рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Додаток 2

Додаток 2 - раздел Образование, Гострі кишкові захворювання та отруєння мікробного походження Профілактика Стафілококового Отруєння 1. Працівники...

Профілактика стафілококового отруєння

1. Працівники найбільш епідемічно уразливих харчових об'єктів (дитячі молочні кухні, харчоблоки для дитячих, лікувально-профілактичних та навчальних закладів, молокопереробні підприємства, виробництво кремових кондитерських, кулінарних виробів тощо) повинні щоденно проходити огляд з метою виявлення запалення слизових оболонок носа, зіва, гнійних уражень шкіри, саден, порізів, опіків тощо, з якими не допускають до безпосередньої роботи з харчовими продуктами. Крім того, вони мають своєчасно проходити періодичні обстеження у стоматолога (один раз на 6 міс.) та отоларинголога (раз в 3 міс.) із відбиранням мазків.

Особи, які можуть бути джерелами осіменіння їжі стафілококами, не повинні допускатися до оброблення харчових продуктів.

2. У виробництві харчових продуктів, з уживанням яких найчастіше пов’язано виникнення стафілококових інтоксикацій (молочні, кремові кондитерські, м’ясні тощо), слід застосовувати певні додаткові профілактичні заходи, що зумовлені специфікою їх отримання і виробництва.

У виробництві кремових кондитерських виробів найбільшого значення набуває недопущення зараження і розмноження стафілококів у готовій продукції. Основними джерелами обсіменіння кремових виробів на підприємстві є працівники - носії стафілококів і сировина.

Регулярне відбирання і бактеріологічне дослідження змивів перед початком роботи і після її закінчення. В усіх випадках стафілококи у змивах мають бути відсутні.

Використовувати дозволені МОЗ України ефективні дезінфекційні і стерилізувальні препарати. Якщо немає відсаджувальних мішечків для крему одноразового використання, щоразу після закінчення роботи слід стерилізувати.

Серед різноманітної сировини в кремовому виробництві найнебезпечнішими вважають молочні продукти, особливо згущене молоко та, певною мірою, вершкове масло. Кожна партія таких продуктів потребує обов’язкового бактеріологічного обстеження після надходження на підприємство.

Не можна залишати не використані залишки їх на наступну робочу зміну, так само як не можна приймати на повторне перероблення кремову продукцію, не реалізовану в торгівельній мережі.

Серед заходів, спрямована на запобігання розмноження стафілококів у кремових виробах, найважливішими є дотримання встановлених рецептур за вмістом вологи і цукру у водній базі крему і температурних режимів зберігання готових виробів.

У виробництві м’ясних виробів важливо дотриматись правил розбирання туш тварин, щоб не допускати обсіменіння м’яса внаслідок неправильного відділення шерсті, кишок, в яких найчастіше містяться стафілококи.

До заходів із недопущення стафілококових інтоксикацій відносять також значне зменшення кількості ручних операцій у процесі виробництва і реалізації харчових продуктів, надійне фасування готової продукції та дотримання встановлених температурних і часових режимів її зберігання.


Тема №4. Бактеріальні токсикози: ботулізм.

Тип уроку: комбінований

Навчальна мета: отримати знання про основні причини та симптоми, небезпечні наслідки ботулізму

Розвиваюча мета: виявити зв’язок між екологічними особливостями збудника ботулізму та основними методам профілактики зазначеного отруєння.

Виховна мета: довести учням важливість дотримання правил технологічного процесу при консервуванні, солінні продуктів для попередження отруєння

Методи: ілюстративно-репродуктивний метод з елементами пошуку (бесіда, демонстрація слайдів)

Обладнання, дидактичні матеріали: засоби мультимедіа (проектор, ноутбук), слайд-шоу до уроку

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Гострі кишкові захворювання та отруєння мікробного походження

Головне управління освіти і науки виконавчого органу... Київської міської Ради Київської міської державної адміністрації... ВИЩЕ ПРОФЕСІЙНЕ УЧИЛИЩЕ м Києва...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Додаток 2

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Вступне слово викладача.
Повідомлення: - теми уроку - мети уроку 3. Викладання нового матеріалу.   3.1. Вступ до теми. Класифікація харчових отруєн

Вступне слово викладача.
Повідомлення: - теми уроку - мети уроку

Додаток 1
Профілактика сальмонельозу Якщо встановлено осередок інфекції серед тварин, їх необхідно ізолювати і лікувати. Забій хворих тварин має відбуватися на санітарній бойні з ві

Вступне слово викладача.
Повідомлення: - теми уроку - мети уроку

Вступне слово викладача.
Повідомляється: - тема уроку   - мета уроку

Додаток 4
Гострі кишкові захворювання Шигельоз (дизентерія) – гостре кишкове захворювання, яке спричиняють різні види бактерій роду Шигелла. Нині шигельоз належить

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги