рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Ситуаційна модель керування П. Херсі та К. Бланшара

Ситуаційна модель керування П. Херсі та К. Бланшара - раздел Менеджмент, Широке та вузьке визначення менеджменту, загальні характеристики організацій та складових успіху їхньої діяльності У Моделі Виділені 4 Стилі Керування Залежно Від Ступеня “Зрілості” Виконавців...

У моделі виділені 4 стилі керування залежно від ступеня “зрілості” виконавців: 1. S1 – “давати вказівки”.Це сполучення низького рівня орієнтації на людину і високого – на задачу. Такий стиль до підлеглих з низьким рівнем “зрілості” (М1). У даному випадку підлеглі або не хочуть, або не здатні відповідати за конкретне завдання. Тому для них потрібні інструкції, вказівки, жорсткий контроль; 2. S2 – “продавати”.Це одночасно висока орієнтація як на людину, так і на роботу. Підлеглі бажають приймати відповідальність, але не спроможні внаслідок середнього рівня “зрілості” (М2). Отже, керівник обирає поведінку, орієнтовану на завдання, і підтримує ентузіазм виконавців; 3. S3 – стиль, який ґрунтується на залученні підлеглих до прийняття рішень.У такій ситуації підлеглі спроможні, але не бажають відповідати за виконання завдання. Підлеглі знають, що і як треба робити, їм не потрібні конкретні вказівки (середній рівень зрілості – М3). Проте вони мають відчувати свою причетність до виконання поставленого завдання. Керівники можуть підвищити мотивацію підлеглих, надаючи їм можливість приймати участь у прийняття рішень. 4. S4 - делегування.Підлеглі і спроможні, і бажають приймати відповідальність. Поведінка керівника за такої ситуації може поєднувати низький рівень орієнтації як на завдання, так і на людські відносини. Керівник дозволяє підлеглим діяти самостійно

 

1. Широке та вузьке визначення менеджменту, загальні характеристики організацій та складових успіху їхньої діяльності.

2. Визначення основних функцій менеджменту та їх взаємозв’язку в межах циклу менеджменту.

3. Головні ознаки діяльності менеджера, характеристика діяльності та вимоги до якостей менеджерів різних рівнів управління.

4. Сутнісна характеристика класичної теорії менеджменту: школа наукового управління й адміністративна школа (сфери досліджень, головні надбання та недоліки).

5. Сутнісна характеристика поведінкової теорії менеджменту (напрямки і цілі досліджень, внесок у розвиток науки управління, недоліки).

6. Сутнісна характеристика кількісної теорії менеджменту (напрямки і цілі досліджень, внесок у розвиток науки управління, недоліки).

7. Порівняльна характеристика основних моделей прийняття управлінських рішень: сутність, базові поняття та сфери застосування).

8. Порівняльна характеристика інтуїтивної та раціональної технологій прийняття рішень (послідовність та зміст основних етапів, переваги та недоліки, сфери застосування).

9. Послідовність оцінки альтернативних варіантів в процесі прийняття управлінських рішень, навести приклад відбору альтернатив з використанням відповідних критеріїв їх оцінки.

10. Класифікація методів творчого пошуку альтернативних варіантів. Характеристика найважливіших з них.

11. Класифікація методів обґрунтування управлінських рішень та їх характеристика.

12. Характеристика методу “дерева рішень” як інструмента обґрунтування управлінських рішень (побудова дерева, складові графіка, критерій вибору оптимального варіанту, сфера практичного застосування).

13. Характеристика принципів оптимізації основних критеріїв теорії статистичних рішень (критерії песимізму, оптимізму, коефіцієнта оптимізму, Лапласа, шкодування).

14. Характеристика сфери використання, складових парних ігор з нульовою сумою та алгоритму розв’язання задач в теорії ігор як методі обґрунтування управлінських рішень.

15. Характеристика експертних методів обґрунтування управлінських рішень (сфери застосування, методи, принципи оцінювання, критерій вибору кращого рішення).

16. Сутність планування як функції управління (визначення функції планування, зміст основних етапів). Класифікація планів організації за критеріями: широти охоплюваної сфери; часового горизонту планування; ступенем конкретизації.

17. Зміст поняття “мета” в управлінні й основні вимоги до правильно сформульованих цілей. Класифікація цілей організації.

18. Сутність концепції управління за цілями (МВО). Змістовна характеристика та послідовність етапів процесу управління за цілями.

19. Переваги і недоліки процесу управління за цілями (МВО).

20. Визначення поняття “стратегія”. Характеристика основних елементів стратегії та рівнів стратегій організацій.

21. Логіка процесу формування стратегії організації (послідовність основних етапів процесу формування стратегії та їх зміст).

22. Характеристика поняття “місія організації”, вимоги до змісту правильно сформульованої місії.

23. Характеристика зовнішнього й внутрішнього аналізу як етапів процесу формування стратегії (цілі аналізу; фактори, що оцінюються; основні результати; SWOT- аналіз).

24. Типи загальнокорпоративної стратегії. Варіанти загальнокорпоративної стратегії росту.

25. Сутність методу “пакетного менеджменту” як інструмента вибору загальнокорпоративної стратегії. Принципи матричної техніки з використанням критеріїв “темпи зростання ринку” – “частка продукції фірми в ринку”.

26. Характеристика стратегії контролю за витратами (принцип, на якому ґрунтується стратегія, практичні засоби реалізації, умови застосування).

27. Характеристика стратегії диференціації (принцип, на якому ґрунтується, перелік можливих унікальних властивостей продукції, умови ефективного застосування).

28. Характеристика стратегії фокусування (принцип, на якому ґрунтується, послідовність і зміст етапів процесу опрацювання, можливі варіанти реалізації).

29. Класифікація, склад і характеристика основних типів і форм планів впровадження стратегії.

30. Визначення поняття “організації” як функції управління. Співвідношення категорій “організація”, “організаційна діяльність”, “організаційна структура”.

31. Класична теорія організації: характеристики моделі “ідеальної бюрократії” М. Вебера, її сильні та слабкі сторони.

32. Поведінкова теорія організації: критерії класифікації організацій, характеристика основних систем управління організаціями за Р. Лайкертом, сильні та слабкі сторони теорії.

33. Сутнісна характеристика основних елементів організаційного процесу.

34. Основні результати досліджень впливу технології на організаційну структуру (дослідження Дж. Вудворд).

35. Основні результати досліджень впливу розмірів організації на її структуру.

36. Основні результати досліджень впливу середовища на структуру організації (концепція Лоуренса-Лорша).

37. Змістовна характеристика процесу проектування робіт в організації (сутність; зміст процесів аналізу робіт і проектування робіт).

38. Характеристика основних методів перепроектування робіт в організації.

39. Основні принципи групування робіт і видів діяльності в окремі підрозділи організації (базові схеми департаменталізації).

40. Характеристика делегування повноважень як складової організаційного процесу (сутність, основні елементи, види повноважень).

41. Визначення категорії “діапазон контролю”, наслідки його зменшення. Характеристики високої та пласкої структур управління (переваги, недоліки, сфери застосування).

42. Процес координації робіт як складовий елемент організаційної діяльності (сутність, різновиди, характеристика механізми вертикальної й горизонтальної координації).

43. Зміст функції “мотивація”. Співвідношення категорій “потреби”, “спонукання”, “дії” в моделі процесу мотивації. Внутрішнє й зовнішнє винагородження як інструменти мотивації.

44. Основні положення теорії “ієрархії потреб” А. Маслоу (базові тези, характеристика та ієрархія потреб, основні висновки).

45. Характеристика теорії “набутих потреб” Д.МакКлелланда (базові тези, види потреб, характеристики робіт, що найкраще мотивують людей з різними домінуючими потребами, основні висновки).

46. Загальна характеристика “теорії мотиваційної гігієни” Ф. Герцберга (базова ідея теорії; перелік мотиваційних і гігієнічних факторів, діапазони їх дії; основні висновки; методи збагачення робіт).

47. Основні положення “теорії очікувань” В.Врума (базова ідея теорії; основні ситуаційні фактори; висновки для практичного використання).

48. Основні положення “теорії справедливості” С.Адамса (базова ідея теорії; критерій справедливості; типи реакції на несправедливість; висновки для практичного використання).

49. Характеристика моделі Портера-Лоулера як комплексної теорії мотивації (ситуаційні фактори моделі й характер їх взаємозв’язків; висновки для практичного застосування).

50. Порівняльна характеристика змістовних і процесних теорій мотивації (відмінності у спрямуванні; досліджувані проблеми; переваги й недоліки).

51. Визначення поняття “контроль”. Модель процесу контролю (основні складові процесу контролю та їх взаємозв’язок).

52. Характеристика процедури вимірювання реальних процесів, що здійснюються в організації (сутність основних методів вимірювання, їх переваги і недоліки; основні об’єкти контролю).

53. Види управлінського контролю за критерієм часу здійснення контрольних операцій (сутність, переваги і недоліки).

54. Параметри ефективної системи контролю. Зміст поняття “дисфункціональний ефект системи контролю” та засоби його подолання.

55. Визначення поняття “лідерство”. Співвідношення категорій “вплив”, “влада”, “повноваження”, “лідерство”.

56. Характеристика основних форм влади та впливу, їх переваги та недоліки як інструментів лідирування.

57. Порівняльна характеристика основних підходів у теорії лідерства (сфери досліджень; основні результати, здобутки та недоліки).

58. Основні положення “теорії Х” і “теорії Y” Д. МакГрегора (основна ідея теорії; характеристики автократичного та демократичного стилів керування).

59. Визначення стилів керування за Р. Блейком та Дж. Моутон. Характеристика виокремлених ними основних стилів керування.

60. Ситуаційна модель керування Ф. Фідлера (базові положення моделі; перелік ситуаційних факторів; характеристика ситуацій, найбільш прийнятних для певних стилів лідерства).

61. Характеристика теорії “життєвого циклу” П.Херсі та К.Бланшара (базова гіпотеза теорії; поняття “ступінь зрілості виконавця”; графічна інтерпретація моделі; основні висновки).

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Широке та вузьке визначення менеджменту, загальні характеристики організацій та складових успіху їхньої діяльності

Сутнісна характеристика класичної теорії менеджменту школа наукового управління й адміністративна школа напрямки і цілі досліджень основні... Виділяють три ранні підходи до менеджменту класичний підхід поведінковий... Класична теорія підхід менеджменту включає дві школи...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Ситуаційна модель керування П. Херсі та К. Бланшара

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Широке та вузьке визначення менеджменту, загальні характеристики організацій та складових успіху їхньої діяльності.
У широкому розумінні менеджмент - це вміння досягати поставлених цілей, використовуючи працю, інтелект та мотиви поведінки інших людей. у вузькому розумінні

Визначення основних функцій менеджменту та їх взаємозв’язку в межах циклу менеджменту.
менеджмент - це процес планування, організації, мотивації та контролю організаційних ресурсів для результативного та ефективного досягнення цілей організації. Виділяют

Головні ознаки діяльності менеджера, характеристика діяльності та вимоги до якостей менеджерів різних рівнів управління.
Менеджмент часто розглядають і як вид професійної діяльності. З цієї точки зору для розуміння сутності менеджменту важливо знати, хто такі менеджери і чим їх діяльність відрізняється від діяльності

Вищий середній нижчий
До вищого рівня відноситься невелика група основних керівників організації - президент (директор), віце-президенти (заступники), виконавчий директор. На вищому

Принципи управління Анрі Файоля
1. Розподіл загальної роботи в організації на складові її частини. 2. Повноваження та відповідальність. Ці категорії "тримають одна одну". "Де надаються повноваження, там ви

Характеристика моделі ідеальної бюрократії Макса Вебера
1. Високий ступінь розподілу праці. 2. Чітка управлінська ієрархія. 3. Численні правила, стандарти та показники оцінки роботи. 4. Дух формальної знеособленості (відсутніс

Сутнісна характеристика поведінкової теорії менеджменту (напрямки і цілі досліджень, внесок у розвиток науки управління, недоліки).
Поведінкова (неокласична) теорія (підхід) менеджменту. Класична школа менеджменту визнавала значення людського фактора в управлінні, проте приділяла йому незначну увагу (оплата та с

Сутнісна характеристика кількісної теорії менеджменту (напрямки і цілі досліджень, внесок у розвиток науки управління, недоліки).
Кількісний підхід (школа науки управління). Теоретики цієї школи розглядали управління як систему математичних моделей та процесів. В основу кількісної школи покладено ідею про те,

Класифікація методів обґрунтування управлінських рішень та їх характеристика.
У сучасній літературі з теорії прийняття рішень існують різні підходи щодо класифікації методів обґрунтування управлінських рішень. Один з найпоширеніших способів класифікації представлено на

Зміст поняття “мета” в управлінні й основні вимоги до правильно сформульованих цілей. Класифікація цілей організації.
Мета – це кінцевий стан, якого організація прагне досягти в певний момент у майбутньому (ідеальне уявлення про майбутні рубежі фірми). Правильно сформульовані організаційні цілі мають відп

Сутність концепції управління за цілями (МВО). Змістовна характеристика та послідовність етапів процесу управління за цілями.
Одним з широко розповсюджених на практиці способів встановлення цілей та оцінки діяльності керівників є так зване “управління за цілями” (MBO – management by objectives). У відповідності до

Переваги і недоліки процесу управління за цілями (МВО).
Переваги МВО: 1. Оптимізація організаційної структури управління організацією. Завдяки використанню МВО чітко визначається, хто за що відповіда

Визначення поняття “стратегія”. Характеристика основних елементів стратегії та рівнів стратегій організацій.
У широкому розумінні стратегія – це взаємопов’язаний комплекс заходів щодо підвищення життєздатності організації. У практичному плані найчастіше використовується таке визначення стратегії.

Логіка процесу формування стратегії організації (послідовність основних етапів процесу формування стратегії та їх зміст).
У спрощеному вигляді процес розробки стратегії охоплює декілька етапів: 1. Визначення місії фірми. Місія фірми - це її головне призначення, чітко сформульована причина її існування,

Характеристика поняття “місія організації”, вимоги до змісту правильно сформульованої місії.
Місія фірми - це гол. признач. фірми, чітко сформульована причина її існування, які і формують осн. напрями та орієнтири її діяльн. Місія фірми ніби-то окреслює межі бізнесу орг-ції, дозв. уявити м

Типи загальнокорпоративної стратегії. Варіанти загальнокорпоративної стратегії росту.
Виділяють такі типи загальнокорпоративних стратегій - стратегію зростання; - стратегію стабільності; - реструктивну стратегію; - комбіновану стратегію.

Характеристика стратегії контролю за витратами (принцип, на якому ґрунтується стратегія, практичні засоби реалізації, умови застосування).
Стратегія контролю за витратами грунтується на зменьшенні власних витрат на виробництво продукції проти витрат конкурентів. Якщо організація має нижчі витрати на виготовлення одиниці продукц

Характеристика стратегії фокусування (принцип, на якому ґрунтується, послідовність і зміст етапів процесу опрацювання, можливі варіанти реалізації).
В основу стратегії фокусування покладено ідею про те, що будь-який ринок складається з відносно відокремлених часток або сегментів. Кожний сегмент ринку ставить специфічні вимоги до продукці

Класифікація, склад і характеристика основних типів і форм планів впровадження стратегії.
На заключному етапі стратегічного планування організація втілює сформульовану стратегію у повсякденну діяльність шляхом розробки системи: 1) тактичних планів 2) одноразовах планів

Класична теорія організації: характеристики моделі “ідеальної бюрократії” М. Вебера, її сильні та слабкі сторони
М.Вебер в результаті емпіричного аналізу сформулював концепцію ідеальної бюрократії. Вебер розглядав бюрократію як нормативну модель, ідеал, якого мають прагнути всі організації. За Веберо

Сутнісна характеристика основних елементів організаційного процесу.
Організація – процес поділу, групування та координації робіт, видів діяльності і ресурсів для досягнення поставлених цілей. Реалізація функції організації здійснюється у процес

Основні результати досліджень впливу технології на організаційну структуру (дослідження Дж. Вудворд).
На початку 60-х років група науковців під керівництвом Дж. Вудворд досліджувала діяльність малих підпр. з метою встановити взаємозв’язки між розмірами орг-ції та її структурою. Але такі взає

Основні результати досліджень впливу розмірів організації на її структуру.
Розміри організації. Вчені Астонського університету з Бірмінгему вивчали широке коло організацій з метою визначення впливу технології та розмірів фірми на її структуру. За р

Основні результати досліджень впливу середовища на структуру організації (концепція Лоуренса-Лорша).
Вплив середовища на організаційну структуру залежить від його наступних характеристик: 1) складність середовища - визначається кількістю його компонент, які впливають на функ

Змістовна характеристика процесу проектування робіт в організації (сутність; зміст процесів аналізу робіт і проектування робіт).
Проектування робіт– це процес визначення обсягів та змісту кожного виду робіт в організації. Процес проектуванням робіт в організації та має такі конкретні р

Характеристика основних методів перепроектування робіт в організації.
Ротація робіт – переміщення працівників через певні проміжки часу з однієї роботи на іншу. Ротація робіт може бути як горизонтальною так і

Основні принципи групування робіт і видів діяльності в окремі підрозділи організації (базові схеми департаменталізації).
Департаменталізація –процес групування робіт і видів діяльності в окремі підрозділи організації (бригади, групи, сектори, відділи, цехи, виробництва тощо). Відповідно до прин

Характеристика делегування повноважень як складової організаційного процесу (сутність, основні елементи, види повноважень).
Делегування повноважень – це процес передавання керівником частини будь-якої своєї роботи та повноважень, необхідних для її виконання, підлеглому, який приймає на себе відпо

Повноваження, що передаютья підлелим, бувають трьох типів: лінійні; штабні; функціональні.
Лінійні повноваження – це повноваження, які передаються від начальника безпосередньо йому підлеглому і далі іншим підлеглим. Делегування лінійних повноважень утворює ієрархію рівнів управлін

Основні положення теорії “ієрархії потреб” А. Маслоу (базові тези, характеристика та ієрархія потреб, основні висновки).
В основу теорії ієрархії потреб Абрахама Маслоу покладено: – тезу про те, що поведінка людини звичайно спрямовується намаганням задовольнити її найсильнішу на даний

Основні положення “теорії очікувань” В.Врума (базова ідея теорії; основні ситуаційні фактори; висновки для практичного використання).
В основу "теорії очікувань В. Врума" покладено просту істину: щоб людина була мотивована до певної діяльності, її досягнення в цій діяльності необхідно винагороджувати. При цьому сила пра

Порівняльна характеристика змістовних і процесних теорій мотивації (відмінності у спрямуванні; досліджувані проблеми; переваги й недоліки).
Змістовні теорії мотивації ґрунтуються на ідентифікації таких внутрішніх потреб, які примушують людей діяти так, а не інакше. Іншими словами, змістовні теорії мотивації являють собою спроби визначи

Види управлінського контролю за критерієм часу здійснення контрольних операцій (сутність, переваги і недоліки).
За критерієм часу здійснення контрольних операцій виділ.: 1) Випереджаючий контроль 2) Поточний контроль 3) Заключний контроль Виперед

Параметри ефективної системи контролю. Зміст поняття “дисфункціональний ефект системи контролю” та засоби його подолання.
Ефективна система контролю має відповідати певному набору критеріїв, з-поміж яких можна виділити такі основні: 1. Точність. Система контролю, яка генерує неточну інформацію,

Визначення поняття “лідерство”. Співвідношення категорій “вплив”, “влада”, “повноваження”, “лідерство”.
Справжніх керівників відрізняє наявність специфічної властивості – здатність підібрати для кожної конкретної ситуації щонайкращий механізм впливу на підлеглих, здатність до ефективного лідерства.

Характеристика основних форм влади та впливу, їх переваги та недоліки як інструментів лідирування
В кожній організації здійснюється гориз. та верт. поділ праці, в процесі якого менеджери отримують повноваження, тобто право впливати на поведінку підлеглих для забезпечення цілей діяльності органі

Порівняльна характеристика основних підходів у теорії лідерства (сфери досліджень; основні результати, здобутки та недоліки).
Існує багато засобів впливу на інших людей. Внаслідок цього закономірно виникає запитання: які засоби впливу є найбільш ефективними у процесі спрямування людей на досягнення цілей організації? У до

Основні положення “теорії Х” і “теорії Y” Д. МакГрегора (основна ідея теорії; характеристики автократичного та демократичного стилів керування).
Автократично-демократичний континуум стилів керування. В основу автократично-демократичного континууму стилів керування покладено теорію Х та теорію Y Дугласа МакГрегора, як

Визначення стилів керування за Р. Блейком та Дж. Моутон. Характеристика виокремлених ними основних стилів керування.
Двомірне трактування стилів керування. Вчені університету штату Огайо запропонували принципово нову класифікацію стилів керування. За результатами своїх досліджень вони дійшли

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги