рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Географія

Географія - раздел Философия, Клас Географія...

КЛАС

Географія (з грецької - «описую землю»). Вперше цей термін запропонував давньогрецький вчений ЕРАТОСФЕН. Методи географічних досліджень: Методи географічних досліджень — це прийоми і способи вивчення зако­номірностей розвитку природи, Землі, а також суспільства.

До традиційних методів належать:

· Метод спостереження (цей метод полягає в тому, що проводяться експедиції, створюються пункти спостереження).

· Картографічний метод (дає змогу зобразити й проаналізувати поширення, розвиток явищ природи і суспільства у просторі й часі за допомогою умовних знаків).

· Історичний метод (полягає в аналізі розвитку природи і суспільства за весь час існування).

· Математичний метод (складання прогнозів, моделювання природних явищ і процесів).

До сучасних методів географічних досліджень належать:

· Фізичний (геофізичний)

· Хімічний (геохімічний)

· Космічний метод (дає змогу спостерігати за процесами, та явищами на всій планеті)та ін.

Сучасна географія перетворилася з однієї науки, що вивчає нашу планету, на систему наук. Основними є фізична географія (наука про природу Землі) та економічна і соціальна географія (наука про розселення людей та їх взає­модію з природою). Регулярні дослідження в Антарктиді проводяться з 1956 р. На материку і прилеглих островах різні країни світу обладнали науково-дослідні станції. На одній з них – станції “Академік Вернадський” – з 1996 р. проводить дослідження й Україна. У зв’язку з вивченням Антарктиди була підписана міжнародна угода, згідно з якою на цьому материку заборонено будь-яку господарську діяльність та розміщення військових баз. Тому Антарктиду називають материком учених.

Дослідження Землі з космосу. У 1957 р. земляни запустили в космос перший штучний супутник Землі, а згодом і корабель з першою людиною на борту. Відтоді почалася космічна ера у вивченні земної кулі. Україна також є космічною державою. Вона здійснила запуск двох космічних апаратів. У 1997 р. громадянин України Леонід Каденюк здійснив політ у космос у складі міжнародного екіпажу американського космічного корабля “Колумбія”. Космічні апарати, що досліджують Землю, обладнанні спеціальними приладами для фотографування, за допомогою яких отримують космічні знімки. Аналізуючи їх, люди можуть відразу окинути оком величезні простори Землі. З висоти стало видно найбільші риси будови нашої планети. З поверхні ж їх просто неможливо розрізнити. З космосу вдалося зазирнути у важкодоступні куточки Землі: високогір’я, полярні райони, простори океанів, ліси і пустелі. Космічні апарати використовують для спостереження за стихійними явищами: виверженням вулканів, розливами річок, сходженнями снігових лавин, буревіями. Знімки швидко і головне безпечно передають відомості про район стихійного лиха. Метеорологічні супутники «оглядають» Землю і визначають характер хмарності, поширення снігового покриву. Космічні знімки допомагають завбачувати погоду, знаходити родовища корисних копалин, визначати розміри забруднень земної поверхні. Немає ніякого сумніву, що ми стоїмо на порозі нової доби великих відкриттів: космічного простору і разом з ним своєї планети.

РОЗДІЛ 1. ГЕОГРАФІЧНІ ВІДКРИТТЯ

Народи стародавніх ци­вілізацій уявляли Землю по-різному. Так, єгиптянивважали, шо небозвід підтримує богиня неба, а Сонце мандрує небозводом на… У стародавній Греції в 6-4 ст. до нашої ери вже мали правильне уявлення про…

Перші географічні карти.

В стародавні часи люди намагались зображувати місця де вони жили, так з*явилися перші карти. Найдавніші картографічні зображення виникле в Єгипті та Вавилоні, їм налічується 3-5 тис. років. А в Месопотамії у 7 ст. до н. е. карти виготовляли на глиняних табличках.

Географія Середньовіччя.

У 18 ст. у пошуках нових країн та товарів у Китаї та Індії побував венеціанський купець Марко Поло. Шлях до Китаю він пройшов суходолом а повернувся… Майже 30 років свого життя провів у подорожах видатний арабський мандрівник 14… Наприкінці 15 ст. європейцям була відома лише частинка земної кулі (Північна Африка, Європа, Азія). Тогочасні карти та…

Перші географічні відомості про українські землі.

Перші писемні згадки про природу окремих українських земель знаходимо у творах давньогрецьких, арабських та інших авторів. Ще у 5 ст. до н. е.… У 1 ст. римський учений Пліній Старший зробив опис окремих річок, тварин і…  

Епоха великих географічних відкриттів.

Пошуки Індії. У 15 ст. Іспанія і Португалія стали великими морськими державами. Між ними почалося змагання за відкриття нових земель, зокрема, за… Відкриття Америки Христофором Колумбом.Зробивши морський шлях до Індії,… ПЕРША НАВКОЛОСВІТНЯ ПОДОРОЖ. У 1519 р. іспанська флотилія з п’яти кораблів під командуванням Фернана Магеллана…

Географія нового часу

Новим часом в історії вважають період із середини XVII до початку XX ст. У цю епоху стрімко відбувалося пізнання нашої планети. Особливого значення набули навколосвітні подорожі.

НАВКОЛОСВІТНІ ПОДОРОЖІ ДЖЕЙМСА КУКА.

НАВКОЛОСВІТНЯ ПОДОРОЖ ІВАНА КРУЗЕНШТЕРНА ТА ЮРІЯ ЛИСЯНСЬКОГО.

Упродовж експедиції мандрівники здійснили не лише чимало географічних відкриттів, а й вилучили з карти неіснуючі об’єкти, визначали температуру… ВІДКРИТТЯ АНТАРКТИДИ. За нового часу було відкрито шостий континент планети —…

Географічні товариства та організації.

Сучасні географічні дослідження. Географічні дослідження тривають і в наш час. Основними об’єктами є полярні… ОСВОЄННЯ АРКТИКИ. Арктикою - називають північну приполярну область нашої планети. Тривалий час помилково вважалося, що…

ДОСЛІДЖЕННЯ АНТАРКТИДИ.

ДОСЛІДЖЕННЯ СВІТОВОГО ОКЕАНУ.

Сучасні дослідження Світового океану набули широкого розвитку. У 1957 р. радянська експедиція на судні «Витязь» установила найглибшу западину — Маріанський жолоб. У 1960 р. швейцарець Жак Пікар та американець Дональд Уолш у батискафі «Трієст» спускалися на дно цієї безодні.

Кілька десятиліть французький учений Жак-Ів Кусто досліджував рослинний і тваринний світ океанів. Світовий океан — це практично невичерпне джерело корисних копалин (нафти, газу, золота тощо), енергії (припливи та відпливи), морепродуктів тощо.

ВИВЧЕННЯ ЗЕМЛІ З КОСМОСУ.

Українські вчені географи.Вагомим є внесок вітчизняних учених у розвиток географії XX ст. Одним з них був академік Степан Рудницький, видатний… Здійснив у 1468—1474 рр.(датування Л. С. Семенова) або у 1466—1472… ВИСНОВКИ

НАВКОЛОСВІТНІ ПОДОРОЖІ.

Перше в історії людства кругосвітнє плавання під командуванням португальського мореплавця Фернана Магеллана і Хуана Себастьяна де Елькано ( каракка " Вікторія ").

Друге кругосвітню подорож під командуванням англійця Френсіса Дрейка (галеон " Золота лань ").

Третє навколосвітню подорож під командуванням англійського мореплавця і пірата Томаса Кевендіш

1766 - француженка Жанна Барре, переодягнувшись чоловіком, стала першою жінкою, яка здійснила навколосвітню подорож.

1803 - 1806 - перше російське навколосвітнє плавання під командуванням адмірала Івана Федоровича Крузенштерна, головним начальником експедиції і повноважним посланником Росії став Микола Рєзанов.

 

Розділ 2. Земля на плані й карті

 

СПОСОБИ ЗОБРАЖЕННЯ ЗЕМЛІ

Земля- третя від Сонця планета сонячної системи, єдина планета на якій відомо життя. Супутник – Місяць. Є супутником – Сонця. Маса - 5,9737×1024 кг. П*ята за розміром у сонячній системі.

МАСШТАБ показує, у скільки разів відстань на малюнку, кресленні, плані чи карті менша за відстань на місцевості.

Наприклад: Числовий масштаб – 1 : 50 000 000 Він показує, що зображення на глобусі зменшено в 50 000 000 разів порівняно з… Крім числового, застосовують іменований (пояснювальний) масштаб, виражений словами. Наприклад: у 1 см 500 км.

ВИСНОВКИ

1. Розрізняють кілька видів зображення Землі або її окремих ділянок: глобус, план місцевості, географічна карта, малюнок, аерофотознімок, космічний знімок.

2. Зображення поверхні Землі на глобусі, карті, плані виконують у масштабі. Масштаб — умовна міра, що показує, у скільки разів відстань на малюнку, кресленні, плані чи карті менша за відстань на місцевості. Розрізняють числовий, іменований, лінійний масштаби.

3. План місцевості — це зображення невеликої ділянки місцевості умовними знаками і в масштабі.

4. Географічна карта — це зображення певної території або всієї планети умовними знаками і в масштабі.

5. Дійсне уявлення про земну поверхню передає тільки глобус — зменшена модель Землі. Географічні карти не завжди точні, вони мають певні похибки або спотворення.

 

Зображення нерівностей земної поверхні на плані й карті.

Відносна висота – перевищення однієї точки на земній поверхні над іншою. Виміри відносної висоти потрібні будівельникам, туристам, військовим… На плані й карті позначають не відносну, а абсолютну висоту - перевищення… Зображення рельєфу на плані й карті.

ГРАДУСНА СІТКА ЗЕМЛІ. ГЕОГРАФІЧНІ КООРДИНАТИ ТОЧОК.

За градусною сіткою визначають географічні координати будь-якої точки, тобто широту і довготу. У географії відстані вимірюють у кілометрах, а при визначення географічних… Паралелі та географічна широта.

ВИЗНАЧЕННЯ НАПРЯМКІВ НА МІСЦЕВОСТІ, ПЛАНІ ТА КАРТІ.

  На місцевості орієнтуватися вдень за Сонцем, а вночі за зорями. З місцевих… АЗИМУТ – це кут між напрямком на північ та напрямком на даний об*єкт.

Розділ 3.Літосфера

Згідно з науковими даними у будові нашої планети розрізняють три основні частини: - ядро, мантія та земна кора. Ядро– наймасивніша (найщільніша) внутрішня частина Землі. Воно складається з… Мантія - це найбільша за об*ємом частина планети (4/5 об*єму Землі). Речовина мантії перебуває в твердому стані.…

ЗОВНІШНІ ПРОЦЕСИ.

Вивітрювання – це руйнування і зміни гірських порід під дією коливань температури повітря, вологи й живих організмів. Розрізняють вивітрювання : - Фізичне(відбувається здебільшого під впливом зміни температури повітря впродовж доби і року. Наприклад доторкнись…

Робота текучих вод.

Вода виконує роботу трьох видів: руйнування – вимиває, або розчиняє речовини земної кори; транспортування – переносить своїм потоком дрібні частинки; відкладання – створює нові форми (Якщо схили складені пухкими породами, то вода поступово прокладає собі постійний шлях, яким вона стікає і виносить ці породи. Поява невеликої вимоїни свідчить про те, що розпочався процес ерозії – руйнування поверхні водними потоками. Поступово вода поглиблює й розширює вимоїну. Вона перетворюється на яр, спочатку невеликий, а потім – глибокий та широкий. Так в Україні утворюються яри, довжина яких вимірюється в кілометрах. Вони знищують родючі ґрунти, заважають будівництву. Якщо не вести боротьби то яри збільшуються після кожного дощу. ) Якщо з часом ерозія послаблюється, схили яру стають положистими, заростають. Яр перетворюється на балку – улоговину, порослу травою, чагарниками або деревами. Зазвичай балка – це кінцева стадія розвитку яру.

Робота підземних вод.

Підземні води залягають у верхній частині земної кори до глибини 12 – 16 км. Слід зазначити, що з півночі на південь глибина їх залягання зростає. Підземні води чисті й прозорі, подекуди мінералізовані, бувають теплі й навіть гарячі (термальні). Виконують роль: руйнування, перенесення й відкладання. Просочуючись крізь ґрунт і верхні шари земної кори, вони вимивають бо розчиняють деякі гірські породи (вапняки, гіпси, кам*яну сіль тощо), утворюючи порожнини, наприклад печери в кримських горах та на Поділлі.

 

 

Робота вітру.

Перед грозою вітер посилюється. Він здіймає в повітря піщинки і часто переносить на великі відстані. Вітер здійснює руйнівну роботу - видуває пухкі породи, спричиняє пилові бурі та обточує скелі; транспортну - переносить піщинки; творчу – створює нові форми рельєфу. Барани – це великі пагорби серпоподібної форми в пустелі, здебільшого піщані. Навітряний схил бархана пологий , а їх висота 200 – 500м. Якщо бархани – це ознака пустелі, то піщані дюни виникають і в інших природних зонах на піщаних берегах морів, озер, річок. Багато дюн є на узбережжі Балтійського моря. Дюни мають майже таку форму як і бархани. Проте дюни значно менші (від 5 до 100 м.) і переміщаються повільніше до 10 м на рік. Розвіювання барханів та дюн завдає багато шкоди. Вони засипають поля, сади, дороги тощо. Для запобігання цьому на пологих схилах висаджують дерева і чагарники.

Робота морів і льодовиків.

Прибійні течії руйнують береги. Продукти руйнування переносяться течіями в інші місця. Круті скелясті схили чергуються з великими пляжами. Мілини або їх ще називають «банками» біля узбереж або уламки підводних скель ускладнюють судноплавство. Задля безпеки біля берегів споруджено маяки. Льодовики, сповзаючи з вершин, вирівнюють поверхню гірських ущелин і долин, переносять уламки на великі відстані. У кайнозої було декілька зледенінь. На й той час льодовики покривали значну частину Північної півкулі. У результаті їх діяльності зміни зазнав рельєф на Півночі Євразії. Утворювалися озера тощо.

 

 

 

МІНЕРАЛИ ТА ГІРСЬКІ ПОРОДИ, З ЯКИХ СКЛАДАЄТЬСЯ ЗЕМНА КОРА.

Мінерали – природні утворення, які складаються з однієї речовини. Прикладами мінералів є вода, золото, кварц, польовий шпат, слюда, алмаз. За… · Тверді

УТВОРЕННЯ МІНЕРАЛІВ ТА ГІРСЬКИХ ПОРОД.

За походженням гірські породи поділяють на: · Магматичні породи (утворюються внаслідок застигання магми на поверхні чи в… · Осадові гірські породи (утворюються під дією температури повітря, води, живих організмів та інших процесів, що…

ФОРМИ РЕЛЬЄФУ СУХОДОЛУ.

Гори бувають: · Низькі (з абсолютною висотою до 1 000 м. Наприклад Кримські гори); · Середні(від 1 000 до 2 000 м. Наприклад Карпати, Скандинавські гори);

РЕЛЬЄФ ДНА СВІТОВОГО ОКЕАНУ.

У 1951 р. англійське дослідницьке судно «Челленджер-Н» виявило в Тихому океані у Маріанському жолобі на південь від острова Гуам глибину 10 860 м.… На початку 20 ст. з*явилися перші карти рельєфу дна Світового океану, складені… Рельєф дна світового океану, як і суходолу, дуже різноманітний – є і підводні гори, і підводні рівнини. Основні його…

Світовий океан та його частини.

Світовий океан умовно поділяють на чотири океани, розмежовані материками. У південних широтах їх межами прийнято вважати лінії меридіанів від… Тихий океан – найбільший, його площа становить ⅓ загальної поверхні… Атлантичний океан – другий за розмірами, становить ¼ площі Світового океану. Зі сходу він омиває береги…

Води суходолу. Річки.

Річки, озера, болота, підземні води, льодовики, багаторічна мерзлота, штучні водотоки (канали) і водойми – усе це води суходолу. У наші дні річки набули великого значення. На них збудовано електростанції,… Річка – це природний водний потік, що тече в зниження рельєфу, утвореному її рухом.

Робота річок

Так річка розмиває, розширює й поглиблює річкову долину. Чим більший нахил поверхні, якою тече річка, тим швидше відбувається ерозія. Тому гірські…    

Озера та водосховища.

Озеро— це природна заглибина на суходолі, заповнена водою. За походженням улоговин розрізняють такі типи озер: тектонічні, залишкові,… Тектонічні утворюються в місцях розломів та опускання земної кори. їх улоговини, як правило, вузькі, видовжені,…

Болото. Льодовика та багаторічна мерзлота.

Болото — це надмірно зволожена ділянка суходолу із шаром торфу не менш як З0 см. При меншій товщині шару торфу території називають заболоченими землями. Болото… Низинніутворюються в долинах річок, на берегах озер, живляться підземними водами. Серед рослин переважають осока,…

Утворення льодовиків

Нині льодовики охоплюють 11 % суходолу. Розрізняють материкові (передусім у Гренландії та Антарктиді) та гірські льодовики. Материк Антарктида… Гірські та покривні льодовики. Льодовики, що покривають вершини, схили і… Багаторічна мерзлота. Багаторічна мерзлота — шар мерзлої землі з постійною температурою — нижчою від 0°С. Багаторічна…

Межі біосфери

  Походження і поширення життя на Землі.Щодо походження живої речовини є різні…

Вплив людини на біосферу

  Ґрунт і людина Людина обробляє ґрунти, підживлює, зрошує й осушує їх. Усе це…

Поширення організмів

У приекваторіальній зоні суходолу, з високими температурами й великою кількістю опадів упродовж року розвивається розкішна рослинність. Верхівки… На північ і південь від екватора, у зоні тропіків, де температури високі, а… Наш співвітчизник академік В. І. Вернадський — основоположник учення про біосферу — писав: «Наземній поверхні не має…

Взаємодія біосфери та атмосфери

Взаємодія біосфери й літосфери. Найактивніше це відбувається у верхній частині літосфери — земній корі. Рослини своїм корінням, яке проростає в… Взаємодія біосфери й гідросфери. Вода - це саме життя. Без неї не можуть… Що таке ґрунт? Людина зацікавилася грунтом, коли стала займатися землеробством, тобто близько 7 тис. років тому. У…

Утворення ґрунтів

Ґрунт — результат взаємодії організмів та їх решток з пухкими гірськими породами за участю повітря і води. Під впливом енергії Сонця в ґрунті… Склад ґрунту Ґрунт складається з трьох частин — твердої, рідкої і газуватої.…  

Межі географічної оболонки

Взаємодію складових географічної оболонки можна спостерігати в будь-якому місці земної поверхні. Але досить важко визначити, до якої глибини та якої висоти сягає взаємодія зовнішніх оболонок нашої планети. Загалом межі географічної оболонки нагадують межі біосфери. Більшість учених визнають, що «товща» географічної оболонки не перевищує 55 км.

Властивості географічної оболонки

У земній корі гірські породи й мінерали під дією внутрішніх і зовнішніх сил постійно змінюють свої властивості. Магматичні гірські породи в… Особливе значення в географічній оболонці мають організми, їх вплив…  

Закономірності розвитку географічної оболонки

Ритмічність — це періодичність і повторюваність природних процесів та явищ у часі. Обертання Землі навколо своєї осі спричиняє добові зміни… Через нерівномірне надходження сонячної енергії на земну поверхню на різних… ПРИРОДНІ КОМПЛЕКСИ

Природні зони

Приро́дна зо́на, фізико-географічна зона — частина географічного поясу з однорідними кліматичними умовами. Вона є частиною природної… Зона арктичних пустель розміщена в навколо полярному просторі, де панує… Тундра займає величезні простори на південь від зони арктичних пустель. Там поширені болота, що утворилися на…

Куточки живої природи

  Нині немає жодного материка, де б не було створено заповідних територій.… Територія України значною мірою змінена людиною і зберегти в недоторканності окремі природні комплекси дуже складно.…

Походження людини

Людина — найвищий щабель розвитку організмів на Землі. Саме людина навчилася виготовляти знаряддя праці й використовувати їх для забезпечення… Кількість населення на Землі. У давні часи, за суворих умов життя, людині…  

Густота населення Землі

Як і на всій Землі, на території України населення постійно зростало. У добу Київської Русі воно становило 5 млн, у середині XIX ст. - 12 млн. Нині… РАСИ. Люди сучасного типу з'явилися на Землі близько 40 тис. років тому. У зв'язку з особливостями природно-географічних…

Найбільш чисельні народи світу. Найбільші держави та держави-сусіди України на політичній карті світу.

На земній кулі живе близько 3 тис. народів. Вони розмовляють різними мовами. Найпоширеніші з них — китайська, англійська, хінді, японська,… Якщо основних мов десять, то місцевих наріч дуже багато. Наприклад, в Індії —… Україна розташована в центрально-східній частині Європи. Межує з такими державами: на півночі — з Білоруссю, на…

Населені пункти. Свій населений пункт. Господарська діяльність і побут населення, тип житла, традиційні промисли


Населені пункти

Серед населених пунктів (поселень) виділяють міські та сільські. Тож і населення поділяють на міське та сільське. Кількість міського населення повсюдно в світі зростає. За кількістю населення міста бувають малі (до 50 тис), середні (50 — 100 тис), значні (до 250 тис), великі (понад 500тис), нарешті — міста-мільйонери.

Існують й менші міські поселення — це селища міського типу (промислові, курортні тощо).

Сільські поселення — села також поділяють на великі, середні й малі. Населення працює переважно в сільському господарстві: обробляє землю, вирощує зернові та овочеві культури, розводить свійських тварин, заготовляє та реалізує різноманітну продукцію.

Географія: Види господарської діяльності людей. Зміни компонентів природи в результаті діяльності людей. Зміни природних комплексів Землі


Тобі вже відомо, що природа складається з окремих компонентів, які виникли й існують незалежно від людини. Це грунт, повітря, вода, рослинність, тваринний світ тощо. У процесі тривалої взаємодії усіх цих компонентів виникають природні комплекси. Найбільшим є географічна оболонка Землі. Зміна будь-якого компонента неминуче призводить до зміни природного комплексу в цілому.

 

Взаємодія людини з природою

  Сучасна людина використовує дедалі більше природних багатств. Вона навчилася…  

Вплив діяльності людини на природу

З давніх-давен люди займаються землеробством, використовуючи для цього родючий грунт. Своєю діяльністю людина може виснажувати ґрунти, погіршувати… Ще більше вплинула на природні комплекси Землі діяльність промислових… Люди побудували теплові, атомні та гідроелектростанції, лінії електропередач, покрили планету мережею залізниць та…

Населення і навколишнє середовище, проблеми його забруднення і охорони. Використання природних багатств, проблема їх вичерпності

Він передбачає не тільки використання природних ресурсів, а й відтворення їх та охорону. Важливою складовою сучасного природокористування є… Отже, природокористування передбачає вивчення впливу людини на природу з метою… При використанні невичерпних природних ресурсів, до яких належать кліматичні, космічні (енергія Сонця, припливів,…

– Конец работы –

Используемые теги: Географія0.035

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Географія

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ з дисципліни Економічна і соціальна географія світу Конспект лекцій з дисципліни Економічна і соціальна географія світу розроблений викладачем 1 категорії Рибаченко І.М. Затверджений на засіданні циклової комісії загальноосвітніх дисциплін
МІНІСТЕРСТВО НАУКИ І ОСВІТИ УКРАЇНИ Верстатоінструментальний технікум... НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ... ХПІ...

ЕКОНОМІЧНА І СОЦІАЛЬНА ГЕОГРАФІЯ ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА Тема НАСЕЛЕННЯ АФРИКИ формування сучасної демографічної ситуації у... ПИТАННЯ ДЛЯ СПІВБЕСІДИ... Поясніть причини демографічної революції що відбулася в Африці у другій половині XX ст...

Підсумкове контрольне завдання з курсу Фізична географія материків і океанів Перерахуйте основні типи берегів Австралії, вказавши їх приблизне місцезнаходження
Кафедра фізичної географії та картографії... Підсумкове контрольне завдання з курсу Фізична географія материків і... Дата група студент...

0.021
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам