рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Основи організації та ведення військового господарства

Основи організації та ведення військового господарства - раздел Образование, Затверджено Наказ Мвс України «____» ______2000 Р. ...

Затверджено

Наказ МВС України

«____» ______2000 р.

№ _________

 

ПОЛОЖЕННЯ

про військове господарство

внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України

 

1. Загальні положення

 

1.1. Положення про військове господарство внутрішніх військ МВС України визначає:

основи організації та ведення військового господарства;

права та обов’язки посадових осіб військових частин1) та з’єднаннь, пов’язані з веденням військового господарства;

порядок планування та здійснення контролю господарської діяльності;

порядок організації матеріально-технічного, аеродромно-технічного, медичного, ветеринарного, торговельно-побутового, квартирно-експлуатаційного, фінансового та іншого забезпечення;

порядок приймання і здачі посади та облікової документації особами, на яких покладено ведення військового господарства;

порядок створення військового господарства при формуванні та порядок його ліквідації при розформуванні військової частини (з'єднання);

порядок вирішення інших питань організації та ведення військового господарства.

1.2. Особливості господарської діяльності, не визначені в цьому Положенні, визначаються в інших положеннях, наказах, керівництвах та настановах МВС України, внутрішніх військ МВС України.

1.3. Положення про військове господарство внутрішніх військ МВС України застосовується в усіх з’єднаннях, військових частинах, установах, військових закладах освіти, організаціях внутрішніх військ МВС України у мирний та воєнний час при розташуванні у місцях постійної дислокації.

 

2. Організація та ведення військового господарства

 

2.1. Військове господарство - це сукупність сил і засобів,1) які входять до складу військових частин і з’єднань, а також передані їм у постійне чи тимчасове користування різні об’єкти матеріально-технічної бази, матеріальні засоби, призначені для забезпечення службово-бойової діяльності, бойової та гуманітарної підготовки і виховної роботи, військового побуту, правильної експлуатації, ремонту, зберігання озброєння, військової техніки і майна.

До матеріально-технічної бази належать об’єкти господарського, технічного, медичного, спеціального призначення, а також бойової підготовки та виховної роботи.

 

2.2. Основними завданнями військового господарства є всебічне і безперервне забезпечення службово-бойової діяльності, бойової підготовки та мобілізаційної готовності військових частин і з’єднань, створення умов для швидкого переходу їх із мирного на воєнний стан.

 

2.3. Керівництво військовим господарством здійснює командир військової частини (з’єднання) через штаб, своїх заступників та начальників служб.

 

2.4. Організація та ведення військового господарства (господарська діяльність) включає:

планування роботи служб, підрозділів та об’єктів господарського, технічного і медичного призначення, а також безперервне управління та здійснення контролю за цією роботою;

одержання, підвезення, зберігання, розподіл та видавання матеріальних засобів і коштів;

своєчасне та повне доведення до особового складу належних видів постачання, задоволення його матеріально-побутових, культурних потреб, забезпечення здоров’я військовослужбовців, працівників та службовців;

забезпечення правильної експлуатації, зберігання і ремонту озброєння, бойової та іншої техніки і майна;

капітальне будівництво, експлуатацію та ремонт казармено-житлового фонду, споруд службового призначення, а також під’їзних шляхів та колій;

утримання у належному стані, удосконалення і розвиток об’єктів навчально-матеріальної бази бойової підготовки, спеціальних споруд;

розробку та впровадження заходів щодо поліпшення екологічного стану навколишнього середовища, раціональне використання відведених земель, підтримання у належному стані закріплених територій;

здійснення заходів пожежної безпеки у військових частинах (з’єднаннях) і безпечну експлуатацію об’єктів держтехнагляду;

ведення діловодства, обліку і звітності з всіх видів матеріальних засобів та інші питання забезпечення діяльності військових частин (з’єднань).

 

2.5. До об’єктів господарського, технічного і медичного призначення належать всі види складів та сховищ з накопиченими матеріальними засобами, парки бойової, автомобільної та іншої техніки, майстерні, аеродромні, портові та інші споруди, їдальні, хлібопекарні, підсобні господарства, котельні, лазні, пральні, казармено-житловий фонд, комунальні споруди, кімнати побутового обслуговування, медичні пункти та інші об’єкти з обладнанням, інвентарем і майном, а також під’їзні автомобільні та залізничні шляхи (колії) з вантажно-розвантажувальним устаткуванням і земельними ділянками, які виділені для потреб внутрішніх військ.

До спеціальних споруд належать такі, за допомогою яких військові частини (з’єднання), підрозділи виконують службово - бойові завдання (командні пункти управління; передавальні, приймальні радіоцентри, вузли та лінії зв’язку; сховища для особового складу; довгострокові фортифікаційні споруди для ведення бойових дій і зберігання бойової техніки та зброї, боєприпасів, пально-мастильних матеріалів, обладнані спеціальними технічними засобами, які забезпечують радіаційний, хімічний та біологічний (бактеріологічний) захист (РХБ захист); огорожа та технічні засоби охорони; внутрішні шляхи; елементи наземної оборони).

 

2.6. До об’єктів навчально-матеріальної бази бойової підготовки належать автодроми, стрільбища, тири, спортивні споруди, навчальні центри та поля, інші навчальні об’єкти і класи.

 

2.7. До об’єктів навчально-матеріальної бази виховної роботи належать клуби, музеї, кімнати історії, бібліотеки, народознавчі світлиці, склади культурно-просвітнього майна1), кінобази.

 

2.8. У військових частинах, які знаходяться на забезпеченні інших військових частин, господарська діяльність організується відповідно до господарства, яке ведеться в підрозділах забезпечуючих частин.

 

2.9. Норми та особливості забезпечення військових частин та з’єднань озброєнням, бойовою та іншою технікою, боєприпасами, пальним та іншими матеріальними засобами, а також порядок зберігання, експлуатації (використання) і ремонту зброї, бойової та іншої техніки визначаються відповідними наказами, розпорядженнями, положеннями, посібниками і керівництвами МВС України та командуючого внутрішніми військами МВС України по відповідних службах.

 

2.10. Постійний розвиток військового господарства, впровадження наукової організації праці при його веденні, постійне поліпшення матеріально-побутових умов та задоволення культурних потреб військовослужбовців, ощадливе та економне витрачання матеріальних засобів і коштів, уміле й ефективне використання техніки під час виконання господарських заходів є одними із найважливіших завдань командирів, начальників та усього особового складу військових частин та з’єднань.

 

3. Права й обов’язки посадових осіб військової частини та з’єднання щодо організації і ведення військового господарства

Загальні положення

3.1.1. Посадові особи військової частини і з’єднання, які здійснюють організацію та ведення військового господарства, несуть відповідальність за…   3.1.2 Командири (начальники) повинні піклуватись про збереження та зміцнення здоров’я підлеглих, вникати в їхній побут…

Заступник командира військової частини (окремого батальйону) з озброєння (інженерно-авіаційної служби) – начальник технічної частини

3.2.5. Заступник командира військової частини (окремого батальйону) з озброєння (інженерно-авіаційної служби) – начальник технічної частини виконує… Крім того, він зобов’язаний: організовувати разом із заступниками командира, начальниками служб військової частини розробку і виконання річного і…

Начальник продовольчої служби військової частини

3.2.6. Начальник продовольчої служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим начальником… Начальник продовольчої служби військової частини виконує свої обов'язки… Крім того, він зобов’язаний:

Начальник речової служби військової частини

3.2.7. Начальник речової служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим начальником… Начальник речової служби військової частини виконує свої обов’язки відповідно… Крім того, він зобов’язаний:

Начальник квартирно - експлуатаційної служби військової частини

3.2.8. Начальник квартирно-експлуатаційної служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з тилу і є прямим… Начальник квартирно-експлуатаційної служби військової частини виконує свої…  

Начальник служби пожежної безпеки військової частини

3.2.9. Начальник служби пожежної безпеки військової частини (якщо ця посада не передбачена штатним розписом, то наказом командира військової частини… Крім того, він зобов’язаний: знати особливості об’єктів частини відносно їх пожежної небезпеки, розробляти план протипожежного захисту об’єктів; …

Начальник автомобільної служби військової частини

3.2.11. Начальник автомобільної служби військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з озброєння і є прямим… Начальник автомобільної служби військової частини виконує свої обов’язки…  

Начальник служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту – начальник служби екологічної безпеки військової частини

 

3.2.13. Начальник служби радіаційного, хімічного, біологічного
захисту – начальник служби екологічної безпеки військової частини підпорядковується командирові військової частини і є прямим начальником особового складу підрозділу радіаційного, хімічного, біологічного захисту військової частини.

Начальник служби РХБ захисту військової частини виконує свої обов’язки відповідно до статей 82-84, 86 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та пункту 3.1.9. цього Положення а зі спеціальних питань - виконує вказівки вищого за посадою начальника служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту - начальника служби екологічної безпеки.

Начальник зв’язку військової частини

 

3.2.14. Начальник зв’язку військової частини підпорядковується начальникові штабу військової частини і є прямим начальником особового складу підрозділу зв’язку частини.

Начальник зв’язку військової частини виконує свої обов’язки відповідно до статей 82-84, 91 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та пункту 3.1.9. цього Положення, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого за посадою начальника зв’язку.

Крім того, він зобов’язаний:

готувати пропозиції командирові військової частини для складання договорів з відповідними організаціями щодо проведення ремонтно-відновлювальних, монтажних та пусконалагоджувальних робіт, закупівлі необхідного обладнання, запасних частин, вузлів та агрегатів, здавання елементів, які містять дорогоцінні та рідкоземельні метали;

вести облік майна зв’язку та готувати документи на списання матеріальних засобів по службі.

 

Начальник служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини

3.2.15. Начальник служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з… Начальник служби ракетно-артилерійського озброєння військової частини виконує… У військових частинах, де за штатом посади начальників інженерної служби та служби радіаційного, хімічного,…

Начальник медичної служби військової частини

3.2.17. Начальник медичної служби військової частини підпорядковується командирові військової частини і є прямим начальником особового складу… Начальник медичної служби військової частини виконує свої обов’язки відповідно… Крім того, він зобов’язаний:

Начальник фізичної підготовки і спорту військової частини

 

3.2.19. Начальник фізичної підготовки і спорту військової частини підпорядковується командирові військової частини. Він відповідає за організацію фізичної підготовки і спорту в військовій частині.

Начальник фізичної підготовки і спорту військової частини виконує свої обов’язки відповідно до статей 82-84, 89 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та пункту 3.1.9. цього Положення, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого за посадою начальника фізичної підготовки і спорту.

Крім того, він зобов’язаний:

організовувати та проводити показові та інструкторсько-методичні заняття з фізичної підготовки і спорту;

проводити заняття з фізичної підготовки з офіцерами частини;

керувати будівництом спортивних споруд у частині;

брати участь у складанні розрахунків забезпечення спортивним майном та інвентарем збірних команд військової частини.

Помічник командира військової частини з фінансово-економічної роботи - начальник фінансової служби

3.2.20. Помічник командира військової частини з фінансово-економічної роботи - начальник фінансової службипідпорядковується командирові військової… Помічник командира військової частини з фінансово-економічної роботи -… Крім того, він зобов’язаний:

Начальник клубу військової частини

3.2.21. Начальник клубу військової частини підпорядковується заступникові командира військової частини з виховної роботи. Він відповідає за… Начальник клубу військової частини виконує свої обов'язки відповідно до статей…  

Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення військової частини

3.2.22. Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення військової частини виконує свої обов’язки відповідно до статей 111,112 (119, 120)… Крім того, він зобов’язаний: забезпечувати постійну готовність автотранспорту та особового складу до виконання завдань щодо перевезення…

Начальник медичного пункту військової частини

3.2.23. Начальник медичного пункту військової частини відповідає за своєчасне проведення лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів у… Він підпорядковується начальникові медичної служби військової частини.  

Начальник аптеки медичного пункту військової частини

3.2.24. Начальник аптеки медичного пункту військової частини відповідає за одержання, зберігання, облік і забезпечення медичного пункту та… Він підпорядковується начальникові медичного пункту частини. У частинах, де за… Начальник аптеки виконує свої обов’язки відповідно до пункту 3.1.9. цього Положення.

Начальник їдальні військової частини

3.2.25. Начальник їдальні військової частини відповідає за своєчасне та доброякісне приготування їжі, зберігання та повноту доведення до особового… Начальник їдальні військової частини підпорядковується начальникові… Начальник їдальні військової частини виконує свої обов’язки відповідно до пункту 3.1.9. цього Положення.

Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини

3.2.26. Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини відповідає за своєчасне та доброякісне приготування їжі та її рівномірне… Старший інструктор (старший кухар) їдальні підпорядковується начальникові… Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини виконує свої обов’язки відповідно до пункту 3.1.9. цього…

Начальник майстерні військової частини

3.2.27. Начальник майстерні військової частини відповідає за своєчасне виконання ремонту озброєння, бойової та іншої техніки, обладнання і майна… Начальник майстерні військової частини підпорядковується начальникові… Начальник майстерні військової частини виконує свої обов’язки відповідно до пункту 3.1.9. цього Положення.

Начальник складу військової частини

3.2.28. Начальник складу військової частини відповідає за приймання та видачу, правильне зберігання, якісний стан, повну наявність і своєчасний… Начальник складу, сховища (комірник) військової частини підпорядковується… Начальник складу, сховища (комірник) військової частини виконує свої обов’язки відповідно до пункту 3.1.9. цього…

Діловод (старший писар, писар) служби військової частини

3.2.30. Діловод (старший писар, писар) служби військової частини відповідає за стан обліку матеріальних засобів по службі (службах) та особового… Діловод (старший писар, писар) служби військової частини підпорядковується… Діловод (старший писар, писар) служби військової частини зобов’язаний:

Командир батальйону

 

3.3.1. Командир батальйону виконує свої обов’язки відповідно до статей 101, 102 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та пункту 3.1.9. цього Положення.

Крім того, він зобов’язаний:

знати стан забезпеченості підрозділів і особового складу належними видами забезпечення та слідкувати за збереженням і законністю витрачання матеріальних засобів;

піклуватися про харчування, матеріально-побутове забезпечення та охорону здоров’я особового складу батальйону, контролювати приготування та якість приготовленої їжі у стаціонарних умовах, на польових заняттях та навчаннях;

здійснювати контроль за веденням військового господарства у підрозділах батальйону;

здійснювати контроль за підтриманням зразкового зовнішнього вигляду та виправкою військовослужбовців у підрозділах.

 

Заступник командира батальйону з виховної роботи

 

3.3.2. Заступник командира батальйону з виховної роботи виконує свої обов’язки відповідно до статей 107, 108 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та пункту 3.1.9. цього Положення.

Крім того, він зобов’язаний:

знати стан військового господарства у підрозділах батальйону та турбуватися про поліпшення матеріально-побутових умов особового складу і його медичне забезпечення;

здійснювати контроль за правильним використанням та збереженням культурно-освітнього майна у підрозділах батальйону;

перевіряти не менше одного разу на місяць наявність, стан і комплектність культурно-освітнього майна, що знаходиться у підрозділах, роблячи при цьому відповідні записи у книзі (картці) обліку.

 

Старший технік (технік) батальйону

 

3.3.3. Старший технік (технік) батальйону виконує свої обов`язки відповідно до статей 63, 64 Тимчасового статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Настанови з автомобільної служби внутрішніх військ МВС України і пункту 3.1.9. цього Положення.

Фельдшер батальйону

3.3.4. Фельдшер батальйону відповідає за проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів та здійснення контролю за виконанням… Він підпорядкований командирові батальйону, а із спеціальних питань виконує…  

Обов`язки посадових осіб авіаційної частини

Примітка.Якщо у складі військової частини є авіаційні підрозділи, то обов'язки їх посадових осіб щодо ведення військового господарства розробляються…   Командир авіаційної частини

Начальник штабу авіаційної частини

3.4.2. Начальник штабу авіаційної частини відповідає за організацію виконання вказівок командира авіаційної частини з питань ведення військового… Крім того, він повинен: знати стан аеродромів, наявність і стан автомобільного транспорту і засобів аеродромно-технічного забезпечення…

Заступник командира авіаційної частини з інженерно-авіаційної служби

 

3.4.4. Заступник командира авіаційної частини з інженерно-авіаційної служби відповідає за роботу підпорядкованих служб та виконує свої обов'язки відповідно до обов`язків заступника командира військової частини з технічної частини та озброєння (інженерно-авіаційної служби), викладених у пунктах 3.1.9., 3.2.3. цього Положення, а також керується вимогами відповідних наказів МВС України.

Крім того, він повинен брати участь у розробці річних звітів-заявок на одержання матеріальних засобів по підпорядкованих службах, забезпечувати своєчасне направлення в авіаційно-технічну частину вимог на їх одержання, а також організовувати облік, зберігання та доцільність використання матеріальних засобів.

Заступник командира авіаційної частини з тилу

 

3.4.5. Заступник командира авіаційної частини з тилу відповідає за військове господарство частини у підпорядкованих службах та виконує свої обов'язки відповідно до обов'язків заступника командира військової частини з тилу, викладених у пункті 3.2.1. цього Положення.

Заступник командира авіаційної частини з

авіаційно-технічної частини - начальник авіаційно-

Технічної служби авіаційної частини

  3.4.6. Заступник командира авіаційної частини з авіаційно-технічної частини -… Він повинен:

Начальник служби авіаційного озброєння та боєприпасів авіаційної частини

3.4.7. Начальник служби авіаційного озброєння та боєприпасів авіаційної частини виконує свої обов'язки відповідно до обов`язків начальника служби… Він підпорядкований заступникові командира авіаційної частини з… Крім того, він повинен:

Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки авіаційної частини

3.4.8. Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки авіаційної частини відповідає за утримання у справному… Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової… Крім того, він повинен:

Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки

3.4.9. Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки керує обліком, експлуатацією та ремонтом… Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з… Він повинен:

Начальник медичної служби авіаційної частини

 

3.4.10. Начальник медичної служби авіаційної частини відповідає за службу і виконує свої обов`язки відповідно до обов`язків начальника медичної служби частини, викладених у пункті 3.2.16. цього Положення, а також керується вимогами відповідних наказів МВС України.

Крім того, він повинен:

організовувати медичне забезпечення польотів;

здійснювати проведення заходів з лікувально-профілактичної та протиепідемічної забезпеченості авіаційної частини та контролювати виконання санітарно-гігієнічних вимог у підрозділах частини.

Начальник медичної служби авіаційної частини підпорядкований командирові авіаційної частини, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого начальника медичної служби.

Начальник медичного пункту авіаційної частини

3.4.11. Начальник медичного пункту авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов`язки відповідно до обов`язків начальника медичного… Начальник медичного пункту авіаційної частини підпорядкований начальникові… Крім того, він повинен:

Начальник служби пального та мастильних матеріалів авіаційної частини

3.4.12. Начальник служби пального та мастильних матеріалів авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов`язки відповідно до… Крім того, він повинен: забезпечити постійну кондиційність пального, мастильних матеріалів і спеціальних рідин при їх отриманні та зберіганні…

Начальник продовольчої служби авіаційної частини

3.4.13. Начальник продовольчої служби авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов'язки відповідно до обов'язків начальника продовольчої служби військової частини, викладених у пункті 3.2.4. цього Положення.

Начальник продовольчої служби авіаційної частини підпорядкований заступникові командира авіаційної частини з тилу, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого за посадою начальника продовольчої служби.

Крім того, він повинен організовувати зберігання, оновлення та облік продовольства, техніки і майна продовольчої служби на запасному аеродромі.

Начальник речової служби авіаційної частини

3.4.14. Начальник речової служби авіаційної частини відповідає за службу та виконує свої обов'язки відповідно до обов'язків начальника речової… Начальник речової служби авіаційної частини підпорядкований заступникові… Крім того, він повинен:

Начальник квартирно-експлуатаційної служби авіаційної частини

 

3.4.15. Начальник квартирно-експлуатаційної служби авіаційно-технічної частини відповідає за службу і виконує свої обов`язки відповідно до обов'язків начальника квартирно-експлуатаційної служби військової частини, викладених у пунктах 3.2.6., 3.2.7., 3.2.8., 3.2.9. цього Положення.

Він підпорядкований заступникові командира авіаційної частини з тилу, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого начальника квартирно-експлуатаційної служби.

Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому

3.4.16. Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу - комендант аеродрому відповідає за утримання, ремонт і підготовку аеродромів до польотів та… Крім того, він повинен: утримувати в готовності до експлуатації льотне поле, аеродромні споруди, наземні засоби аварійного гальмування…

Обов'язки посадових осіб з'єднання щодо організації та ведення військового господарства

 

Заступник командира з'єднання з тилу

3.5.1. Заступник командира з'єднання з тилу відповідає за своєчасне та повне забезпечення частин матеріальними засобами і коштами у підпорядкованих… Він підпорядкований командирові з'єднання, а із спеціальних питань виконує… Заступник командира з`єднання з тилу є основним організатором військового господарства і його вказівки з загальних…

Заступник командира з'єднання з технічної частини та озброєння

3.5.3. Заступник командира з'єднання з технічної частини та озброєння відповідає: за технічне забезпечення з`єднання та технічну підготовку… Він підпорядкований командирові з¢єднання, а з питань технічного…  

Начальник продовольчої служби з'єднання

3.5.5. Начальник продовольчої служби з'єднання відповідає: за своєчасне та безперервне забезпечення частин і підрозділів продовольством, технікою і…   3.5.6. Начальник продовольчої служби з'єднання, крім виконання обов’язків відповідно до пункту 3.1.9. цього Положення,…

Начальник речової служби з'єднання

3.5.7. Начальник речової служби з'єднання відповідає: за забезпечення частин речовим і господарським майном, його облік і зберігання; за організацію…   3.5.8. Начальник речової служби з'єднання, крім виконання обов`язків відповідно до пункту 3.1.9. цього Положення,…

Начальник квартирно-експлуатаційної служби з'єднання

3.5.9. Начальник квартирно-експлуатаційної служби з'єднання відповідає: за своєчасне і повне забезпечення підрозділів і частин з'єднання всіма… 3.5.10. Начальник квартирно-експлуатаційної служби з'єднання, крім виконання… розробляти перспективні плани розвитку військових містечок, складати проекти титульних списків капітального…

Начальник медичної служби з'єднання

3.5.11. Начальник медичної служби з'єднання відповідає: за організацію лікувально-профілактичних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів… Він підпорядкований командирові з'єднання, а із спеціальних питань виконує…  

Начальник автомобільної служби з'єднання

 

3.5.15. Начальник автомобільної служби з'єднання виконує свої обов'язки відповідно до Настанови з автомобільної служби внутрішніх військ МВС України та пункту 3.1.9. цього Положення.

Начальник інженерної служби, служби РХБ захисту і начальник зв'язку з'єднання

3.5.16. Начальник інженерної служби, служби РХБ захисту і начальник зв'язку з'єднання з питань матеріального та технічного забезпечення відповідають…   3.5.17. Начальник інженерної служби, служби РХБ захисту і начальник зв'язку з'єднання, крім виконання обов`язків…

Заступник начальника штабу з'єднання з інженерно-технічного забезпечення

3.5.18. Заступник начальника штабу з'єднання з інженерно-технічного забезпечення (ІТЗ) виконує свої обов'язки відповідно до Настанови зі служби штабів внутрішніх військ МВС України, пункту 3.1.9. цього Положення. Він підпорядковується начальникові штабу з'єднання, а із спеціальних питань виконує вказівки вищого за посадою начальника з інженерно-технічного забезпечення.

Начальник служби артилерійського озброєння з'єднання

 

3.5.19. Начальник служби артилерійського озброєння виконує свої обов'язки відповідно до Настанови зі служби артилерійського озброєння внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України та пункту 3.1.9. цього Положення.

Начальник фінансового відділення з'єднання

3.5.20. Начальник фінансового відділення з`єднання відповідає за своєчасне фінансове забезпечення службово-бойової діяльності, бойової, гуманітарної… Він підпорядкований командирові з'єднання та виконує вказівки вищого за…  

Начальник клубу з'єднання

 

3.5.23. Начальник клубу з`єднання відповідає за збереження, облік, експлуатацію та своєчасне вжиття заходів для ремонту культурно-освітнього майна, книжкового фонду та приміщень і виконує обов`язки відповідно до обов`язків начальника клубу військової частини, викладених у пунктах 3.2.21., 3.2.22. цього Положення.

Він підпорядкований заступникові командира з'єднання з виховної роботи.

Командир роти (взводу) матеріально-технічного

Забезпечення з'єднання

 

3.5.24. Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпеченняз'єднання виконує свої обов`язки згідно зі статтями 65 і 66 Тимчасового статуту внутрішньої служби Збройних Сил України і відповідно до пунктів 3.1.9. та 3.2.23. цього Положення.

 

Начальник медичного пункту з'єднання

 

3.5.25. Начальник медичного пункту з¢єднання відповідає: за своєчасне проведення лікувально-профілактичних і протиепідемічних заходів у з'єднанні, за забезпечення медичного пункту з¢єднання медичним майном, утримання його в порядку та справності; за стан і роботу всіх функціональних підрозділів медичного пункту; за підготовку особового складу медичного пункту.

Він підпорядкований начальникові медичної служби з'єднання і виконує свої обов¢язки згідно з пунктами 3.1.9. та 3.2.25., 3.2.26. цього Положення.

Начальники складів з'єднання

 

3.5.26. Начальники складів з'єднання виконують свої обов`язки відповідно до обов`язків начальників складів військової частини, викладених у пунктах 3.2.33., 3.2.34., 3.2.35. цього Положення.

Начальники складів підпорядковані начальникам відповідних служб з`єднання, а з питань підготовки особового складу, підтримання військової дисципліни, дотримання встановленого розпорядку дня, організації роботи на складах, експлуатації складських приміщень, підтримання порядку на території складів і у сховищах, організації охорони та пожежної безпеки складів, опалення та освітлення сховищ - командирові роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення з`єднання.

Начальники майстерень з'єднання

Начальники майстерень з'єднання відповідають: за своєчасне виконання ремонту озброєння, бойової та іншої техніки, обладнання і майна з'єднання, за їх правильне використання, а також за зберігання ремонтних матеріалів, обладнання та інструменту і виконують свої обов`язки відповідно до пунктів 3.1.9. та 3.2.24. цього Положення. Вони підпорядковуються начальникам відповідних служб (заступнику командира з¢єднання з тилу, заступнику командира з¢єднання з технічної частини та озброєння), а з питань бойової та гуманітарної підготовки, дотримання встановленого розпорядку дня і внутрішнього порядку - командирові роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення.

 

 

Планування господарської діяльності

Загальні положення

4.1.1. Уся господарська діяльність військової частини (з'єднання) має своєчасно та чітко плануватися. Планування господарської діяльності - основа управління військовим… При плануванні господарської діяльності основна увага приділяється:

Річний план контрольно-ревізійної роботи з’єднання

4.6.1. Річний план контрольно-ревізійної роботи з'єднання розробляється відповідно до вимог пунктів 10.2.30. - 10.2.33. цього Положення і…   4.7. Річний план економічної роботи військової частини (з¢єднання)

Плани забезпечення окремих заходів

  4.13.1. У військовій частині (з`єднанні) розробляються також плани… Ці плани можуть стосуватися тільки однієї служби або охоплювати роботу декількох служб.

Порядок забезпечення військових частин (з'єднань) матеріальними засобами

5.1.1. Забезпечення військових частин і з'єднань матеріальними засобами здійснюється за схемою - Головне управління внутрішніх військ МВС України… Забезпечення військ озброєнням, боєприпасами та окремими видами військового… Забезпечення окремими видами матеріальних засобів (продовольством, пальним, пально-мастильними матеріалами та паливом)…

Організація перевезення матеріальних засобів

5.3.1. Перевезення матеріальних засобів з баз матеріально-технічного забезпечення МВС України та баз постачальників на склади військових частин…   5.3.2. Перевезення матеріальних засобів залізничним, водним та повітряним транспортом здійснюється у відповідності з…

Порядок здавання матеріальних засобів на військові

Склади (бази ) МВС України та передавання їх іншим

  5.5.1. Військові частини (з’єднання) за розпорядженням командуючого… розформування військової частини (з’єднання);

Укладання договорів та угод на постачання, послуги та

Розрахунки по них

5.6.1. Господарські взаємовідносини військової частини (з’єднання) з підприємствами, незалежно від їх форми власності, та фізичними особами щодо…   5.6.2. Договори (угоди) на поставки і послуги, передбачені планами господарської діяльності військової частини…

Заготівля матеріальних засобів з місцевих ресурсів

5.7.1. Військова частина (з’єднання) здійснює самостійні заготівлі тих матеріальних засобів, які не видаються натурою у порядку централізованого…   5.7.2. Перелік матеріальних засобів, що підлягають самостійній заготівлі військовими частинами (з’єднаннями) з…

Обов'язки посадових осіб у галузі охорони

Природного середовища

5.11.1. Командир з'єднання, військової частини (начальник підприємства) несе відповідальність за виконання природоохоронного законодавства України…   5.11.2. Начальник штабу військової частини (з'єднання) організує доведення до відома посадових осіб керівних…

Утримання і технічне обслуговування озброєння, техніки та об'єктів держтехнагляду

5.12.1. Утримання в повній справності озброєння та техніки є однією з важливих умов підтримання високої бойової готовності військової частини…   5.12.2. Обслуговування озброєння і техніки проводиться обслугами, екіпажами, водіями (механіками, мотористами) під…

Розквартирування військових частин (з'єднань). Організація капітального будівництва, капітального та поточного ремонту військових містечок

5.13.1. Розквартирування з'єднань, військових частин та підрозділів здійснюється у військових містечках, які належать внутрішнім військам,…   5.13.2. Військові містечка для розміщення особового складу, зберігання та обслуговування озброєння, техніки та іншого…

Організація та ведення підсобного господарства

  5.14.1. Підсобне господарство військової частини (з'єднання) призначене для… Мінімальні виробничі нормативи для підсобного господарства військової частини (з'єднання) встановлюються з розрахунку…

Ротне господарство

Завдання та організація ротного господарства

  5.21.2. Організація та ведення ротного господарства мають бути спрямовані на…  

Організація зберігання озброєння, військової техніки, транспорту та майна роти

5.21.24. У роті зберігаються тільки справні озброєння, бойова техніка, транспорт та майно у кількості, передбаченій табелями та нормами…   5.21.25. Військова техніка, озброєння, транспорт та майно роти залежно від їх виду та призначення зберігаються у…

Підготовка та утримання навчального центру

 

6.1.1. Підготовка навчального центру до приймання військової частини (з'єднання) проводиться завчасно, згідно з затвердженим планом. Підтримання у справному стані казармено-житлового, складського та інших фондів, об'єктів військової торгівлі, систем опалення, електропостачання, водопроводу та каналізації, а також тимчасових споруд є обов¢язком начальника навчального центру.

 

6.1.2. Ремонтно-будівельні роботи у навчальному центрі під час його підготовки проводяться, як правило, господарським способом, силами військової частини (з'єднання), під контролем посадових осіб навчального центру і квартирно-експлуатаційної служби військової частини (з'єднання).

 

6.1.3. Перед виходом у навчальний центр військова частина (з'єднання) вівряджає до начальника навчального центру свого представника для приймання казармено-житлового, складського та інших фондів і поділу їх між підрозділами.

Перед виходом у навчальний центр, який не має постійних будівель та споруд, заздалегідь розробляється схема розташування та благоустрою табору.

 

6.1.4. При виході в навчальний центр військова частина (з`єднання) виводить необхідні підрозділи (частини) з запасами матеріальних засобів та рухомими засобами технічного обслуговування і ремонту, за винятком сил та засобів, необхідних для обслуговування озброєння і техніки, які залишаються на місці постійного розташування.

 

6.1.5. У разі проведення в навчальному центрі збору підрозділів різних з'єднань (військових частин) для організації їх матеріального, технічного та медичного забезпечення призначаються посадові особи: заступники начальника навчального збору з тилу і технічної частини та озброєння, начальник медичної служби, начальник продовольчої служби, начальник продовольчого складу. За необхідності призначаються інші посадові особи. Свої обов¢язки вони виконують відповідно до обов¢язків посадових осіб військової частини (з'єднання), визначених у Тимчасовому статуті внутрішньої служби Збройних Сил України та в цьому Положенні.

 

6.1.6. Під час перебування в навчальному центрі особливу увагу звертають на санітарно-гігієнічний стан відведених приміщень, споруд та навчальних ділянок, що використовуються.

 

6.1.7. Перед від`їздом з навчального центру військова частина проводить очищення території та приміщень, усуває пошкодження; меблі та обладнання складаються в окремі приміщення. Всі вікна щільно закриваються і закріплюються, двері зачиняються. Меблі, майно та обладнання, приміщення і протипожежний інвентар передаються за актом посадовим особам навчального центру.

Електрична мережа у всіх будинках відключається. Механічне та інше обладнання парків, майстерень, кухонь, хлібопекарень, пралень, торговельно-побутових та інших об¢єктів упорядковується, очищається, змащується та консервується. Вода з водяних баків, а в окремих випадках, і з водогонів, випускається.

6.2. Організація матеріального, технічного, медичного, квартирно-експлуатаційного та інших видів забезпечення військової частини (з'єднання) у навчальному центрі, на польових виходах, навчаннях (заняттях)

 

6.2.1. Матеріальне, технічне, медичне, квартирно-експлуатаційне та інші види забезпечення військової частини (з¢єднання) у навчальному центрі, на польових виходах, навчаннях (заняттях) організовуються відповідно до конкретних умов їх розміщення і завдань, що мають виконуватись.

 

6.2.2. Особовий склад у навчальних центрах розміщується у приміщеннях або табором (у наметах).

Їдальні, медичні пункти, об¢єкти військової торгівлі, майстерні та склади розміщуються, переважно, у приміщеннях.

 

6.2.3. Організація матеріального, технічного, медичного та інших видів забезпечення особового складу військової частини (з¢єднання) у навчальному центрі покладається на заступників командира та начальників служб військової частини (з¢єднання). Для цього використовуються сили і засоби військових частин і з¢єднань, а також об¢єкти навчального центру (їдальні, хлібопекарні, пральні, магазини, об¢єкти водозабезпечення і каналізації, лазні тощо).

 

6.2.4. До виходу військової частини (з¢єднання) у навчальний центр заступники командира і начальники служб зобов`язані вирішити питання про прикріплення військової частини (з¢єднання) до складів, баз, ремонтних та медичних установ, хлібозаводу (хлібопекарні), м¢ясокомбінату, а також інші питання повного забезпечення за місцем розташування навчального центру, зробити в навчальному центрі необхідні запаси продуктів, речового майна, пального, ремонтних матеріалів та запасних частин, промислових і продовольчих товарів та інших матеріальних засобів, підготувати транспорт для їх підвезення.

 

6.2.5. У навчальних центрах харчування військовослужбовців строкової служби організовується в масштабах військової частини (підрозділу) в їдальнях навчального центру. Особи офіцерського складу, прапорщики та військовослужбовці, що проходять службу за контрактом, зараховуються на харчування в їдальнях навчального центру у встановленому порядку. При непостійному розташуванні польового пункту харчування - з термосів та казанків.

6.2.6. Розміщення, обладнання та утримання медичних пунктів (лазаретів), їдалень, продовольчих складів, овочесховищ, парків, майстерень, об¢єктів військторгу, а також території біля них мають відповідати вимогам, які висуваються до відповідних стаціонарних об¢єктів.

 

6.2.7. Перед виходом у навчальний центр весь особовий склад забезпечується речовим майном залежно від сезону. Все непотрібне для використання в навчальному центрі речове майно залишається у пунктах постійної дислокації.

 

6.2.8. Для побутового забезпечення особового складу кожному підрозділу виділяються приміщення (табірні намети) для кімнати побутового обслуговування і кімнати для зберігання майна підрозділів та особистих речей військовослужбовців.

 

6.2.9. Прання носових хусточок, підкомірців, повсякденного обмундирування виконується солдатами та сержантами самостійно.

 

6.2.10. Перед виходом у навчальний центр медичною службою військової частини (з'єднання) проводяться:

медичний огляд усього особового складу з метою виявлення хворих та осіб, яким потрібен систематичний лікарський нагляд;

планові профілактичні щеплення та щеплення за епідемічними показниками;

санітарний огляд джерел водопостачання, визначення якості води в них та у водоймищах для купання;

медичний контроль за підготовкою навчального центру для розміщення військ, профілактичні та протиепідемічні заходи;

виділення необхідної кількості санітарних автомашин та медичного майна.

 

6.2.11. З метою отримання безперервної інформації про санітарно-епідемічний стан населених пунктів і території у районі розташування навчального центру (районі навчання), а також для запровадження протиепідемічних заходів встановлюється тісна взаємодія між медичною службою військової частини (з¢єднання) та місцевими органами охорони здоров¢я.

 

6.2.12. У навчальному центрі начальник медичної служби військової частини (з¢єднання) здійснює медичний контроль за:

санітарним станом території, їдалень, продовольчого складу та торговельно-побутових підприємств;

розміщенням, водозабезпеченням та лазне-пральним обслуговуванням особового складу;

організацією та проведенням фізичної зарядки, миттям особового складу.

 

6.2.13. Начальник медичної служби військової частини (з¢єднання) складає план протиепідемічного забезпечення в навчальному центрі (на навчаннях), в якому передбачаються:

організація при медичному пункті військової частини (з¢єднання) лазарету та ізоляторів на два інфекційні відділення, порядок евакуації інфекційних хворих та проведення комплексу протиепідемічних заходів в епідемічному районі;

заходи щодо організації та проведення початкового виявлення інфекційних хворих, їх ізоляція та госпіталізація;

заходи щодо боротьби з носіями інфекційних захворювань;

забезпечення медичного пункту дезинфекційними, дезинсекційними та дератизаційними засобами;

заходи щодо санітарно-освітньої роботи з особовим складом.

 

6.2.14. На підставі диспансерного обстеження офіцерів, прапорщиків та військовослужбовців, що проходять службу за контрактом, вивчення стану здоров¢я солдатів і сержантів та аналізу захворювань у військових частинах (з¢єднаннях) складається план лікувально-профілактичного забезпечення особового складу військової частини (з¢єднання) на період перебування її в навчальному центрі. У плані передбачаються конкретні заходи щодо зміцнення здоров¢я військовослужбовців, поліпшення їх фізичного розвитку і загартування, а також надання спеціальної медичної допомоги й амбулаторного лікування хворих.

 

6.2.15. У навчальному центрі (на навчаннях) ветеринарний лікар (фельдшер) військової частини (з¢єднання) організовує та проводить:

розвідку ветеринарно-санітарного та епізоотичного стану району розміщення навчального центру (району навчання), спостереження за цим районом та прилеглою територією;

ветеринарні заходи, які сприяють захисту особового складу від інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин;

ветеринарно-санітарну експертизу продовольства, яке надходить на постачання особового складу, контроль за його перевезенням та зберіганням на складі військової частини (з¢єднання);

передзабійне обстеження тварин, контроль за їх забоєм і ветеринарно-санітарну експертизу туш та органів;

профілактичні, протиепізоотичні та лікувальні заходи серед тварин, що утримуються у військовій частині (з¢єднанні);

ветеринарний контроль за підготовкою та утриманням приміщень для тварин;

обстеження водоймищ для забезпечення водою забійного пункту, а за необхідності - відбирання проб води для лабораторного дослідження.

 

6.2.16. Під час перебування в навчальному центрі (на навчаннях) ветеринарний лікар (фельдшер) військової частини (з'єднання) складає план ветеринарного забезпечення, в якому передбачаються:

ветеринарні заходи, що сприяють захисту особового складу від інфекційних хвороб, спільних для людей і тварин;

організація ветеринарно-санітарного контролю за забезпеченням особового складу продовольством;

ветеринарне обстеження та лікування тварин.

 

6.2.17. Підставою для підготовки військової частини (з'єднання) до польових навчань є розпорядження вищого штабу та вказівки командира військової частини (з'єднання), у яких відображаються: час виходу, район та тривалість навчання, чисельний склад підрозділів (частин), які виводяться на навчання, порядок забезпечення матеріальними засобами та інші питання. Крім того, враховуються дані про наявність та якісний стан матеріальних засобів, підготовленість особового складу, досвід раніше проведених навчань та інше.

 

6.2.18. Робота заступників командира і начальників служб військової частини (з'єднання) планується і здійснюється у три періоди: при підготовці до навчання, під час навчання і після його закінчення. Заходи, передбачені планом, конкретизуються службами із зазначенням строків виконання та відповідальних виконавців.

 

6.2.19. Під час підготовки до навчання основними заходами є:

складання розрахунку потреби матеріальних засобів, транспорту і технічних засобів служб;

отримання матеріальних засобів, яких бракує, зі складів довольчих органів або з інших військових частин (з¢єднань);

підготовка матеріальних та технічних засобів служб до видачі підрозділам і використання на навчаннях;

видача матеріальних засобів зі складів у підрозділи (військові частини);

перевірка технічного стану транспорту, засобів приготування їжі і доставки води в польових умовах;

підготовка тилу і в цілому військової частини (з'єднання) до роботи у нічних умовах;

проведення занять з особовим складом із спеціальної підготовки та заходів безпеки під час проведення навчання.

У цей же період уточнюються порядок і місце отримання у ході навчання продовольства, пального та інших матеріальних засобів.

 

6.2.20. Основними заходами, які виконуються під час навчання, є:

організація розміщення, порядок переміщення тилових підрозділів військової частини (з'єднання) та їх охорона, а взимку та у холодний період, крім того, контроль за станом пунктів обігріву особового складу у підрозділах;

забезпечення приготування та видачі гарячої їжі особовому складу;

організація заправлення пально-мастильними матеріалами бойових і транспортних машин;

забезпечення своєчасного підвезення матеріальних засобів, а також води та палива;

організація технічного забезпечення військової частини;

організація медичного забезпечення особового складу військової частини;

організація торговельно-побутового забезпечення особового складу.

 

6.2.21. Після закінчення навчання виконуються такі заходи:

проводиться детальний аналіз дій особового складу підрозділів військової частини (з'єднання) на навчанні;

перевіряється наявність та стан озброєння, техніки, матеріальних засобів і майна у підрозділах та на складах військової частини (з¢єднання);

упорядковуються обмундирування, взуття та інше майно;

ставляться на консервацію польові кухні та інші технічні засоби;

упорядковується і закладається на зберігання майно недоторканого запасу;

заправляються пальним та мастильними матеріалами бойові і транспортні машини;

проводиться приймання від підрозділів майна, виданого їм на час навчання;

оформляються документи на витрачені матеріальні засоби і аналізуються їх витрати;

узагальнюється досвід кращих спеціалістів тилу і вживаються заходи для його розповсюдження у масштабі військової частини (з¢єднання).

6.2.22. На навчаннях харчування організовується із польових кухонь по довольчих групах (управління військової частини (з'єднання), батальйон, рота).

Підрозділи, які не мають штатних польових кухонь, за розпорядженням заступника командира військової частини (з'єднання) з тилу прикріпляються на харчування до інших підрозділів, які мають такі кухні.

Розкладка продуктів складається одна для всіх довольчих груп військової частини (з'єднання).

Гаряча їжа видається особовому складу, як правило, тричі на добу. У тому разі, коли за явних обставин неможливо приготувати та видавати гарячу їжу три рази, вона готується два рази, а для проміжного харчування особовому складу видаються продукти у сухому вигляді за рахунок добової норми постачання та продукції підсобного господарства.

 

6.2.23. Харчування офіцерського складу із польових кухонь на навчаннях організовується:

для тих, хто має право на отримання безплатного харчування, - безплатно;

для тих, хто має право на отримання продовольчого пайка натурою на руки, - з оплатою витрат за приготування їжі у розмірі 20% вартості пайка (без хліба);

для тих, хто не має права на отримання продовольчого пайка (до з¢єднання включно), - за нормами утримання військовослужбовців строкової служби даної військової частини з оплатою вартості продовольчого пайка та витрат на приготування їжі у розмірі 20% вартості пайка (без хліба).

Військторг за заявками заступника командира військової частини (з`єднання) з тилу направляє на навчання автомагазин або буфет з необхідним асортиментом продовольчих і промислових товарів.

 

6.2.24. Для харчування військовослужбовців на навчаннях одночасно із свіжими продуктами використовуються концентровані та консервовані продукти.

Обробка продуктів і приготування їжі на навчаннях виконується відповідно до правил, установлених для стаціонарних умов.

 

6.2.25. Доставка та роздавання гарячої їжі, хліба, масла тваринного і цукру в підрозділах організовується за розпорядженням командира батальйону (роти). Разом із гарячою їжею на сніданок та вечерю доставляється приготовлений чай.

Залежно від умов їжа роздається безпосередньо у казанки особовому складу або у термоси, які доставляються до місця приймання їжі підношувачами від підрозділів.

 

6.2.26. Начальник речової служби військової частини (з'єднання) перед виходом на навчання перевіряє забезпеченість особового складу військової частини (з'єднання) речовим майном і вживає заходів для того, щоб у всього особового складу обмундирування, взуття та спорядження були справними і відповідали сезону.

У район навчання вивозиться необхідний запас підмінного фонду обмундирування та взуття. В період проведення навчання розгортається майстерня для ремонту речового майна та речовий склад військової частини (з'єднання).

 

6.2.27. З метою запобігання інфекційним та іншим захворюванням серед особового складу необхідно:

укомплектувати залучені на навчання підрозділи медичним персоналом і забезпечити медичні пункти ліками та дезинфекційними засобами;

організувати знезаражування й охорону водних джерел у районі навчання;

заборонити придбання у місцевого населення фруктів, овочів та інших продуктів харчування і вживання їх;

провести заняття з особовим складом з питань захисту від укусів отруйних змій, комах, дотримання питного режиму і запобігання перегріванню (переохолодженню) організму.

 

6.2.28. Під час проведення навчання у зимових умовах командири підрозділів та весь особовий склад військової частини зобов'язаний виконувати заходи щодо запобігання обморожуванню і простудним захворюванням. У лісових та степових районах особовий склад військової частини повинен бути проінструктований і підготовлений до боротьби з лісовими та степовими пожежами.

 

Організація польового водозабезпечення військ

6.3.1. Загальна відповідальність за забезпечення водою для господарських, питних і технічних потреб, а також для миття особового складу і прання…   6.3.2. Водозабезпечення військ включає розвідку джерел води, її добування, очищення, збереження, розподіл, підвезення…

Загальні положення

8.1.1. З метою підвищення відповідальності за керівництво військовим господарством і забезпечення збереження державної власності всі посадові особи… Для приймання та здавання справ і посад заступниками командира, начальниками… У роботі щодо приймання та здавання справ і посад всіма матеріальновідповідальними особами військової частини…

Приймання та здавання справ і посади командиром підрозділу

8.3.1. Командир підрозділу здійснює приймання і здавання справ та посади на підставі наказу командира військової частини (з'єднання) в присутності…   Той, хто приймає справи і посаду, зобов'язаний:

Приймання та здавання справ і посади начальниками майстерні, хлібозаводу (хлібопекарні), їдальні та відповідними їм посадовими особами

8.5.1. Той, хто приймає справи і посаду начальника майстерні, хлібозаводу (хлібопекарні), їдальні, лазні, пральні, у присутності внутрішньої… ознайомитися з роботою об¢єкта, який приймається, і з організацією у… перевірити наявність і якісний (технічний) стан матеріальних засобів у майстерні, хлібозаводі (хлібопекарні), їдальні,…

Приймання та здавання справ і посади старшиною підрозділу

8.7.1. Той, хто приймає справи і посаду старшини підрозділу, у присутності внутрішньої перевірної комісії і того, хто здає справи і посаду,… ознайомитися з організацією і станом господарства підрозділу; звірити книги обліку підрозділу з книгами обліку служб військової частини (з'єднання);

Завдання контролю

10.1.1. З метою успішного здійснення господарської діяльності військових частин (з¢єднань) має систематично проводитися контроль за своєчасним…   10.1.2. Головним завданням контролю господарської діяльності військової частини (з`єднання) є: перевірка правильності…

Контроль за виконанням пропозицій, викладених в акті перевірки господарської діяльності, інвентаризації та документальної ревізії, здійснює командир військової частини (з¢єднання) і вищий за посадою командир (начальник), який призначав перевірку (інвентаризацію, ревізію).

 

10.2.36. Результати інвентаризації матеріальних засобів (перевірки господарської діяльності, документальної ревізії) оголошуються у наказі командира військової частини (з'єднання) з відзначенням позитивного в роботі, зазначенням виявлених недоліків та заходів для їх усунення. За результатами ревізії та перевірки господарської діяльності військової частини (з¢єднання) видається, у разі необхідності, наказ вищого командира (начальника).

 

10.2.37. Результати перевірки господарської діяльності, інвентаризації матеріальних засобів і документальної ревізії військової частини (з'єднання) мають використовуватися командиром військової частини (з¢єднання) і вищими за посадою командирами (начальниками), а також Головним управлінням внутрішніх військ МВС України для вивчення стану військового господарства в цілому та окремих служб, узагальнення і розповсюдження позитивного досвіду служб та посадових осіб, виявлення й усунення недоліків у їх діяльності і подальшого поліпшення стану військового господарства військової частини (з¢єднання).

 

10.2.38. З метою більш глибокого аналізу господарської діяльності військової частини (з¢єднання) в цілому, або окремих служб можуть проводитись також інші заходи: збори особового складу військової частини, службові наради з офіцерами, прапорщиками та військовослужбовцями за контрактом, які мають відношення до господарської діяльності військової частини (з'єднання), детальне вивчення пропозицій, скарг, заяв тощо.

 

10.2.39. Контроль за роботою військторгу та його підприємств здійснюється вищими органами військової торгівлі, командиром військової частини (з'єднання), його заступником з тилу і особами, яких призначає командир (начальник), та відповідними державними органами згідно з законодавством України.

 

 

З м і с т

 

1. Загальні положення
2. Основи організації та ведення військового господарства
3. Права й обов`язки посадових осіб військової частини та з'єднання щодо організації і ведення військового господарства  
3.1. Загальні положення
3.2. Обов'язки посадових осіб військової частини щодо організації та ведення військового господарства  
  Заступник командира військової частини з тилу
  Заступник командира військової частини з технічної частини та озброєння (помічник командира окремого батальйону з технічної частини та озброєння)    
  Начальник продовольчої служби військової частини
  Начальник речової служби військової частини
  Начальник квартирно-експлуатаційної служби військової частини  
  Начальник служби пожежної безпеки військової частини
  Начальник автомобільної служби військової частини
  Начальник служби пального та мастильних матеріалів військової частини  
  Начальник інженерної служби військової частини
  Начальник служби радіаційного, хімічного, біологічного захисту (РХБ захисту) військової частини  
  Начальник зв'язку військової частини
  Начальник служби артилерійського озброєння військової частини  
  Заступник начальника штабу військової частини з інженерно-технічного забезпечення  
  Начальник медичної служби військової частини
  Старший ветеринарний лікар (ветеринарний лікар, ветеринарний фельдшер) військової частини  
  Начальник фізичної підготовки та спорту військової частини
  Начальник фінансової служби військової частини
  Начальник клубу військової частини
  Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення військової частини  
  Начальник медичного пункту військової частини
  Начальник аптеки медичного пункту військової частини
  Начальник їдальні військової частини

 

  Старший інструктор (старший кухар) їдальні військової частини
  Начальник майстерні військової частини
  Начальник складу, сховища (комірник) військової частини
  Діловод (старший писар, писар) служб військової частини
3.3. Обов¢язки посадових осіб батальйону щодо організації та ведення військового господарства  
  Командир батальйону
  Заступник командира батальйону з виховної роботи
  Старший технік (технік) батальйону
  Фельдшер батальйону
3.4. Обов¢язки посадових осіб авіаційної частини
  Командир авіаційної частини
  Начальник штабу авіаційної частини
  Заступник командира авіаційної частини з виховної роботи
  Заступник командира авіаційної частини з інженерно-авіаційної служби  
  Заступник командира авіаційної частини з тилу
  Заступник командира авіаційної частини з авіаційно-технічної частини - начальник авіаційно-технічної служби авіаційної частини    
  Начальник служби авіаційного озброєння та боєприпасів авіаційної частини  
  Начальник автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки авіаційної частини  
  Помічник начальника автомобільної та електрогазової служби - інженер з електрогазової техніки  
  Начальник медичної служби авіаційної частини
  Начальник медичного пункту авіаційної частини
  Начальник служби пального та мастильних матеріалів авіаційної частини  
  Начальник продовольчої служби авіаційної частини
  Начальник речової служби авіаційної частини
  Начальник квартирно-експлуатаційної служби авіаційної частини  
  Командир аеродромно-експлуатаційного підрозділу- комендант аеродрому  
3.5. Обов¢язки посадових осіб з`єднання щодо організації та ведення військового господарства  
  Заступник командира з`єднання з тилу
  Заступник командира з'єднання з технічної частини та озброєння  
     
  Начальник продовольчої служби з¢єднання
  Начальник речової служби з¢єднання
  Начальник квартирно-експлуатаційної служби з'єднання
  Начальник медичної служби з¢єднання
  Начальник ветеринарної служби з¢єднання (старший ветеринарний лікар, ветеринарний фельдшер з'єднання)  
  Начальник автомобільної служби з'єднання
  Начальник інженерної служби, служби РХБ захисту і начальник зв`язку з¢єднання  
  Заступник начальника штабу з'єднання з інженерно-технічного забезпечення  
  Начальник служби артилерійського озброєння з'єднання
  Начальник фінансового відділення з'єднання
  Начальник госпіталю (лазарету) з'єднання
  Начальник клубу з¢єднання
  Командир роти (взводу) матеріально-технічного забезпечення з'єднання  
  Начальник медичного пункту з'єднання
  Начальники складів з'єднання
  Начальники майстерень з'єднання
4. Планування господарської діяльності
4.1. Загальні положення
4.2. Річний господарський план військової частини (з'єднання)
4.3. Річний план експлуатації озброєння військової частини (з'єднання)  
4.4. Річний план експлуатації і ремонту автомобільної техніки військової частини (з'єднання)  
4.5. Річний план ремонту будівель і споруд військової частини (з'єднання)  
4.6. Річний план контрольно-ревізійної роботи з'єднання
4.7. Річний план економічної роботи військової частини (з'єднання)  
4.8. Річний план контролю господарської діяльності військової частини (з'єднання)  
4.9. Розділ "Тилове забезпечення" плану основних заходів військової частини (з'єднання)  
4.10. Місячний план роботи служби військової частини (з'єднання)  
4.11. Місячний виробничий план майстерні військової частини (з'єднання)  
4.12. План проведення парково-господарського дня військової частини (з'єднання)  

 

4.13. Плани забезпечення окремих заходів військової частини (з¢єднання)  
4.14. Контроль за виконанням планів
5. Організація матеріального, технічного, квартирно-експлуатаційного, медичного, ветеринарного, торговельно-побутового та фінансового забезпечення військових частин (з'єднань)  
5.1. Порядок забезпечення військових частин (з¢єднань) матеріальними засобами  
5.2. Джерела поповнення та порядок видавання матеріальних засобів військовим частинам (з¢єднанням)  
5.3. Організація перевезення матеріальних засобів
5.4. Порядок приймання, видачі та зберігання матеріальних засобів у військовій частині (з¢єднанні)  
5.5. Порядок здавання матеріальних засобів на військові склади (бази) МВС України та передавання їх іншим військовим частинам (з'єднанням)    
5.6. Укладання договорів та угод на постачання, послуги та розрахунки по них  
5.7. Заготівля матеріальних засобів з місцевих ресурсів
5.8. Матеріальна відповідальність посадових осіб військової частини (з'єднання) та порядок списання втрачених матеріальних засобів і коштів    
5.9. Організація економічної роботи у військових частинах (з'єднаннях)  
5.10. Охорона навколишнього природного середовища
5.11. Обов¢язки посадових осіб у галузі охорони природного середовища  
5.12. Утримання і технічне обслуговування озброєння, техніки та об'єктів держтехнагляду  
5.13. Розквартирування військових частин (з'єднань). Організація капітального будівництва, капітального та поточного ремонту військових містечок    
5.14. Організація та ведення підсобного господарства військової частини (з'єднання)  
5.15. Основні положення щодо організації лазне-прального обслуговування військової частини (з¢єднання)  
5.16. Організація протипожежного захисту та техніки безпеки у військовій частині (з'єднанні)  
5.17. Заходи для підготовки військового господарства до роботи в зимових умовах  
5.18. Фінансове планування, порядок одержання та використання коштів у військовій частині (з'єднанні)  
5.19. Торговельно-побутове забезпечення військової частини (з'єднання)  
5.20. Порядок заявлення претензій та подання позовів на постачальників і транспортні організації  
5.21. Ротне господарство
6. Особливості організації та ведення військового господарства у військових частинах (з¢єднаннях) під час перебування в навчальних центрах, на польових виходах і навчаннях (заняттях)  
6.1. Підготовка та утримання навчального центру
6.2. Організація матеріального, технічного, медичного, квартирно-експлуатаційного, інших видів забезпечення військової частини (з¢єднання) в навчальному центрі, на польових виходах, навчаннях (заняттях)  
6.3. Організація польового водозабезпечення військ
7. Створення військового господарства при формуванні та ліквідація його при розформуванні військової частини (з'єднання)    
7.1. Створення військового господарства при формуванні військової частини (з¢єднання)  
7.2. Ліквідація військового господарства при розформуванні військової частини (з¢єднання)  
8. Порядок приймання та здавання справ і посад особами, що відають військовим господарством  
8.1. Загальні положення
8.2. Приймання та здавання справ і посади заступниками командира та начальниками служб військової частини (з¢єднання)    
8.3. Приймання та здавання справ і посади командиром підрозділу  
8.4. Приймання та здавання справ і посади начальником складу (сховища)  
8.5. Приймання та здавання справ і посади начальниками майстерні, хлібозаводу (хлібопекарні), їдальні та відповідними їм посадовими особами    
8.6. Приймання та здавання справ і посади діловодом (старшим писарем, писарем) служби військової частини (з¢єднання)    
8.7. Приймання та здавання справ і посади старшиною підрозділу
9. Організація обліку і звітності
10. Контроль господарської діяльності військової частини (з'єднання)  
10.1. Завдання контролю
10.2. Види, форми і порядок здійснення контролю господарської діяльності військової частини (з'єднання)  
  Додатки до Положення:  
1. Річний господарський план військової частини (з'єднання)  
2. Річний план економічної роботи військової частини (з'єднання)  
3. План проведення парково-господарського дня військової частини (з'єднання)  
4. Договір  
5. Інспекторське посвідчення  
6. Журнал реєстрації видачі інспекторських посвідчень  
7. Журнал обліку результатів економічної роботи  
8. Акт  

 

 


1) Під військовими частинами тут і надалі треба розуміти військові частини, які входять до складу з’єднань, окремі військові частини, установи, військово-навчальні заклади, об’єкти та організації внутрішніх військ МВС України, які ведуть своє господарство на правах окремої військової частини.

1) Під сукупністю сил і засобів тут і надалі треба розуміти особовий склад і всі види озброєння, бойової та іншої техніки, боєприпасів, пальне, мастильні матеріали та спеціальні речовини, продовольче, речове, інженерне, хімічне майно та інші матеріальні засоби, які використовуються для забезпечення потреб внутрішніх військ МВС України у мирний та воєнний час.

 

1) Під культурно-освітнім майном військової частини (з’єднання) слід розуміти технічні засоби виховання (у тому числі поліграфічне устаткування), газетний папір, світлотехнічну апаратуру, устаткування сцен клубів, музичні інструменти, телевізори, магнітофони, відеомагнітофони, програвачі, платівки, відео- та аудіокасети, настільні ігри, художні картини і скульптури, матеріали наочної агітації, друковані видання, витратні й експлуата ційні матеріали та інше майно, яке використовується в інтересах виховної роботи у внутрішніх військах МВС України.

 

[1] Гранична кількість посадових окладів осіб, які видають інспекторські посвідчення.

[2] Під ротним господарством тут і далі розуміється господарство неокремих рот, комендатур та інших прирівнених до них підрозділів.

– Конец работы –

Используемые теги: основи, організації, ведення, військового, гос, арства0.08

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Основи організації та ведення військового господарства

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Основы планирования. Теоретические основы управления проектами. Основы планирования. Планирование проекта в MS Project 7
Использованная литература В В Богданов Управление проектами в Microsoft Project Учебный курс Санкт Петербург Питер г...

Логические основы работы ЭВМ. Основы понятия и операции алгебры логики
Введение... Логические основы работы ЭВМ Основы понятия и операции алгебры логики Прикладное программное обеспечение...

ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ УПРАВЛІННЯ ПОВСЯКДЕННОЮ
ГВАРДІЙСЬКИЙ ОРДЕНА ЧЕРВОНОЇ ЗІРКИ ФАКУЛЬТЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ПІДГОТОВКИ... ІМЕНІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ...

РЕФЕРАТ На тему: Основи архітектурно-планувальної Організації транспортних споруд
МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ... КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ...

Методичні вказівки для практичних занять з дисципліни "Електропостачання сільського господарства"
Протокол № 5 від " 18 " березня 2004 р. Рецензент к.т.н доцент кафедри “Енергетики” Таврійська державна агротехнічна академія І.П.… При цьому до більшого із двох навантажень прибавляють надбавку від меншого:… Якщо відомий тільки один максимум навантаження (денний або вечірній), то другий можна визначити використовуючи…

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ з дисципліни Організація ресторанного господарства на тему: Організація обслуговування споживачів, що проживають у готелях за типом шведського столу Готельно-ресторанна справа
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ... Кафедра готельного і ресторанного бізнесу...

Основи організації Фінансів підприємств. Поняття фінансів підприємств, їх зміст, функції
Тема... Основи організації... Фінансів підприємств...

ОСНОВИ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ ОСНОВИ ТЕОРІЇ ПЛАНУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТУ
Рубаненко О Є... Лук яненко Ю В...

Конспект лекцій з дисципліни Основи організації вантажних перевезень
Конспект лекцій з дисципліни... Основи організації вантажних перевезень... ЗМІСТ Загальні відомості про залізничний транспорт України...

Модуль 1. ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ ОСНОВЫ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ ОБ ОКРУЖАЮЩЕЙ ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ Тема 1. Основы концепций представления детерминированной физической картины мира
Модуль ЕСТЕСТВЕННОНАУЧНЫЕ ОСНОВЫ ПРЕДСТАВЛЕНИЙ ОБ ОКРУЖАЮЩЕЙ ДЕЙСТВИТЕЛЬНОСТИ... Тема Основы концепций представления детерминированной физической картины... Из наблюдений установлять теорию через теорию исправлять наблюдения есть лучший способ к изысканию правды...

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам