рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Методичні вказівки: Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни

Методичні вказівки: Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни - раздел Образование, Міністерство Освіти України Київський Національний Університет Будів...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ

Київський національний університет будівництва і архітектури

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова

 

Методичні вказівки

для спеціальності “Управління проектами” 8.000003    

Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни…...6

Місце і значення магістерської роботи в навчальному процесі…………………………11

Вибір і затвердження теми магістерської роботи …………………………………12

Вивчення літературних джерел………………………………………………………14

Концепція, план та організація виконання магістерської роботи……………….17

Вимоги до змісту магістерських досліджень та авторефератів…………………18

Оформлення магістерської роботи……………………………………………….30

Рецензування магістерської роботи…………………………………………………32

 

9. Відгук на магістерську роботу……………………………………………………35

 

Захист магістерської роботи……………………………………………………36

Зберігання магістерських робіт…………………………………………………………………………………….41

Додатки……………………………………………………………………………….43

Використана література …………………….………………………….…..53

 

 


Вступ

Методичні вказівки призначені для студентів, що навчаються на магістерській програмі з метою підготовки роботи на здобуття академічного ступеня магістр з спеціальності "Управління проектами" (8.000003) за для присвоєння кваліфікації "керівник проектів та програм". Завдання посібника полягає в тому, щоб надати студентам допомогу у виконанні ними магістерського дослідження, присвяченого науковому вирішенню конкретної управ­лінської, економічної, соціальної або політико-економічної проблеми.

Методичні вказівки визначають організацію, послідовність виконання магістерської роботи та вимоги до її змісту. Правила оформлення магістерських робіт можуть бути використані студентами при оформленні дипломних робіт, рефератів, курсових та поза аудиторних робіт. Зміст, обсяг та структура магістерської роботи, які наведені у методичних вказівках, є типовими і у окремих випадках за письмовим дозволом випускаючої кафедри можуть бути змінені.

У додатках наведені зразки оформлення необхідних документів. Головний акцент у методичному посібнику зроблено на задоволення потреб магістерської програми, яка пов’язується з підготовкою до виконання науково-аналітичних задач. Отже, більшість термінів, які використовуються у методичному посібнику, відповідають офіційним термінам, що використовують ВАК України та норми по управлінню проектами.

Порядок оформлення і захисту магістерської роботи наближаються до відповідних нормативних вимог, що пред’являються ВАК України до дисертаційних робіт.

Першим кроком у світову науку є отримання студентом (пошукувачем, здобувачем, магістрантом) академічного ступеня магістра.

«Магістр» – слово латинського походження (magister). Воно означає «наставник», «вчитель», «керівник», майстер своєї справи, визнаний спеціаліст у тій чи ін­шій сфері діяльності.

У Стародавньому Римі слово «магістр» означало титул деяких посадових осіб, наприклад, магістр вершників. Було в римській державі і особливе наймену­вання «магістр-популі», що означало «вчитель народу», в значенні «диктатор». «Магістрами» значилися і старшини різного роду колегій, у тому числі і жрецьких. У Візантії «магістр» – це високий придворний титул, у Західній Європі в середні віки – голова духовно-лицарського католицького ордену.

Пізніше «магістр» – це нижча, порівняно з докторською, вчена ступінь на філософських факультетах західноєвропейських університетів. У сучасній англо-американській системі вищої освіти ступінь магістра посідає проміжне місце між бакалавром і доктором наук. Він присуджується особам, які закінчили уні­верситет, або тим, хто має академічний ступінь бакалавра і пройшов додатковий курс протягом 1-2 років, здав спеці­альні екзамени і захистив магістерську дисертацію. Перелік і зміст дисциплін для екзаменів, а також вимоги до обсягу магіс­терської дисертації встановлюються самими університетами. Як правило, з юридичних та медичних спеціальностей ступінь магістра не присуджується. Замість неї прийнято ступінь доктора права і доктора медицини.

У Російській імперії вчений ступінь магістра поряд з вченими ступенями кандидата і доктора наук було започатковано спеціальним імператорським ука­зом у січні 1803 року. Такий ступінь вводився на всіх університетських факуль­тетах, окрім медичного. У 1819 року було розроблено і в тому ж році затверджено «Положення про присвоєння вчених ступенів», яке встановлювало чіткий порядок здачі екзаме­нів, захисту дисертацій, присудження вчених ступенів. Зокрема, цим Положен­ням передбачався публічний захист магістерської дисертації.

Університетським статутом у 1884 році вчену ступінь кандидата наук було скасовано. З того часу присуджувалися тільки два вчених ступені – магістра та доктора наук, а самі дисертації на здобуття наукового ступеня стали подаватись до захисту тільки в письмовому вигляді. Автореферат дисертації не друкувався, однак до дисертації додавались тези обсягом не більше чотирьох сторінок.

Починаючи з другої половини XIX століття, магістерські дисертації, як і до­кторські, почали друкуватися у “Вчених записках” і повідомленнях університе­тів, а також у журналах за фахом наук. Захист дисертацій проходив на засіданні ради факультету, в якому дозволялось брати участь всім бажаючим, тобто за­хист магістерської дисертації проходив завжди публічно.

Для захисту магістерської дисертації призначались два офіційних опонен­ти, як правило, з числа професорів даного факультету. Після доповідей опонен­тів могли виступити усі запрошені на захист. При особливо видатних достоїнс­твах магістерської дисертації факультет міг клопотати про присудження магіс­транту одразу ступеня доктора наук. При вступі на державну службу магістри наук отримували право на чин IX класу, могли подавати прохання щодо зарахування до потомствених почес­них громадян. Магістри отримували такі самі академічні знаки, як і доктори, тільки не золоті, а срібні. Таким чином, ступінь магістра мав вельми високий науковий статус, а самі магістерські дисертації носили характер серйозних нау­кових праць.

Після революції 1917 року існуючі на той час вчені ступені були відмінені. Однак в 1934 році їх було відновлено, окрім магістерських. Останні почали присуджуватися в Росії тільки в 1993 році.

В структурі вищої освіти України ступінь магістра йде за ступенем бакала­вра та спеціаліста і передує ступеню кандидата наук. Ступінь магістра є не нау­ковим, а академічним, оскільки він відображає передусім освітянський рівень випускника вищої школи і свідчить про наявність у нього умінь і навичок, які властиві починаючому науковцю.

Законом України “Про вищу освіту” від 2002 р. зазначено, що магістр – це освітньо-кваліфікаційний рівень фахівця, який на основі кваліфікації бакалавра або спеціаліста здобув поглиблені спеціальні уміння та знання інноваційного характеру, має певний досвід їх застосування та продукування нових знань для вирішення проблемних професійних завдань у певній галузі народного господарства.

Отже, головним змістом магістерських програм має бути підготовка студентів на основі отримання ними знаково-практичних та знаково-розумових умінь до розв’язання діагностичних та евристичних задач дослідно-технологічного рівня професійної діяльності. У загальному розумінні це означає підготовку магістрів до специфічного науково-аналітичного типу діяльності.

Ступінь магістра присуджується по завершенню навчання з відповідної освітньо-професійної програми, успішного складання державного іспиту, захи­сту магістерської роботи (саме роботи, а не дисертації, як це прийнято у деяких країнах) .

Основи державної атестації випускників ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАХОДІВ УКРАЇНИ

Кваліфікаційні рівні та характеристики випускників

Кваліфікація - здатність особи виконувати завдання та обов'язки відповідної роботи. Кваліфікація вимагає певного освітньо-кваліфікаційного рівня і… Освітньо-кваліфікаційний рівень вищої освіти - характеристика вищої освіти за… Освітньо-кваліфікаційна характеристика - державний нормативний документ, в якому узагальнюється зміст освіти, тобто…

Організація державної атестації магістрів

Державна атестація здійснюється державною екзаменаційною комісією (ДЕК) відповідно до вимог освітньо-кваліфікаційної характеристики (ОКХ) після… На державну атестацію (згідно наказу Міністра освіти України №285 від… Кваліфікаційні роботи виконуються за видами:

Загальна процедура атестації

Голова ДЕК призначається Міністерством освіти і науки Українизапропозицією ректора університету. Як правило, головою ДЕК буває досвідчений професор… Державна екзаменаційна комісія працює у терміни, передбачені навчальними… Існують певні критерії завершеності кваліфікаційних робіт. В кінцевому рахунку для розгляду і захисту кваліфікаційної…

МІСЦЕ І ЗНАЧЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ В НАВЧАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ

- аналізувати і правильно оцінювати соціально-економічні процеси, які відбуваються в регіонах та в країні в цілому; - використовувати набуті в процесі навчання теоретичні знання, практичні… - критично аналізувати літературні та наукові джерела;

ВИБІР І ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕМИ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Важливим аргументом на користь вибору тієї чи іншої теми може бути досвід минулої роботи студента, його творчий інтерес до теми не тільки при… Вибрана тема магістерської роботи розглядається на засіданні кафедри та за… Студент за погодженням з науковим керівником і кафедрою може змінити формулювання теми або саму тему магістерської…

ВИВЧЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

Теоретичною та методологічною основою написання магістерської роботи є фундаментальні праці вітчизняних та зарубіжних вчених, концепції та ідеї,… Урахування і знання досягнень теоретичної думки фахівців різних країн, шкіл,… Поряд з цим студент повинен проаналізувати з досліджуваної проблеми монографії, періодичні видання, збірники…

КОНЦЕПЦІЯ, ПЛАН ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Концепція майбутнього дослідження розробляється і формується під час підбору і попереднього вивчення літератури, осмислення накопиченого фактичного… Складання плану магістерської роботи творчий процес, який потребує аналітичної… Остаточний варіант плану магістерської роботи має забезпечити її єдність і складатись з 2-3 чітко сформульованих…

Вимоги до змісту магістерських досліджень та авторефератів

Структура, обсяг і зміст магістерської роботи

Магістерська робота повинна містити наступні структурні частини: - титульний аркуш; - зміст;

Автореферат магістерської роботи

Автореферат магістерської роботи друкується із обов'язковим заз­наченням вихідних відомостей про роботу і надається рецензенту та державній комісії.… Загальні вимоги до автореферату. Написання автореферату – заключний етап… Автореферат має досить ґрунтовно розкривати зміст магістерської роботи, в ньому не повинно бути надмірних подробиць, а…

ОФОРМЛЕННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Магістерська робота має оформлятися відповідно до встановлених вимог.

Робота нумерується, починаючи з титульного аркуша, але порядковий номер ставиться з третьої сторінки і розміщується номер справа нижнього поля. Кожний новий розділ відокремлюється від вступу чи попереднього розділу двома… - Особливу увагу потрібно приділити оформленню науково-довідкового апарату магістерської роботи. На кожну цитату,…

РЕЦЕНЗУВАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Завдання рецензування - попередньо оцінити (остаточно магістерська робота оцінюється у процесі її захисту на засіданні ДЕК) теоретико-методологічний… Рецензування має на меті, по-перше, допомогти студентові більш досконало… Рецензія може бути написана у вільній формі, але в ній потрібно розглянути і оцінити:

ВІДГУК НА МАГІСТЕРСЬКУ РОБОТУ

Науковий керівник оцінює магістерську роботу записом: " Вважаю за можливе допустити до захисту ", а в разі негативної оцінки - "… Термін подання магістерської роботи на кафедру – за тиждень до захисту. Відповідальність за своєчасне виконання магістерських робіт покладається безпосередньо на студента.

ЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Загальні питання захисту магістерської роботи

Списки студентів, допущених до захисту магістерських робіт, подаються в Державну екзаменаційну комісію (ДЕК) випускаючою кафедрою. До захисту магістерської роботи допускаються студенти, які повністю виконали… Захист магістерських робіт проводиться на відкритому засіданні ДЕК за участю не менше половини її складу при…

Процедура публічного захисту магістерської роботи

Перед захистом студент зобов'язаний ознайомитися з відгуком і рецензією, проаналізувати їх та підготувати відповіді на зауваження. Студентові належить добре підготуватися до захисту, докладно обміркувати свій… Розглянемо схему підготовки виступу слухача та деякі вимоги щодо його змісту. Обов'язково слід визначити стрижневу…

ЗБЕРІГАННЯ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ

Бібліотека проводить облік осіб, які користуються магістерськими роботами, з терміном зберігання документації до 10 років. Таким чином, магістерська… Зразок титульного аркуша, аркуша-завдання та списку використаної літератури… Дати та номери наказів необхідно дізнаватись на кафедрі управління проектами.

Додатки

Додаток А. Приклад оформлення заяви на отримання теми роботи

Завідувачу кафедри ________________ (П.І.Б. завідувача) __________________________________

Додаток Б. Приклад оформлення титульної сторінки магістерської роботи

 
 


Міністерство освіти і науки України

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ

ІМЕНІ адмірала МАКАРОВА

НСТИТУТ ТЕХНОЛОГІЙ

 

“Допущено до захисту”

Завідувач кафедри

__________ д.т.н., професор Петров С.А.

Р.

 

Тимошенко Степан Прокопович

 

Оптимізація фінансових ресурсів ПРОЕКТУ

МАГІСТЕРСЬКА робота
на здобуття академічного звання МАГІСТРА з фінансів

Спеціальність ”Управління проектами”(8.000003)

Науковий керівник

доцент, к.т.н. А.А.Смірнов

 

Миколаїв – 2007


 

Додаток В. Приклад оформлення завдання на магістерську роботу

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КОРАБЛЕБУДУВАННЯ

ІМЕНІ адмірала МАКАРОВА

НСТИТУТ ТЕХНОЛОГІЙ

 

Завідувач кафедри

__________ д.т.н., професор Петров С.А.

Р.

 

 

ЗАВДАННЯ

НА ВИКОНАННЯ МАГІСТЕРСЬКОЇ РОБОТИ

Студент ___________________________________________ Група_______________

 

1. Тема магістерської роботи ________________________________________________________________________

 

____________________________________________________________________________

 

____________________________________________________________________________

 

Затверджена наказом по від “___”______200__ р. № ___.

 

2. Строк подання студентом готової роботи - “___”_______ 200___ р.

 

3. Цільова установка та вихідні дані до роботи ___________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

4. Зміст роботи _____________________________________________________________________________________

(перелік питань, що підлягають розробці)

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Перелік графічного матеріалу _________________________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

6. Консультанти по роботі:

Прізвище та ініціали консультантів Розділи роботи
   
   
   

 

7. Календарний план виконання роботи:

№ з/п Назва частин роботи % Виконання роботи
За планом Фактично
         
         
         
         
         
         
         
         

 

Дата видачі завдання “____” _________________ 200__ р.

 

Керівник роботи _______________________________________________

(посада, прізвище, ім’я, по батькові)

_____________________________

(підпис)

Завдання прийняв до виконання студент групи _____

________________________________________________

(прізвище, ім’я, по батькові)

____________________________

(підпис)

 

Додаток Г. Приклад оформлення змісту роботи

 

ЗМІСТ

Стор.

Вступ ................................... 3

Розділ 1. . . . 4

1.1. … 15

1.2. ...

1.3. ...

Розділ 2.. . . . 42

2.1. . . . 42

2.2. ...

2.3. ...

Розділ 3.. . . . 76

3.1.. . . . 76

3.2.. . . . 84

3.3.. . . . 92

Висновки.................................... 103

Список літературних джерел . . ..................... 105

Додатки. . . ................................ 109


Додаток Д. Оформлення сторінки тексту

Додаток Е. Приклад оформлення відзиву на магістерську роботу.

ВІДЗИВ

на магістерську роботу

студента ___________________

на тему: _________________________________________________________

(назва теми магістерської роботи)

_________________________________________________________________

Магістерська робота виконана по матеріалах __________________________

_______________________________________________________

(назва підприємства)

1. Актуальність теми

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

2. Оцінка якості і достовірності проведеного дослідження

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

3. Оцінка якості рекомендованих студентом заходів та пропозицій,

їх практичної цінності для установ та перспектив використання.

________________________________________________________________

________________________________________________________________

4. Загальний висновок і оцінка магістерської роботи

________________________________________________________________

________________________________________________________________

________________________________________________________________

 

Назва установи _________________________________________

Прізвище, ім’я, по-батькові, посада,

науковий ступень, вчене звання автора відзиву ______________________

(підпис)

 

Печатка “____” __________________ 200__ р.

(дата)


Додаток Ж. Приклад оформлення відзиву керівника на магістерську роботу.

Відгук

на здобуття академічного ступеня магістра

студента ………………………………………………………………………………..

(прізвище, ім’я, по батькові)

на тему: ……………………………………………………………..……………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………....................................…………

………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………..

…………………………….………………………………………………………………………………………………………………….……………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………………………………………………………………….………………………………

 

……..……….………………………………

…….……….………………………………

( науковий ступінь, вчене звання)

 

“…….” ……………….. 200... р. ………………... /…...………..………...

(підпис) (прізвище, ініціали)

У відгукудається характеристика проведеного дослідження, його актуальності та значення, обґрунтованості винесених на захист положень, якості виконання. Оцінюється ставлення студента до роботи. Відзначаються творчі досягнення автора й недоліки праці. Робиться висновок про можливість допуску її до захисту.

Керівник кваліфікаційної роботи у своєму відгуку оцінює магістерську роботу записом: “Допускається до захисту”, а в разі негативного висновку щодо допуску на захист це питання виноситься на засідання випускаючої кафедри за умов обов`язкової присутності керівника.


Додаток З. Приклад оформлення рецензії на магістерську роботу

РЕЦЕНЗІЯ на магістерську роботу студента _______________________________________________________

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

Студент-магістрант___________________________ (підпис) Керівник проекту___________________________

Використана література

2. Воропаев В.И. Управление проектами в России / РАУП СОВНЕТ. -М.: Аланс -1995. - 225 с. 3. В.Н. Бурков, Д.А. Новиков. Как управлять проектами. М.: СИНЕРГ-ГЕО. 1997. –… 4. Керівництво з питань проектного менеджменту. – Довідник. Українська асоціація управління проектами. К.:ВІПОЛ,…

– Конец работы –

Используемые теги: методичні, вказівки, основи, державної, атестації, випускників, вищих, навчальних, заходів, України0.126

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Методичні вказівки: Основи державної атестації випускників вищих навчальних заходів україни

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Методичні вказівки Для підготовки до державної атестації та оцінки якості підготовки фахівців ОКР бакалавр
УМАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ САДІВНИЦТВА... Інженерно технологічний факультет...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

Основи теорії та методичні вказівки
Чернігівський державний інститут економіки і управління... Затверджено радою... Обліково економічного факультету...

Основы планирования. Теоретические основы управления проектами. Основы планирования. Планирование проекта в MS Project 7
Использованная литература В В Богданов Управление проектами в Microsoft Project Учебный курс Санкт Петербург Питер г...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До практичних робіт з дисципліни "Основи охорони праці"
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України... Природничо гуманітарний коледж... Закарпатського державного університету...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ До виконання самостійних робіт з предмета „Основи інформатики та КТ”
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ ОСВІТИ ТА СПОРТУ МОЛОДІ УКРАЇНИ ОДЕСЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ Одеської національної академії харчових технологій...

Методичні вказівки до вивчення курсів 2954 Основи психології та
Сумський державний університет...

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Корнлов Л.В. Рвне. УДУВГП. 2003. 24 с. Укладач Л.В. Корнлов, к. т. н доцент Укранського державного унверситету водного господарства та… Протягом семестру студент викону чотири розрахунково графчних робт з таких тем… В ход виконання РГР крм методичних вказвок використову ранше набут знання з геодез, топограф, рунтознавства, еколог,…

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проекту"Економіка виробничо-господарської діяльності підприємства" з дисципліни"Економіка підприємства"
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ до виконання курсового проектуЕкономіка виробничо господарської діяльності підприємства...

0.031
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам