Планування собівартості продукції в гірничій галузі промисловості - раздел Философия, Лекція № 1. Передмова. Основи організації виробничого процесу Планування Собівартості Промислової Продукції В Гірничій Промисловості Провод...
Планування собівартості промислової продукції в гірничій промисловості проводиться по роках з розбивкою по кварталах і місяцям. Планова собівартість визначається шляхом техніко-економічних розрахунків витрат на виробництво всієї товарної продукції й по кожному виду.
При випуску підприємством продукції одного виду собівартість одиниці характеризує рівень і динаміку витрат на її виробництво. Для характеристики рівня й динаміки різнорідної продукції в планах і звітах підприємств використовують показники зниження собівартості порівнянної товарної продукції й витрат на 1 грн товарної (реалізованої) продукції. Зниження собівартості порівнянної товарної продукції являє собою економію від її зниження, віднесену до собівартості відповідних видів продукції в базисному році. До порівнянної продукції відносяться всі види продукції, масової або серійно виробленої в базисному році на даному підприємстві. Послуги, виконувані для потреб капітального будівництва, капітального ремонту, непромислових господарств і на сторону, що включаються в товарну продукцію, не відносяться до порівнянної продукції.
Для визначення зниження собівартості порівнянної товарної продукції плановий обсяг виробництва порівнянної товарної продукції кожного виду множиться на планову собівартість у планованому й базисному роках. Різниця між першим і другим добутком являє собою економію зниження собівартості порівнянної продукції, а відношення цієї різниці до другого добутку, виражене у відсотках, є величиною планового зниження собівартості порівнянної продукції.
Плануванню собівартості повинен передувати ретельний і всебічний аналіз сложившегося рівня витрат, у ході якого виявляється вплив основних техніко-економічних факторів на собівартість продукції в базисному році.
Аналіз собівартості проводиться одночасно з комплексним техніко-економічним аналізом роботи підприємства.
При розробці проекту плану планова собівартість продукції визначається шляхом розрахунків зміни витрат по основних техніко-економічних факторах. Поряд з розрахунками по факторах складається зведений кошторис витрат на виробництво з розрахунками до неї й планові калькуляції собівартості по всім виробленим підприємством видам продукції, робіт і послуг. Результати цих розрахунків повинні відповідати (з урахуванням зміни обсягу незавершеного виробництва й собівартості залишків нереалізованої продукції) собівартості реалізованої продукції, яка узгоджується із загальною сумою прибутку, затвердженої підприємству вищою організацією.
Розрахунки суми витрат на виробництво й складання планових калькуляцій здійснюються на основі встановлених для планованого періоду технічно обґрунтованих норм витрати сировини, матеріалів, палива й енергії, норм виробітку й обслуговування робочих місць, розрахунків трудомісткості виготовлення продукції й штатних нормативів, а також нормативів грошових витрат.
Розрахунки планової собівартості повинні складатися в повній відповідності з показниками інших розділів плану підприємства: обсягу нормативної чистої, товарної й реалізованої продукції в обсязі й асортиментах, впровадження нової й удосконалювання застосовуваної техніки й технології, поліпшення організації виробництва, підвищення продуктивності праці і т.д.
Собівартість по техніко-економічних факторах розраховується за наступною схемою. Визначаються витрати базисного року на 1 грн. товарної продукції або собівартість одиниці продукції. За базисний рівень витрат для першого року періоду складання перспективного плану ухвалюються витрати року, що передує першому року періоду складання перспективного плану, а для наступних років - планові витрати кожного попереднього року. При поточному плануванні в якості базисного рівня ухвалюються витрати предпланового року.
Шляхом множення витрат базисного року на обсяг товарної продукції планового року (або на кількість товарної продукції в натуральному вираженні) підраховується її собівартість при збереженні умов виробництва й реалізації продукції базисного року. У зв'язку із цим обсяг товарної продукції повинен бути визначений також при збереженні умов її виробництва й реалізації в базисному році, тобто без обліку впливу на середні або індивідуальні ціни, підвищення якості продукції, зміни розміщення виробництва, структури споживачів і інших умов. Таким чином, збільшення обсягу товарної продукції повинне відбивати зміну обсягу її виробництва в натуральному вираженні.
Далі визначається зниження витрат, що включаються в собівартість продукції, обумовлене впливом окремих техніко-економічних факторів. З раніше підрахованої собівартості товарної продукції планованого року віднімається загальна сума зниження витрат і визначається собівартість товарної продукції в умовах виробництва й реалізації планованого року.
Нарешті підраховуються витрати на 1 грн. товарної продукції (або собівартість одиниці продукції планованого року) і їх зниження в порівнянні з витратами базисного року в порівнянних цінах і умовах у планованому році. Вплив зміни цін і умов на собівартість планованого року в порівнянні із собівартістю базисного року по факторах визначається спеціальними розрахунками.
При визначенні економії, обумовленої впливом усіх техніко-економічних факторів, крім змін обсягу виробленої продукції й використання основних фондів, ураховується зниження тільки змінних витрат прямо пропорційно обсягу виробництва.
У розрахунках впливу найважливіших техніко-економічних факторів на собівартість промислової продукції виділяються наступні групи факторів: підвищення технічного рівня виробництва; поліпшення організації виробництва; зміна структури й обсягу виробленої продукції; зміна умов і способів видобутку корисних копалин; народногосподарські й галузеві фактори.
Для підвищення технічного рівня виробництва рекомендуються наступні заходи:
механізація й автоматизація виробничих процесів, впровадження передової технології і т.д.;
поліпшення використання сировини, матеріалів, палива, енергії, впровадження більш ефективних видів споживаних продуктів;
підвищення якості продукції й ін.
1.Одним з основних джерел зниження собівартості продукції при підвищенні технічного рівня виробництва є ріст продуктивності праці. При одночасному росту заробітної плати розмір такого зниження С визначається по формулі:
, (59)
де П - підвищення продуктивності праці, %;
3 - ріст заробітної плати, %;
У3 - питома вага зарплати в собівартості базисного періоду, %.
2.Зниження собівартості за рахунок скорочення витрат на матеріали розраховується по формулі:
, (60)
де М - зменшення витрат на 1 т у звітному періоді в порівнянні з базисним, %; Ул - питома вага даного виду матеріалів у собівартості 1 т у базисному періоді, %.
Поліпшення організації виробництва й праці припускає здійснення наступних заходів:
удосконалювання керування й організації виробничого процесу;
поліпшення організації праці;
поліпшення матеріально-технічного постачання;
усунення невиробничих витрат;
скорочення втрат від браку і т.д.
3.При розгляді впливу обсягів виробництва на собівартість продукції слід мати на увазі, що цей фактор обумовлює, з одного боку, скорочення питомої величини умовно-постійних витрат (крім амортизаційних відрахувань), а з іншого — поліпшення використання основних виробничих засобів і пов'язане із цим зменшення частки амортизаційних відрахувань.
, (61)
де В- питома вага постійних витрат у собівартості 1 т видобутку базисного періоду, %; Iq - індекс росту обсягу виробництва.
Розрахунок економії затрат по окремих факторах здійснюється в наступних напрямках.
Економія затрат в результаті підвищення технічного рівня виробництва (впровадження нової техніки, прогресивної технології, механізації і автоматизації виробничих процесів, використання нових видів сировини, матеріалів і т.п.) розраховується за планом технічного розвитку і організації виробництва. Сума економії за цими факторами складається зі зменшення витрат матеріальних ресурсів і затрат на оплату праці.
1.Економія від зниження матеріальних затрат визначається за формулою:
Ем = (НоЦ –Н1Ц) В1, (13.1)
де Но і Н1 - норма витрати сировини, матеріалів, палива і енергії на одиницю продукції до і після проведення відповідного заходу; Ц - ціна одиниці сировини, матеріалів, палива і енергії; В1 - кількість продукції, що буде вироблена з моменту проведення заходу до кінця планового року.
2.Зменшення витрат на заробітну плату і відрахування на соціальні потреби в результаті зниження трудомісткості продукції визначається за формулою:
Ез = (tо х ТСо – t1 х ТС1)(1 + )( 1 + ) В1, (13.2)
де tо, t1 - трудомісткість одиниці продукції в нормо-годинах до і після проведення заходу; ТСо, ТС1 - середньогодинна тарифна ставка робітника до і після впровадження заходу; ЗПд середній відсоток додаткової заробітної плати для даної категорії робітників; СФ – встановлений відсоток відрахувань у соціальні фонди.
3.У разі вивільнення робітників, що перебувають на погодинній оплаті праці, економія визначається за формулою:
Ез = 1, (13.3)
де Чв - кількість вивільнених працівників; Зм - середньомісячна зарплата даної категорії працівників; М1 - кількість місяців з моменту проведення заходу до кінця року.
4.Економія, що забезпечена зміною спеціалізації виробництва, розраховується за формулою:
Ес = 1, (13.4)
де Сі - виробнича собівартість окремих видів продукції; Ц - оптова ціна, по якій ці види продукції будуть надходити зі спеціалізованих підприємств; Т - транспортно-заготівельні витрати на одиницю відповідних видів продукції; В1 - кількість видів продукції, отриманих по кооперації з моменту проведення спеціалізації до кінця планового року.
1. Зниження собівартості продукції за рахунок впливу структурних зрушень визначається наступним чином:
Есз = , (13.5)
де Сб - собівартість продукції (за змінними витратами) у базовому році, грн.; Цб - оптова ціна продукції в базовому році, грн.; Вб, Впл - об’єм виробництва в натуральному виразі відповідно в базовому і плановому році.
6. Зниження собівартості продукції за рахунок впливу зміни об’єму виробництва визначається за формулами:
а) економія за умовно-постійними витратами:
Еп = , (13.6)
де Сб - собівартість товарної продукції у базовому році, грн.; Уп - питома вага умовно-постійних витрат в собівартості товарної продукції базового року, %; DТП - темп приросту товарної продукції в плановому році в порівнянні з базовим, %.
б) економія на амортизаційних відрахуваннях:
Еа = , (13.7)
де АВб, АВпл - загальна сума амортизаційних відрахувань у базовому і плановому періодах, грн.; ТПб, ТПпл - об’єм товарної продукції в базовому і плановому періодах, грн.
7.Сума перехідної на плановий рік економії, отриманої від заходів, впроваджених у попередньому періоді, визначається за формулою:
Епер = , (13.8)
де Со, С1 - змінні витрати на одиницю продукції до і після проведення заходів; Во, В1 - кількість продукції, виробленої в базовому році до і після впровадження заходів; Впл - кількість продукції, що буде вироблена в плановому році.
Визначена за даною формулою величина зменшується на суму економії, що врахована в планових розрахунках попереднього року.
Все темы данного раздела:
Лекція № 1. «Передмова. Основи організації виробничого процесу».
1. Задачі і принципи організації виробництва.
2. Загальна організація виробничого процесу на відкритих гірничих роботах.
3. Вибір раціонального режиму роботи гірн
Загальна організація виробничого процесу на відкритих гірничих роботах
Загальна теорія організації виробництва на кар'єрах може бути представлена з позиції:
а) організації підприємства як виробничої системи, що розглядає принципи оптимального співвідношення м
Склад виробничих процесів
Виробничий процес – основа діяльності промислового підприємства. Його мета - виготовлення продукції, склад, кількість і якість якої визначаються виробничою програмою підприємства. Виробничий процес
Лекція № 3. «Нормування праці на гірничих підприємствах».
1. Методи встановлення норм праці.
2. Особливості визначення норм праці на технологічних процесах.
1. Метод
Доповнення до вищенаведеного матеріалу
Під технічно обґрунтованою нормою витрат праці розуміється встановлюване для певних організаційно-технічних умов час на виконання даної роботи (операції) виходячи з раціонального використання вироб
Принципи й методи нормування праці
Принципи й методи нормування праці визначаються конкретними способами вивчення й встановлення необхідних витрат робочого часу для виробництва продукції або виконання певної роботи.
Основни
Методи технічного нормування (аналітичний та сумарний) й види норм
Аналітичний метод передбачає попереднє розчленовування нормованої операції на складові її технологічні й трудові елементи, їх ретельний аналіз, проектування раціональних умов і методів виконання ци
Особливості визначення норм праці на технологічних процесах в кар’єрі.
Види й характеристика норм праці
Вихідною базою для встановлення норм виробітку, норм, обслуговування й нормативів чисельності є норма штучного часу Тш.ч:
Оплата праці інженерно-технічних працівників і службовців на гірничому підприємстві.
4. Преміювання працівників.
Персонал підприємства ─ це сукупність постійних працівників, які отримали необхідну професій
Ринкові чинники формування заробітної плати.
1. Змінапопиту і пропозиції на ринку праці залежить від зміни попиту і пропозиції на товари, що випускаються за участю цього ресурсу. Зниження попиту на товари призводить до
Колективна оплата праці
В умовах переходу до ринкових відносин застосування колективних (бригадних) форм організації праці потребує зваженого диференційованого підходу, оскільки методи розподілу колективного заробітку
Доплати і надбавки до заробітної плати.
Доплати і надбавки ─ це законодавчо гарантовані або нормативно обумовлені (постановами Уряду, угодами, колективними договорами, контрактами) виплати працівникам понад їх основну заробітну пла
Доплати, що використовуються в певних сферах діяльності.
Доплати першої групи мають компенсаційний характер: за роботу в понаднормовий час; за скорочений час роботи підліткам до 18 років; при переведенні на нижчеоплачувану роботу за виробничої необхіднос
Перелік доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів, що мають міжгалузевий характер
Доплати і надбавки
Розмір доплат і надбавок
Доплати
За сумісництво професій (посад)
Максимальними
Оплата праці інженерно-технічних працівників і службовців на гірничому підприємстві.
Оплата праці цих працівників проводиться по різновиду погодинно-преміальної системи. Вона називається системою посадових місячних окладів.
Рівень прямої заробітної плати встановлюється шта
Структура системи преміювання робітників
Перша схема
Показник преміювання робітників для оцінки праці робітників
Розмір премії в абсолютному або відносному вигляді
Структура системи преміювання керівників, спеціалістів, технічних службовців
Найменування категорії працівників або структурного підрозділу
Показники основних умов преміювання
Основні (оціночні) показники премію
Технологія відкритого способу
Відкрита розробка родовища включає наступні основні етапи робіт:
- підготовку поверхні частини кар'єру, призначеної для гірничо-капітальних робіт;
- осушення родовища й огородженн
Технологія виробничих процесів
1. Підготовка гірських порід до вилучення полягає в відбійці й розпушуванні скельних порід, яка здійснюється за допомогою підривних робіт. У м'яких породах (наносах), наприклад на глиняних родовища
Правове забезпечення підземного будівництва
Нормативи являють собою вимоги й кількісні показники, розроблені у встановленому порядку, що й мають правове значення. Вони покликані забезпечити високу якість і економічніст
Організаційно-технологічні схеми підземного будівництва
Порядок виконання основних і допоміжних процесів, ув'язаний у часі й просторі, характеризують організаційно-технологічною схемою будівництва.
При будівництві підземного спорудження
Організація виробництва в підготовчий період
Основою діяльності кожного підприємства являється виробничий процес, кінцева ціль якого – випуск продукції у відповідності з народногосподарським планом.
Виробничий процес – це процес прац
Забезпечення підприємства основними матеріальними ресурсами і обладнанням.
Важливим чинником розвитку та інтенсифікації виробництва є стабільна забезпеченість підприємства матеріальними ресурсами та їх раціональне використання. З переходом до ринкових умов докорінно зміню
Забезпечення підприємства трудовими ресурсами.
Кадровий потенціал підприємства відіграє провідну роль у вирішенні науково-технічних, організаційних та економічних завдань щодо виконання поставлених результатів господарювання. Рівень забезпеченн
Фінансові ресурси гірничого виробництва.
Видобування залізної руди пов’язане із понесенням великих економічних витрат, крім цього видобування залізної руди породжує значні екологічні проблеми.
Формування собівартості продукції, щ
Організація підривних робіт
Підривні роботи виконуються у відповідності до Єдиних правил безпеки при підривних роботах. При проведенні масових вибухів складається типовий проект БВР. На кожний окремий масовий вибух складаєтьс
Організація виймально-навантажувальних робіт
Виймання й навантаження гірських порід - один з основних процесів по видобутку корисних копалин на кар'єрах. На виймально-навантажувальні роботи доводиться 20-25% усіх експлуат
Організація виймально-навантажувальних робіт
Виймання й навантаження гірських порід - один з основних процесів по видобутку корисних копалин на кар'єрах. На виймально-навантажувальні роботи доводиться 20-25% усіх експлуат
Організація відвальних і складувальних робіт
Організація відвальних робіт, робіт на перевантажувальних й усереднювальних складах корисної копалини й некондиційних руд займає особливе місце на кар'єрах. По своєму змісту ці роботи однотипні й п
Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи
Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи
Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи
Керування процесами рудоподготовки й збагачення. Завдання автоматизації.
При визначенні ефективних способів керування процесами рудопідготовки й збагачення необхідне їх дослідження як об'єкта управління. Універсальним інструментом для вирішення цього завдання є математи
Організація формування технологічних схем та рудопотоків.
В умовах ринкової економіки метою кожного промислового виробництва є одержання максимально можливого прибутку. На величину прибутку суб'єкта, що господарює, впливають фактори, пов'язані з його виро
ПОТОЧНЕ УСЕРЕДНЕННЯ ЯКОСТІ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Вибійне усереднення якості корисної копалини здійснюється в основному при вийманні. Валове виймання, хоча й веде до усереднення, обумовлює змішування різних типосортів копалини й погіршення його як
Шляхи підвищення ефективності організації виробничого процесу та окремих технологічних процесів.
1. Технологічні процеси як економічні об'єкти.
2. Технологічне оснащення, робочий час, виробничий цикл, типи
виробництва.
3. Технологічний процес
ДОПОВНЕННЯ до 6 питаня
Під якістю будь-якої продукції, в тому числі окремих технологічних процесів, обладнання, технологічних ліній, продукту, що виробляється розуміють сукупність показників, що обумовлюють придатність о
ДОПОВНЕННЯ до 6 питаня
Під якістю будь-якої продукції, в тому числі окремих технологічних процесів, обладнання, технологічних ліній, продукту, що виробляється розуміють сукупність показників, що обумовлюють придатність о
Основні завдання оперативно-диспетчерського планування й управління.
До основних завдань оптимального планування й оперативно-диспетчерського керування гірничотранспортними роботами на кар'єрах відноситься: планування обсягів сировини, що видобувається в окремих екс
Принципи формалізації технологічних завдань гірничого виробництва для вирішення на ЕОМ
Оперативне керування й поточне планування гірничого виробництва на кар'єрах полягає в вирішенні ряду різноманітних завдань і виборі оптимального варіанта. Очевидно, що для досягнення потрібної швид
Шляхи підвищення ефективності роботи диспетчерської служби в кар’єрі.
Отже, диспетчеризація гірничотранспортного процесу є найважливішою складовою частиною управління виробництвом гірничих робіт на гірничодобувних підприємствах завдяки значимості розв'язуваних при ць
Проектування надземних споруд та роботу на поверхні кар’єру
Проектування надземних споруд та роботу на поверхні кар’єру несе за собою важкий характер пов’язаний з організацією робіт.
При плануванні (проектуванні) гірничих робіт прямі затрати, в сво
Оптимізація термінів проведення гірничих виробок та оптимізація вартості гірничих робіт.
Нормативи являють собою вимоги й кількісні показники розроблені у встановленому порядку, що й мають правове значення. Вони покликані на забезпечення високої якості і економічності проектних рішень.
ПЕРЕДМОВА Роль і місце планування в управлінні підприємством
Процес управління підприємством складається з багатьох функцій. До них відносяться: планування; організація; координація і регулювання; облік, контроль і аналіз; активізація і стимулювання. Функції
Суть об’єктів і предмету планування на підприємстві
Об’єктом планування на підприємстві є його діяльність, під якою розуміють виконання ним своїх функцій. До основних видів діяльності підприємства відносять:
1. Господарська діяльність
Принципи і методи планування
Планування повинне базуватись на визначених принципах, дотримання яких забезпечує виконання його функцій і завдань. Загальні принципи планування вперше були сформульовані А. Файолем а потім доповне
Форми планування і види планів
За змістом і формою прояву розрізняють такі види (форми) планування і види планів.
1.З точки зору обов’язковості планових завдань розрізняють директивне й індикативне планування. Ди
Організація внутрішньофірмового планування
План підприємства за своїм змістом представляє собою сукупність взаємопов’язаних заходів з підвищення прибутку за рахунок збільшення ефективності використання всіх застосовуваних ресурсів і реаліза
Виробниче планування на підприємстві гірничорудної галузі промисловості
План виробництва й реалізації продукції, як для промислового, так і для видобувного підприємства визначає його виробничу програму і є провідним розділом у плануванні діяльності. План виробництва й
Виробнича програма ГІРНИЧОДОБУВНОГО ПІДПРИЄМСТВА
При плануванні виробничої програми використовують такі матеріали:
1) перспективний план виробництва продукції і послуг; 2) прогноз потреби у продукції підприємства, який складається на під
План економічного й соціального розвитку підприємства, його структура й порядок розробки
Конкретною формою поточного планування гірничозбагачувальних комбінатів є річний план економічного й соціального розвитку. Він являє собою розгорнуту програму виробничої, господарської й соціальної
Система показників плану й оцінка роботи підприємства
Кількісні показники характеризують екстенсивну сторону виробництва, його масштаби, обсяги, величину завдань, розміри, пропорції й зв'язки між підприємствами, цехами, дільницями. Якісні показники ха
Продовження 7
Розділ плану
Зміст розділу
Собівартість, прибуток і рентабельність виробництва
Фонди економічног
Нт= Нб ку Пт/100
де Нт-надбавка (знижка) за темп зниження (росту) товарної продукції, грн.; ку- коефіцієнт, що враховує питому вагу умовно-постійних витрат у фонді заробітної плати, частки од.; Пт - -при
A. особливості планування матеріально-технічного постачання на гірничо-збагачувальних підприємствах
Вихідними даними для розрахунків плану матеріально-технічного постачання слугує виробнича програма, план технічного розвитку й організації виробництва, план капітального будівництва, а також нормат
Приклади розрахунку матеріальних ресурсів для окремих потреб виробничо-господарської діяльності гірничодобувного підприємства
Потреба підприємства у матеріальних ресурсах має орієнтуватися на відповідних розрахунках за такими видами їх споживання:
1) основне виробництво;
2) капітальне будівництво;
Дослідження ринку матеріально-сировинних ресурсів та вибір постачальника
Вивчення ринку сировини і матеріалів припускає збір, обробку, аналіз і оцінку інформації про потенційних постачальників, асортимент матеріальних ресурсів, про ціни на сировину, матеріали, паливо і
Оптимізація обсягів запасів матеріально-технічних ресурсів
Залежно від системи забезпечення й особливостей руху матеріальних ресурсів від постачальників до споживачів розрізняють транзитну та складську форми МТЗ.
Транзитна форма займає значну част
ВСТУПНА ЧАСТИНА
План за собівартістю, прибутку й рентабельності складається з наступних підрозділів (розрахунків): розрахунки зниження собівартості продукції за рахунок впливу техніко-економічних факторів; калькул
Плану собівартості продукції
Метою розробки плану із собівартості продукції є визначення планових, економічно обґрунтованих загальних витрат на виробництво запланованих обсягів продукції. У процесі планування собівартості вирі
Планування собівартості реалізованої продукції
Планування собівартості продукції (калькулювання) – це розрахунок затрат в грошовій формі, що приходяться на одиницю продукції чи на об’єм виконуваних робіт у розрізі статей калькуляції. Визначення
Кошторису
Розглянемо методику розрахунку калькуляційних статей прямих витрат та складання зведеного кошторису.
Витрати за статтею «Прямі матеріальні витрати» включаються безпосередньо до собівартост
Планування прибутковості підприємства
Узагальнюючими фінансовими показниками діяльності підприємства є валовий і чистий прибуток.
Процедура розрахунку валового та чистого прибутку у плановому періоді містить визначення таких
Планування потреби у фінансових ресурсах
У процесі фінансового планування визначаються майбутні фінансові потреби: коли і які саме кошти будуть потрібні підприємству у плановому періоді.
Необхідно розрізняти потреби в основному й
Основи обліку й аналізу виробничо-господарської діяльності гірничодобувного підприємства
Для управління виробничо-господарською діяльністю підприємств створена єдина система народногосподарського обліку. Під обліком розуміють цифрову характеристику кількісної і якісної сторін розвитку
План організаційно-технічного розвитку підприємства
Планування організаційно-технічного розвитку - це комплекс заходів щодо підвищення технічного рівня, організації управління виробництвом й працею, поліпшення використання діючого парку устаткування
Та показники оцінки їх ефективності
Планування організаційно-технічного розвитку підприємства проводиться в декілька етапів:
- визначаються головні завдання на плановий період, проводиться комплексний аналіз технічного й орг
Економічна ефективність оновлення продукції та вибір оптимального варіанта технологічного процесу
Економічна ефективність від впровадження нової або оновленої продукції на рівні підприємства визначається за такими узагальнюючими показниками: строком окупності капітальних витрат на нову або моде
Виробнича інфраструктура та планування діяльності її підрозділів
Результативність господарської діяльності підприємства визначається рівнем організації не тільки основних виробничих процесів. Все більшого значення набувають проблеми раціональної організації допо
Система технічного обслуговування
Для виконання функцій технічного обслуговування на підприємстві створюється ряд цехів і господарств, які безпосередньо не беруть участі у створенні продукції, тобто у виробництві. Для більшості під
Сутність соціальної діяльності підприємства
Процес планування діяльністю підприємства охоплює не тільки планування основної виробничої діяльності та ресурсного забезпечення виробництва, а і соціальний розвиток трудового колективу, планування
План соціальної діяльності підприємства
Методичні основи соціального планування тісно пов'язана з методикою планування основного виробництва та ресурсного забезпечення підприємства. Між тим, плануванню соціальної діяльності підприємства
Вдосконалення соціальної демографічної структури трудового колективу
В цьому розділі плану приводять узагальнену характеристику трудового колективу, а також передбачають заходи, щодо покращення професійно-кваліфікаційної структури трудового колективу, скорочення
Вдосконалення соціальної демографічної структури трудового колективу
В цьому розділі плану приводять узагальнену характеристику трудового колективу, а також передбачають заходи, щодо покращення професійно-кваліфікаційної структури трудового колективу, скорочення
Вдосконалення форм оплати праці поліпшення житлово-побутових та соціально-культурних умов працівників
Основою цього розділу плану соціальної діяльності підприємства є розробка заходів по збільшенню рівня заробітної плати працівників та встановлення пропорцій в рівнях заробітної плати для різних кат
Підвищення трудової та соціальної активності працівників
Головним завданням цього розділу є визначення напрямків удосконалення виховної роботи в трудовому колективі підприємства, та створення умов для підвищення трудової та соціальної активності прац
Природоохоронна діяльність підприємства
Метою природоохоронної діяльності підприємств є забезпечення сприятливих екологічних умов життєдіяльності суспільства шляхом посилення ресурсовідновлювального потенціалу природи, раціонального спож
ОПЕРАТИВНО-ВИРОБНИЧЕ ПЛАНУВАННЯ ГІРНИЧОГО ВИРОБНИЦТВА
Оперативно-виробниче планування є завершальною ланкою планової роботи на гірничому підприємстві - продовженням і конкретизацією завдань річного плану. Воно полягає в розробці на основі річних плані
Кошторисна вартість будівельних і будівельно-монтажних робіт, їх склад і структура
За умов дії закону вартості і функціонування товарно-грошових відносин величину суспільно необхідних затрат праці визначає економічна категорія, яка має назву "кошторисна вартість будівництва&
Прямі витрати у кошторисній вартості будівельно-монтажних робіт
Прямі витрати безпосередньо пов’язані з виробництвом конкретних видів робіт, конструктивних елементів і частин будов і споруд, передбачених проектом. їх величина визначається "прямим розрахунк
Будівельно-монтажних робіт
У кошторисній вартості крім прямих витрат на виконання будівельно-монтажних робіт враховані витрати, що пов’язані з управлінням будівництвом, організацією будівельного виробництва і обслуговування
Кошторисні ціни на обладнання, меблі та інвентар
При визначенні, кошторисної вартості будівництва підприємств, будов і споруд обладнання, передбачене проектом будівництва, класифікують залежно від його призначення, конструктивних елементів, умов
Призначення і склад кошторисної документації.
Кошторисна документація є складовою робочого проекту і служить для визначення кошторисної вартості будівництва. Таку кошторисну документацію складають для визначення кошторисної вартості будівництв
Порядок визначення витрат, що входять до зведених кошторисних розрахунків
У першому розділі "Підготовка території будівництва" об’єднують витрати на відшкодовування вартості оформлення земельної ділянки, робіт, по розбивці та освоєнню території будівництва. Кош
Кошторисна документація на загальношахтні витрати
Для визначення загальношахтних витрат, пов’язаних з експлуатацією обслуговуючих гірничопрохідницькі роботи комплексів, складаються такі кошторисні розрахунки і вихідні дані до них:
пояснюв
Локальні кошториси /кошторисні розрахунки/ на придбання і монтаж обладнання
До обладнання належать технічні засоби, вироби і механізми, що виробляють продукцію, і супутні їм, котрі заводи-виготовлювачі випускають у закінченій формі і що не вимагають переробки і доробки.
Виділення нормативної умовно-чистої продукції /НУЧП/, нормативної трудомісткості й кошторисної заробітної плати у кошторисній документації
Показники нормативної умовно-чистої продукції, нормативної трудомісткості й кошторисної заробітної плати визначають у кошторисній документації будов для використання при плануванні та організації п
Принципи економічної оцінки проектних рішень
Економічність будівництва і експлуатації різних промислових (гірничодобувних) підприємств і окремих цехів, енергетичних і транспортних споруд, житлових, цивільних і громадських будов закладається Н
Техніко-економічні показники оцінки економічності проектних рішень
Систему показників, за допомогою яких оцінюється економічність проектних рішень, поділяють на будівельні та експлуатаційні.
До будівельних показників, які найчастіше застосовують для оцінк
Критерії економічної ефективності капітальних вкладень
На даний час у зв’язку з приватизацією державного майна і виявленням різноманітних форм власності відпала необхідність оцінювати ефективність капітальних вкладень і порівнювати варіанти рішень, що
Економічна оцінка і критерії вибору варіантів проектних рішень
Порівняльна економічна ефективність за варіантами базується на методі строку окупності додаткових капітальних вкладень а урахуванням нових підходів до визначення нормативного коефіцієнта економічно
Новости и инфо для студентов