рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Практичні завдання

Практичні завдання - раздел Право, ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО   1. Внаслідок Різкого Перепаду Напруги В Електричній Мережі Бу...

 

1. Внаслідок різкого перепаду напруги в електричній мережі була пошкоджена побутова техніка, що належить мешканцям будинку. Зокрема, у громадянина К. вийшли з ладу телевізор, комп'ютер і радіотелефон. Громадянин К. звернувся за юридичною консультацією.

Питання:

1) За правилами якої відповідальності – договірної чи деліктної – повинно здійснюватися відшкодування шкоди, за умови, що все енергопостачання усіх мешканців будинку здійснюється на підставі укладених договорів з обленерго?

2) Хто і на яких підставах буде здійснювати відшкодування громадянину К. за пошкоджені прилади?

 

2. Вночі на Т. здійснили напад двоє невідомих і стали його бити важкими предметами. Втрачаючи свідомість, Т. вдарив одного з них ногою по голові. З часом з'ясувалося, що нападниками були громадяни А. і С. Громадянин А., отримавши удар по голові, через кілька днів помер у лікарні, а С. зник. Кримінальну справу проти Т. було припинено, оскільки він діяв у стані необхідної оборони. Дружина А. звернулася до Т. з позовом про відшкодування шкоди, оскільки вона є непрацездатною.

Питання:

1) Чи повинен громадянин Т. відшкодовувати завдану шкоду?

2) У яких випадках особа повинна відшкодувати шкоду, що завдана у стані необхідної оборони?

3) Чи має право дружина громадянина А. на відшкодування шкоди, якщо вона є непрацездатною?

 

3. Під час сильної грози у місті було повалено кілька старих дерев, одне з яких упало на дорогу і пошкодило автомобіль, якій стояв поруч. Власник автомобіля Т. звернувся до суду з позовом про відшкодування шкоди, вказав як відповідача міськвиконком, що, на його думку, неналежним чином виконував обов'язки щодо своєчасного видалення дерев, які засихають.

У відповіді на позов міськвиконком відзначив, що у цій ситуації його вина цілком відсутня, оскільки гроза є природним явищем, яке непідвласне людині, а тому таку ситуацію варто розглядати як непоборну силу, що звільняє міськвиконком від відповідальності.

Питання:

1) Що є підставами, які звільняють від відшкодування завданої шкоди?

2) Чи є в даному випадку провина міськвиконкому?

3) Чи зміниться рішення, якщо буде доведено, що повалило здорові дерева, а міськвиконком напередодні прибрав усі старі дерева?

4. Д., постовий міліціонер міського управління внутрішніх справ, незаконно затримав громадянина В., заподіявши йому тілесні ушкодження, і був за це засуджений. Громадянин В. звернувся до суду з позовом до міського управління, де служив раніше Д., про відшкодування шкоди. Управління відшкодувати шкоду відмовилося і порадило звернутися безпосередньо до заподіювача шкоди Д., так як шкода завдана безпосередньо ним, а в управлінні він більше не працює.

Питання:

1) На якій підстав у даному випадку громадянин В. має право на відшкодування шкоди?

2) Хто з даного виду делікту є заподіювачем шкоди і хто її відшкодовує?

3) На яке відшкодування може розраховувати громадянин В.?

5. У результаті незаконної конфіскації майна його власнику громадянину В. майно було повернуто. Однак, В. відмовився приймати назад холодильник, телевізор і відеоплеєр, мотивуючи це тим, що він був ображений морально, тому вимагає відшкодувати йому моральну шкоду тільки в грошовому еквіваленті.

Питання:

1) Як відшкодовується моральна шкода, що завдана незаконними діями органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування?

2) Чи правомірні вимоги громадянина В.?

3) Яким чином можна задовольнити вимоги В.?

 

6. Душевнохворий К., проникнув у квартиру своєї сусідки С., пошкодив її майно на суму 12500 грн. Громадянка С. звернулася з позовом про стягнення цієї суми з матері душевнохворого К.

У суді було встановлено, що, по-перше, К. не був визнаний судом недієздатним відповідно до закону; по-друге, його мати під час заподіяння сином шкоди була важко хвора і знаходилася на стаціонарному лікуванні у лікарні; по-третє, К. у цей період проживав у родині своєї сестри П.

Питання:

1) Хто є належним відповідачем за позовом громадянки С.?

2) Як відшкодовує шкоду особа, що визнана недієздатною?

3) У якому обсязі повинно бути відшкодована шкода у даному випадку?

7. По необережності 12-літнього І. та 14-літнього С. виникла пожежа, внаслідок якої згоріли чотири приватні гаражи, у тому числі гараж, автомашина та інше майно подружжя В. Під час з'ясування обставин справи було встановлено, що власниця одного із згорілих гаражів громадянка К., їдучи у відпустку, довірила свій гараж, у якому знаходилися кролики, а також зберігався мопед і пальне до нього, неповнолітньому І., щоб він під час її відпустки годував кроликів. Коли І. разом із С. намагалися завести мопед, що належав К., від іскри зайнявся бензин, який був пролитий на підлогу гаража, що і стало причиною пожежі.

Подружжя В. звернулися до суду з позовом до батьків І. та С. про відшкодування завданої шкоди.

Питання:

1) У чому особливості відшкодування шкоди, заподіяної малолітнім і неповнолітнім особами?

2) У чому особливості відшкодування шкоди, завданої декількома особами?

3) Хто буде нести у даному випадку відповідальність за завдану шкоду та у якому обсязі?

8. Під час будівництва залізничного моста проводилися підривні роботи. Унаслідок впливу вибухової хвилі був пошкоджений житловий будинок громадянина К. і були розбиті стекла у будинку громадянина Н. Будинок К. знаходився в аварійному стані і підлягав капітальному ремонту, вартість якого складала 112500 грн. Громадянин Н. оцінив заподіяну шкоду у сумі 10000 грн. Громадяни К. і Н. вимагали від будівельного управління відшкодування майнової шкоди у повному обсязі і моральної шкоди, яку кожен з них оцінив у сумі 25000 грн.

Будівельне управління, що здійснювало підривні роботи, відмовилося від відшкодування шкоди, стверджуючи, що їм були дотримані усі вимоги щодо забезпечення безпеки підривних робіт: вони проводилися на підставі розрахунків (безпечна відстань, потужність вибухової хвилі, конструктивні властивості будинків у небезпечній зоні та ін.), зроблених підрядною будівельною організацією. Саме помилки у цих розрахунках і були причиною заподіяної шкоди.

Питання:

1) Чи має місце у даному випадку виникнення зобов’язань із завдання шкоди?

2) Чи підлягають вимоги громадян К. і Н. задоволенню?

3) Хто є належним відповідачем у цій справі?

9. Громадянин В., керуючи автомобілем, скоїв дорожньо-транспортну пригоду, внаслідок якої громадянин І. отримав каліцтво і був визнаний інвалідом II групи. Було встановлено, що працівник автобази В., скориставшись відсутністю охорони гаража, вночі самовільно взяв машину з гаража, ключі від якої у нього знаходилися за домовленістю з адміністрацією, а в 4 годині ранку здійснив наїзд на І. Останній звернувся з позовом до автобази.

Представник автобази позов не визнав, посилаючись на те, що автомобіль вибув з володіння автобази не по її волі. Суд залучив В. до участі у справі в якості співвідповідача і поклав відповідальність за даною вимогою на громадянина В. і автобазу солідарно.

Питання:

1) Хто повинен відповідати за заподіяну шкоду перед потерпілим І. і в якому обсязі?

2) Чи зміниться рішення, якщо шкода була заподіяна водієм автобази під час робочого дня?

3) В якому випадку шкода відшкодовується солідарно?

10. Громадянин С., повертаючись додому пізно увечері і знаходячись у стані алкогольного сп'яніння, переходив вулицю на червоне світло у неналежному місці (поза пішохідним переходом), ігноруючи сигнали автомобілів. Громадянин Б., що не мав великого досвіду водіння автомобіля, не зміг вчасно загальмувати через погане освітлення і слизьке покриття дороги і зробив наїзд на громадянина С., заподіяв йому тілесні ушкодження.

Громадянин С. після виходу з лікарні подав позов проти Б. про відшкодування завданої йому шкоди, оцінив свою майнову шкоду у 17500 грн., а моральну шкоду у 50000 грн. Громадянин Б. свою провину визнати відмовився на тієї підставі, що С. виявив грубу необережність, а, крім того, оскільки дорога була слизькою, очевидним була дія непереборної сили – тобто обставини, що виключає його відповідальність.

Питання:

1) Що є підставою завдання шкоди джерелом підвищеної небезпеки?

2) Які обставини можуть визнаватися обставинами непереборної сили?

3) Чи має право громадян С. на відшкодування завданої шкоди?

 

11. У Київський районний суд м. Донецька звернулася громадянка О. з позовом до АТ «Будівельник» про відшкодування шкоди, заподіяної пошкодженням здоров'я під час виконання трудових обов'язків. На робочому місці з позивачкою стався нещасний випадок, у результаті чого вона втратила працездатність на 45%. У результаті даного випадку громадянці О. була призначена пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва у розмірі 1355 грн. 45 коп. Середньомісячний заробіток О. за останній рік складав 2845 грн. 50 коп.

Громадянка О. вимагала відшкодувати їй майнову шкоду у сумі 2500 гривень щомісяця у вигляді втраченого заробітку і моральну шкоду у сумі 10 000 гривень.

Питання:

1) Як визначається розмір заробітку, що відшкодовується, втраченого внаслідок пошкодження здоров'я особи, що працювала за трудовим договором?

2) Чи має право громадянка О. на відшкодування моральної шкоди?

3) Чи встановлений законодавцем максимальний розмір відшкодування моральної шкоди у таких випадках?

12. П. придбав у магазині холодильник "Норд". Через сім місяців мотор холодильника згорів, також вогнем була пошкоджена частина кухонного гарнітуру, біля якого стояв холодильник. П. звернувся до заводу-виробника з вимогою відшкодувати йому заподіяну шкоду, оскільки експертиза встановила, що холодильник згорів через наявність заводського дефекту. Завод відмовився задовольнити вимоги П., посилаючись на те, що останній придбав холодильник в магазині, тому і повинен звертатися з вимогами відшкодування до продавця.

Питання:

1) Чи є в даному випадку підстави для відшкодування шкоди?

2) Чи правомірна відповідь заводу у даному випадку?

3) Хто і у якому розмірі повинен відшкодувати завдану громадянинові П. шкоду?

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО

України... Донецький національний... Університет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Практичні завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Донецьк – 2013
    Навчально-методичні матеріали для студентів денної форми навчання ОКР «Бакалавр» спеціальності «Правознавство» з навчальної дисципліни «Цивільне право» (Особлива час

Тема 43. Кредитні та розрахункові зобов’язання
Поняття розрахункових та кредитних зобов’язань. Джерела права про кредитування та розрахунки. Поняття договору позики, його відмінності від інших договорів. Суб’єкти, об’єкти і форма догов

ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ
З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО» (ОСОБЛИВА ЧАСТИНА) Практичні заняття з цивільного права мають за мету надання студенту методичної допомоги у засв

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
«ЦИВІЛЬНЕ ПРАВО» (ОСОБЛИВА ЧАСТИНА) 1.Цивiльне право України. Особлива частина : пiдручник / [Т. В. Боднар, С. М. Бервено, О. В. Дзера та iн.] ; за ред. О. В. Дзери, Н. С.

Нормативно-правові акти
1. Про захист прав споживачів: Закон України від 12 травня 1991 р. № 1023-XII // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. – № 30. – Ст. 379 // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 7. – Ст. 8

Контрольні питання
1. Дайте визначення договору купівлі-продажу. 2. Які вимоги до форми договору купівлі-продажу? 3. Які правові наслідки порушення вимог закону про просту письмову форму договору ку

Нормативно-правові акти
1. Конвенція ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів від 11 квітня 1980 р. // Юридичний вісник України. – 2001. – № 40. 2. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. №

Судова практика
1. Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України: Інформаційний лист Вищого господарського суду України від 07.04.2008 р. № 01-8/211 // Вісник господарс

Контрольні питання
1. Дайте визначення договору поставки. 2. У чому полягають основні відмінності договору поставки від договору купівлі-продажу? 3. Яка мета договору поставки, чи є відмінність ціле

Практичні завдання
  1. Приватна медична клініка ТОВ «Айболіт» придбала за кошти, отримані в державному Інноваційному фонді, у ТОВ «Біомедтехніка» два стоматологічні крісла для потреб стоматологічного к

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144. 2. Про електроенергетику: Закон України від 16 жовтня 1997

Практичні завдання
  1. Енергопостачальне підприємство розмістило на дверях усіх під'їздів багатоповерхового житлового будинку оголошення про те, що в разі непогашення мешканцями протягом місяця заборго

Практичні завдання
1. 16-річному Кирилову батьки в день його одруження подарували автомобіль. Через місяць 20 травня 2013 року Кирилов, будучи зі своїм другом Петровим за містом, вирішив обміняти свій автомобіль на о

Нормативно-правові акти
1. Про благодійництво та благодійні організації: Закон України от 16 вересня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 46. – Ст. 292. 2. Про гуманітарну допомогу: Закон Укра

Практичні завдання
1. Льовушкин придбав лотерейний квиток. З вигуком «Вигравай!» він звернувся до свого товариша по роботі Прохорова і, відкривши шухляду його робочого столу, поклав туди квиток. На лотерейний квиток

Практичні завдання
1. Гр-ка Сивцова Л. І. уклала договір ренти з гр-кой Соломатіной Н. І. на користь свого сина Дмитра на наступних умовах: за даним договором гр-ці Соломатіній Н. І у власність переходив 2-х кімнатни

Контрольні питання
1. Сформулюйте визначення договору довічного утримання (догляду). 2. Яка юридична характеристика договору довічного утримання (догляду)? 3. Чим відрізняється договір довічного утр

Практичні завдання
1. Воронова звернулася до суду з позовом, з якого випливає, що їй належав житловий будинок по вул. Шкільній, 5 в м. Амвросіївка. До цього моменту нею в нотаріальній конторі був укладений договір ку

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144 2. Про оренду державного та комунального майна: Закон України від 10

Судова практика
1. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням приватного підприємства "Автосервіс" щодо офіційного тлумачення положень статей 177, 760, частини другої стат

Контрольні питання
1. Що може бути об’єктом майнового найму (оренди)? 2. В яких випадках договір оренди підлягає державній реєстрації? 3. Чи тягне зміна власника орендованого майна припинення догово

Практичні завдання
  1. Збираючись у довготермінове відрядження, Іванов домовився з Петровим про те, що він передасть Петрову у користування строком на 3 місяці за 1 тис. гривень свій домашній кінотеатр

Нормативно-правові акти
1. Житловий кодекс Української РСР від 30.06.1983 р.: введений в дію Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 21 грудня 1983 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1984. – № 1. – Ст. 2.

Судова практика
1. Рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень пункту 2 статті 2 Закону

Контрольні питання
1. Що таке єдиний житловий фонд? 2. Дайте визначення договору найму житла 3. Чим відрізняються договори найму житла та майнового найму (оренди)? 4. Який суб’єктний склад

Практичні завдання
  1. Ярушкина С. з родиною дев'ять років перебувала у черзі на отримання житлової площі. У 2003 р. їй на сім'ю з чотирьох осіб надали квартиру розміром 24,1 кв.м і на цій підставі зня

Практичні завдання
1. Сидоров, який вирощував сільськогосподарські культури на своїй земельній ділянці, але внаслідок проблем зі здоров’ям змушений був поїхати на тривале лікування, домовився зі своїм сусідом Макаров

Нормативно-правові акти
1. Про захист прав споживачів: Закон України від 12 травня 1991 р. № 1023-XII // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 7. – Ст. 84 2. Про застосування реєстраторів розрахункових оп

Контрольні питання
1. Дайте визначення договору підряду та його юридичну характеристику. 2. В чому полягає відмінність договору підряду від трудового договору? 3. Який можливий суб’єктний склад дого

Практичні завдання
1. Член садівничого товариства Миронов уклав з робочими будівельної організації Сидоровим, Сомовим і Аркадьєвим договір, який вони назвали трудовою угодою. Відповідно до цього договору вказані робо

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144. 2. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18 вересня 1991 р.

Контрольні питання
1. Дайте визначення договору будівельного підряду та його характеристику. 2. Що відрізняє договір будівельного підряду від інших підрядних договорів? 3. Які види робіт слід оформл

Практичні завдання
  1. Замовник — верстатобудівне підприємство, — розглянувши проект договору підряду на будівництво гуртожитку на 525 осіб з блоком обслуговування, запропонував генеральному підряднико

Практичні завдання
  1. АТ «Завод цивільної авіації» уклав договір з Інститутом «Лабораторія аеротехнологій» на розробку нового надлегкого і зносостійкого полімеру, який би витримував підвищений тиск і

Нормативно-правові акти
1. Про захист прав споживачів: Закон України від 12 травня 1991 р. № 1023-XII (в редакції Закону України від 1 грудня 2005 р. № 3161-IV) // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 7. – Ст. 84

Практичні завдання
  1. Романова уклала з туристичною фірмою договір на туристичне обслуговування. За цим договором туристична фірма зобов'язувалася надати Романовій наступні послуги: забезпечити її пер

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144 2. Про транспорт: Закон України від 10 листопада 1994 р. № 2

Контрольні питання
1. На які види підрозділяються транспортні договори? 2. Сформулюйте поняття договору перевезення вантажу, яка правова природа договору перевезення вантажу? 3. Який порядок укладен

Практичні завдання
  1. На адресу ПАТ «Північний» надійшли 2 партії товарів залізницею. У першій партії, що прибула на станцію призначення на 10 днів пізніше 3-денного терміну доставки, вантаж виявився

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р., ст. 294 // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144. 2. Про сертифіковані товарні склади та прості і подвійні ск

Контрольні питання
1. Сформулюйте поняття договору зберігання, яка його правова природа? 2. Які підстави виникнення зобов'язань із зберігання? 3. Як називаються сторони договору зберігання?

Практичні завдання
  1. У гардероб фінансово-економічного інституту студент Іванов, що прийшов на заняття, здав шкіряну куртку на зберігання і одержав жетон від гардеробниці. Після закінчення занять йом

Нормативно-правові акти
1. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р., Глава 31 // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 21-22. – Ст. 144 (гл. 31). 2. Про довірчі товариства: Декрет Кабінету Мініст

Контрольні питання
1. Сформулюйте поняття договору доручення і договори комісії, яка їх правова природа? 2. Чим відрізняється договір доручення від договору комісії за характеристикою? 3. Що є предм

Практичні завдання
  1. Соловйов уклав з Ніколаєвим договір і зобов'язався придбати для Ніколаєва будівельні матеріали. Коли будівельні матеріали були придбані, то Ніколаєв відмовився прийняти матеріали

Контрольні питання
1. Які суб'єкти можуть бути страхувальниками? 2. В яких організаційно-правових формах заборонено створювати страхові організації? 3. Які суб'єкти права можуть виступати засновника

Практичні завдання
1. Громадянин К. звернувся до страхової компанії з проханням укласти договір страхування жилого будинку, який належить на праві власності його батькам. Агент страхової компанії відмовив в укладенні

Нормативно-правові акти
1. Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті: Закон України від 23 вересня 1994 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1994. – № 40. – Ст. 364. 2. Про відповідальність за не

Судова практика
1. Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним зверненням громадянина Степаненка Андрія Миколайовича щодо офіційного тлумачення положень пунктів 22, 23 статті 1, статті 11, част

Контрольні питання
1. Що таке договір позики і яка його характеристика? 2. Що може бути предметом позики? 3. З якого моменту договір позики вважається укладений? 4. Яка форма договору позик

Практичні завдання
1. За договором позики громадянин К. передав своєму брату – громадянину Д. – 32 тис. грн. строком на 4 роки для покупки автомобіля, який громадянин Д. купував для використання в якості таксі. Через

Контрольні питання
1. Назвіть особливості зобов'язань про спільну діяльність. 2. Назвіть види договорів про спільну діяльність. Який критерій використовується для їхнього розмежування? 3. У якій фор

Практичні завдання
  1. ТОВ «Айра» і комунальне підприємство «Темп» уклали договір про спільну діяльність, за яким вони повинні були побудувати житловий будинок для своїх працівників і для цього внести

Контрольні питання
1. Які умови виникнення зобов'язань з публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу? 2. Що варто розуміти під оголошенням конкурсу? 3. До якого виду зобов'язань відносятьс

Нормативно-правові акти
1. Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатності: Закон України від 23 вересня 1999 р

Судова практика
1. Про практику розгляду судами цивільних справ за позовами про відшкодування шкоди: Постанова Пленуму Верховного Суду України від 27 березня 1992 р. № 6 із змінами / Збірник постанов Пленуму Верхо

Контрольні питання
1. Назвіть підстави виникнення зобов'язань із завдання шкоди. 2. Що слід розуміти під майновою шкодою? 3. Які передбачені загальні підстави за завдану майнову шкоду? 4. Щ

Практичні завдання
  1. Новий співробітник підприємства громадянин Ш. протягом місяця з моменту влаштування на роботу користувався власним автомобілем у робочих цілях, причому, кожний день його дивувала

Для самостійноЇ ПЕРЕВІРКИ знань
з навчальної дисципліни «Цивільне право» (Особлива частина)   1. Договір купівлі-продажу: визначення, характеристика, сторони, предмет, форма, види.

За 100-бальною шкалою для складання заліку
Поточний контроль (max 100 балів) Загальна кількість балів (пункт 5 + пункт 10) Заліковий модуль 1 Сума балів за заліко

За 100-бальною шкалою для складання екзамену
Поточний контроль (max 50 балів) Кількість балів за результатами поточного контролю Підсумковий контроль (max 50 балів) Кількість ба

Шкала оцінювання знань: ECTS і національна
Сума балів за всі види навчальної діяльності ОцінкаECTS Оцінка національна 90 – 100 A відмінно

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги