рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Принципи телебачення

Принципи телебачення - раздел Образование, Основи радіоелектроніки   Сукупністъ Оптичних, Електронних I Радіотехнічних Пристроїв, ...

 

Сукупністъ оптичних, електронних i радіотехнічних пристроїв, за допомогою яких зображення перетворюєься на електричні сигнали, після чого вони передаються на відстань, синтезуються або обробляються для здобуття потрібної інформації, утворює телевізійну систему.

За призначенням телевізійні системи можна поділити на системи телемовлення (побутового телебачення) та спеціалізовані.

За якісними ознаками системи телебачення можуть бути монохромні (чорно-білі), колъорові, стереоскопічні монохромні, а також стереокольpoвi. Спещалізовані системи телебачення різноманітні як за структурою так i за технічними параметрами. За способами передавання й оброблення інформаіїп спещалізовані телевізійні системи буваютъ аналогові та цифрові; за спектральними характеристиками джерел інформації– оптичні й неоптичні; за виконуваними функціями — відеозв'язку, візуалізаії зображниъ неоптичних діапазонів та автоматичні. В спещалізованих системах телебачення застосовують стандартні (розглядаються нижче) i нестандартні способи розгортки зображень та розкладання ix на елементи.

Системи відеозв'язку мають поки що найбільше поширення. Їx використовують у різних видах диспетчеризації, у спостереженні за технологічними процесами на виробництві, відеотелеметрії (забезпечує вимірювання параметрів об'ектів з їx спостереженням в умовах, не доступних безпосередньому спостереженню: ядерна енергетика, підводний npoстip, космічні

технології тощо). Для збільшення надійності телевізійного зв’язку на великих відстанях (наприклад, iз космічними об'ектами) застосовують цифpовi телевізійні системи.

Системи візуалізації дають змогу бачити зображення в променях, що лежать за межами оптичного диапазону: електронних, рентгенiвських, інфрачервоних, ультрафіолетових, акустичних тощо.

Особливість телевізійних автоматів полягає в тому, що перетворення відеосигналу на зображення в них не обов'язкове. Вони застосовуються для пошуку, розпізнавання i вимірювання осцилограм, голограм, графічнoi та друкованої інформації. Оброблення телевізійного сигналу в цьому разі здійснюється логічними пристроями i мікропроцесорами, які входять до складу телевізійного автомата.

Далі докладно розглядаються лише принципи побудови та структурні схеми побутових телевізійних систем.

Для створення телевізійних систем треба було вирішити три найважливіші проблеми:

•перетворення зображення (променистої енергії) на електричний сигнал;

•передавання електричних сигналів на відстань;

•перетворення електричних сигналів на зображення.
Друга проблема була вирішена побудовою перших радіопередавачів і радіоприймачів. Однак виршення першої з них, суто телевійшної, почалося ще за 20 років до демонстрації

О. С. Половим першої лінії радіозв’язку.

Перший принцип телебачення — розкладання (розбиття) зображення на елементи — був висловлений ще в 1875 р. американцем Дж. Керра, який запропонував перетворити зображення на електричний сигнал за допомогою мозаїки селенових фотоелементів. Проте ця система була багатоканальною i тому не мала перспектив для технічної реалізації.

Уже через п'ять років після цього в кількох країнах, у тому числі росіянином П.I. Бахметьєвим, було запропоновано одноканальну систему перетворення зображення на електричний сигнал методом розгортання. Саме розгортання зображення в часі є другим принципом телебачення. Він ураховує інерційність сприйняття зором зображень, що дає можливість передавати інформацію про яскравість ycix елементів зображення не одночасно (паралельними каналами), а розгорнувши зображення в часі, тобто послідовно по одному каналу.

Однак yci механічні способи здобуття розгортки зображення,. в тому числі (запатентований поляком П. Ніпковим оптико-механічний диск, не могли бути перспективними внаслідок їхньої інерційності. Основу для електронного телебачення було закладено російським проф.

Б. Л. Розінгом, який у 1907 р.запатентував, а у 1911 р. здійснив першу в. світі передачу зображення на відстань електричним способом. Таким чином, третій принцип телебачення полягає в електронному cnoco6i перетворення зображень на електричні сигнали i навпаки. Технічне втілення цього принципу було забезпечене створенням високочутливих передавальних телевізійних трубок, у найсучасніших з яких використовується ефект накопичення електричних зарядів.

Зусиллями багатьох учених та конструкторів Америки, Англії, Pociї протягом 1925 - 1940 pp. Були створені високочутливі передавальні трубки різних конструкцій, у тому числі сучасні відекони i суперортикони. В передавальних трубках зображення проектується об'єктивом на світлочутливу мішень, після чого за допомогою зчитувального електронного променя перетворюється на електричний сигнал яскравості.

Передавання та відтворення зображення здійснюються поелементно послідовним растровим розгортанням, при якому електронні промені в передавальній i приймальній (кінескопі) трубках синхронно переміщуються зліва направо й униз, швидко повертаючись ліворуч на початок наступного рядка. Після останнього рядка промінь повертажється на початок першого, креслячи при цьому за 1/25 с 625 рядків. Така кількість рядків є оптимальною, оскільки роздільна здатність ока становить 1,1, а кут поля зору без переміщення ока — 11°. За таких умов можна роздільно бачити не більш як 600 рядків.

Оскільки відношення сторін у телевізійному кадрі прийнято 4/3, зображення одного кадру розкладається на

N = 6252 • 4/3 = 520 000 елементів (пікселів). (9.1)

Кількістъ кадрів, яка передається за одиницю часу, визначається умовами відсутності миготіння під час сприймання зображення. Дослідження показують, що за умови інерційності екранів з післясвітінням 0,02 с критична частота кадрів лежить у межах 46. ..56 Гц. Для живлення від мережі змінного струму частоту кадрів синхронізують з частотою мережі, тобто зручно вибрати частоту кадрів 50 Гц. Це зменшує завади, які виникають у зображенні від електромережі у вигляі1 темних i світлих смуг.


Однак при частоті кадрів 50 Гц треба передавати за секунду 50•520 000 = 26 000 000 елементів зображення, що потребує вищої частоти смуги пропускання сигналу Fв = 13 МГц. Щоб зменшити ширину смуги частот сигналу при збереженні незмінними вимог до миготіння, телевізійний сигнал передєеться двома послідовними полями зображення (півкадрами) з черезрядковим розгортанням сигналу. При цьому електронний промінь креслить спочатку вci непарні рядки, а потім — парні (рис. 9.1). Таким способом частота кадрів знижується до 25 Гц, а верхня гранична частота телевізійного сигналу — до 6,5 МГц.

Рис. 9.1. Принцип формування телевізійного растра

 

Телевізійний растр формується за допомогою пилкоподібних коливань струму, або напруги рядкової та кадрової частот, які забезпечують горизонтальне i вертикальне відхилення розгортальних променів у передавальному та приймальному пристроях. Частота горизонтальнї! розгортки становить 15 625 Гц, а вертикальної — 50 Гц. Для узгодження роботи генераторів розгортки в передавальному i приймальному пристроях використовують синхроімпульси рядкової та кадровї! частот, а для усунення спотворень сигналу зображення niд час зворотних ходів розгорток електронні промені гасять. Тривалість гасильних імпульсів мєе бути трохи більшою від тривалості зворотних ходів розгорток, щоб уникнути спотворень сигналу від нестабільностей частот.

Таким чином, повний телевізійний сигнал мєе нести, крім інформації про яскравість кожного елемента зображення, ще й рядкоі1 та кадрові синхрі!мпульси, а також імпульси гашення зворотних ходів рядків i полів (півкадрів).

Структуру повного телевізійного сигналу показано на рис. 9.2. Як видно завдяки наявності рядкових гасильних імпульсів кожен рядок має не 820, а лише приблизно 740 елементів зображення; в кожному кадрі з тієї самої причини є приблизно 580 рядків.

Kpiм рядкових та кадрових синхронізувальних i гасильних імпульсів до структури гасильного імпульсу поі1в (півкадрів) входять ще вирівнювальні імпульси у вигляді насадок на кадрових гасильних імпульсах. Вирівнювальні імпульси забезпечують перехід від непарних полів розгортки до парних i навпаки. Частота цих імпульсів вдвічі вища за частоту рядкових імпульсів.

Сигнал яскравості в аовному телевізійному сигналі є негативним. Більш світлим елементам зображення на світлочутливій мішені передавальної трубки в ньому відповідають низькі piвнi напруги. Так, на рис. 9.2 рівень сигналу, що становить понад 75 % максимального рівня, відповщає рівню «чорного», а piвень сигналу менший за 15 % — рівню «білого».

Телевізійний сигнал зображення передається з AM високочастотних коливань метрового і дециметрового діапазонів, а сигнал звукового супроводження — ЧМ коливань носійної частоти звуку fн.зв, яка розташовується на 6,5 МГц вище носійної частоти fн.з сигналу зображення (рис 9.3). При звичайній AM загальний спектр частот телевізійного сигналу перевищував би 13 МГц. Щоб зменшити смугу частот, яку займає телевізійний радіосигнал, одна його бічна частота частково заглушується, завдяки чом в смузі залишаються лише низькочастотні складові спектра відеосигналу які містять інформацію про великі деталі зображення, що сприяє збереженню високої якості зображення.

Рис. 9.2. Структура повного телевізійного сигналу

 

Таким чином, ширина спектра частот одного телевізійного каналу становить 8 МГц.

Розглянуті принципи побудови плоского монохромного телевізійного сигналу при переході до кольорового телебачення доповнюються принципом трикомпонентної теорії світла. Він полягає в тому, що будь-які чотири кольори знаходяться в лінійній залежності, але існує необмежена кількість комбінацій з трьох кольорів, які є лінійно незалежними, тобто будь-який колір можна одержати як одну з комбінацій трьох лінійно незалежних кольорів. У 1931р. Міжнародна комісія з освітлення розробила стандарт, згідно з яким основними кольорами визнано червоний R (λ = 700 нм), зелений G (λ = 546,1 нм) i синій В (λ = 435, 8 нм).

Довільний колір D можна математично визначити через основні кольори R, G, В лінійним рівнянням

D = rR + gG + bB, (9.2)

де r,g,h – триколірні коефіцієнти, пов'язані рівнянням

r + g+b = l. (9.3)

Як видно, колірність світла однозначно визначається за допомогою двох незалежних триколірних елементів. Тому колірність є двовимірною величиною. Цей висновок має дуже велике технічне значення для забезпечення подвійної сумісності систем кольорового телебачення з системами монохромного телебачення, що вже існували. Ця подвійна сумісність полягає в тому, що вона має забезпечити приймання на кольорові телевізори монохромних передач (у чорно-білому варіанті), а на монохромні – кольорових передач без збереження кольору. Отже, вводячи кольорове телебачення, не можна було порушувати існуючу структуру відеосигналу i спектральну ширину те-левізійного радіосигналу.

У системі кольорового телебачення за опорний рівносигнальний колір було прийнято стандартне джерело реального білого. Тоді рівняння (9.2) в параметрах яскравості для цього джерела має вигляд

EY = 0,3ER + 0,59EG + 1,1EB. (9.4)

 

Рис. 9.3. Структура телевізійного радіосигналу чорно-білого телебачення

 

 

Яскравість елементів зображення передається в монохромному каналі. Отже, передавати її ще й у каналах

колірності немає потреби. Тому в рівнянні (9.4) в обох частинах віднімаємо величину ЕY::

0 = 0,3(ER–EY) + 0,59(EG–EY) + 0,11(EB–EY). (9.5)

Вирази, записані у дужках, виражають кольорорізницеві сигнали ER-Y, ЕG–Y, Eb–y. Для еталонного білого кольору вci вони дорівнюють нулю. 3 трьох кольорорізницевих сигналів згідно з принципом двовимірності колірності для передачі можна вибрати два незалежних. 3 міркувань завадозахищеності для передачі вибрано сигнали ER–Y та Eb–y оскільки їхні рівні, як це випливає з (9.5), вищі, ніж сигналу ЕG–Y.

Для передачі кольорорізницевих сигналів були розроблені три сумісних системи кольорового телебачення : NTSC. CEKAM i PAL, які різняться методами передачі кольорорізницевих сигналів. Основними ідеями системи СЕКАМ, прийнятої в нашій країні, є: кольорорізницеві сигнали треба передавати послідовно один за одним, щоб уникнути взаємного впливу та взаємозавад; сигнал яскравості i кольорорізницеві сигнали слід передавати різними способами модуляції.

Отже, для передачі кольорорізницевих сигналів вибрано ЧМ з девіацією частоти 1,5 МГц відносно підносійних частот:

fOR=282fp=4,406MГц; fOB=272fp=4,25МГц (9.6)

де fр — частота рядкової розгортки.

 

Рис. 9.4. Структура телевізійного радіосигналу кольорового телебачення в системі СЕКАМ

 

Амплітуда кольорорізницевих підносійних становить 20 % амплітуди носійної частоти сигналу яскравості, щоб уникнути взаємних завад (рис. 9.4). Підносійні f0R та f0B, розташовані в різних півкадрах, передаються по чepзi. Для розпізнання кольору в кадровому імпульсі гашеня поів між 7- i 15-м рядками першого півкадру та між 320- і 328-м рядками другого півкадру розміщуються спеціальні високочастотні частотно-модульовані імпульси, якими сигнали ER–Y відрізняються від сигналів Eb–y . Ці імпульси ідуть по черзі в сусідніх рядках. У телевізорі вони легко фільтруються i використовуються для кольорової синхронізації.

У системі СЕКАМ для завадозахищеності вжито ще деяких заходів схемного та корекційного характерів.

Для побудови стерео телевізійної системи треба окремо сформувати зображення для лівого і правого очей глядача. Найпростіше побудувати для цього два двовимірних телевізійних канали (рис. 9.5), в одному з яких передавати зображення для лівого ока (канал 1), а в іншому – для правого (канал 2). Спостереження зображень окремо лівим та правим очима можна забезпечити кількома способами, наприклад, за допомогою

 

поляризованих окулярів. Якщо перед екраном телевізора, шо передає зображення, наприклад, для правого ока, встановити фільтр з вертикальною поляризацією Р||, а перед екраном телевізора, який передає зображення для лівого ока, — з горизонтальною поляризацією Р= i cпостерігати ці зображення на напівпрозорому дзеркалі через поляроїдні окуляри відповідно з вертикальною для правого та горизонтальною для лівого ока поляризаціями фільтрів, то кожне око бачитиме «своє» зображення i не сприйматиме «чуже».

 

Рис. 9.5. Структурна схема стерео телевізійної системи

 

Для стереоефекту в телебаченні, в тому числі для стереокольорового ефекту, проф.

П. В. Шмаков сформулював додаткові принципи стереотелебачення:

•стереоефект спостерігається при заниженні чіткості одного з кадрів стереопари, при цьому чіткість сприймання сигналу глядачем визначається каналом з більш якісним зображенням;

•ефект сприйняття кольору й об'єму практично не порушується, якщо один iз кадрів стереопари буде чорно-білим;

•смуга частот сигналів одного з кадрів стереопари може бути значно меншою, якщо інший кадр передається повною смугою частот.

Застосування цих принципів у стереокольоровому телебаченні значно спрощує його апаратурне виконання.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи радіоелектроніки

Затверджено Міністерством освіти i науки України... Підручник для студентів вищих педагогічних...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Принципи телебачення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

СПИСОК СКОРОЧЕНЬ
    АЛП – арифметико-логічний пристрій АМ – амплітудна модуляція АРП – автоматичне регулювання АХ – амплітудна характеристика АЦП – а

ПЕРЕДМОВА
Політехнічна і практична спрямованість підготовки майбутніх учителів фізики значною мірою залежить від опанування ними необхідного обсягу знань та практичних умінь стосовно загальнотехнічних дисцип

Сигнали та їхні параметри.
  Сигнал — це будь-який фізичний носій інформації, кількісні характеристики змінюються з часом. Це фізичний процес, здатний діяти на органи чуття людини або технічні пристрої (

Сигнали повідомлення
Реальні сигнали повідомлення (наприклад, електричні сигнали мови, музики, зображення) є випадковими неперіодичними функціями часу. Для спрощення аналізу вважаємо їx складними періодичними детерміно

Дискретизація аналогових сигналів повідомлення
  Якщо аналогові сигнали, задані функцією , розглядати в кінцевому проміжку часу, то зовсім не обов'язково враховувати всю нес

Багатоканальна передача інформації
  Розглянуті аналогові і цифрові сигнали повідомлення можуть бути використані для передачі по лінії зв'язку одночасно тільки одного повідомлення. Такий зв'язок називається однокана

Деталі й елементи радіоелектронних кіл
Будь-який складний радіоелектронний пристрій складається з обмеженого набору відносно простих деталей, які при з'єднанні утворюють електричні кола. Електричне коло — це сукупність з'єднаних

Схеми радіоелектронних пристроїв
  Для побудови, аналізу й унаочнення радіоелектронних пристроїв користуються різноманітними схемами, найпоширенішими з яких є структурні, функціональні, принципові (повні), монтажні (

Аналіз властивостей радіоелектронних кіл
  Існує кілька способів аналізу властивостей радіоелектронних кіл: аналітичні, графічні, графоаналітичні. Залежно від схеми, режиму її роботи, виду сигналу, цілей аналізу вибир

Чотириполюсника
Розглянемо навантажений чотириполюсник (див. рис. 2.6, б), в якому значення струму на виході замінимо за законом Ома . Тоді система рівнянь

Вимірювання основних параметрів чотириполюсників
  Усі розглянуті вище характеристики та параметри чотириполюсника можна одержати експериментально прямим вимірюванням й обчисленням. Для визначення малосигнальних параметрів

Вимірювання основних параметрів чотириполюсників
  Усі розглянуті вище характеристики та параметри чотириполюсника можна одержати експериментально прямим вимірюванням й обчисленням. Для визначення малосигнальних параметрів

Вимірювання основних параметрів чотириполюсників
  Усі розглянуті вище характеристики та параметри чотириполюсника можна одержати експериментально прямим вимірюванням й обчисленням. Для визначення малосигнальних параметрів

Діелектричних матеріалів
  Найпоширенішими радіодеталями як у дискретному, так і в інтегральному виконанні є резистори та конденсатори, які виготовляють з різно­манітних провідникових матеріалів з використанн

Резистори
  За зонною теорією провідності до напівпровідників належать речовини, в яких ширина забороненої зони не перевищує 3 еВ, або такі, питома електропровідність яких лежить у межах від 10

Електронно-дірковий перехід і його властивості. Напівпровідникові діоди
  Розглянуті вище властивості однорідних напівпровідників використовуються лише для побудови напівпровідникових резисторів. Більшість же напівпровідникових приладів й елементів мікрое

Транзистори
Транзистором називають напівпровідниковий прилад, що має три виводи (електроди) і здатний підсилювати потужність сигналу. Назва приладу походить як словосполучення від двох англі

Електровакуумні прилади
  Найпростіший електровакуумний прилад — діод (рис. 3.22, а) має вигляд балона, тиск повітря в якому не перевищує 10–7…10–8 мм. рт. ст., де знаходя

Чотириполюсники
  Розглянуті в п. 3.5 та 3.6 активні елементи радіоелектронних кіл мають різну фізичну природу, будову і принцип дії, але в радіоелектронних пристроях вони виконують одну й ту саму фу

Транзисторів та електронних ламп
  Режим роботи транзисторів й електронних ламп забезпечується початковим положенням РТ на їхніх ВАХ, яке визначається значеннями постійних напруг на електродах за відсутності сигналу.

Напівпровідникові інтегральні мікросхеми
  Розглянуті радіодеталі – резистори, конденсатори, діоди, транзистори, електровакуумні прилади тощо – складають дискретну елементну 6азу радіоелектроніки. Кожна з цих деталей виготов

Мікроелектроніку
Підвищення рівня інтеграції мікросхем І пов'язане з ним зменшення розмірів елементів мають свої межі. Наприклад, Інтеграція більш як 10е елементів в 1 см3 кристала стає вже ек

Електронно-променеві прилади
Електронно-променевими називають електровакуумні прилади, в яких для перетворення сигналів інформації використовують потік електронів у вигляді гостро сфокусованого променя або пучка пром

Типи електричних фільтрів
  Однією з поширених операцій, що виконуються в радіоелектронних колах, є виділення певного сигналу або частини його спектра з сукуп­ності інших сигналів та завад. Для цього використо

Властивості найпростіших RС-елементів
Для виділення сигналів у найпростіших RС-фільтрах використовується залежність реактивного опору конденсатора, а разом із ним і коефіцієнта передачі чотириполюсника, від частоти. Для поліпшен

Вибірні властивості коливального контуру
Резонансні фільтри, або -фільтри, складають з коливальних конту­рів, тобто з каскадно з’єднаних реактивних елементів різного виду. В них заб

Загальна структура і типи підсилювачів
Підсилення — це найпростіший і базовий вид будь-яких перетворень електричних сигналів. Навіть у тих випадках, коли для виконання основної функції (наприклад, перетворення спектрів сигналів) досить

Каскаду
Для підсилення широкосмугових сигналів найчастіше застосовуються аперіодичні підсилювачі. Вони ж є основою для створення підсилювальних мікросхем і вибірних підсилювачів, побудованих на

Каскаду
Для підсилення широкосмугових сигналів найчастіше застосовуються аперіодичні підсилювачі. Вони ж є основою для створення підсилювальних мікросхем і вибірних підсилювачів, побудованих на

Резонансні підсилювачі
Ці підсилювачі найчастіше використовуються для виділення та підсилення радіочастотних сигналів. Це — суто вузькосмугові вибірні підсилювачі, основними параметрами яких є максимальний коефіцієнт під

Підсилювачі потужності
  Ці підсилювачі призначені для забезпечення потрібної потужності сигналу на опорі навантаження при мінімальному значенні коефіцієнта нелінійних спотворень і максимальному ККД. Підсил

Підсилювачі постійного струму й операційні підсилювачі
  Якщо миттєві значення сигналу змінюються дуже повільно, то нижня гранична частота смуги пропускання підсилювача має прямувати до нуля. З цією метою каскади підсилювачів з'єднують мі

Загальна структура і типи перетворювачів сигналів
  Перетворення електричних сигналів поряд з їх виділенням та підсиленням є однією з основних функцій радіоелектроніки. Існує два виду перетворення сигналів: логічне перетворенн

Модуляція і схеми модуляторів
Модуляція — це процес, завдяки якому з використанням допоміжного коливання спектр керувального сигналу переноситься до ділянки вищих частот із метою здійснення багатоканальної передачі інфор

Демодуляція і схеми детекторів
  За визначенням демодуляція (детектування) сигналу — це процес, зворотний його модуляції. Згідно з п. 6.1 детектування може відбуватися як у параметричних (синхронне детектува

Перетворення і множення частоти
Перетворення частоти — це лінійне перенесення спектра радіосигналу з однієї області частот в іншу, як правило, більш низькочастотну. При цьому форма обвідної модульованого сигналу та його

Логічні перетворення цифрових сигналів і базові логічні елементи
  Логічні перетворювачі електричних сигналів є основою побудови всіх цифрових схем і пристроїв. За формальними ознаками вони підпадають під узагальнену структурну схему (див. рис. 6.1

Загальна структура і типи генераторів
  Генератори електричних коливань перетворюють енергію джерела живлення на енергію змінного струму, частота якого визначається параметрами коливальної системи. Існують різні способи г

Автогенератори з коливальним контуром
  Автогенератор із коливальним контуром — це резонансний підсилювач з колом 33, побудований за трансформаторною, автотрансформаторною або ємнісною схемами. Підсилювач може бути

Підсилювачах
  Застосування автогенераторів з коливальним контуром має обмеження як при надвисоких частотах, так і при низьких. із зростанням частоти розміри коливальної системи зменшуються настіл

Генератори релаксаційних коливань
Генераторами релаксаційних коливань називають такі джерела періодичних імпульсних сигналів, в основі роботи яких лежить періодичне накопичення енергії від джерела постійного струму в ємно

Тригери
Тригером називають пристрій, що має два стійких стани рівноваги і здатний стрибком переходити з одного стану стійкої рівноваги в інший під дією зовнішнього (керувального) сигналу запуску.

Використовуваних радіочастот
  Першим технічним застосуванням радіоелектроніки було передавання інформації на відстань за допомогою електромагнітних хвиль, або радіохвиль. Для його здійснення треба, утворити кана

Радіопередавачів
Структурні схеми радіопередавачів, їхні конструкції та принципові схеми значною мірою визначаються основними технічними показниками: призначенням і місцем експлуатації; потужністю сигналу в антені

Радіоприймачів
  Усі радіоприймачі можна поділити на дві великі групи: побутові та професійні. Перші призначені для приймання програм радіомовлення і телебачення. Ними користується нас

Особливості побудови деяких елементів радіоприймачів
  Ці особливості пов'язані з широкодіапазонністю радіоприймачів як за частотою, так i за динамічністю сигналів на вході. Висока якість приймання потребує в цих умовах зберіганн

Структурні схеми монохромних телевізорів
  За принципом дії телевізійні приймачі можуть бути прямого підсилення i супергетеродинні. Вони можуть бути побудовані за дво- або одноканальною схемою. Із збільшенням кількості телев

Принципи радіолокації
Радіолокація — це галузь радіоелектроніки, за допомогою якої при використанні електромагнітного випромінювання виявляють, визначають місцеположення у просторі, напрямок i швидкістъ руху (

Радіолокація неперервним сигналом
  Найперші РЛС були саме доплерівськими станціями неперервного випромінювання. Спрощену структурну схему такої станції показано на рис. 10.2. Станція складається з генератора високоча

Радіолокація імпульсним сигналом
  На рис. 10.4 зображено спрощену структурну схему імпульсної РЛС. Її роботою керує генератор синхроімпульсів ГСІ. Від його дуже коротких імпульсів у вcix блоках РЛС починається відлі

Конструктивні особливості окремих елементів РЛС
  Виявлення та визначення координат i параметрів руху об'єктів у просторі за допомогою електромагнітних хвиль — досить складна суперечлива технічна проблема, однією з основних умов ус

Оброблення цифрової інформації
Електронні обчислювальні машини (комп'ютери) — це засоби перетворення інформації, які є програмованими автоматами. Існують машини для оброблення інформації в аналоговій формі та

Апаратні засоби ЕОМ
  Будь-яка ЕОМ складається з електронних операційних пристроїв, що виконують операції, задані програмою, і генерують, транспортують та перетворюють електричні імпульси, якими позначен

Комп’ютерні мережі
З'єднання кількох комп’ютерів у систему значно розширює можливості користувачів. Для організації комп’ютерної мережі в кожному комп’ютері встановлюється спеціальна плата — мережний адаптер. У мереж

Основні типи комп’ютерів
  Практично всі типи ЕОМ побудовано за принципами і схемою, розглянутими вище. Проте залежно від конкретних сфер застосування вони різняться кількісними характеристиками, структурою а

Основні операційні елементи обчислювальної техніки
  Як зазначено при розгляді апаратних засобів обчислювальних систем, оброблення цифрової інформації полягає у виконанні елементарних операцій з електричними імпульсами, що відтворюють

Питания радіоелектроніки в курсі фізики i спецкурсах
  Вивченню питань радіоелектроніки в структурі базового курсу фізики приділяється значна увага. В шести великих розділах завершального ступеня навчання i майже десяти лабораторних роб

Радіоелектроніка у кабінеті фізики i засобах навчання
  Кабінет фізики сучасної загальноосвітньої школи досить насичений радіоелектронною апаратурою та обладнанням. Його можна поділити на такі основні групи: навчальні моделі для вивчення

Радіоелектроніка в позакласній роботі
  Через те, що радіоелектроніка оточує нас у повсякденному житті, завдяки багатьом своїм загадковим явищам та ефектам i різноманітності застосування вона викликае жвавий інтерес навит

Елементи радіоелектроніки в технічній творчості школярів
  Однією з найбільш гнучких та ефективних форм опанування теоретичних знань радіоелектроніки i набуття практичних навичок школярами є фізико-технічний гурток або факультатив, що пєедн

ТА РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1.Алгинин Б. Е. Кружок электронной автоматики.— М.: Просвещение, 1990. —192 с. 2.Бобровников Л. 3. Радиотехника и электроника. — М.: Недра,

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги