рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Завдання

Завдання - раздел Образование, ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ 144.У Квітні 2010 Р. П. Звернулась До Суду З Позовом До Ват ...

144.У квітні 2010 р. П. звернулась до суду з позовом до ВАТ "Іжмаш" про відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю, посилаючись на те, що, працюючи у відповідача в період 1972-1974 pp., отримала захворювання, в результаті якого за виснов­ком ЛТЕК визнана інвалідом II групи з утратою професійної працездатності.

Ухвалою місцевого суду Центрально-міського району м. Горлівки провадження у справі закрито з тієї підставі, що ця справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Ухвалою Апеляційного суду Донецької області ухвала місцево­го суду залишена без змін.

Закриваючи провадження по справі, суд першої інстанції виходив з того, що вона не підлягає розгляду в судах України.


При цьому, посилаючись на ст. 20, 42 Конвенції про правову до­помогу і правові відносини у цивільних, сімейних та криміналь­них справах від 22 січня 1993 p., підписаної у м. Мінську та ра­тифікованої Законом України від 10 листопада 1994 р. № 240/94-ВР (далі - Конвенція), та на Угоду про взаємне визнання прав на відшкодування шкоди, заподіяної працівникам каліцтвом, про­фесійним захворюванням або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаного з виконанням ними трудових обов'язків, підписану Україною, Росією та іншими державами у м. Москві 9 вересня 1994 р. (далі - Угода), суд вважав, що справа підлягає розгляду в суді Росії, на території якої мала місце подія, що є підставою для відшкодування шкоди.

Водночас ст.8 Угоди визначено, що у справах, передба­чених Угодою, компетентним є суд Сторони, на території якої відбулася подія, що стала підставою для вимоги про відшкоду­вання шкоди, чи суд Сторони, на території якої живуть особи, котрі мають право на відшкодування шкоди, за вибором потер­пілого.

У касаційній скарзі П. просила скасувати зазначені ух­вали як такі, що постановлені з порушенням норм процесуаль­ного права.

Яке з визначених ЦПК України повноважень повинен реалізувати в цьому випадку суд касаційної інстанції? Дайте характеристику повноважень суду касаційної інстанції.

145. С. звернувся до суду з позовом до акціонерно-комерційного банку соціального розвитку "Укрсоцбанк" (АКБ), Вінницької обласної дирекції "Укрсоцбанк" (далі - Вінницька облдирекція) про стягнення суми, посилаючись на те, що в гру­дні 2008 р. та в березні 2009 р. уклав з Вінницькою облдирекці-єю строкові договори депозитних вкладів, проте з липня 2009 р. відповідач в односторонньому порядку змінив процентну став­ку по вкладах, у зв'язку з чим йому були заподіяно матеріальні збитки.

Заперечуючи проти позову, АКБ та Вінницька облдире­кція звернулися з зустрічним позовом до С. про визнання зазна­чених договорів недійсними, посилаючись на те, що їх вини в


невиконанні зобов'язань, передбачених договорами, немає. Крім того, Вінницька облдирекція не наділена правом юридич­ної особи, а її директор не мав повноважень на укладання і під­писання договорів. Відповідно до Положення про філії банку та їх персонал, а також Статуту акціонерно-комерційного банку соціального розвитку "Укрсоцбанк", мережа АКБ складається з центрального банку в м. Києві, дирекцій у містах Києві, Сімфе­рополі та в обласних центрах і відділень банку. Банк зі своїми установами є юридичною особою. Установи банку не є юриди­чними особами і здійснюють свою діяльність від імені банку в порядку, визначеному Положенням. Як випливає з п.31 Поло­ження, філії банку без спеціального доручення в межах наданих їм повноважень можуть бути позивачем і відповідачем в суді, або третейському чи господарському суді й виступати в цих установах від імені банку та укладати угоди.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 9 червня 2010 p., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах апеляційного суду Вінницької області, по­зов С. залишено без задоволення, а зустрічний позов АКБ та Вінницької облдирекції задоволений.

У касаційній скарзі С. просить ухвалені у справі рішен­ня скасувати з підстав порушення судом норм матеріального права.

Чи можуть бути суд 'єктами касаційного провадження структурні підрозділи юридичних осіб? Дайте характеристику суб'єктів права на касаційне оскарження. Складіть ухвалу про відмову у відкритті касаційного провадження.

146. У червні 2009 р. Ю. звернулася до суду із позовом до редакції суспільно-політичної газети "Златокрай" про захист честі, гідності, репутації народного депутата України та від­шкодування моральної шкоди, мотивуючи позовні вимоги тим, що в названій газеті було опубліковано відкритий лист грома­дянина Ж., в якому автор просив народного депутата України Ю. роз'яснити деякі питання щодо підвищення розміру пенсій­ного забезпечення. Позивачка надала редакції для опублікуван­ня письмову відповідь на зазначений лист, проте замість цієї ві-


дповіді відповідач опублікував лише її короткий огляд у статті "Депутати не винні". Посилаючись нате, що опублікування цієї статті порочить її гідність як народного депутата України, оскі­льки може створи™ у читачів враження, що вона нехтує звер­ненням своїх виборців і не дає на їхні запитання обґрунтованих відповідей, позивачка просила суд задовольнити заявлені нею вимоги.

Рішенням Золотоніського міського суду, залишеним без зміни судом апеляційної інстанції, позов задоволено: редакцію газети зобов'язано опублікувати відкриту відповідь Ю.; на ко­ристь позивачки з відповідача стягнуто 600 грн моральної шко­ди. Окремо суд зазначив, що дії редакції газети є незаконними та аргументував свою позицію посиланням на норму Закону України від 17 листопада 1992 р. "Про статус народного депу­тата України" (ч. 1 ст.ЗО), яка визнана такою, що не відповідає Конституції України, Рішенням Конституційного Суду України від 10 травня 2000 р. № 8-рп/2000.

У касаційній скарзі редакція газети просить скасувати судові рішення і повернути справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на невідповідність висновків суду чинному законодавству та необґрунтованість судового рішення. У касаційній скарзі зазначалось, що суд не застосував закон, який підлягав застосуванню в даних спірних правовідносинах.

Чи правильно визначені в касаційній скарзі підстави для касаціїтого перегляду справи? Складіть ухвалу касаційного су­ду про відкриття касаційного провадження. Чи є підстави у даній справі для скасування судових рішень і повернення справи на новий розгляд до суду першої інстанції?

147. Акціонерне товариство відкритого типу "Юженер-гобуд" звернулося до суду із позовом до Р. про виселення її з кімнати гуртожитку в м. Южноукраїнка Миколаївської області, посилаючись на те, що вона вселилась туди самовільно, з по­рушенням установленого законом порядку.

Рішенням Южноукраїнського міського суду Миколаїв­ської області позов було задоволено. Рішенням колегії суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Миколаїв-


ської області зазначене рішення було скасовано й постановлено нове, яким у позові відмовлено.

Апеляційний суд Миколаївської області, скасовуючи рі­шення суду першої інстанції й ухвалюючи нове - про відмову в позові, виходив із того, що відповідачка проживала у спірній кі­мнаті з відома уповноваженого представника власника, постійно сплачувала за своє проживання, а тому висновок міського суду про її самовільне вселення не відповідає обставинам справи.

У касаційній скарзі позивач просив рішення колегії суд­дів судової палати апеляційного суду скасувати у зв'язку з по­рушенням норм матеріального та процесуального права.

Суд касаційної інстанції скаргу задовольнив, рішення колегії суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Миколаївської області скасував, а рішення Южноукраїн-ського міського суду залишив у силі.

Чи законне рішення суду касаційної інстанції? Який процесуально-правовий статус судді-доповідача та судової ко­легії по розгляду справи у касаційному порядку?

148. У березні 2009 р. Б. звернулася до суду з позовом до державного підприємства "Харківський метрополітен" (далі -ДП), третя особа - Ф. про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати. Позивачка зазначила, що з 21 лютого 1995 р. працювала енергодиспетчером служби електропостачання ДП. Наказом від 31 січня 2009 р. №2/к її звільнено з роботи на під­ставі п.2 ч.І ст.40 КЗпП за станом здоров'я; наказом від 17 лю­того 2009 р. №9/к змінено дату звільнення з 31 січня на 3 люто­го 2009 р. Оскільки в день звільнення вона була у відпустці (з 2 до 31 січня 2009 p.), а з 1 до 7 лютого 2009 р. перебувала на лікарняному, позивачка вважає звільнення таким, що не відпо­відає вимогам законодавства про працю.

Ленінський районний суд м. Харкова рішенням від 26 листопада 2009 р. у задоволенні позову про поновлення на роботі Б. відмовив і зобов'язав управління ДП змінити дату її звільнення на 8 лютого 2009 p., внести в наказ про звільнення і в трудову книжку відповідні зміни та провести оплату листка непрацездатності.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ

Рекомендовано до видання редакційно видавничою радою університету протокол від p... л а д а ч і В В Комаров вступ розділи теми... В В Баранкова теми...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Завдання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Позовне провадження
Позов. Поняття позову і його елементи. Види позовів. Захист інтересів відповідача від позову. Зустрічний позов. Змі­на позову. Відмова від позову. Визнання позову. Мирова угода. Забезпечення

Непозовні провадження
Наказне провадження. Сутність наказного провадження. Підстави для видачі судового наказу. Порушення наказного про­вадження. Судовий наказ як процесуальний акт і процесуальний документ. Скасу

РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ СПОРІВ
Третейське судочинство. Третейські суди. Значення третейського розгляду цивільно-правових спорів. Порядок роз­гляду спорів третейським судом. Провадження у справах про оскарження рішень трет

Судочинства- 36 год
  Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуа-        

Судочинства- 36 год
  Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуа-        

Рішень та інші види проваджень- 32 год
  Апеляційне провадження 26 і 27 > Кас

ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ
Тема 1. Доступність правосуддя та предмет цивільного процесуального права (колоквіум) Питання для обговорення 1.Судова вла

Завдання
8.15 лютого 2012 р. місцевий Ізюмський міськрайонний суд Харківської обл. розглянув у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБИ4 до ОСОБИЗ про визнання порядку користування

Завдання
11.Хоменко О. Г. звернувся до суду з позовом, посила­ючись на те, що 3 місяці тому в суді розглядалася справа за по- зовом Загладька Р. М. до нього про захист чест

Завдання
23. Суддя апеляційного суду Харківської області зверну­ вся до Київського районного суду м. Харкова з позовом до ТОВ "Агросоюз" про відшкодування шкоди, спричиненої його авто­

Завдання
50. Савченко М.А. доручила адвокату подати до суду від її імені заяву про усиновлення дитини та представляти її ін­тереси в суді. Заява за підписом представника була подана до суду. До заяви була д

Завдання
59. Петров В.К. звернувся до Московського районного суду м. Харкова з позовною заявою до ВАТ "Звента" про ви­требування майна - житлового будинку, що є предметом дого­вору оренди, внаслід

Завдання
65.Технікум звернувся з позовом на бібліотекаря Пили-пенка про стягнення 5000 грн - вартості книг, що бракує у біб­ліотеці технікуму. У судовому засіданні відповідач поясн

Завдання
80. У січні 2010 р. Єремеєв О.П. звернувся до суду з по­зовом до голови Ради суддів про відшкодування моральної шкоди за приниження його честі та гідності, заподіяної відпо­віддю на його звернення

Завдання
95. 19 квітня 2011 р. сталося зіткнення автомобілів під керуванням водіїв Черкесова Т.П. і Семенова B.C., про що було складено адміністративний протокол. Фастівський міський суд постановою від 18 ч

Завдання
118.За заявою КП "Теплоцентраль" було видано 28 жо­ втня 2010 р. судовий наказ про стягнення з боржника Федоро- вої заборгованості за комунальні послуги в розмірі

Завдання
122.Опікунська рада звернулася до суду з заявою про визнання Котова Н.Н. недієздатним на підставі того, що він страждає на психічний розлад. Заява була подана до суду за мі­сцем пр

Завдання
149.У травні 2008 р. Комова О.Г. звернулася до суду із позовом до ВАТ "Дніпротрансбуд" про визнання недійсною від­мову в приватизації квартири № 55 у будинку № 30 по вули

Завдання
152.10 січня 2010 р. Лавренко В.П. пред'явив позов до Національного медичного університету про поновлення на ро­боті та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу. Позива

Завдання
156.Петрак звернувся з позовом до Лимаренка про стя­ гнення боргу за договором позики в розмірі 25 тис. грн. Рішен­ ням суду позов задоволений. Після відкриття виконавчого

Завдання
166.У березні 2010 р. Березова О.І. звернулася до суду із заявою, в якій просила поновити судові провадження - дві цивільні справи за її позовами до Ясинуватської дільниці енер-го-

Завдання
170.Громадянин США Річардс Д. звернувся до місцево­го суду із заявою про усиновлення неповнолітнього Ігнатенка С, вихованця будинку дитини (Україна), у якій зазначав, що він неодру

Прав людини Європейським судом з прав людини
(для самостійного вивчення) 1. Статус Європейського суду з прав людини. 2. Порядок звернення до Європейського суду з прав лю­дини. 3. Процедура прийняття скарги Єв

Завдання
179.До господарського суду Донецької області 25 жов­ тня 2010 р. звернулось ТОВ "МАФ" із заявою та повним паке­ том документів, доданих до неї, про застосування з

Завдання
185.До Запорізького окружного адміністративного суду 4 квітня 2011 р. надійшов адміністративний позов Соколова до держави Україна в особі Фонду Державного майна України про

Завдання
192.Нотаріус Котелевської нотаріальної контори напра­вив спадкоємцю Тищенку Л. лист наступного змісту: "Вами бу­ла подана заява про прийняття спадщини 23 травня 2010 р. піс-

Завдання
202.Б. звернувся до Харківської філії КБ "Приватбанк" з метою отримання кредиту на придбання автомобіля. Банк по­ годився надати йому кредит, але запропонував у к

Опис предмета курсу
    Напрям, Характеристика Курс освітньо- навчального курсу

Організація поточного модульного контролю
Оцінювання знань студентів з цивільного процесу здійснюється на основі результатів поточного модульного кон­тролю (ПМК). Загальним об'єктом оцінювання знань студентів є відповідні частини навчально

САМОСТІЙНА РОБОТА
Самостійна робота - вид позааудиторної роботи студента навчального характеру. Вона спрямована на вивчення програм­ного матеріалу навчального курсу. Під час самостійної роботи студент повин

З НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ
"ЦИВІЛЬНИЙ ПРОЦЕС" Підсумкове оцінювання рівня знань студентів з цивіль­ного процесу здійснюється на основі результатів ПМК, індиві­дуальної роботи студентів та

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги