рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Базові масла і способи їх отримання

Базові масла і способи їх отримання - раздел Производство, ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ   Базові Масла В Залежності Від Складу Можуть Бути Нафто­вими, ...

 

Базові масла в залежності від складу можуть бути нафто­вими, синтетичними або напівсинтетичними.

Нафтові базові масла - одержують із залишку (мазуту), що утворюється після атмосферної перегонки нафти і видалення з нього бензинових і дизельних фракцій. Цей залишок піддається подальшій переробці, яка включає вакуумну перегонку, очищен­ня, деасфальтизацію, депарафінізацію та інші процеси нафто­переробки:

- вакуумна перегонка дозволяє позбутися висококиплячих компонентів (гудрон) і розділити продукт, що переробляється, на ряд фракцій (дистилятів), які мають різну температуру викіпання, а значить і різну молекулярну масу, склад і власти­вості (щільність, в'язкість, індекс в'язкості, температуру спалаху тощо);

- очищення (селективнае сернокислотне, гідроочищення, адсорбційне і ін.) проводиться для видалення небажаних компо­нентів (сірчистих і киснеутримуючих з'єднань, неграничних вуглеводнів тощо), які у процесі роботи масел можуть робити негативний вплив. Зазначені вище методи очищення в залеж­ності від обраної технологічної схеми можуть застосовуватися як самостійно, так і в сполученні з іншими методами.

Нафтові базові масла, отримані за традиційними схемами виробництва та очищення, являють собою складні суміші вугле­воднів (ізопарафінових, нафто-парафінових, нафто-ароматичних, ароматичних різної ступені циклічності) з молекулярною масою 300-750 і утримуючих у складі молекул 20-60 атомів вуглецю, а також гетероорганичних з'єднань (утримуючих ки­сень, сірку, азот і деякі метали). Ці масла мають індекс в'язкості приблизно 90-100 одиниць.

- деасфальтизація проводиться для видалення з високов'язкого залишку після вакуумної перегонки асфальтенов - високомолекулярних продуктів, що викликають підвищене нагаро- і лакоутворення при роботі олій. Очищена масляна фракція (деасфальтизат) використовується як компонент базових масел.

- депарафінізація служить для видалення з дистилятів і де- асфальтизатів вьісокоплавких парафінов, що підвищують тем­пературу загустіння масел.

Процеси виробництва та очищення базових масел можуть комбінуватися різними способами. Типова технологічна схема виробництва масла приведена на рис. 2.3.

 

Рис. 2.3. Схема одержання масел

 

Дистилятні базові масла – компоненти звичайно одержують за схемою:

мазут → вакуумна перегонка → селективне очищення → депарафінізація → гідроочищення. А залишкові – за схемою: гудрон → деасфальтизація → селективне очищення → депарафінізація → гідроочищення

 

Компаундування базових масел одержують змішуванням дистилятних і залишкових компонентів. Змішування компо­нентів проводиться як для одержання заданої в'язкості, так і для досягнення необхідного вуглеводневого складу базових масел (табл. 2.2).

Синтетичні базові масла одержують шляхом цілеспря­мованого синтезу органічних і елементоорганічні з'єднань, що перевершують за своїми властивостями вуглеводні нафтові масла і являють собою суміші хімічних сполук однакової або різної структури. Найбільше поширення одержали синтетичні вуглеводні (поліолефіни, алкільовані ароматичні з'єднання), поліефіри, складні ефіри органічних і неорганічних кислот, складні ефіри багатоатомних спиртів, полі-галогенпроізводні вуглеводні, силоксани й ін.

 

 

Таблиця 2.2

Бажані та небажані компоненти базових масел

 

Компоненти нафтових базових масел
бажані небажані
Ізопарафінові вуглеводні Тверді парафінові вуглеводні
Нафтово-парафінові вуглеводи Поліциклічні ароматичні вуглеводні
Моно і біцикличні ароматичні вуглеводні з довгими бічними ланцюгами Смолисті й асфальто-смослисті з'єднання
Неграничні вуглеводні
Елементоорганічні з'єднання

 

Розробка синтетичних масел почалася ще наприкінці XIX століття, а на початку 20-х років XX століття вони вже випускалися промисловістю. До цього ж часу відносяться і перші спроби їх використання в мастилах. Проте, їх широке використання почалося в останні три десятиліття. Синтетичні базові масла перевершують нафтові за низькотемпературними характеристиками, термічній стабільності і стійкості до окислювання (табл. 2.3), але уступають їм за вартістю.

 

Таблиця 2.3

Порівняння (у балах) властивостей нафтових і синтетичних основ,

використовуваних як базові масла

 

Властивості Нафтоносне масло Полеолефіни Діалкіл-бензоли Дікарбонових кислот Поліолових кислот Пмаслаетилабо енгліколь Сілікони Ефіри
Пмаслафінілові Фосфорної кислоти Кремнієвої кислоти
В’язкістно-температурна характеристика 4-5 3-4
Рухливість при низьких температурах
Схильність до невипару 4-5 4-5 4-5 3-4 4-5
Термостабільність 3-4
Антиокислювальні властивості 4-5
Термоокислюваль на стабільність (з антиокислювачем) 4-5 4-5 4-5 4-5
Анти­корозійні властивості (з інгібітором) 3-4 3-4
Приємистість до присадок 4-5 4-5 4-5 4-5 3-4
Гідромаслятична стабільність 3-4 3-4
Сумісність з нафтовими маслами 3-4 3-4
Протизносні властивості 4-5 4-5
Тепло­провідність
Стійкість до запалення 2-3 2-3 3-4 4-5
Індиферент­ність до ущільнювальних матеріалів 3-4 2-3 3-4

 

Напівсинтетичні базові масла одержують, як правило, шляхом змішання синтетичних і нафтових компонентів, що доз­воляє одержувати продукти, що сполучають у собі високі експлуатаційні характеристики мастил, що перевершують нафтові, і помірну їхню вартість.

В Україні синтетичні базові масла не виробляються. Пере­лік синтетичних масел, що випускаються підприємствами Росій­ської Федерації приведені в табл. 2.4.

Таблиця 2.4

Синтетичні базові масла, що випускаються підприємствами

 

 

Тип олій Марка Склад Нормативний документ
Пмасла-альфао- лефінові М-9С (ПАОМ-9) Поліальфаолефіновое масло ТУ 38.401269-82
ПАОМ-20 Поліальфаолефінові масла ТУ 38.401-58-42-2
Складні ефіри джарбонових кислот ДОС-Т Диоктилсебацинат (термостійкий) ДСТ 8728-88
ДОС Диоктилсебацинат (пластифікатор) ТУ 6-06-11-88
Ефіри фосфорної кислоти ТБФ Трибутилфосфат ТУ 6-02-733-84
ТКФ Трикрезилфосфат ДСТ 5728-76
ДБФФ Дибутилфенилфосфат ТУ 6-02-985-81
ДФИБФФ Дифенил-п-трет- бутилфенілфосфат ТУ 6-06-241-92
Турбінне масло ОМТИ Триксиленілфосфат ТУ 6-25-12-75
Складні ефіри неопентилових спиртів Ефір Мг2 Складний ефір пентаеритрита СТП УфНПЗ 4-155-83
ПЭТ-М Складний ефір пентаеритрита (для масел) ТУ 38.401567-86
ПЭТ Складний ефір пентазри- трита (для змащень) ТУ 1011027-85
Поліорта- носилоксани ХС-2-1 Поліметил (дихлорфеніл) силоксан ТУ 6-02-804
162-170ВВ (ХС-2-1-ВВ) Поліорганосилоксан ТУ 6-02-824-78
ФСТ-5 Суміш полімітив (у-трифторпропил) силоксанів ТУ 6-02-910-74
Пмс-юорр-вв (131-117Рвв) Поліметилсилоксан ТУ 6-02-1-284-76
ПМС-20р Суміш маслагометилсилоксанів ТУ 6-02-1259-84
Рідина №7 Суміш поліетилсилоксанов ДСТ 25149-82
ПЭС-4 Поліетилсилоксан ДСТ 1300-77

 

Особливе місце займають базові масла, отримані з викори­станням технології гідрокрекінгу (НС - синтез) нафтових масля­них фракцій. У цьому процесі вуглеводні всіх груп і з'єднання всіх класів під дією водню (гідрообробки) у присутності специ­фічних катализаторів при підвищених температурах (360-420°С) і тисках (10-20 МПа) піддаються глибоким перетворенням.

Застосування процесу гідрокрекінгу дозволяє забезпечити необхідну якість масла не за рахунок видалення небажаних компонентів, як це прийнято в традиційних процесах, а за рахунок хімічного перетворення небажаних компонентів у бажані. Сировиною для одержання масел служать висококип’ячі дистиляти і деасфальтизатори, що є складними сумішами вуглеців різних груп, гетероз’єднань (утримуючих атомів сірки, азоту, кисню та інших елементів), а також високомолекулярних з'єднань (сммасластів, асфальтенів). Як приклад у табл. 2.5 приведені дані про груповий склад сировини і продукту гідрокрекінгу. З приведених даних видно, що зміст конден­сованих вуглеводнів знизився приблизно в два рази і продукт гідрокрекінгу приблизно на 70% складається з неконденсованих з'єднань. В результаті значно зростає індекс в'язкості, про що свідчать дані, приведені на рис. 2.4. При переробці парафінистої сировини відбувається ізомеризація парафінових вуглеводнів, що також сприяє поліпшенню в’язкісних властивостей продуктів.

За своїми експлуатаційними характеристиками масла, от­римані з використанням продуктів гідрокрекінгу, не поступа­ються традиційним синтетичним і напівсинтетичним маслами, але мають більш низьку ціну. В залежності від складу базові масла, отримані з використанням технології гідрокрекінгу, відносять до синтетичного або напівсинтетичного типів.

 

Таблиця 2.5

Групові склади сировини і продукту гідрокрекінгу

 

Груповий склад Вміст, % мол.
в сировині в продукті
Алкани 1,0 4,1
Циклоалкани: - неконденсовані - конденсовані   32,7 19,7   67,7 26,5
Ароматичні моноциклічні вуглеводні: - неконденсовані - конденсовані   12,6 29,2   1,5 0,2
Бензтиофени 1,9
Дибензтиофени 1,7
Нафтобензтиофени 1,1
Всього конденсованих з'єднань 53,7 26,7

 

Рис. 2.4. Взаємозв’язок структури вуглеводнів з індексом в’язкості масла

 

Американський інститут нафти (АРІ) класифікує масла за трьома показниками - індексу в'язкості, вмісту сірки, масовій частці нафтено-парафинових вуглеводнів (табл. 2.6).

Загальноприйняті специфікації на базові масла відсутні. Багато фахівців вважають, що в зв'язку з різноманіттям та суперечливістю вимог, які пред’являються до базових масел, однакових вимог до їх якості, придатних для виробництва всього асортименту товарних масел, сформульовано бути не може.

Таблиця 2.6

Класифікація базових масла за АРI

 

Група Вміст парафінонафтових ву­глеводнів, % мас. Вміст сірки, % мас. Індекс в'яз­кості Тип базового масла
І < 90 > 0,03 80-120 масла селективного очищення
II ≥ 90 ≤ 0,03 80-120 масла гідроочищеня
III ≥ 90 ≤ 0,03 ≥ 120 високо індекс­ні масла
IV поліальфаолефінові масла
V Інші базові мас­ла, що не ввій­шли в групи І, ІІ, ІІІ i IV

 

У країнах СНД як компоненти базових масел використо­вують деякі спеціальні нафтові масляні фракції (ТУ 38.101523­80, ТУ 38.1011261-89, ТУ 38.101355-73, ТУ 38.401-58-166-95, ТУ 38.401-58-167-96, ТУ 38.401117-91, ТУ 38.301-13-007-98, ТУ 38.301-20-23-90, ТУ 38.301-29-48-95, ТУ 38.301-29-27-89), інду­стріальні масла загального призначення без присадок (ТУ 38.101413-97) і трансмісійні масла без присадок (ТУ 38.101529­75, ТУ 38.101110-86). Деякі нафтопереробні заводи виробляють компоненти базових масел для власних потреб за стандартами підприємств.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Національний лісотехнічний університет України...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Базові масла і способи їх отримання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗДІЛ І.
1. ВИДИ ПАЛИВ, ЇХ ВЛАСТИВОСТІ І ПРОЦЕСИ ГОРІННЯ.....10 1.1. Загальна характеристика палива. Класифікація...............................10 1.2. Склад палива.......

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ОДЕРЖАННЯ
РІДКИХ ПАЛИВ І МАСЕЛ....................................................................33 2.1. Загальні поняття про нафту.................................................

ПАЛИВ ДЛЯ ДВИГУНІВ З ПРИМУСОВИМ
ЗАПАЛЮВАННЯМ.................................................................................74 3.1. Умови застосування і основні вимоги до бензинів ......................

РОЗДІЛ ІІІ
1. РІДИНИ ДЛЯ СИСТЕМ ОХОЛОДЖЕННЯ ДВИГУНІВ.........329 1.1. Призначення та основні вимоги до охолоджувальних рідин........329 1.2. Використання води у якості охоло

ПЕРЕДМОВА
Нафта і продукти її переробки є основними енергоносіями практично у всіх галузях галузях народного господарства. На сьогодні видобуток Україною власної нафти становить 12-15% від загальної потреби.

Загальна характеристика палива. Класифікація
Паливом називають горючу речовину, яку спеціально спалюють для отримання тепла і подальшого його використання для інших потреб у будь-якій сфері життя людини. Воно повинно мати певні властивості, т

Класифікація палива
  Агрегатний стан палива Походження палива природне штучне Тверде     Рідке

Склад палива
Будь-яке паливо складається з двох основних частин: горючої і негорючої (баласту). Горюча частина містить різні органічні сполуки, до яких входять такі хімічні елементи: вуглець (С), водень (Н), сі

Теплота згоряння палива
Кількість теплоти, яка виділяється під час повного згоряння одиниці маси (1 кг рідкого або твердого) або одиниці об’єму (1 м3 газоподібного) палива називають питомою теплотою згоряння (т

Тверде паливо
Тверде органічне паливо – це деревина, торф, сланці, буре вугілля, кам’яне вугілля і антрацит. Цінність палива як горючої речовини визначається його хімічним складом і основними властивостями.

Рідке паливо
Рідке паливо, що використовують для потреб теплоенергетики, одержують методами його термохімічного розкладу. Нафта складається в основному з вуглеводнів трьох класів: метанові вуглеводні –

Газоподібне паливо
Газоподібне паливо поділяють на природне і штучне. До природного відносять газ, що видобувається з газових родовищ, попутний газ, одержуваний одночасно із видобутком нафти, а також газ, який видобу

Основи теорії горіння палива
Горінням називають процес екзотермічного окислення горючої речовини, що швидко відбувається та супроводжується інтенсивним виділенням тепла. В основі процесу горіння лежить

Технологічний процес горіння палива
Для процесу горіння необхідно, щоб горючі речовини і окислювач мали деяку (певну для кожної речовини) темпе­ратуру, за якої порівняно швидко відбувається їх взаємодія. Температура, за якої хімічний

Загальні поняття про нафту
Нафта, яку добувають з надр землі – в’язка, масляниста рідина з характерним запахом. Колір її залежить від кількості розчинених у ній смол. Нафта буває темно-бурого і буро-зеленого кольору, а іноді

Асортимент бензинів і область їх використання
  Відповідно до ГОСТ 2084-77 (з доповненнями) автомобі­льні бензини випускають таких марок: А-80; АИ-93; АИ-98 - розібратися. У марці бензинів А вказу

ПАЛИВА ДЛЯ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ
  4.1. Умови застосування і основні вимоги до дизельних палив 4.2. Умови згоряння палива та забезпечення м’якої роботи двигуна 4.3. Прокачувальна здатність і сумішоу

Умови застосування і основні вимоги до дизельних палив
  Дизельні двигуни дуже широко розповсюджені у багатьох галузях народного господарства. У лісовій галузі та сільськогосподарському ви­робництві використовують швидкохідні дизелі, у як

Умови згоряння палива та забезпечення м’якої роботи двигуна
  Вища порівняно з карбюраторним економіч­ність дизельних двигунів зумовлюється своєчасним займанням та повним згорянням впорскнутого палива. Ці фактори узагаль­нюються збільшенням ст

Властивості дизельних палив
  Надійність подачі дизельного палива залежить від прокачувальної здатності, тобто здатності його проходити через еле­менти системи живлення, головним чином через фільтри гру­бого і т

Закордонні класифікації дизельних палив
  У США і деяких інших країнах технічними умовами, що діють в державному масштабі, встановлюються лише загальні вимоги до найважливіших показників дизельних палив, а конкретні вимоги

Загальні відомості. Класифікація
  У лісовому та сільськогосподарському виробництві газоподібне паливо використовується для різних технологічних (опалення теплиць, парників, тваринницьких і птахівницьких комплексів,

Характеристика і асортимент газоподібного палива
  З усіх видів газоподібного палива найпоширеніші природні гази, які поділяють на дві групи: гази газових родовищ і супутні, які добуваються разом з нафтою. Природні гази чис

Застосування газоподібного палива у ДВЗ
Газ у вигляді палива використовують головним чином для автомобільних двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) у стисну­тому або розрідженому виді. Для газобалонних автомобілів використовують тільки вис

Суть процесу газифікації. Використання генераторного газу
Газифікація - високотемпературний процес взаємодії вуглецю палива з окислювачами, який проводиться з метою одержання горючих газів Н2, СО, СН4. Окислювачами, які іноді називаю

Особливості одержання і використання біогазу
Біомасою називають все те, з чого складаються рослини та тварини, а також відходи їх життєдіяльності. Біомаса рослин на суші нашої планети становить 2,4·1012 т. В океані щорічно утворюют

Сільському господарстві
Всі вуглеводневі гази маючи високу теплоту і темпе­ратуру згоряння і достатньо низьку займання, надзвичайно по­жежно небезпечні при розгерметизації трубопроводів і ємно­стей, в яких вони транспорту

Закордонні класифікації газоподібних палив
Масштаби використання газоподібного палива, як палива ДВЗ, у закордонних країнах залежить від співвідношення цін на рідке і газоподібне паливо, а також від вимог максимального використання власних

Масла іншого призначення
1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ   1.1. Роль мастильних матеріалів у використанні машин 1.2. Аспекти проблеми поняття про тертя і його види

Аспекти проблеми поняття про тертя і його види
Як випливає з основних положень в хімотології і триботехніці, проблеми зменшення тертя, корозії і загального зносу автомобілів, як й інших машин і механізмів, тісно зв’язані між собою. Якщо під заг

Аспекти проблеми поняття про тертя і його види
Як випливає з основних положень в хімотології і триботехніці, проблеми зменшення тертя, корозії і загального зносу автомобілів, як й інших машин і механізмів, тісно зв’язані між собою. Якщо під заг

Класифікація мастильних матеріалів
Вироблені та застосовувані мастильні матеріали класифіку­ються на цілий ряд груп, в залежності від ряду ознак, таких як: походження або вихідна сировина для одержання; зовнішній стан; призначення,

Функціональні добавки до масел
  В процесі роботи машин і механізмів відбувається зношу­вання сполучених пар. Інтенсивність зношування і сила тертя залежать від цілого ряду факторів, обумовлених режимом тертя (темп

В’язкість і в’язкісно-температурні властивості масел
В’язкість є одним з важливих показників якості масла. За в’язкістю оцінюють придатність масла для даного двигуна в залежності від конструкції, технічного стану, сезонності, умов експлуатації та ін.

Хімічна стабільність та миючі властивості масел
  В процесі експлуатації змінюються хімічний склад і властивості масел. Стійкість масел проти окислювання киснем повітря (хімічна стабільність) є одним з найважливіших параме­трів, що

Низькотемпературні властивості масел
  Для масел, які працюють при низьких температурах, велике значення має їх рухомість. Масла з дуже високою в’язкі­стю або такі, що втратили рухомість використовувати заборо­нено. Низь

Протикорозійні властивості
  Корозія металів та особливо схильних до неї антифрикційних підшипникових сплавів характеризується послідовним протіканням цілого ряду процесів, які виражаються такими загальними озн

Вплив вмісту води та механічних домішок на якість масла
Вода та механічні домішки викликають підвищений знос пар тертя, прискорюють окислення масла та збільшують його витрату. Наявність води в маслі значно впливає на його антифрикційні властивості. Вода

Протизносні та протизадирні присадки
  Знос різних агрегатів, вузлів, механізмів та деталей трак­торів, автомобілів і сільськогосподарської техніки залежить від ряду факторів. Так, різке підвищення хімічної активності ма

Випаровуваність масел
Випаровуваність масел характеризується фракційним складом. Моторні масла одержують з висококиплячих фракцій нафти, тому вони в період експлуатації випаровуються незначно. Масла з вузьким фракційним

Вимоги, що пред’являються до моторних масел
Масла, що використовуються в системах мащення дви­гунів внутрішнього згоряння, називаються моторними маслами. Їх головне призначення - знижувати знос деталей двигуна за рахунок створення на поверхн

Склад і умови роботи моторних масел
  Властивості товарного моторного масла визначаються складом і технологією переробки базового масла, а також функ­ціональними властивостями присадок. Суміш базового масла з п

Фізико-хімічні показники якості моторних масел для бен­зинових, газових і дизельних двигунів приведені в таблицях 2.13 та 2.14.
Таблиця 2.13 Масла моторні автомобільні для бензинових та газових двигунів Показник М-8В1 М-8Г1 М-6

Взаємозамінність масел
  Якщо відсутні масла необхідної марки, при їх заміні варто дотримуватися рекомендацій заводів-виготовлювачів, але ніколи не робити заміну маслами більш низької якості. Загальне прави

За температурою краплепадіння можливо визначити робо­чу температуру вуглеводних мастил.
Для визначення температури краплевиділення використо­вують спеціальний пристрій (рис. 2.14) – прилад (термометр) длявизначення температури краплепадіння пластичних мастил. Пристрій

Ндустріальні масла
  Індустріальні масла призначені для зменшення тертя, спра­цьовування та запобігання задирам тертьових поверхонь різно­манітних машин та механізмів промислового обладнання: мета­ло- т

Турбінні масла
Турбінні масла призначені для змащування і охолодження вузлів тертя парових, газових турбін, їх турбокомпресорів, турбоповітродувок, турбонасосів та генераторів електричного струму, а також виконую

Обкаточні масла
Для забезпечення надійної і економічної експлуатації дви­гунів необхідна заводська і післяремонтна технологічна обкатка. При всезростаючому випуску тракторних і автомобільних двигунів заводська обк

Компресорні масла
  Компресорні масла використовують для змащення різно­манітних вузлів та деталей компресорних машин, їх охоло­дження, а також для герметизації компресорного обладнання. Умови роботи м

Масла для компресорів холодильних установок
У холодильних установках масла застосовують для зма­щування вузлів тертя компресорів, що перекачують холодоаген­ти – аміак, діоксид вуглецю, галогеноподібні (фреони) та ін. Окрім змащення,

Електроізоляційні масла
  До електроізоляційних масел належать трансформаторні, конденсаторні, кабельні та для електричних масляних вими­качів. Як рідкі діелектрики їх застосовують в ролі ізолюючих засобів с

Консерваційні масла
У сільськогосподарському виробництві частина машин (збиральні комбайни, посівні та інші машини, знаряддя) вико­ристовуються сезонно та більшу частину року перебувають на зберіганні. При перервах у

Призначення та основні вимоги до охолоджувальних рідин
При спалюванні палива в двигуні частина тепла йде на на­грів стінок камери згоряння та всього двигуна. При досягненні критичної температури двигун перегрівається, при цьому погір­шується наповнення

Використання води як охолоджувальної рідини
Найрозповсюдженішою рідиною, що використову­ється для охолодження, є вода. Вона має найвищу тепло­ємність 4,19 кДж/(кг·°С), більшу теплопровідність, невелику кі­нематичну в’язкість (_

Низькозамерзаючі охолоджувальні рідини
В зимовий період експлуатації в системах охолодження двигунів використовують низькозамерзаючі охолоджувальні рідини – антифризи, що є сумішшю етиленгликоля з водою. Етиленгликоль (двоатомн

Гальмівні рідини
  Для гідрогальмівної системи автомобіля (рис. 3.6) виробляють гальмівні рідини на касторовій гликолевій основі. Рідини на касторовій основі мають хороші мастильні властивості та не в

Амортизаторні рідини
Амортизаторні рідини являють собою малов’язкі масла, якими заповнюють гідравлічні амортизатори. Вони повинні во­лодіти хорошими мастильними та антикорозійними властиво­стями, мати низьку температур

Пускові рідини
Пускові властивості двигунів значно залежать від якості палив і масел, що застосовують. Пуск двигунів при низьких температурах полегшується при використанні бензинів з більшим вмістом легких фракці

Скломиючі рідини
В якості скломиючої рідини зазвичай використовують во­ду. Але вода замерзає при температурі навколишнього середо­вища нижче нуля та надходить до форсунок системи змиву. Другим недоліком води є те,

Мийні засоби
Для видалення різноманітних технічних забруднень в системах, вузлах і механізмах використовують мийні засоби. Ці засоби можуть бути однокомпонентними та багатокомпонен­тними. Для очищення

Рідини для видалення нагару з деталей двигуна
Для видалення нагару з поршнів, поршневих кілець, голо­вок блоку та інших деталей використовують різноманітні суміші та рідини. Найрозповсюдженіші миючі засоби на основі каустичної соди (ї

БІБЛІОГРАФІЧНИЙ СПИСОК
1. Антипенко А.М., Сорокін С.П., Поляков С.О. Властивості та якість паливо-мастильних матеріалів. – Харків: ЧП Червяк, 2006. – 213 с. 2. Большаков Г.Ф. Восстановление и контроль качества н

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги