рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу з міських вулиць

Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу з міських вулиць - раздел Образование, ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ Сміття, Що Забруднює Міські Вулиці, Має Загальну Назву Вуличного Сміття. Розр...

Сміття, що забруднює міські вулиці, має загальну назву вуличного сміття. Розрахункові норми накопичення сміття приймаються залежно від типу покриттів проїзної частини: для удосконалених покриттів 12 л або 10 кг з 1 м2 за рік; для доріжок і алей в парках і скверах, на бульварах і в садах – 8 л або 5 – 6 кг з 1 м2 за рік тощо. Добова нерівномірність накопичення сміття приймається в межах 1,5 – 2.

Прибирання вулиць, площ та інших громадських відкритих місць поділяється на літнє та зимове.

Літнє прибирання полягає в підмітанні, мийці й поливці проїзної частини і тротуарів вулиць, а також у боротьбі з пилом.

Зимове прибирання полягає в збиранні та видаленні снігу й усуненні слизькості при ожеледиці, тобто в створенні умов зручного і безпечного руху транспорту і пішоходів у зимовий час.

Прибирання міських територій забезпечує чистоту і поліпшує зовнішній вигляд вулиць і площ міста, а також територій житлових районів, мікрорайонів та житлових кварталів.

Прибирання вулиць і площ міста провадиться відповідно до встановленого режиму і технології виконання робіт із прибирання. Режим робіт, тобто характер, частота і строки виконання робіт, визначається залежно від категорії вулиць та їхньої значущості, а також від розмірів руху транспорту і пішоходів.

Технологічний процес прибирання залежить від типу дорожніх покриттів, що визначають можливість механізації робіт.

У технології та організації літнього прибирання вулиць виділяють:

· генеральне (головне, основне) прибирання, що провадиться, як правило, в нічний час або рано-вранці, до початку руху транспорту і виходу населення на вулиці;

· чергове (патрульне) прибирання провадиться протягом дня періодично або епізодично.

На міських магістральних вулицях і площах генеральне прибирання виконується один або два рази на день, а протягом дня – чергове прибирання. На вулицях з меншим рухом транспорту генеральне прибирання провадиться один раз на день, а чергове – за необхідністю.

Підмітання вулиць виконується спеціальними підмітально-прибиральними машинами. При цьому для зменшення пилоутворення під час підмітання машини облаштовують баками для води, насосами, трубопроводами, форсунками для поливу.

Мийка дорожніх покриттів здійснюється за допомогою поливно-миючих машин. Збір і видалення сміття виконується шляхом змиву його в лотки вулиць і дощоприймальні колодязі водостічної мережі; незмита частина сміття видаляється підмітально-прибиральними машинами.

Поливно-миючі машини можуть бути використані також для поливу зелених насаджень. Ними ж і поливають вулиці в жаркий час.

Зимове прибирання вулиць полягає в розчистці проїзних частин і тротуарів від снігу, збиранні та видаленні снігу з вулиць, а також у боротьбі з ожеледицею. У період між снігопадами здійснюється збір і видалення всілякого сміття, що утворюється на вулицях.

За своїм станом сніг може бути пухким, середньої щільності й твердим. Твердість (щільність) снігу впливає на роботу снігоприбиральних машин. Підмітання, згрібання і окучування снігу виконується плужно-щітковими снігоочищувальними машинами. Підмітання провадиться при незначних снігопадах і сухому снігу, згрібання – при вологому снігу, а також при сухому, коли товщина снігового покриву становить понад 4 см. Згрібання снігу є основним заходом з розчистки вулиць при снігопадах. Підгортають сніг із метою збирання у вали для зручності його механізованого навантаження в автомобілі.

При зимовому прибиранні використовують снігоочищувальні машини, снігонавантажувачі, роторні снігоочищувачі, транспортні засоби для вивезення снігу. Для прибирання снігу використовують літні поливно-миючі машини, обладнані снігоочищувальними пристроями.

Зимове прибирання поділяють на регулярне, що проводиться в період між снігопадами, і періодичне, що виконується під час і після снігопадів. При великих снігопадах останнє перетворюється на аварійне прибирання, яке виконують якнайшвидше. Регулярне прибирання здійснюється рано-вранці, а періодичне і аварійне починається на початку снігопаду і продовжується до повного розчищення вулиць і вивезення снігу.

При очистці від снігу проїзних частин вулиць ефективні роторні снігоочищувачі, що перекидають сніг на відстань до 20 м. Вони ж можуть бути використані при навантаженні снігу з валів у кузови автомобілів-самоскидів.

Заходи по боротьбі з ожеледицею полягають в очищенні проїзних частин від снігу, зколюванні льоду, наданні поверхні покриття більшої шорсткуватості, тобто збільшенні зчеплення колеса з дорогою.

Основним заходом є подрібнення льодової корки на проїзній частині спеціально облаштованим катком з рифленими ободами і посипання проїзної частини і тротуарів піском, мілкими висівками та іншими матеріалами з крупністю часток не більше 4 – 5 мм. Посипання вулиць здійснюється піскорозкидачами. Пісок розсипається рівномірним шаром по проїзній частині вулиці.

Видалення снігу автомобільним транспортом потребує великих витрат сил і коштів. У той же час для видалення снігу можуть бути використані міські водостічні мережі.

Видалення снігу проектується такими основними способами: вивезенням автотранспортом на різні види звалищ; сплавом по водостоках і фекально-господарській каналізації; поперечним перекиданням снігу на резервні, розділювальні, технічні смуги із залишенням його до весняного танення або з наступним вивезенням автотранспортом; тимчасовим розміщенням снігу на проїзній частині вулиць із наступним вивезенням його автотранспортом. На різних вулицях міста й, навіть, на різних ділянках тих самих вулиць можуть застосовуватися різні способи видалення снігу.

Заходи щодо видалення снігу проектуються на основі комплексної генеральної системи видалення снігу міста або його району, що є складовою частиною генеральних схем інженерного обладнання міста.

Комплексна генеральна система видалення снігу – це раціональні взаємопов'язані способи видалення снігу для міста, його районів і окремих вулиць. Вона містить положення з проектування з урахуванням прийнятих способів видалення снігу відповідних поперечних профілів міських вулиць і доріг; збільшення розрахункових діаметрів водостоків; додаткових водостічних ліній й водоприймальних колодязів; спеціальних різних снігоприймальних камер на зливовій і фекально-господарській каналізації; технічних водоводів для подачі води у водостоки, розподільні камери, насосні станції, очисні споруди; пристроїв для танення снігу; проїзних частин доріг і тротуарів, що обігріваються тощо.

Для проектування заходів щодо видалення снігу необхідно визначити такі загальні розрахункові дані: об’ємна вага й забрудненість снігу; розрахунковий і максимальний снігопад; режим прибирання; загальна кількість снігу, що підлягає видаленню.

Під час проектування видалення снігу способом перекидання на резервні, розділювальні і технічні смуги із залишенням до весняного танення або з наступним вивезенням в нічний час ширина цих смуг призначається з урахуванням можливого розміщення на них снігу.

Застосування поперечного перекидання снігу в руслі річок (набережні) допускається тільки для снігу першого замітання й тільки для річок, весняні повені на яких забезпечують винесення забруднення. Поперечне перекидання снігу з набережних у русла річок допускається тільки з дозволу санітарної й річкової басейнової інспекцій.

Вивезення снігу автотранспортом проектується на міські звалища, розташовані поза межами міста.

Звалище снігу обладнується під'їзними шляхами із твердим покриттям, механізмами для переміщення снігу, транспортом для розвантаження снігу, водовідливом для приймання води від танення снігу, що залежить від місця розташування звалища й місця скидання води від нього очисними спорудами.

На магістральних дорогах безперервного руху й на магістралях безперервного руху та на підходах до транспортних розв'язок у різних рівнях (тунелю, естакади) для видалення снігу рекомендується проектувати обігрів проїзної частини вздовж пандусів і тунелів при довжині тунелів до 100 м, враховуючи підходи до них на довжину 100 м. При більшій довжині тунелю обігрів проїзної частини рекомендується проектувати на 40 м в глибину тунелю з кожного боку. На естакадах обігрів проїзної частини рекомендується проектувати вздовж всієї естакади з урахуванням ділянок підходів до них на довжину 100 м.

Сплав снігу по водостоках проектується за наявності в них постійної й достатньої витрати води, що забезпечує транспортування й танення снігу в колекторі.

Основні технічні нормативи для сплаву снігу по водостоках наведені в табл. 14.

 

Таблиця 14

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ІНЖЕНЕРНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОБЛАШТУВАННЯ ВУЛИЦЬ

Київський національний університет будівництва і архітектури... М М Осєтрін Т О Шилова П П Чередніченко...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Літнє та зимове прибирання. Прибирання та видалення снігу з міських вулиць

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Київ 2011
УДК 711.73:625.74 ББК 39.311 О-72 Рецензенти: С.Б. Усаковський, доктор технічних наук, професор Є.О. Рейцен, кандидат технічних наук, професор

ІНЖЕНЕРНІ МЕРЕЖІ: ЕЛЕМЕНТИ, ПЛАНУВАЛЬНІ ОБМЕЖЕННЯ І ВИМОГИ ДО ПРОКЛАДАННЯ В ПЛАНІ ТА ПОПЕРЕЧНОМУ ПРОФІЛІ ВУЛИЦЬ
  Інженерні підземні та надземні мережі є важливою складовою обладнання й облаштування міських вулиць і доріг. Спорудження, експлуатація, ремонт і реконструкція підземних інженерних м

Відстані від найближчих підземних мереж
Інженерні мережі Відстані, м, по горизонталі (у світлі) від підземних мереж до фундамен- тів будинків і споруд фундамен

Відстані між сусідніми інженерними підземними мережами
Інженерні мережі Відстань, м, по горизонталі (у світлі) до водо- прово-ду каналі-зації по- бутової дрена

Відстані від кабельної каналізації до будинків, споруд і підземних мереж
  Інженерні мережі та споруди Відстань, м у горизонтальній площині у вертикальній площині (при перетинах)

Мінімально допустиме заглиблення підземних трубопроводів під кабелі зв’язку
Труби Мінімальна відстань від поверхні покриву до верхньої труби, м під пішохідною частиною вулиці під проїзною частиною

Типи та конструкції дорожнього одягу на міських магістралях
  За принципом роботи під навантаженнями та за структурно-механічними особливостями сучасний дорожній одяг може бути поділений: на дорожній одяг нежорсткого типу та жорсткий дорожній

Типи конструкцій нежорсткого дорожнього одягу
Категорія вулиць і доріг Тип конструкції нежорсткого дорожнього одягу 1. Магістральні вулиці та

Конструктивні шари дорожнього одягу
Матеріали шарів дорожнього одягу Мінімальна тов-щина в щіль-ному стані, см 1. Асфальтобетонні с

Конструкції цементобетонних покриттів
Матеріали основ (нижні шари основ) Магістральні вулиці Вулиці та дороги місцевого значення загальноміського значення

Магістральні дороги, магістральні вулиці і дороги загальноміського значення
Конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 252 (2520 кгс/см2) &nbs

Магістральні вулиці й дороги районного значення
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 222 (2220 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асфал

Промислові і складські дороги
Конструкції дорожнього одягу нежорсткого типу   Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 180 (1800 кгс/см2

Житлові вулиці і дороги місцевого значення
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 165 (1650 кгс/см2)   h1 – дрібнозернистий асф

Внутрішньо-квартальні проїзди і пішохідні вулиці
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 135 (1350 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон IV

Селищні вулиці
  Товщина конструктивних шарів, см, для I-III дорожньо-кліматичної зони при Етр = 115 (1150 кгс/см2)   h1 – асфальтобетон III-I

Конструкції тротуарів з урахуванням заїзду спецмашин масою до 6 т
  Товщина конструктивних шарів, см, для II-V дорожньо-кліматичної зони при Етр = 65 (650 кгс/см2)   Дорожньо-клі

Принципи розрахунків
  Дорожні покриття жорсткого типу розраховують за методом граничних розрахункових станів. Основним є розрахунок за носівною (несучою) здатністю (тримкістю, міцністю). Обов’язко

Утримання та ремонт міських вулиць і доріг
  Комплекс експлуатаційних заходів, спрямованих на збереження й відновлення транспортно-експлуатаційних властивостей дорожніх конструкцій, підтримання безпеки та зручності руху трансп

Водовідведення з міських вулиць
  Влаштування системи водовідведення на вулицях має на меті забезпечити міцність і стійкість дорожніх конструкцій та сприятливі умови експлуатації міських вулиць шляхом швидкого й пов

Відстань дощової каналізації від споруд та комунікацій
Споруди, комунікації Відстань, м Фундаменти забудови і споруд Фундаменти шляхопроводів і тунелів, опор контактної мережі та зв’язку,

Відстань між дощоприймальними колодязями
Уклон вулиці Відстань, м До 0,004 0,004 – 0,006 0,006 – 0,01 0,01 – 0,03 Понад 0,03

Відстань між оглядовими колодязями
Діаметр водостоку, м Відстань між оглядовими колодязями, м До 0,4 0, 4-0,6 70-75

Відстань між водостоками та підземними мережами і спорудами
Мережа Відстань, м, по горизонталі в світі від підземних інженерних споруд фундаментів будівель і споруд, шляхопроводів і тунелів

Найбільші швидкості руху потоку води при зміцненні канав і кюветів
Ґрунт або тип зміцнення Найбільша швидкість руху потоку, м/с, при його глибині h від 0,4 до 1 м Кріплення бетонними плитами Вапняки,

Технічні нормативи для сплаву снігу по водостоках
Характеристика або норматив Величина Мінімальний діаметр водостоку, придатного для сплаву снігу, м 0,6-0,7

Контрольні запитання
1. Як класифікуються системи водопостачання? 2. Якими є елементи системи водопостачання? 3. В чому полягають планувальні обмеження та вимоги до прокладання елементів системи водоп

Приклади типових задач
  1. Законструюйте типовий поперечний профіль магістралі загальноміського значення з трамвайним полотном посередині проїзної частини та велодоріжкою з одного боку. 2. Проклад

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
  1. ДБН 360-92*. Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень. – К.: Мінбудархітектури України. 1993. – 109 с. 2. ДБН 360-92**. 2002. – 1

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги