Тема 13. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Тема 13. Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту - раздел Право, РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ. ОСОБЛИВА ЧАСТИНА Завдання
1. Поміч...
Завдання
1. Помічник машиніста тепловоза Пшеничний, на виконання отриманого завдання, зробив огляд тепловоза і доповів про результати машиністу Бережному. У цей час дозволу на проведення маневрів не було, сигналів на рух не подавалося, однак Бережний привів тепловоз у рух. Пшеничний зауважив машиністу, що той привів у рух локомотив без дозволу і веде тепловоз на зайняту колію. Останній, не реагуючи, збільшував швидкість руху. Тоді Пшеничний відштовхнув Бережного від пульта керування і вжив заходів щодо гальмування, однак запобігти зіткненню двох тепловозів не встиг. Тільки після цього він помітив, що Бережний перебуває у стані сп’яніння. Внаслідок зіткнення локомотивному депо було завдано незначної матеріальної шкоди.
Примітка. Правила технічної експлуатації залізниць забороняють машиністу приводити в рух локомотив без сигналу керівника маневрів, а також зобов’язують локомотивну бригаду забезпечити безпеку проведення маневрів, цілісність рухомого складу.
2. Кудинов й Іллясов вирішили помститися обхіднику Солодову, і вночі прийшли на колію залізниці, де за допомогою ключів розкрутили з’єднання колії у двох місцях. Унаслідок цього дрезина, що рухалася на цій ділянці, зазнала аварії, а робітникам Костіну і Гриценку, які їхали в ній, були спричинені тяжкі тілесні ушкодження.
3. Покритов, який знаходився в нетверезому стані, не маючи бажання йти від станції до себе в село, вирішив зупинити потяг на перегоні стоп-краном. Коли ешелон, йдучи на великій швидкості, порівнявся з селом, де жив Покритов, він зірвав стоп-кран і спинив потяг. Внаслідок різкої непопередженої зупинки та сильного поштовху декілька чоловік отримали серйозні поранення, а один з пасажирів, вдарившись головою, загинув.
4.Яковлєв був позбавлений права на керування автотранспортними засобами строком на один рік. Через місяць, влаштувавшись на роботу у лікарню сторожем, Яковлєв повідо-мив, що він позбавлений права на керування транспортними засобами, але керувати автомобілем може. Через те, що водій автомобіля захворів, механік гаража Іванов дозволив Яковлєву перевозити вантаж, але лише на території лікарні. У цей же день, перебуваючи у стані сп’яніння, Яковлєв перевищив швидкість руху під час доставки продуктів з кухні в лікувальний корпус, внаслідок чого збив Андронова, завдавши йому тяжких тілесних ушкоджень.
5. Інспектор ДАІ Карпухов, перебуваючи при виконанні службових обов’язків у нетверезому стані, самовільно сів у вантажну автомашину водія Зиміна, яка стояла біля будинку, і завів її. У цей час з будинку вибіг Зимін і, скочивши на підніжку, став просити Карпухова вийти із автомобіля. Проте останній різко рушив з місця, Зимін не втримався на підніжці і впав під колесо. Побачивши в дзеркало заднього виду, що потерпілий залишився лежати на проїжджій частині дороги, Карпухов збільшив швидкість і залишив місце події. Від отриманих тілесних пошкоджень Зимін помер.
6. Красюк, який раніше працював машиністом, знаходячись у стані сп’яніння, вирішив швидше дістатися до потрібної йому станції. З цією метою він разом зі своїми приятелями Вороніним і Черноусом увірвався в кабіну тепловоза і, погрожуючи машиністу тим, що викине його на ходу, сам повів потяг. На наступній станції злочинці були затримані.
7. 18 січня 2001 р. легковий автомобіль під керуванням Фролова на великій швидкості виїхав на тротуар і збив пішохода, заподіявши йому тяжкі тілесні ушкодження. Як було встановлено слідством, Фролов втратив управління своїм автомобілем внаслідок попадання колеса автомобіля у вибоїну. Відповідний попереджуючий знак був відсутній, а автомобіль Фролова рухався на дозволеній швидкості.
Визначте, чи підлягає Фролов кримінальній відповідальності, і дайте відповідь на запитання, чи містяться в його діях ознаки злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
8. Василюк та Проценко близько 24 год сіли у маршрутне таксі – мікроавтобус “Газель”, що належав приватному підприємству “Х.О.Б.”. Дочекавшись виходу із мікроавтобуса всіх інших пасажирів, Проценко дістав ножа і, погрожуючи ним водієві Ващенку, наказав йому їхати. На виконання вимог злочинців Ващенко їхав із перевищенням швидкості, перетинав перехрестя на червоне світло світлофора, створюючи аварійні ситуації, і врешті зіткнувся із зустрічним легковим автомобілем “Славута”. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди водієві “Славути” були заподіяні середньої тяжкості тілесні ушкодження.
9. Ткаченко, повертаючись на мотоциклі додому, дізнався, що у його приятеля Василюка, який жив неподалік від нього, народився другий син. Не доїхавши додому, Ткаченко зупинився і зайшов до Василюка, щоб привітати його. На запрошення випити за здоров’я новонародженого Ткаченко відмовився, оскільки мав намір ще керувати транспортним засобом. Проте Василюк пообіцяв Ткаченку, що мотоцикл відведе його старший син – 16-річний Олексій. Ткаченко попросив доправити мотоцикл до нього додому. Спочатку хлопець вів його в руках, а потім вирішив покататися зі своїм приятелем. Рухаючись на мотоциклі, Олексій Василюк не впорався з керуванням і впав у рівчак. У результаті дорожньо-транспортної пригоди Василюк Олексій, а також його приятель зазнали середньої тяжкості тілесних ушкоджень.
10. Букін – водій вантажного автомобіля, який належав місцевій фабриці, виїхав у рейс. По дорозі він посадив у кузов автомобіля людей, щоб довезти їх до залізничної станції. У автомобілі їхав знайомий Букіна – Лавров, який, не маючи водійських прав, попросив Букіна передати йому керування автомобілем. На повороті Лавров не впорався з керуванням, заїхав у кювет, де машина перевернулася і двоє пасажирів, які сиділи в кузові, отримали тяжкі тілесні ушкодження.
11. Педунов і Борін викрали вночі автомобіль ГАЗ-2410 “Волга”, який знаходився на подвір’ї приватного будинку. Покатавшись на ньому, вони виїхали за межі міста, зняли з автомобіля магнітолу, забрали ключі та інші інструменти, а автомобіль спалили.
12. Тракторист Вигдаров працював на сільськогосподарських угіддях на гусеничному тракторі з плугами. Закінчивши роботу, він вирішив не їхати по дорозі на залізничний переїзд, а переїхати трактором через залізничну колію, скоротивши шлях додому. Під час переїзду через залізничну колію трактор застряг між рейками. У цей час із-за повороту виїхав вантажний потяг, який зіткнувся з трактором, внаслідок чого сталася катастрофа.
ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
Найменування показників
Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень
Характеристика навчальної дисципліни
I. ЦІЛЬОВА НАСТАНОВА
Чинність Кримінального кодексу України, застосування його норм, ознаменувало завершення багаторічної реформи національного кримінального законодавства. Враховуючи, що вчинення суспільно небезпечних
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
1. Предметом навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Особлива частина» є чинне кримінальне законодавство України, наукова юридична література, а також судова практ
ЗМІСТ ПРОГРАМИ
1. Навчальна дисципліна «Кримінальне право України. Особлива частина» складається з 4 модулів. Модуль 1 складається з 5 тем; модуль 2 – з 3; модуль 3 – з 5; модуль 4 – з 8 т
Модуль 4.
Тема 14. Злочини проти громадського порядку та моральності
Тема 15. Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів та інш
Теми практичних занять
№
з/п
Назва теми
Кількість
годин
Злочини проти життя та здоров’я особи
Самостійна робота
№
з/п
Назва теми
Кількість
годин
1.
Поняття Особливої частини кримінального права, її система і значення
Ндивідуальне навчально - дослідне завдання
Курсова роботає індивідуальним завданням, яке передбачає закріплення, поглиблення та узагальнення знань, одержаних студентами при вивченні Загальної частини кримінального права. Во
Методи навчання
Курс Загальної частини кримінального права України вивчається за допомогою наступних форм та методів навчання: лекційні заняття, семінарські та практичні заняття, самостійна робота, робота в групах
Злочини проти основ національної безпеки України
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти основ національної безпеки України.
Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державн
Злочини проти життя та здоров’я особи
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти життя та здоров’я.
Умисне вбивство. Поняття та види. Склад умисного вбивства без обтяжуючих і пом’якшуючих обставин.
Умисне
Злочини проти власності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти власності. Об’єкт та предмет цих злочинів. Система злочинів проти власності.
Крадіжка. Поняття крадіжки. Склад злочинів. Кваліфікуючі
Злочини у сфері службової діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері службової діяльності. Конституція України про підстави, межі та способи діяльності службових осіб. Значення кримінального права в боротьбі з
Злочини у сфері господарської діяльності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів у сфері господарської діяльності.
Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут
Злочини проти довкілля
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти довкілля.
Забруднення або псування земель. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. Відмінність від безгосподарського використання земель
Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
Пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів. Склад злочинів. Кваліфікуючі ознаки. В
Злочини проти громадського порядку та моральності
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти громадського порядку та моральності.
Групове порушення громадського порядку. Склад злочинів.
Масові заворушення. Склад злочи
Злочини проти правосуддя
Поняття, загальна характеристика і види злочинів проти правосуддя. Конституція України про основні принципи та порядок здійснення правосуддя в Україні.
Завідомо незаконні затримання, приві
Загальні методичні вказівки
Завдання до практичних занять з Особливої частини кримінального права розраховані на знання студентом положень Загальної частини кримінального права і спрямовані на закріплення теоретичного матеріа
Завдання
1. Прибиральниці одного з науково-дослідних інститутів Б. представник іноземної розвідки Дж. запропонував 25 грн. щодня за всі папери, які викидають в її установі. “Утильний папір” призначався для
Завдання
1. Скляр, з метою отримання спадщини, зштовхнув свого батька з балкону квартири на сьомому поверху будинку, інсценував нещасний випадок. Через вісім місяців, з тією самою метою, він своєчасно не зр
Тема 4. Злочини проти волі честі та гідності особи
Питання для обговорення
1. Загальна характеристика злочинів проти волі, честі та гідності особи, їх об’єкт.
2. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини.
3. Захопл
Завдання
1. Орлов і Скворцов виїхали з Уткіною і Курициною до лісу 24.08.2012 р. У лісі Орлов, на прохання Скворцова, відвів Уткіну убік, а Скворцов, залишившись з Курициною, запропонував їй вступити з ним
Завдання
1. На виборчу посаду місцевого рівня претендували три кандидати: Фроленко, Савенко і Петренко. Савенко запропонував Фроленку зняти свою кандидатуру, пообіцявши за це передати остан
Завдання
1. Калмиков, знаючи, що його сусіди домі відсутні та не повернуться ще декілька годин, переліз через балкон та вліз у їхню квартиру через кватирку. Обшукавши їх квартиру він знайшов гроші у суммі 3
Завдання
1. Завідуючий дільничною лікарнею Лисенко систематично незаконно видавав окремим особам за винагороду листки непрацездатності, а також вимагав у хворих гроші за влаштування в окрем
Завдання
1. На целюлозно-паперовому комбінаті було виготовлено 200 т целюлози підвищеної вологості. Державна контрольна лабораторія нагляду за стандартами і вимірювальною технікою встановил
Завдання
1.Давиденко, начальник дільниці державного виробничого підприємства сприяв своїм знайомим (фахівцям як в галузі технології, так і у фінансовій сфері) у вступі на роботу на різні ві
Завдання
1. Робітник очисного забою шахти Васильєв, знаючи, що ліс для кріплення можна подавати з одного виступу лави на другий тільки по команді кого-небудь з працюючих на нижньому виступі
Завдання
1. Водії трамвайного депо Багров і Коркін посперечалися з керівництвом депо з приводу заборгованості по заробітній платі. Враховуючи відмову адміністрації сплатити борг, Багров і К
Завдання
1. Корнієнко був засуджений районним судом за ч. 2 ст. 315 КК України за схиляння 17-річної Сушко до вживання наркотичних засобів. Досудовим слідством було встановлено, що Корнієнк
Завдання
1. Порушуючи інструкцію щодо забезпечення державної таємниці, конструктор заводу Савчук брав документи, що містили секретні відомості, для роботи з ними вдома. Одного разу, перебув
Завдання
1.Майстер комунального підприємства Морозов, що прибув за викликом, відмовився ремонтувати антену колективного користування в жилому будинку, посилаючись на відсутність кабелю та і
Завдання
1. Засуджені за хуліганство за ч. 2 ст. 296 КК України Григор’єв і Капустін побили члена ради колективу ув’язненого Гасанова за його активну роботу по зміцненню дисципліни. Крім то
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Новости и инфо для студентов