рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

РОЗДІЛ 1.ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ

РОЗДІЛ 1.ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ - раздел Право, Зміст Стор. В...


Зміст

Стор.

ВСТУП…………………………………………………………………..……………6

РОЗДІЛ 1.ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ...…………………………………..………………………………..…...….9

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ГОТІВКОВОГО ОБІГУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КАСОВИХ ПРАВИЛ

2.1 Готівковий обіг………………………………………………………..…..14

2.2 Касові правила…………………………………………………….............17

РОЗДІЛ 3.ПРАВОВИЙ РЕЖИМ РАХУНКІВ В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ

3.1. Банківський вклад і банківський розрахунок………………….…….….24

3.2. Поточні та депозитні бюджетні рахунки……….…………...…………..26

РОЗДІЛ 4. ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗГОТІВКОВИХ РОЗРАХУНКІВ В УКРАЇНІ………………………………………………..…………………………...30

ВИСНОВКИ…………………………………………………………………...……43

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.……………………………………........46


ВСТУП

Темою курсової роботи є правове регулювання грошового обігу та розрахункові правовідносини.

Актуальність розгляду даної теми пояснюється тим, що у функціонуванні ринкової економіки головну роль відіграють гроші і грошовий обіг в державі. Вони забезпечують життєдіяльність суб'єктів держави, огортаючи всі клітини системи виробничих відносин.

Справді, величезна кількість людей у світі щоденно розраховуються грошима за придбані товари чи послуги. Проте не кожна людина задумується про те, яке важливе значення мають гроші. А вони необхідні для функціонування економіки, оскільки саме гроші можуть привести в рух фінансовий механізм, здатний забезпечити розвиток сиробничих сил.

Отже, будучи предметом попиту, гроші впливають на ринок товарів і послуг. Стан грошового обігу може привести до змін умов економічної рівноваги. Так, при інфляції люди по-іншому підходять до розподілу своїх доходів між заощадженням і споживанням, ніж у періоди стабілізації цін.

Особливого значення вивчення грошей набуває для розуміння функціонування ринкової системи економіки. Оскільки Україна йде до ринкової економіки сучасного типу, регулююча економічна роль держави достатньо велика, то гроші, грошовий обіг є головними інструментами в механізмі державного регулювання, який веде до економічного і соціального прогресу.

Грошова система нашої держави складається з таких елементів: грошової одиниці та її найменування, масштабу цін, видів законних платіжних засобів, платіжного обороту та його організації, механізму регулювання грошового обігу та органів, що його здійснюють. Грошова система України характеризується тим, що вирішальну роль в організації та функціонуванні грошової системи відіграють Верховна Рада України та Національний банк України.

Двадцяте століття зі своїми війнами, революціями і переворотами внесло багато змін в усі сфери суспільного життя. Було впроваджено нові ідеології, економічні вчення та форми власності. Так, наприклад, з часу Першої світової війни зростає тенденція до припинення розміну банкнот на золото. У зв’язку з цим перед центральними банками постає завдання постійного контролю за грошовим обігом.

Для того, щоб краще зрозуміти суть грошей, потрібно уяснити їхню роль. У зв’язку з цим прийнято вважати, що найкраще економічна суть грошей проявляється в їх функціях.

Традиційно в економічній науці виділяють п’ять основних функцій грошей:

1) міра вартості;

2) засіб обігу;

3) засіб платежу;

4) засіб нагромадження;

5) світові гроші.

Цих п’ять функцій грошей у їх системній єдності становлять реальне функціонування грошової маси.

Функція грошей як міри вартості проявляється через вимір грошової вартості (ціни) товарів. Без кількісної визначеності вартості в ціні товару неможливе ринкове господарство й еквівалентний товарний зв’язок між товаровиробниками. В умовах ринкового господарювання, виникнення підприємств, установ, організацій різних форм власності і здійснення підприємствами господарської діяльності супроводжується виникненням між ними розрахункових відносин як в готівковій, так і безготівковій формах. Однак, здійснюючи розрахунки як підприємства, так і кредитні установи зобов’язані суворо дотримуватись чинних законодавчих актів, банківських правил, вдосконалювати системи розрахункових відносин в Україні, сприяти прискоренню платежів та зміцненню розрахункової дисципліни і тому питання розрахункових відносин є досить актуальним на цьому етапі становлення національної економіки України.

Для забезпечення виконання грошима функції міри вартості держава у законодавчому порядку впроваджує масштаб цін, встановлюючи певну грошову одиницю розрахунків - національну валюту. Масштаб цін відіграє важливу технічну роль при виконанні грішми функції міри вартості.

Метою моєї курсової роботи є в межах запропонованого обсягу розглянути основні питання, що стосуються еволюції грошей з економічної точки зору.

У роботі я намагався простежити проблеми розвитку грошових відносин, як у світовій теорії і практиці, так і у вітчизняній. З цією метою опрацював ряд наукових досліджень і праці зарубіжних та українських економістів.

Аналіз наукових праць засвідчив, що "гроші завжди визначали головний стрижень, навколо якого концентрувала свою увагу економічна наука".

Методологічною базоюдля виконання досліджень виступили Закони і нормативні документи України, наукова література, періодичні видання.

Структура роботи. Робота складається із вступу, чотирьох розділів висновку, списку використаної літератури .


 

РОЗДІЛ 1. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ

Гривня, що є грошовою одиницею України відповідно до ст. 99 Конституції України, виступає єдиним законним платіжним засобом в Україні, який… Стаття 92 Конституції України закріплює, що засади створення і функціонування… Законодавством регламентуються основні показники, за якими здійснюється грошово-кредитна політика. При цьому…

РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ГОТІВКОВОГО ОБІГУ ТА РЕГУЛЮВАННЯ КАСОВИХ ПРАВИЛ

Готівковий обіг

Стабільність національної грошової одиниці Національний банк забезпечує, маючи певні, встановлені законодавством, повноваження, зокрема у сфері… 1) виготовлення та зберігання банкнот і монет; 2) створення резервних фондів банкнот і монет;

Касові правили

- для підприємств, які мають готівкову виручку зі строком здавання її в банк щодня у день надходження до каси підприємства, - у розмірах, що… - для підприємств, які мають готівкову виручку зі строком здавання її… - у межах середньоденної готівкової виручки;

РОЗДІЛ 3. ПРАВОВИЙ РЕЖИМ РАХУНКІВ В БАНКІВСЬКИХ УСТАНОВАХ

Банкіський вклад і банківський розрахунок

Теорія банківського права розмежовує поняття банківського вкладу та банківського рахунку, хоч останній є по суті вкладом, що оформляється… Тому держава встановлює обов'язок суб'єктів господарської діяльності та… Банк може нараховувати плату за користування коштами клієнта навіть за його поточними операціями. З іншого боку,…

Поточні та депозитні бюджетні рахунки

Поточні рахунки відкриваються підприємствам усіх видів та форм власності, їх відокремленим підрозділам, а також фізичним особам - суб'єктам… Поточні бюджетні рахунки відкривають підприємствам (їх відокремленим… Банківські установи на підставі рішень Кабінету Міністрів України та Національного банку України можуть також…

РОЗДІЛ 4. ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗГОТІВКОВИХ

РОЗРАХУНКІВ В УКРАЇНІ

При здійсненні розрахунків можуть застосовуватись акредитивна, інкасова, вексельна форма розрахунків, а також форми розрахунків за розрахунковими… Кошти з рахунків клієнтів банки списують тільки за дорученнями власників цих… Доручення платників про списання коштів зі своїх рахунків приймаються банками до виконання виключно в межах наявних на…

ВИСНОВКИ

виробництво – розподіл – обмін – споживання. Грошовий обіг ділиться на дві взаємопов’язані частини: сферу безготівкового… Всі суб’єкти підприємництва для авансування своєї діяльності отримують грошові кошти на грошовому ринку, а гроші,…

Список використаних джерел

1. Конституція України: за станом на 12 квітня 2012р. 2. Цивільний кодекс України: за станом на 19 січня 2013р. 3. Податковий кодекс: за станом на 3 лютого 2013р.

– Конец работы –

Используемые теги: Розділ, правове, регулювання, грошового, обігу, Україні0.079

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: РОЗДІЛ 1.ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГРОШОВОГО ОБІГУ В УКРАЇНІ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Суть та значення грошового обігу
Отже, основні концептуальні підходи до врегулювання грошового обігу в сучасних умовах грунтується на теоретичних засадах кейнсіанського або… Але ні перший, ні другий ортодоксальний підхід не може претендувати на… Оскільки грошовий обіг треба розглядати в єдності з іншими сферами економіки, а інфляцію- як багатофакторний процес,…

Захист прав споживачів в Україні в сфері обігу лікарських засобів
Вперше на проблему фальсифікації лікарських засобів медичне співтовариство в особі Усесвітньої організації охорони здоров я звернуло увагу в 1987… Проблема фальсифікації лікарських засобів актуальна сьогодні у всьому світі. … За інформацією ВОЗ, фальсифіковані ліки були знайдені не менше, чим в 28 країнах. З 951 випадку 25 виробництв…

Загальні питання охорони праці та правове регулювання
Вид та частота струму... Тривалість проходження струму через організм істотно впливає на наслідок... Шлях протікання струму через людину...

Пожежної безпеки в Україні
ПРАВИЛА... Пожежної безпеки в Україні Галузь застосування Відповідно до положень Закону України Про пожежну безпеку...

З дисципліни Теоретична механіка , розділ Динаміка КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ
Подільський державний аграрно технічний університет... Інститут механізації і електрифікації сільського господарства...

Конституционное право — это совокупность правовых норм
Конституционное право самостоятельная отрасль системы российского законодательства Она имеет собственный...

Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном
Сучасний стан охорони праці в Україні та за кордоном... Основні розділи дисципліни Основи охорони праці... Суб єкти і об єкти охорони праці...

Разграничение понятий конституционного права как системы правовых норм отрасли права, как науки и как учебной дисциплины.. 2 2. Источники конституционного права в зарубежных странах. 2
Источники конституционного права в зарубежных странах... Материальная и формальная фактическая и юридическая конституция в... Принятие изменение и отмена конституций в зарубежных странах...

Основні принципи організації експертизи стійкої втрати працездатності в Україні та регламентуючу її законодавчу та облікову документацію
Економіки та організації... Охорони здоров я... Методична розробка для студентів IY курсу медичного ф ту...

Тема 1: Сутність і загальні принципи організації податкового обліку в Україні
Податком є обов язковий безумовний платіж до відповідного бюджету що справляється з платників податку відповідно ПКУ... Збором платою внеском є обов язковий платіж до відповідного бюджету що... Під час встановлення податку обов язково визначаються такі елементи таблиця...

0.025
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам