членів. Поточна діяльність по управлінню роботою Союзу здійснюється генеральним секретаріа­том, який очолює генеральний секретар.

Міжнародний союз автомобільного транспорту складається із трьох секцій, які очолюють відповідні бюро: пасажирських переве­зень; вантажних перевезень; перевезень за особистий рахунок.

Рішення готуються за участю груп експертів, які працюють в комісіях і робочих групах: міжнародній, технічній, юридичній, з до­рожньої безпеки, митних та інших питань.

МСАТ виступає як представник перевізників при розгляді і уніфікації правових норм щодо організації праці і відпочинку водіїв, безпеки дорожнього руху тощо. Важливе місце займає в діяльності МСАТ робота по спрощенню митних формальностей. МСАТ займа­ється упорядкуванням податків і зборів від перевезень.

Як професійне об'єднання автотранспортників МС^АТ приді­ляє велику увагу вирішенню практичних питань роботи водіїв: тех­нічному обслуговуванню і ремонту, розміщенню водіїв і пасажирів у готелях, наданню медичної допомоги тощо.

МСАТ відповідає за організацію перевезень згідно Митної Конвенції про міжнародні перевезення вантажів з використанням книжок МДП, забезпечуючи національні асоціації перевізників не­обхідною документацією. Таким чином, МСАТ є неурядовою орга­нізацією щодо міжнародних автомобільних перевезень і бере участь у вирішенні питань митного оформлення, які входять в одну з най­більш пріоритетних сфер контролю державними службами за діяль­ністю транспортних організацій.

Міжнародна федерація експедиторських асоціацій (ФІАТА) є неурядовою некомерційною організацією. Вона створена в 1926 році у Відні і зараз об'єднує транспортно-експедиторські фірми з 150 країн. Штаб-квартира цієї організації знаходиться в Цюриху. Як професійне об'єднання експедиторських фірм, які забезпечують ор­ганізацію перевезень вантажів в міжнародному сполученні, ФІАТА є консультативним органом при Раді ООН з торгівлі і розвитку (ЮНКТАД).

ФІАТА представляє транспортно-експедиторські фірми в різ­них міжнародних органах і забезпечує захист інтересів експедиторів на міжнародному рівні, займається поширенням і підвищенням яко­сті транспортно-експедиторських послуг, організовує підвищення кваліфікації експедиторів.

Керує ФІАТА Генеральна асамблея, яка скликається раз в два роки. Щорічно збирається для організації поточної роботи Виконав­чий комітет, в якому кожну країну-учасницю представляє чотири делегати.

Дев'ять технічних комітетів ФІАТА розробляють рекоменда­ції щодо уніфікації транспортних документів і типових умов експедиціювання та страхування. В їх роботі велика увага приділяється раціональній організації навантажувальне — розвантажувальних опе­рацій, взаємодії при перевезенні вантажів різними видами транспор­ту.

ФИАТА організовує щорічну виставку і займається видавни­чою діяльністю, за допомогою якої здійснюється обмін інформацією та розповсюджуються раціональні методи і технології транспортно-експедиційного обслуговування.

Координаційна транспортна нарада (КТН)держав-учасниць СНД започаткована 30 грудня 1991 р. в Мінську на нараді прем"єр-міністрів урядів 11 незалежних держав СНД, де була підписана уго­да щодо принципів та умов взаємовідносин в галузі транспорту.

Положення про КТН було затверджене рішенням Президії Міждержавного економічного комітету (МЕК) Економічного союзу від 26 грудня 1995 року. На КТН були покладені функції формуван­ня єдиного транспортного простору, розробки концепції визначення узгодженої тарифної політики на транспорті, розробки та реалізації програми спільного використання транспортних інфраструктур, роз­робки концепції розвитку транспорту на основі прогнозу потреб в транспортних послугах, інвестиційної політики, розробки єдиних принципів побудови тарифів, проектів законодавчих та підзаконних актів, стандартів і норм. Крім того, ним визначається порядок функ­ціонування на території сторін, що домовляються, всіх видів транс­порту незалежно від форм власності, створення правових, економіч­них і організаційних умов для добросовісної конкуренції і взаємного інвестування капіталів, формування та проведення на транспортно-дорожньому комплексі єдиної науково-технічної політики, в тому чи­слі в галузі екології і безпеки руху, розробки і укладення угод про надання на взаємній основі технічної допомоги транспортним засо­бам, членам їх екіпажів і пасажирам, що постраждали від аварій або дорожньо-транспортних пригод тощо.

КТН розглядає на своїх сесіях питання, що відносяться до ав­томобільного, повітряного, морського, внутрішнього водного транс­порту і дорожнього господарства. Сесія КТН відбувається два рази на рік.

7 липня 1994 року в м. Алма-Ата КТН була прийнята Концеп­ція основних напрямків скоординованої транспортної політики держав-учасниць СНД, яка покладена в основу діяльності цього органу.

8 рамках КТН створена підгалузева міждержавна нарада державних автотранспортних адміністрацій і асоціацій міжнародних автомобільних перевізників. Основними задачами цієї наради є:

· розробка положень щодо надання технічної допомоги, сер­вісного обслуговування, заправки паливом транспортних засобів;

· підготовка пропозицій, пов'язаних з упорядкуванням про­цедур перетину кордонів і скорочення простоїв;

· уніфікація вимог щодо професійної підготовки менеджерів та водіїв;

· інформаційне забезпечення органів управління автомо­більним транспортом держав-учасниць СНД;

· науково-технічне співробітництво в галузі автомобільного транспорту;

· узгодження тарифної політики на транспорті.

 

 

¨ ¨ ¨ ¨ ¨

 

2. Взаємодія видів транспорту
при перевезенні вантажів

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Транспортне забезпечення виробництва

Л Ю Яцківський Д В Зеркалов...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Міжнародні транспортні організації

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ББК 000
К00 Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як навчальний посібник для студентів напряму “Транспортні технології” вищих навчальних закладів (лист № 1.4/18-Р-1048 від 09.11.06

Яцківський Л.Ю., Зеркалов Д.В.
З57 Транспортне забезпечення виробництва. Навчальний посібник – К.: Арістей, 2007. ¾ 456с. (Представлена авторами як другачастина навчального посібника “Загальний курс транс

Транспортний комплекс світу
До складу світової транспортної системи входять: мережа шляхів сполучен­ня (сухопутних, водних, повітряних, електронних), рухомий склад усіх видів транспорту, транспортні корпорації, що організують

Роль транспорту в національної економіці
Транспорт – найважливіша ланка у сфері економічних відносин, одна із провідних галузей матеріального виробництва. Він бере участь у створенні продукції та доставці її споживачам, здійснює зв’язок м

Етапи розвитку світової транспортної системи
Історія розвитку транспорту невіддільна від історії людського суспільства. Причиною цього є те, що без переміщення знарядь та предметів праці й самої людини неможливі ні виробництво споживання, ні

Основні поняття транспортної інфраструктури держави
Виділяють такі види транспорту: наземний (залізничний, автомобільний, гужовий, в'ючний), водний (морський, річковий), повітряний та трубопровідний. Усі вони тісно пов'язані й взаємно доповнюють оди

Територіальна організація транспортної системи
Формами територіальної організації транспорту є залізничні станції, вузли, автостанції, морські і річкові порти, пристані, аеродроми. Взаємодія різних видів транспорту здійснюється в транс­портних

Залізничний транпорт
Залізничний транспорт відіграє важливу роль у функціонуванні та розвитку народного господарства країни і її економічних районів. Він забезпечує внутрішні зв'язки в системі матеріального виробництва

Морський транспорт
Дуже важливе значення морського транспорту України визначається великою протяжністю морського узбережжя, наявністю морських шляхів, по яких здійснюються транспортні зв'язки економічних районів і мі

Річковий транспорт
Річковий транспорт хоча й не грає визначальної ролі в обсягах вантажних і пасажирських перевезень, однак перевершує всі інші види транспорту за рівнем доходів від своєї діяльності, в основному — за

Автомобільний транспорт
У перевезеннях на невелику відстань поза конкуренцією перебуває автомобільний транспорт. Його перевагою є те, що він майже не залежить від природних умов і може доставляти вантажі від “дверей до дв

Трубопровідний транспорт
До трубопровідного транспорту відносять газопроводи, нафтопроводи та трубопроводи різних хімічних продуктів. Перші нафтопроводи були збудовані в середині ХІХ ст. в Америці. В Україні перші нафтопро

Повітряний транспорт
Важливу роль у забезпеченні пасажирських перевезень, а також перевезень особливо термінових вантажів в Україні відіграє повітряний транспорт. Він є поза конкуренцією серед інших видів транспорту що

Міський пасажирський транспорт
Основне призначення міського пасажирського транспорту – перевезення пасажирів. Процеси урбанізації в Україні, швидкі темпи зростання населення, особливо у великих містах, потребують постійного розв

Особливості транспортних системекономічних районів України
  Суттєві внутрішні територіальні відмінності в природних, економічних, соціальних, історичних умовах різних регіонів, своєрідність спеціалізації і структури їх господарств виступають

Східний макрорайон
Східний економічний макрорайон розташований переважно на Лівобережній Україні. Він включає 8 областей, які об'єднані в три економічні райони України: Північно-Східний, Донецький і Придніпровський.

Західний макрорайон
Західний економічний макрорайон розташований, головним чином, на Правобережній Україні, включаючи її північну та центральну частини. найбільший з трьох макрорайонів, який включає 4 економічних райо

Південний макрорайон
Південний макрорайон розташований на півдні і південному заході України, переважно на території Причорноморської низовини та Кримського півострова. До його складу входять два економічних райони: Пр

Нтеграція України у транспортні структури Європи
  Рівень розвитку транспортної системи держави — один із найважливіших ознак її технологічного прогресу й цивілізованості. Потреба у високорозвиненій транспортній системі ще більш під

Розвиток і роль транспортного комплексу в галузяхекономіки України
  Засоби переміщення, вірогідно, одне із найдавніших відкриттів людини появилися до побудови життя і розвитку сільського господарства. І в кам’яному віці людям приходилось переносити

Вплив транспортного фактора на розвиток світового ринку товарів
  В умовах зовнішньоекономічної діяльності транспортний фактор як кількісно визначений елемент у вартості продукції грає важливу, а в ряді випадків вирішальну роль при обґрунтуванні д

Залежність ціни товару від ціни його перевезення
Транспортний фактор впливає на ціну товару, виявляючись у виді транспортної складовий, залежної від ціни на транспортну послугу перевезення (тарифів, страхової премії, різного виду зборів, комісійн

Формування транспортної складової в ціні зовнішньоторго­вельного товару
Досліджуючи вплив транспортного фактора на ціни товарів, варто проводити чітке розмежування між "транспортної складовий", включеної в ціну товару з доставкою, і транспортними витратами, о

Методи обліку транспортних витрат у ціні товару
Розглянутий вище метод формування зовнішньоторговельної ціни товару з обліком "транспортної складовий". Цей традиційний метод не можна застосовувати не тільки для внутрішньої торгівлі, ал

Політики Європейського Союзу
  Історія України упродовж століть значною мірою залежала від ділової активності на трансконтинентальних торгових маршрутах, що перетинають її територію. Коли ці шляхи "працювали

Особливості транспортної системи України
Транспортна система України є розвинутим сучасним промислово-господарським комплексом і включає усі види транспорту - автомобільний, залізничний, повітряний, морський, річковий, трубопровідний і шл

Міжнародну транспортну систему
Вступ України до міжнародних транспортних організацій і структур, ратифікація ряду міжнародних угод, конвенцій та інших документів з питань транспортних систем і перевезень стали першими кроками, з

Реальний стан створення національної мережі МТК
Забезпечення синхронної роботи транспортного коридору залежить значною мірою від успішного вирішення проблеми постійної взаємодії окремих видів траспорту: залізниці з автотранспортними компаніями р

Екологічні проблеми міжнародноїтранспортної системи
  Транспортний фактор є одним з найважливіших, бо він посилює дію попередніх факторів: його складова у структурі витрат нерідко дуже висока. Залежно від розмірів транспортних витрат р

Особливості видів транспорту
  Залізничний транспорт. Відіграє провідну роль у здійсненні внутрішньодержавних і значну — у зовнішньодержавних економічних зв'язках України. На нього припадає основ

Системи змішаних перевезень
Розрізняють мультимодальні, інтермодальні і комбіновані перевезення. Під мультимодальними перевезеннями розуміють переве­зення, у яких беруть участь як мінімум два різних види транспорту. Отже, буд

Вантажні одиниці
В системі комбінованих перевезень найбільш використовуваною вантажною одиницею є контейнер — це спеціальний укріплений ящик для переве­зення вантажу, придатний для штабелювання і горизонтального аб

Термінальне господарство
Термінали є основними елементами транспортного обслуговування в системі комбінованих перевезень, а їх належне розташування — істотна умова розвитку комбі­нованого транспорту. Підйомно-тран

Міжнародні комбіновані перевезення
Розвиток міжнародних транспортних коридорів (МТК) тісно пов'язан з комбінованими перевезеннями. На основі Європейської Угоди про найважливіші лінії міжнародних комбінованих перевезень і відповідних

Контрейлерні перевезення
Контрейлерні перевезення — це комбіновані пере­везення, які переважно здійснюються автомобільним і залізничним транс­портом. Сутність технології контрейлерних перевезень полягає в інтегруванні в єд

Загальні положення
У загальному випадку перевезення вантажу від відправника до одержувача передбачає виконання груп операцій щодо вибору видів транспорту та сполучень, підготовки вантажу до перевезень, доставки його

Технологічна взаємодія як комплексна системаексплуатації різних видів транспорту
  Товарорух — це діяльність по плануванню, перетворенню в життя і контролю за фізичним переміщенням вантажів від місць їх походження до місць користування з метою задоволення нестаткі

Транспортні особливості базисних умов поставки
  Часто сторонам контракту невідомі відмінності в торговельній практиці країн. Це тягне за собою непорозуміння, спори і звертання в суди, а також втрату часу і грошей. Для елімінації

Т а б л и ц я 2.7. Розподіл витрат між продавцем і покупцем
    Умови “Інкотермс-2000” Витрати з доставки товару Підготовка товару до відвантаження Доставка до осно

Організація транспортного і складського обслуговування виробництва
Безперебійна і добре організована робота транспортного господарства підприємства відіграє важливу роль у високопродуктивному функціонуванні основного виробництва. По територіальному призна

Організація роботи транспорту
Транспортні цехи підприємства мають різний вид рухомого складу. Для підвищення ефективності роботи і поліпшення технічного стану в цехах створюються виробничо-технічна база. Потреба цехів

Тарно-складське господарство
Тарно-складське господарство являється важливою і невід’єм­ною частиною кожного підприємства. Його завдання – це збереження запасів сировини і матеріалів, готової продукції. Воно відіграє важливу р

Планування роботи транспорту
  Взаємодія в області планування охоплює наступне коло пи­тань: визначення обсягів перевезень, прогнозування розподілу об'ємів перевезень між видами транспорту, визначення тенденцій п

Управління транспортом
  Робота транспорту направлена на зниження власних виробничих витрат може викликати випереджаючий ріст соціальних витрат (на охорону природи, лікування професійних захворювань, збитки

Взаємодія і координація роботи видів транспорту
  Між видами транспорту ведеться бо­ротьба за клієнтів, що визначає їх взаємодію. Питання взає­модії виникають і тоді, коли один вид транспорту не може забез­печити повний цикл переве

Організіція перевезень вантажівзалізничним транспортом
Розвиток міжнародних економічних відношень призвів до встановлення постійного зв'язку між залізничним транспортом різних країн. Оскільки у світі існує кілька систем залізничного сполучення, які від

Основні положення
В і д п р а в н и к и можуть пред'являти вантажі до перевезення на місцях загального й незагального користування. П е р е в е з е н н я вантажів здійснюються вагонними, дрібними, контейнер

Перевезення вантажів у внутрішньому сполученні
Перевезення вантажів на особливих умовах.Перевезення вантажів повинно здійснюватись згідно з Правилами перевезень вантажів та інших нормативно-правових документів. Якщ

Перевезення вантажів у міжнародному вантажному сполученні між країнами- учасницями СМГС
Перевезення вантажів у міжнародному сполученні здійснюються згідно з: Угодою про міжнародне вантажне сполучення (СМГС) і Службовою Інструкцією до СМГС (СІ до СМГС) із змінами та доповнення

Перевезення вантажів у міжнародному сполученні між державами СНД і Балтії
Перевезення вантажів у міжнародному сполученні між державами СНД і Балтії провад на умовах "Соглашения между железнодоро­жними администрациями Государств-участников Содружества Независимьгх го

Обчислення термінів доставки вантажів
Терміни доставки вантажів Залізниці зобов'язані доставляти вантажі за призначенням у такі терміни:   У разі перевезення вантажною швидкістю:

Зберігання вантажів
Вантажі, вивантажені на місцях загального користування, можуть зберігатися в залежності від їх властивостей у критих складах або на відкритих платформах і майданчиках. Для пойменованих ниж

Навантаження і кріплення вантажів
  Загальні положення. Технічні умови навантаження і кріплення вантажів (ТУ) визначають технічні вимоги до розміщення і кріплення вантажів у вагонах, які повинні забез

Користування вагонами і контейнерами
  Правила користування вагонами і контейнерами затверджено наказом Міністерства транспорту України і визначають порядок і умови їх користуванням: · парку залізниць України;

Передача вагонів в оренду
   

Порядок укладання договору оренди і оформлення передачі вагонів у оренду
Підприємства, організації, фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди вантажних вагонів, направляють заявку до Укразалізниці, у якій вказують: · кількість вагонів, їх рі

Розірвання договору та повернення вагонів
Одностороння відмова від договору оренди не допускається. Договір оренди може бути розірвано за погодженням сторін. На вимогу однієї із сторін договір може бути достроково

Порядок відправлення орендованих вагонів за межі України
Відправлення орендованих вагонів за межі України здійснюється по узгодженню залізничними адміністраціями інших держав. Клієнт після отримання в Укрзалізниці дозволу на оренду вагонів, відб

Загальні положення
Правила комерційного огляду поїздів (Правила) затверджено наказом Укрзалізниці від 24 березня 2000 р. № 110-Ц і встановлюють порядок виконання комерційного огляду поїздів на залізницях України, яки

Дїї у разі виявлення вагонів з комерційними несправностями, які загрожують збереженню вантажів
Вагони (контейнери) з комерційними несправностями, які потребують перевірки кількості і стану вантажу або перевантаження його, з ознаками крадіжок (проломи стін, покрівлі, підлоги вагона або контей

Облік комерційних несправностей
Обліку підлягають виявлені навантажені вагони, які загрожують безпеці руху і збереженню вантажів, з такими комерційними несправностями: · платформи, напіввагони і транспортери, завантажені

Загальні положення
П е р е в е з е н н я вантажів у прямому змішаному залізнично-водному сполученні (пряме змішане сполучення) здійснюються відповідно до вимог чинного законодавства України, за єдиними перевізними до

Претензії та позови у внутрішньому сполученні
  Відповідно до статті 130 Статуту пред'явленню залізниці позову, має обов’язково передувати пред'явлення до неї претензії. Право на пред'явлення до залізниці претензій та по

Організація перевезень вантажівавтомобільним транспортом
Джерелами правового регулювання міжнародних автомобільних перевезень є: двосторонні міжурядові угоди про міжнародне автомобільне сполучення; багатосторонні конвенції і угоди, розроблені в рамках ОО

Правила перевезень вантажівавтомобільним транспортом України
  Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджені наказом Міністерства транспорту України від 14 жовтня 1997 р. № 363, визначають права, обов’язки і відпо

Основні положення з перевезення вантажівза загальними правилами
  Загальні Правила перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (надалі — Правила – див. п. 4.1) визначають права, обов'язки і відповідальність власників автомобіль­ного тр

Порядок допущення автоперевізників Українидо виконання міжнародних перевезень вантажівз використанням книжки міжнародних дорожніх перевезень
  Положення про порядок допущення автоперевізників України до виконання міжнародних перевезень вантажів з використанням книжки міжнародних дорожніх перевезень (книжка МДП), розроблено

Оформлення і видача дозволів на поїздку по територіях іноземних держав
Порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку територіями іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку (Порядок) роз

Правила надання послуг пасажирськогоавтомобільного транспорту
Загальні положенняЦі Правила затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 176 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. № 141 в

Типовий технологічний процес надання послугпасажирських автостанцій та автовокзалів
Надання послуг пасажирських автостанцій та автовокзалів організовується згідно з вимогами технологічного процесу, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від від 28.08.2001№ 565, який

Загальні положення
Л і ц е н з і й н і умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом затверджено наказом Державного комітету України з питань

Оформлення і видача дозволів на поїздку по територіях іноземних держав
Порядок оформлення і видачі дозволів на поїздку територіями іноземних держав при виконанні перевезень вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку (Порядок) роз

Квитки на проїзд пасажирів і перевезення багажуавтомобільним транспортом та їх облік
  Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу автомобільним транспортом та тарифні зони перевезення пасажирів автомобільним транспортом на приміських маршрутах затвердж

Морський та річковий транспорт
  Морський та річковий транспорт – одна з галузей економіки, яка поступово набирає тенденцію щодо стійкого розвитку та оновлення. За останні роки спостерігається постійне зростання об

Організація перевезень вантажів річковим транспортом
В Україні нормативно-правові основи про річкові перевезення не урегульовані. Серед документів, що діють чільне місце займає інструкція "Умови і правила здійснення внутрішніх і міжнародних пере

Загальні положення
Ці Умови і правила діяльності суб’єктів підприємництва розроблені відповідно до Закону України “Про підприємництво” постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1994 р. № 316 “Про Положення п

Особливі умови здійснення ліцензійної діяльності
Суб’єкти підприємницької діяльності при здійсненні внут­рішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів морським і річковим транспортом повинні мати на судні такі документи: · систем

Особливі умови здійснення ліцензійної діяльності
Суб’єкти підприємницької діяльності при здійсненні внут­рішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів морським і річковим транспортом повинні мати на судні такі документи: · систем

Типовий договір про спільну діяльність у морськихторговельних портах України
Сторонами договору є українськи суб'єкти господарської діяльності зі статусом юридичної особи. Сторони договору зобов'язуються здійснювати спільну діяльність, пов'язану з виконанням: ванта

Керівництво спільною діяльністю
Керівництво спільною діяльністю і ведення спільних справ по виконанню зобов'язань за цим договором покладається на Порт та Підприємство і здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

Керівництво спільною діяльністю
Керівництво спільною діяльністю і ведення спільних справ по виконанню зобов'язань за цим договором покладається на Порт та Підприємство і здійснюється відповідно до чинного законодавства України.

Внески сторін у спільну діяльність, їх оцінка і правовий режим
Порт і Підприємство визначають склад і розмір своїх внесків у спільну діяльність, що здійснюються шляхом внесення коштів і/чи майна, включаючи нематеріальні активи (право користування землею й інши

Розподіл прибутку від спільної діяльності
Прибуток від спільної діяльності визначається в порядку, передбаченому чинним законодавством України, яким регулюється здійснення спільної діяльності на території України без створення юридичної ос

Персонал, зайнятий у спільній діяльності
Чисельність працівників, зайнятих у спільній діяльності, встановлюється штатним розкладом, затвердженим Підприємством за узгодженням з Портом. Посадова особа, що здійснює оперативне керівн

Відповідальність сторін
Сторони несуть взаємну майнову відповідальність відповідно до чинного законодавства України у випадку невиконання, несвоєчасного або неналежного виконання зобов'язань за цим договором. Кож

Форс-мажор
Сторони звільняються від відповідальності за часткове чи повне невиконання зобов'язань за цим договором, якщо це невиконання стало наслідком дії нездоланної сили, що виникла після закінченн

Термін дії договору і його припинення
Даний договір укладається на термін за згодою сторін. Даний договір може бути доповнений і змінений за згодою сторін з оформленням доповнення до договору, що буде невід'ємною частиною цьог

Загальна характеристика проблеми
Чинники, які обумовлюють зростаючу роль морських портів. Відповідно до тенденцій світового економічного розвитку у найближчому майбутньому очікується суттєве зростання товарообміну у напрямк

Зовнішні чинники
· зміна кон’юнктури міжнародного ринку транспортних перевезень (зростання обсягів комбінованих перевезень, зростання вимог до швидкості та якості транспортних послуг та перевезень, зміни у структур

Внутрішні чинники
¨ відставання в темпах розбудови української частини системи міжнародних транспортних коридорів (аналіз пропускної здатності автомобільних і залізничних магістралей, які входять у систему МТК н

Підвищення ефективності функціонування портів
Формування вантажної бази портів. Національна вантажна база, яка формується зовнішньоекономічними вантажами, здатна забезпечувати лише 56-60 % вантажообігу портів. За оцінками спеціалістів А

Особливості перевезення вантажівавіаційним транспортом
  6.1. Організація перевезень вантажів авіаційним транспортом   Перевезення у повітряному сполученні визначаються Варшавською угодою, Повітряним кодексом Україн

Та третім особам
Об'єктом цього виду обов'язкового страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов'язання відшкодовувати у порядку, встановленому законодавством, пасажирам, вантажовл

При виконанні авіаційних робіт
1. Об'єктом цього виду обов'язкового страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов'язання відшкодовувати в порядку, встановленому законодавством завдані третім осо

При виконанні авіаційних робіт
1. Об'єктом цього виду обов'язкового страхування є майнові інтереси страхувальника, які виникають внаслідок зобов'язання відшкодовувати в порядку, встановленому законодавством завдані третім осо

Напрямки взаємодії видів транспорту в економіці
  Взаємодія видів транспорту в фінансовій області включає наступне коло питань: розробка єдиної методичної основи для та­рифних систем, узгодження тарифів у змішаних сполученях, розро

Типові умови зовнішньоекономічних контрактів
  Економічне зростання у світі, яке супроводжувалось протягом останніх десятиліть випереджальним збільшенням об­сягів міжнародної торгівлі, міжнародним кооперуванням вироб­ництва, а т

Форма контракту
Як визначено статтею 6 Закону № 959, контракт укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій формі, якщо інше не передбачене міжнарод­ним договором

Зміст контракту
Під час складання контракту українським суб'єктам ЗЕД треба користуватися Положенням про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів), затвердженим Мінекономіки і з питань європейської інтегра

Поняття
У вітчизняній зовнішньоекономічній практиці нормативний механізм застосування суб'єктами підприємницької діяльності правил Інкотермс і відповідного державного регулювання було закріплено Указом Пре

Групи (категорії) Інкотермс
З метою функціональної класифікації та полегшення тракту­вання базисні умови контрактів поділяють на чотири групи (кате­горії) відповідно до змін у розподілі основних обов'язків та від­повідальност

Види Інкотермс
1. Франко-завод (...назва місця). Умова «франко-завод» (зале­жно від ситуації «вільно на складі», «вільно на руднику») означає поставки безпосередньо із заводу, зі складу, з рудника тощо. До­говір

Транспортні умови контрактів
Базисні умови контрактів визначають лише основні обов'язки продавця і покупця і не вичерпують всіх деталей організації доставки товару, витрати на яку є одним з основних чинників, що впливають на е

Морський транспорт
На морському транспорті розрізняють дві форми організації руху судів — регулярне і нерегулярне судноплавство. До регулярної форми відносяться лінійне судноплавство і робота послідовними рейсами.

Залізничний транспорт
Першою угодою, що регламентує організацію і здійснення міжнародних перевезень у області залізничного транспорту, була Угода про міжнародне залізничне вантажне повідомлення (СМГС), яке набуло чиннос

Автомобільний транспорт
Міжнародні автомобільні перевезення вантажів в європейських країнах, включаючи Росію і багато країн СНД, здійснюються на основі положень Конвенції про договір міжнародного дорожнього перевезення ва

Вибір транспорту міжнародних перевезень згідно з умовами Інкотермс—2000
Одним із принципових положень комерційної угоди є вказівка на засіб транспортування товару від продавця до покуп­ця. Транспортне забезпечення контракту є важливим моментом у комерційній діяльності,

Види транспорту в Україні. Єдина транспортна система України
Розвиток і вдосконалення транспорту здійснюються відповідно до національної програми з урахуванням його пріоритету та на основі досягнень науково-технічного прогресу і забезпечується державою.

Законодавство про транспорт
Законодавство про транспорт (транспортне законодавство) – це сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини у сфері організації і безпосереднього здійснення господарської діяльності на

Правове становище транспортних організацій
Головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у галузі транспорту і дорожнього господарства, у сфері використання повітр

Транспортні господарські договори
Перевезення вантажів залізничним транспортом організовуються на договірних засадах. Форма договору про організацію перевезень вантажів встановлюють Правила. Для забезпечення виконання договірних зо

Правова основа організації перевезень вантажів
Для організації доставки вантажів необхідно заключити договір перевезень. Загальні положення про договір вміщуються в національних основах цивільного законодавства різних країн. Так, в Україні дого

Правове регулювання перевезення вантажів автомобільним транспортом
  Джерелами правового регулювання міжнародних автомобільних перевезень є: двосторонні міжурядові угоди про міжнародне автомобільне сполучення; багатосторонні конвенції і угоди, розроб

Нформаційні технології на транспорті
  Інформаційна взаємодія видів транспорту повина забезпечува­ти сумісність інформації за змістом та формами подання, швидкос­ті та своєчасній видачі інформації одним видом транспорту

Окремі елементи логістики
  Матеріально-технічна база залізничного транспорту. Господарство залізниці включає вантажні двори й товарні контори, діяльність яких здійснюється за єдиним техно

Характеристика автомобільного і водного транспорту
Технічна база сучасного автомобільного транспорту є сукупністю засобів та шляхів сполучення, технічних пристроїв і будівель. Засобами сполучення є автомобілі, автомобілі-тягачі, напівпричіпи, причі

Короткі відомості про складське господарство видів транспорту
Для вивчення складського господарства й аналізу стану його розвитку необхідно класифікувати склади, тобто поділити на однорідні групи (класи). Така класифікація дає змогу охарактеризувати мережу ск

Роль транспорту в логістиці
  Характеристика технологічних процесів транспорту Для переміщення матеріального потоку використовують транспорт. Ефективності логістиці спр

Розділ 3. Технологія вантажних і комерційних операцій
Зазначається порядок приймання вантажу, призначеного для перевезення, навантаження на рухомий состав, вивантажування з вагонів, складування, навантаження на автотранспорт і видача Одержувачу на всі

Організація приймання вантажів на станції прибуття
Для своєчасної підготовки вантажоодержувачів, фронтів вивантаження вантажу та його приймання, звільнення площ складів, підготовки вантажно-розвантажувальних механізмів та робочої сили залізниці за

Транспортно-експедиційні послуги
  Переваги транспортно-експедиційних послуг Одним з найважливіших завдань логістики є надання транспортно-експедиційних послуг. Особлива ува

Транспортно-експедиторська діяльність
  Регламентована однайменним Законом, який визначає правові та організаційні засади транспортно-експедиторської діяльності в Україні і спрямований на створення умов для її розвитку та

Договір транспортного експедирування та його виконання
За договором транспортного експедирування одна сторона (експедитор) зобов’язується за плату і за рахунок другої сторони (клієнта) виконати або організувати виконання визначених договором послуг, по

Обов’язки експедитора
Експедитор зобов’язаний надавати транспортно-експедиторські послуги згідно з договором транспортного експедирування і вказівками клієнта, погодженими з експедитором у встановленому договором порядк

Обов’язки клієнта
Клієнт зобов’язаний своєчасно надати експедитору повну, точну і достовірну інформацію щодо найменування, кількості, якості та інших характеристик вантажу, його властивостей, умов його перевезення,

Відповідальність експедитора і клієнта
Експедитор відповідає перед клієнтом за кількість місць, вагу, якщо проводилося контрольне зважування у присутності представника перевізника, що зафіксовано його підписом, належність упаковки згідн

Загальні положення
Переважно покупці та продавці самі не в змозі провести всю необхідну роботу для підготовки свого вантажу до транспортування за кордон. У такому разі вони користуються послугами спеціалізованих фірм

Транспортно-експедиторська діяльність
ТЕО вантажів здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності — експедиторами, які діють за дорученням вантажовідправників і вантажоодержувачів (надалі — вантажовласників). Експедитори в

Транзитні перевезення
Транзитні перевезення ¾ це перевезення через територію України вантажів (продукції, товарів), вироблених за її межами без будь-якого їх використання в Україні та передачі іншому власнику.

Основні терміни та визначення з перевезення вантажів
Автобус — пасажирський автомобіль з кількістю місць для сидіння більше дев'яти з місцем водія включно. Автобусний маршрут (маршрути, рейс) загального користування

Загальні терміни
Автомобільно-залізничні перевезення — комбіновані перевезення залізничним і автомобільним транспортом. В англійській мові термін "контрейлерні перевезен

Учасники комбінованих перевезень
Агент-експедитор/експедитор — посередник, який організовує перевезення вантажів і/або надання супутніх послуг за дорученням ванта­жовідправника. Вантажо

Транспортні одиниці
Автопоїзд — автотранспортний засіб з причепом (в англійській мо­ві для його позначення іноді використовується термін «drawbar-trailer cjmbinatijn» ("тягач із причеп

Вантажні одиниці
Вантажна одиниця — контейнер або знімний кузов. Інтермодальна транспортна одиниця (ІТО) — контейнери, знім­ні кузови та напівпричепи

Одиничний вантаж
"БІГ-БЕГ" (Торгова марка) — змінний мішок, вкладений у ІТО і досить міцний для піднімання і перевезення масових вантажів різного типу. Одиничний вант

Нфраструктура й устаткування
Валковий навантажувач — транспортний засіб, обладнаний вилковими пристосуваннями з силовим приводом, які входять у кишені ІТО чи під піддони, і переміщують або штабелюют

Перевезення вантажів за видами транспорту
  Вид транспорту (млн. т) Всього

Вантажооборот за видами транспорту
(млрд. т-км)   Вид транспорту Всього 1039,3

Відправлення (перевезення) пасажирів за видами транспортузагального користування, тис.пас.
  Роки залізничний морський річковий автомобільний (автобуси) авіаційний

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги