рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вимоги до вчителя правознавства.

Вимоги до вчителя правознавства. - раздел Право, Правотворчість— це форма владної діяльності народу Підготовка Вчителя До Роботи У Зош, Школах Нового Типу – Процес Складний За С...

Підготовка вчителя до роботи у ЗОШ, школах нового типу – процес складний за своїм змістом, методикою організації. Що стосується правової освіченості, то цей компонент повинен органічно вплітатися в професійно-педагогічну підготовку, спрямовану на формування професійної культури.

Майбутній вчитель правознавства повинен глибоко опанувати та усвідомити основи правового законодавства та акти правозастосування, вміти їх роз’яснювати і тлумачити; його професійна діяльність зобов’язує мати глибокі знання з педагогіки, знати норми моралі, релігії, звичаїв, традицій суспільства. Правові знання необхідно засвоювати не тільки на рівні абстракції, але й сприймати емоційно і відчувати переконаність в їх необхідності та доцільності служіння правопорядку в суспільстві. Отже, необхідно створити психолого-педагогічні умови для розвитку правових почуттів та емоцій в процесі засвоєння правових знань. Якщо студенти будуть сприймати правові норми не тільки розумом, але й почуттями, то це може привести до формування альтруїстичної позиції особистості, яка орієнтується на загальнолюдські цінності та гуманістичні ідеали.

Майбутній фахівець має бути готовим до участі у правовому вихованні молоді, тому обов’язок студентів історичного факультету – майбутніх учителів правознавства – оволодіти методами, формами і засобами педагогічного впливу на особистість учня, методами самовдосконалення, навичками використання комп’ютерних технологій. Основними критеріями оцінки особистості майбутнього вчителя правознавства як суб’єкта правової соціалізації та навчально-виховного процесу є наступні характеристики та показники:- рівень правових знань особистості (фахові правові знання, теоретичні правові знання як суб’єктів правовідносин);- рівень розвитку ситуативного правового мислення (наявність інтелектуальної правової інтуїції, нестандартність підходу до правових проблем);- розвиток професійного правового мислення, що має практичну фахову спрямованість вчителів правознавства;- стиль інформаційних контактів (комунікативність, швидкість орієнтації, здатність до використання знань з різних галузей);- соціально-психологічні характеристики (здатність регулювати психічним та емоційно-вольовим станом особистості, здатність до об’єктивних оцінок, відповідальність за прийняті правові рішення);- особистісні характеристики (цілеспрямованість, особистісний фаховий авторитет, самостійність у прийнятті правових рішень, здатність до ефективної педагогічної праці вчителя правознавства) - вміння використовувати сучасні інноваційні педтехнології в навчально-виховному процесі і поза ним.

Фундаментом фахового зростання майбутнього вчителя правознавства є правова самоосвіта, яка здійснюється на основі цілеспрямованої формуючої пізнавально-професійної потреби особистості фахівця у постійному поповненні та оновленні юридичних знань, умінь та навичок за допомогою різноманітних джерел, сучасних комп’ютерно-інформаційних технологій. Формування правосвідомості та правової соціалізації особистості майбутніх фахівців та їх критеріальних характеристик реалізується через соціально-правові потреби, важливу роль у вихованні яких належить ціннісній самосвідомості, розвитку розуміння співвідношення суспільного та особистого, матеріального та духовного.На основі цього формується самовираження, самоствердження, самоврядування, самовиховання та соціально-правова позиція молодого фахівця з високим професійним та духовним потенціалом. Соціально-правова та активна життєва позиція майбутнього вчителя розглядається як складна система якостей його особистості, де установки, потреби, інтереси, світоглядні критерії, ставлення до соціально-людських цінностей регулюють як духовну, так і професійну діяльність.

Слід відзначити, що в процесі усвідомленого засвоєння правових знань особлива увага приділялась формуванню у студентів ціннісно-особистісних орієнтацій, готовності до виконання правових норм і законів, що забезпечує належні правила поведінки в суспільстві, інтелектуальне усвідомлення та розуміння сутності права та його ціннісно-гуманістичної природи.

 

48. Визначення та ознаки права.

Право — це система встановлених чи санкціонованих державою загальнообов'язкових соціальних норм, що регулюють дії, поведінку і стосунки людей (їхніх груп, державних і суспільних органів, організацій і установ) і забезпечених державним примусом чи його погрозою.Із точки зору юридичної науки право розглядають як загально-соціальне явище і як волевиявлення держави. Право поділяють на суб’єктивне (закріплена правовими нормами можливість особи реалізувати свої потреби, діяти певним чином) та об’єктивне. Об’єктивне право є особливим видом соціальних норм, і сааме вивченню цього права присвячено шкільний курс правознавства. Право об’єктивне — система загальнообов’язкових, формально визначених норм, правил поведінки, що встановлюються і підтримуються державою та регулюють можливі суспільні відносини. Саме у визначенні містяться такі основні ознаки права:1) Право встановлюється виключно державою. Жодна спільнота, група людей, організація не може цьог озробити.2) Право є системою норм. 3) Загальна обов’язковість. Це єдиний вид соціальних норм, який є обов’язковим на території держави для всіх, незалежно від їх належності до цієї держави (дія норм права розповсюджується і на іноземців, які перебувають на території країни), ставлення до правових норм і навіть незалежно відзнання цих норм (не знання законів не звільняє від юридичної відповідальності).4) Формальна визначеність. Розуміння цієї ознаки полегшить порівняльний аналіз формулювання норми моралі щодо необхідності поступатися місцем у транспорті особам похилоговіку та норми права щодо пенсійного забезпечення цих громадян.. Закріпленоцінормивспеціальномудокументі, офіційноприйнятому у встановленому порядку.5) Право охороняється державою. Правоохоронні функції покладеніна суди, міліцію та інші органи державної влади.6) Право регулює не всі відносини між людьми, а лише найважливіші.Функції права — це основні напрямки його впливу на суспільні відносини. Призначення функці йполягає в тому, щоб визначити активну й багатогранну роль права в громадянському суспільстві з позиціїйоговпливу на суспільні відносини між людьми. Функції права поділяють на загальносоціальні та спеціальні юридичні.До загально соціальних відносять функції:• гуманістичну — право охороняє та захищає права людства, народу, людини;• організаторсько-управлінську — право суб'єктів на розв'язання певних економічних і соціальних проблем;• інформаційну (комунікативну) — право інформує людей про волю законодавця;• оцінно-орієнтувальну — поведінка людей оцінюється з огляду на закони держави, вказує на безконфліктні, соціальнодопустимі способи й засоби задоволення потреб людини в межах правомірної поведінки;• ідеологічно-виховну — право формує у людини певний світогляд, виховує в неї зразки правомірної поведінки;• гносеологічну (пізнавальну) — право само виступає як джерело знань.До спеціальних юридичних функцій права відносятьрегулятивну (статичну і динамічну) та охоронну:
• регулятивна функція спрямована на врегулювання суспільних відносин способом закріплення бажаної поведінки в тих або тих галузях чи інститутах права. Регулятивно-статична функція закріплює суспільний порядок у соціальноне однорідному суспільстві у стані спокою; регулятивно-динамічна забезпечує динамічний розвиток громадянського суспільства; • охоронна функція спрямована на охорону відповідної системи суспільних відносин, на забезпечення їхньої недоторканності з боку правопорушників, на недопущення правопорушень, зменшення або усунення їх із повсякденного життя. Принципи права — закріплені у правівихідні нормативно-керівні положення, що характеризують його зміст, основи, зазначені в ньому закономірності суспільного життя.Питання про соціальне призначення правамає довгу історію розвитку. Демосфен бачив соціальне призначення права у встановленні порядку, якого повинні дотримуватися всі люди. Ціцерон вбачав соціальне призначення права у тому, що воно визначає всі необхідні дії і забороняє не бажані. Гуго Гроцій вважав, що призначення права полягає у виразі ним моральних правил, у визначенні справедливих дій. Були також інші висловлювання щодо соціального призначення права.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Правотворчість— це форма владної діяльності народу

Зміст і значення правотворчості полягає в тому щоб вибрати такий варіант регулювання юридичної регламентації який би повною мірою відповідав... Правотворчість характеризується такими ознаками... є переважно діяльністю держави має організаційнуспрямованість відображається в утворенні...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вимоги до вчителя правознавства.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Випробування при прийняттіна роботу.
КЗпП. Стаття 26. Випробування при прийнятті на роботу При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника ро

Поняття і форми реалізації права
Реалізація норм права — це втілення розпоряджень правових норм у правомірній поведінці суб'єктів права, в іх практичній діяльності, її можна розглядати як процес і як кінцевий резу

Заохочення
Згіднозі ст. 144 КЗпПзаохочення застосовуються власником або уповноваженим ним органом спільно або за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації. Не

Поняття та види відпочинку. Види відпусток та порядок їх надання
Під часом відпочинку слід розуміти час, протягом якого робітники і службовці звільняються від виконання трудових обов'язків і можуть його використовувати на свій розсуд. Чинним законодавством про п

Відпустки: поняття, види та порядок надання
Відпустка- це встановлена законом, колективним договором або трудовим контрактом певна кількість календарних днів безперервного відпочинку, які надаються працівникові роботодавцем

Основні теорії походження держави
Патріархальна теорія (Аристотель, Р. Філмер, Н.К. Михай-ловський, М.Н. Покровський). Відповідно до цієї теорії держава походить від патріархальної сім'ї, внаслідок її розростан

Поняття, види виборів та їх соціальна функція
Вибори є найбільш поширеною формою прямого народовладдя. Конституція України визначає, що народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії (ст. 69

Поняття, види, ознаки, структура Правопорушення
Правопорушення - це протиправне вине діяння (діячи бездіяльність) особи, яке завдає шкоди суспіль­ним відносинам, що охороняються законом, і тягне за собою юридичну відповідальніст

Практичний курс правознавства
У сучасних умовах українського суспільства правова освіта є одним з найважливіших чинників розвитку особистості, становлення громадянського суспільства і демократичної правової держави, умовою форм

Структура курсу і навчальної програми
Навчальний матеріал структурований за послідовністю введення найваж-ливіших понять юридичної науки і містить: елементи теорії права, що забезпечують формування в учнів уявлень про право як особливу

Поняття виборчої системи в Україні
Виборча система— неодмінний елемент сучасної цивілізації, елемент будь-якої демократії, яка взагалі не може існувати без повноважного представництва, яке забезпечує реальну участь

Правовідносини поняття , ознаки , види та структура
Правовідносини виникають і існують тоді, коли є два і більше суб'єктів суспільних відносин, між якими виникає правовий зв'язок у формі суб'єктивних прав та обов'язків з приводу задоволення своїх ма

Стаття 36. Пiдстави припинення трудового договору
Підставами припинення трудового договору є: — угода сторін; — закінчення терміну (п. 2 і 3 ст. 23 КЗпПУкраїни), крім випадків, коли трудові відносини фактично про

Поняття та види референдумів
Референдум - важлива форма безпосередньої демократії, що полягає в голосуванні виборців (певної, визначеної зако­ном групи виборців), шляхом якого приймаються рішення з будь-як

Види референдумів
Залежно від тих чи тих ознак референдуми поділяються на певні види. Розрізняють імперативний і консультативний, конституційний і законодавчий, обов'язковий і факультативний референдуми. Імперат

Нормативно-правовий акт
Нормативно-правовий акт — це офіційний письмовий документ, прийнятий уповноваженими суб 'єктами нормотворчості у визначених законом порядку і формі, який містить норми права.

Проблемні ситуації та юридичні завдання, як засіб оптимізації навчально-виховного процесу з правознавства
Принцип оптимізації навчально-виховного процесу. Базується на досягненні школярами високого рівня знань, умінь і навичок, розвитку їх психологічних, інтелектуальних функцій, вдоско

Інтенсифікація навчально-виховного процесу
Пошуки тих чи тих напрямів і підходів до удосконалення організації навчання у вищих навчальних закладах зумовлюються потребами та особливостями суспільно-економічного розвитку. Упродовж століть сус

Організація перевірки та оцінювання юридичних компетентностей учнів в школі
Компетенція — загальна здатність, що базується на знаннях, досвіді, цінностях, здібностях, набутих завдяки навчанню. Основними компетенціями, яких потребує сучасне життя, є: а) со

Система права: поняття,основні риси, елементи. Характеристика основних галузей права
Система права – це внутрішня структура права, котра виражається в єдності й погодженості всіх діючих норм права даної держави, а також у їхньому розподілі по галузях і інститутам п

Характеристика основнихгалузей права України
Основнимигалузямисучасного права є:конституційне, адміністративне, цивільне, кримінальне, трудове, сімейне, фінансове, земельне, екологічне, цивільно-процесуальне, кримінально-проц

Поняття та види принципів права
Принципи права– це основні ідеї, вихідні положення, які закріплені в законі, мають загальну значущість, вищу імперативність (веління) і відображають суттєві положення права.

Законодавча функція верховної ради україни
Законодавча функція парламенту України реалізується перш за все суб'єктами законодавчоїініціативи. Відповідно до ст. 93 Конституції України право закон

Загально теоретична характеристика джерел і форм права Поняття джерела права
Поняття "джерело права" існує протягом багатьох століть. Якщо виходити з загальнопоширеного значення терміну "джерело", то в сфері права під ним потрібно розуміти силу, яка ство

Характеристика форм права
Правовий звичай історично був першим джерелом права, який регулював відносини в період становлення держави. Взагалі під звичаєм розуміється правило поведінки, яке склалося на основі постійного й од

Нестандартні уроки з правознавства в сучасній школі. Традиції та інновації в методиці правознавства
Нетрадиційний урок—це перш за все результат творчого пошуку вчи­телів, і на питання, як сконструювати такий урок на будь-яку тему, яким закономірностям підпорядкований цей процес,

Профільне навчання з правознавства
Профільне навчання найчастіше відбувається у вигляді поглибленого вивчення певних загальноосвітніх дисциплін та залучення додаткових предметів, що визначає збільшення навант

Судові органи влади
Вищі — Конституційний суд, Верховний Суд, Виший арбітражний суд, Військова колегія Верховного Суду в Збройних Силах.Конституційний Суд є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні. Він вирі

Конституційний суд України : завдання та повноваження
Конституційний Суд України посідає особливе місце в системі органів державної владиУкраїни. Як визначено Конституцією України, судочинство у державі здійснюється Конституційним Судом та судами зага

Громадянство України. Підстави набуття та припинення
Громадянство – це постійний правовий зв'язок особи і держави, що виявляється у їх взаємних правах та обов'язках. Громадянин не може бути позбавлений громадянства і права змінити гр

Поняття, ознаки, передумови виникнення та соціальна сутність держави.
Характеризуючи громадянське суспільство і правову державу, ми зупинимось на їх співвідношенні, окреслимо і розкриємо їх принципи і ознаки, сформулюємо їх визначення. Обидва ці феномени існують відн

Особливості формування понятійного апарату при викладанні курсу Основи правознавства
Поняття – це словесно-логічна форма мислення, найвищий рівень узагальнення, яке віддзеркалює предмети та явища через фіксацію їхніх суттєвих властивостей, воно надає усвідомлене, систематизоване зн

Поняття, ознаки, виникнення та соціальна сутність держави
Держава– суверенна політико-територіальна організація суспільства, що володіє владою, яка здійснюється державним апаратом на основі юридичних норм, що забезпечують захист і узгодже

Історичні передумови виникнення держави
На певному етапі розвитку у суспільстві виникають проблеми взаємовідносин між новостворюваними прошарками населення, його верствами і між окремими особами. Тим самим виникає потреба у вирішенні цих

Права та обов’язки подружжя, батьків та дітей по утриманню
Стаття 75сімейного кодекса. Право одного з подружжя на утримання 1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. 2. Право на утримання (аліменти) має

Основні закономірності, шляхи та причини виникнення права
Стаття 75сімейного кодекса. Право одного з подружжя на утримання 1. Дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. 2. Право на утримання (аліменти) має

Основні закономірності, причини та шляхи виникнення права
Право — це система або сукупність норм (правил поведінки), які мають офіційний формальний характер, встановлені державою, є загальнообов'язковими для всіх учасників суспільних відн

Пріорітетні напрямки державної політики щодо освіти
Національна доктрина розвитку освіти (далі - Національна доктрина) визначає систему концептуальних ідей та поглядів на стратегію і основні напрями розвитку освіти у першій чвер

Особливості правового навчання у початковій , основній та старшій школі
Початкова школа Освітньої завданням ступені початкової освіти в сфері права є придбання дітьми: Основ конфліктної компетенції стосовно до реальних дитячим конфліктів; - Практич

Активне навчання на уроках правознавства
Активні методи навчання - це методи, які спонукають учнів до активної розумової і практичної діяльності у процесі оволодіння навчальним матеріалом. Активне навчання передбачає вико

Позакласна робота з правознавства в школі
Позакласна робота з правознавства — це обов'язкова складова частина нормально організованого навчально-виховного процесу школи. Вона проводяться паралельно з класною і служить засобом розширення, п

Методична компетентність вчителя правознавства
Основою педагогічної майстерності є професійна компетентність педагога. Знання вчителя зверненні, з одного боку, до предмета, який він викладає, а з іншого – до учнів, психологію яких мусить добре

Ігрові технології навчання
Ігрові форми навчання дозволяють використовувати всі рівні засвоєннязнань: від відтворюючої діяльності через перетворюючу до головної мети . Можна виділити такі види уроків з використанням ігрових

Поняття та види соціальних норм
Соціальні норми - це загальні правила поведінки людей у суспільстві, що зумовлені об'єктивними закономірностями, є наслідком свідомої вольової діяльності певної частини чи всього с

Обставини, що виключають злочинні діяння
  У кримінальному праві виділені випадки, коли діяння мають оз­наки злочину, але через певні обставини позбавлені суспільної не­безпеки, тому не тягнуть за собою кримінальної відповід

Субєкти правовідносин
Суб'єкти правовідносин — це суб'єкти права, тобто особи, що мають правосуб'єктність. Вирази «суб'єкт права» і «особа, що має правосуб'єктність» збігаються. Правосуб'єктність — одна

Субєкти правовідносин
Суб'єкти правовідносин — це суб'єкти права, тобто особи, що мають правосуб'єктність. Вирази «суб'єкт права» і «особа, що має правосуб'єктність» збігаються. Правосуб'єктність — одна

Поняття та засоби захисту права власності
Захист і охорона власності є однією з найголовніших функ­цій держави. Принцип охорони власності закріплений в Україні конституційно. Держава забезпечує захист прав усіх суб´єктів права власно

Адміністративне стягнення, його види
Адміністративні стягнення є одним з видів адміністративно-примусових заходів. Ст. 23 КпАП вказує, що адміністративне стягнення застосовується з метою: 1. виховання правопорушника в дусі до

Правове виховання учнів
Правове виховання – виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів. Мета правового

Модель вчителя правознавства та його компетенції
У державнихтаміжнароднихдокументахізпроблемосвітинаголошується нанеобхідностіформуванняновоїгенераціїпедагогічнихкадрів, підготовленої До якісного забезпечення освітніх потреб особистості,

Поняття, ознаки та види правової поведінки
Поведінка людини є одним із видів людської діяльності, вона не тільки спрямована на безпосереднє задоволення різних потреб, а й зорієнтована на досягнення певних інтересів (суспільних, державних, о

Значення мета завдання педагогічної практики
У системі підготовки викладача вищого навчального закладу важливе місце посідає педагогічна практика. І це цілком закономірно, бо формування професійних якостей викладача важко уявити без чіткої й

Поняття та види робочого часу. Скорочений та неповний робочий час
Робочий час – це час, протягом якого працівник повинен виконувати свої трудові обов’язки згідно з діючим законодавством про працю, правилами внутрішнього розпорядку та колективним і трудовим догово

Типологія держав; формаційний і цивілізаційний підходи
Типологія держави - це теорія (вчення) про її типи. Тип держави - сукупність держав, що мають загальні риси, які виявляються в єдності закономірностей і тенденцій розвитку на основі подібних економ

Урок правознавства
Уро́к — форма організації навчання, за якої навчальні заняття проводяться вчителем із групою учнів постійного складу, одного віку й рівня підготовленості протягом точно встановленого часу, за

Сучасні методологічні інновації формування правових знань
Потреба сьогодення полягає у трансформації змісту освіти зокрема правової, акцентує увагу на практичних результатах навчання на засвоєння не тільки певного обсягу інформації, а і здібності учня усп

Компетенції учнів з правознавства
Сучасною метою навчання правознавства учнів є правова предметна компетентність. Останню розглядаємо як: комплексну характеристику особистості, результат інтегрування спеціальнокурсових компетентнос

Поняття, система та джерела конституційного права
Конституційне право - провідна галузь права України, яка являє собою сукупність правових норм, що мають внутрішню єдність і загальні ознаки. З конституційного права починається формування

Правові засади розвитку сучасної правової освіти
Правова освіта — це структурний компонент освіти в Україні, процес на­буття правових знань, навичок та вмінь, формування поваги до права, зако­ну, прав та свобод людини, відповідних правових орієнт

Поняття, ознаки та види юридичної відповідальності
Юридична відповідальність — це передбачений чинним за­конодавством обов'язок правопорушника зазнати примусового позбавлення певних благ (особистого, майнового або організацій­ного характеру) за вчи

Підстави припинення трудового договору
Відповідно до чинного законодавства громадянин вступає в трудові відносини як працівник на підставі трудового дого­вору. Підставами припинення трудового договору є: — угода сторін

Поняття, ознаки та підстави адміністративної відповідальності
Адміністративна відповідальність —це специфічне реагування держави на адміністративне правопорушення, що полягає в застосуванні уповноваженим органом або посадовою особою передбаченого законом стяг

Місце теорії держави та права в системі юридичних наук
Теоріядержави і права належить до системиюридичних наук, об'єднаних загальною назвою — правознавство. За класифікацією юридичних наук вона належить до теоретико-історичних наук разом з іст

Поняття, завдання, функції,принципи та система кримінального права
КП- як галузь права - це сукупність нормативно-правових актів, у яких визначаються підстави і принципи кримінальної відповідальності, злочинність і караність діянь, а також підстави звільнення особ

Поняття системи органів місцевого самоврядування.
Система місцевого самоврядування - сукупність суб’єктів і форм здійснення місцевого самоврядування, через які населення територіальної громади реалізує надані їй функції і повноваження. Су

Поняття, ознаки, види та стадії злочину
Злочин — це передбачене КК України суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб'єктом злочину. Злочин завжди є діянням людини, що посягає на найбільш важливі суспільні від

Поняття та основні засади шлюбу. Порядок укладання шлюбу
Умовами, що дають право на реєстрацію шлюбу в Україні є: 1) досягнення шлюбного віку; 2) добровільна згода сторін на укладення шлюбу (згода особи не вважається вільною, зокрема, т

Правове регулювання сімейно-шлюбних відносин
Сімейне право — це сукупність правових норм і принципів, які регулюють та охороняють особисті й пов'язані з ними майнові відносини фізичних осіб, що виникають із шлюбу й належності до сім'ї. Це пра

Методи та принципи правового виховання
Методи навчання (від гр. mthodos — спосіб пізнання, шлях дослідження) — це упорядковані способи діяльності вчителя й учнів, спрямовані на ефективне розв'язання навчально-виховних завдань.Сучасна пе

Система гарантій та прав людини
Система гарантій конституційних прав і свобод представлена загальними і спеціальними (юридичними) гарантіями. Загальні гарантії визначаються рівнем розвитку основних сфер суспільного і державного ж

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги