рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ - раздел Образование, Міністерство Освіти І Науки України ...

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

 

  078-201

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ

 

З дисципліни

  „МІКРОЕКОНОМІКА”  

Рівне - 2005

заочної форми навчання/ Гронтковська Г.Е., Косік А.Ф. – Рівне: УДУВГП, 2005.– 98 с. Автори:  

ЗМІСТ

    стор.
1. Предмет і метод мікроекономіки..... ..…..........................................................
2. Попит, пропонування, ціна, ринкова рівновага .............................................
3. Еластичність і пристосування ринку...............................................................
4. Теорія поведінки споживача. Мета та обмеження споживача......................
5. Зміна рівноваги споживача. Індивідуальний та ринковий попит.................
6. Фірма як мікроекономічний суб’єкт. Мета виробництва...............................
7. Обмеження виробника. Продуктивність ресурсів і витрати виробництва у коротко- та довгостроковому періодах............................................................  
8. Вибір фірмою обсягу виробництва і конкурентне пропонування.................
9. Максимізація прибутку і цінова стратегія монополії.....................................
10. Фірми на ринках монополістичної конкуренції та олігополії.......................
11. Теорія ринків ресурсів.......................................................................................
12. Ефективність конкурентної ринкової системи................................................
Література..................................................................................................................

 

 

ТЕМА 1. ПРЕДМЕТ І МЕТОД МІКРОЕКОНОМІКИ

Мікроекономіка є однією зі складових сучасної економічної теорії –фундаментальної науки про господарство, яка досліджує поведінку людей і пояснює, чому і як вони приймають ті чи інші економічні рішення.

Предмет, суб’єкти та об’єкт мікроекономіки

Мікроекономіка вивчає поведінку індивідуальних господарських суб’єктів в різних ринкових структурах.

Центральними суб’єктами мікроекономічних досліджень є споживач і фірма. Споживач– це фізична особа, представник домогоспо­дарства, який на ринку… Об’єктом вивчення мікроекономіки є поведінка мікроекономічних суб’єктів, тобто…  

Основні поняття та припущення

Дослідження пове­дінки учасників ринкової системи спирається на ряд базових понять, таких як економічні ресурси (блага), альтернативна вартість, ефективність, і фундаментальних припущень, найважливішими з яких є:

§ принцип рідкісності або обмеженості ресурсів,

§ закон спадної віддачі;

§ принцип раціональності поведінки мікроекономічних суб’єктів.

Ресурси економіки в цілому, ресурси виробництва і споживання обмежені, тоді якпотреби суспільства і окремих суб’єктів безмежні. Обмежені ресурси, які мають цінність, купуються і продаються, називаються економічними ресурсами.

Внаслідок обмеженості ресурсів перед економічними суб’єктами постає проблема вибору. Вибір–це компроміс,на який змушені йти економічні суб’єкти, щоб за умов обмежених ресурсів задовольнити якомога більше потреб. Будь-який економічний вибір пов’язаний з оцінкою альтернативної вартості рішення.

Альтернативна вартість – це цінність втрачених можливостей; це кількість одного блага, якою необхідно пожертвувати заради одержання додаткової одиниці іншого блага.

Спадна віддача факторів виробництва полягає у тому, що за певних обставин з нарощуванням використання одного ресурсу за незмінних обсягів інших кожна додаткова одиниця змінного ресурсу дає все менше продукції за одиницю часу. Цей закон обмежує кількість окремих ресурсів у процесі виробництва, вимагає пошуку оптимального співвідношення між основними факторами виробництва. Відображенням закону спадної віддачі є закон зростаючих альтернативних витрат.

Раціональність поведінки означає, що основним мотивом діяльності економічного суб’єкта є максимізація безпосередньої вигоди. Мікроекономічні суб’єкти приймають рішення на основі порівняння витрат і вигод і реалізують їх, якщо вигоди перевищують витрати.

Всі суб’єкти діють у ринковому середовищі. Ринок визначають як місце зустрічі покупця і продавця; як групу економічних суб’єктів, які взаємодіють між собою для обміну товарами чи послугами. Мікроекономіка розглядає ринок як спосіб організації економічної діяльності людей, форму їх взаємодії, як механізм координації їх рішень.

Специфічними сигналами, які координують поведінку економічних суб’єктів, головним засобом передачі інформації в ринковій економіці є ринкові ціни. Їх зміна стимулює збільшення або зменшення споживання чи виробництва того чи іншого продукту, в результаті чого формуються попит і пропонування на ринку.

Окремі суб’єкти виступають на ринку як відкриті мікросистеми, не­залежні у прийнятті рішень та їх виконанні. Для ринкової діяльності економічних суб’єктів, незалежно від їх розмірів чи сфери функціонування, існують рівні можливості, які забезпечує конкуренція. Ступінь розвитку конкуренції відрізняє ринкові структури і визначає особливості поведінки учасників ринку.

Розрізняють декілька основних ринкових моделей або структур з характерними типами поведінки мікроекономічних суб’єктів. У найбільш загальному вигляді виділяють дві групи ринків: ринок досконалої конкуренції та ринок недосконалої конкуренції.

Ринок досконалої конкуренції – це структура, яка має низьку концентрацію продавців і покупців, регулюється виключно автоматичними ринковими механізмами попиту, пропонування, ціни, без втручання будь-яких інституцій – державних або недержавних.

Група ринків недосконалої конкуренції включає кілька ринкових структур, основними з яких є чиста монополія,олігополія, монополістична конкуренція. Це ринки, на яких або покупці, або продавці у своїх рішеннях враховують власну здатність впливати на ринкову ціну.

Досконалуконкуренцію і чисту монополію називають ідеальними ринковими структурами. У сучасних економіках лише деякі галузі наближено нагадують ці полярні структури, а найбільш поширеними є олігополія та монополістична конкуренція, які належать до реальних ринкових структур. Мікроекономічні дослідження реальних ринкових структур ґрунтуються на моделях ідеальних ринкових структур.

 

Методи мікроекономічних досліджень

До загальних методів відносяться спостереження, відбір фактів, статистичний та економічний аналіз. Із спостереження і відбору фактів починається… До специфічних методів мікроекономіки відносяться граничний аналіз і… Граничний аналіз – один з головних методів мікроекономіки – це аналіз прирістних величин, в якому всі фактори, за…

Аналіз попиту

Попит – це множина співвідношень цін і відповідних кількостей товару. Попит, як взаємозв’язок ціни і кількості, можна зобразити графічно у вигляді… Конкретну кількість товару, яку покупці бажають і можуть придбати за кожного… Закон попиту твердить, що між ціною і обсягом попиту існує обер­нений зв’язок:обсяг попиту скорочується зі зростанням…

Нецінові детермінанти попиту спричиняють зміни у попиті, що графічно відповідає зміщенню всієї кривої попиту: праворуч-вгору, якщо попит зростає, і ліворуч-вниз, якщо попит скорочується (рис. 2.3). Нецінові детермінанти являють собою основні мотиви споживчого попиту. До нецінових детермінант попиту відносяться: смаки і уподобання споживачів; доходи споживачів; ціни сполучених товарів; кількість споживачів на ринку; очікування споживачів відносно майбут­ніх цін.

Смаки і уподобання споживачів визначаються звичаями, рекламою, модою, освітою і здатні змінювати попит в обох напрямках за незмінної ціни та інших рів­них умов.

Доходи споживачів чинять неоднозначний вплив па попит. Відповід­но до динаміки попиту в залежності від динаміки доходів розрізняють:

нормальні товари – це товари, попит на які зростає зі зростанням доходів споживачів, крива попиту зміщується праворуч. Абсолютна більшість товарів є нормальними;

нижчі товари – це товари, попит на які скорочується зі зростанням доходу, а крива попиту зміщується ліворуч. До таких товарів можна віднести немодне вбрання, висококалорійні, з низьким вмістом вітамінів продукти, а також товари низької якості.

Ціни сполучених товарів чинять взаємний вплив щодо попиту залежно від виду цих товарів. Розрізняють два види сполучених товарів:

товари-субститути або взаємозамінні товари це пари товарів, для яких зростання ціни одного викликає зростання попиту на інший товар, і навпаки. Наприклад, м’ясо і риба: з підвищенням ціни м’яса попит на рибу зросте незалежно від її ціни, що графічно відповідатиме зміщенню кривої попиту на рибу праворуч;

товари-комплементи або взаємодоповнюючі товари – це пари товарів, для яких зростання ціни одного призводить до зменшення попиту на інший товар, і навпаки. Ці товари споживаються одночасно, наприклад, бензин і шини або інші запасні частини до автомобіля. З підвищенням ціни бензину попит на шини скоротиться, оскільки власники автомобілів будуть їздити менше. Графічно скороченню попиту на шини внаслідок підвищення ціни бензину відповідає зміщення кривої попиту ліворуч.

Кількість споживачів на ринку – зі збільшенням числа покупців попит зростає, крива попиту зміщується праворуч, зі зменшенням – ліворуч за інших рівних умов.

Очікування споживачів. Очікування зміни цін є фактором попиту, який набуває особливої актуальності в умовах інфляції. Очікування підвищення цін у майбутньому спричиняють зростання попиту у поточному періоді за інших рівних умов, крива попиту зміщується праворуч, і навпаки – за умови очікування майбутнього зниження цін. Аналогічною є реакція споживачів в очікуванні підвищення або зниження доходу.

З врахуванням нецінових детермінант попиту функція попиту може бути представлена формулою: QD = f(P, ND) , де ND – нецінові детермінанти попиту.

Аналіз пропонування

Пропонування – це множина співвідношень цін і відповідних кількостей товару. Конкретна кількість товару, яку продавці бажають та можуть продати на ринку за деякий період часу за певного значення ціни називається обсягом пропонування.

Закон пропонування твердить, щоміж ціною та обсягом пропонуван­ня існує прямий зв’язок:обсяг пропонування зростає з підвищенням ціни і скорочується зі зниженням ціни. Математичним виразом закону пропонування є функція пропонування: QS=f(P), де QS – обсяг пропонування товару, - пропонування.

Лінійна функція пропонування може бути описана рівнянням: QS= – c+d·P.

Графічним відображенням функції пропонування є крива пропонування (рис. 2.4).

Зміни ціни спричиняють зміни в обсязі пропонування, що графічно відповідає руху між точками на даній кривій пропонування (рис. 2.4).

Нецінові детермінанти спричиняють зміни у пропонуванні, що графічно відповідає зміщенню всієї кривої пропонування праворуч-вниз, якщо пропонування зростає, і ліворуч-вгору, якщо пропонування скорочується (рис. 2.5).

До нецінових детермінант пропонування належать: ціни ресурсів; технології виробництва; кількість продавців на ринку; податки та дотації; зміни цін інших товарів; очікування зміни цін.

Ціни ресурсів чинять вплив на пропонування через витрати виробництва. Зниження цін ресурсів дозволяє виробляти більше продукції. Наприклад, якщо ціни енергоносіїв або матеріалів знизяться, фірма за інших рівних умов зможе закупити більше ресурсів і виробити більше продукції. Крива пропонування зміститься праворуч.

Більш досконалі технології виробництва дозволяють фірмі виробляти більше з тими ж самим ресурсами. Крива пропонування зрушиться праворуч.

Збільшення числа продавців на ринку призводить до зростання пропонування, крива пропонування зміщується праворуч, і навпаки, зменшення числа продавців змістить криву пропонування ліворуч.

Податки скорочують пропонування, якщо розглядаються виробниками як збільшення витрат виробництва. Субсидії, навпаки, покривають частину витрат виробника, внаслідок чого пропонування зро­стає. Податки зрушують криву пропонування ліворуч, дотації – пра­воруч.

Зміни цін інших товарів чинять вплив на пропонування через зміни у структурі виробництва. Якщо, наприклад, фермер вирощує два види сільськогосподарської продукції – моркву та цибулю, і ціни на моркву зростають, фермеру буде вигідно збільшити угіддя під морквою за рахунок зменшення площ під цибулею. Пропонування цибулі зменшиться, хоча її ціна залишилася незмінною. Крива пропонування цибулі зміщується ліворуч.

В очікуванні зміни цін поведінка продавців є прямо протилежною поведінці споживачів. Якщо виробники очікують зростання цін у майбутньому, вони вже сьогодні скоротять пропонування, розраховуючи продати свій товар згодом дорожче. Крива пропонування зміститься ліворуч.

З врахуванням нецінових детермінант функція пропонування може бути представлена формулою: QS = f(P, NS), де NS – нецінові детермінанти пропонування.

 

Ринкова рівновага. Утворення ринкової ціни та її роль.

Зміни у стані рівноваги

Ціна рівноваги – це ринкова ціна (P*), за якої обсяг попиту дорівнює обсягу пропонування. Це ціна, яка задовольняє і продавців, і покупців, за цією… Рівновага окремого ринку певного товару, називається частковою рівновагою. Її… Ринок не завжди перебуває в стані рівноваги, але завжди існує тенденція до вирівнювання обсягів попиту і пропонування.…

Еластичність попиту та її види

У мікроекономіці застосовується багато різних показників еластичності в залежності від чинників, що викликають зміну досліджуваного явища – попиту,… § еластичність попиту за ціною § перехресну еластичність попиту

Еластичність пропонування

Цінова еластичність пропонування – це процентна зміна обсягу пропонування, обумовлена однопроцентною зміною ціни товару: Оскільки крива пропонування має позитивний нахил, то значення кое­фіцієнта… Для пропонування, як і для попиту, розрізняють декілька випадків еластичності: еластичне пропонування , нееластичне…

Часові періоди і пристосування ринку

Розрізняють три часових періоди: · найкоротший (миттєвий) період - m- це період часу, протягом якого у попиті… · короткостроковий період - s - це період часу, протягом якого відбувається часткова адаптація виробників і споживачів…

Практичне застосування теорії еластичності

На рис. 3.6. зміни видатків покупця (виторгу продавця) зображені прямокутниками (+,–). На верхньому відрізку кривої попиту, де попит на товар… Таким чином, якщо попит на товар еластичний, ціна і виторг змінюються у… Теорія еластичності і пристосування ринку також має важливе практичне значення для аналізу і прогнозування наслідків…

ТЕМА 4. ТЕОРІЯ ПОВЕДІНКИ СПОЖИВАЧА.

МЕТА, ОБМЕЖЕННЯ ТА СПОЖИВЧИЙ ВИБІР

В основі формування ринкового попиту лежать рішення споживачів. Модель поведінки споживача будується за загальними правилами мікроекономічного моделювання і включає три основних елементи: мету, обмеження, вибір.

Мета споживача полягає в отриманні якомога більшого задоволення від споживання певного набору благ, тобто в максимізації корисності.

Обмеження – це всі обставини, які не дозволяють споживачу отрима­ти все, що забажається, найважливішими з них є ціни товарів і послуг та доход споживача.

Вибір полягає у прийнятті та реалізації рішення щодо обсягу і струк­тури споживчого набору за даних обмежень, який дозволив би максимізувати задоволення потреб.

Мета споживача. Кардиналістська модель

Задоволення, яке отримує людина від споживання благ, називається корисністю. Корисність являє психологічно-суб’єктивну оцінку задоволення.… У мікроекономіці склалися два підходи до пояснення поведінки спожи­вача:… Кардиналістська модель поведінки споживача виходить з того, що корисність може вимірюватись кількісно за допомогою…

Мета споживача. Ординалістська модель

§ порівняність: людина здатна з двох наборів благ вибрати для себе привабливіший набір, або вказати на їх еквівалентність з її точки зору; § транзитивність: споживач встановлює певний порядок уподобань. Якщо набір… § ненасичуваність: всі блага бажані для споживача, збільшення благ в наборі робить його привабливішим, споживач завжди…

Бюджетне обмеження споживача

Загальні видатки на придбання товарів і в межах певного доходу споживача визначаються рівнянням бюджетного обмеження: , де – ціни товарів, - кількості товарів. Розв’язавши це рівняння відносно , можемо обчислити різні варіанти наборів товарів:

Таблиця 4.2.

Графічно ці набори благ відображає пряма з від’ємним нахилом, яка називається бюджетною лінією або лінією бюджетного обмеження (рис. 4.4). Бюджетна лінія – це лінія рівних видатків. Вона показує межу між можливим і… Всі точки, розташовані на бюджетній лінії або під нею, досяжні для споживача, всі точки над бюджетною лінією –…

Оптимізація вибору на основі кардиналістської теорії

Припустимо, що споживач вибирає кошик з товарами Х і Y. Ціна одиниці товару Х: =2 грн., а товару Y: = 4 грн. Тижневий доход споживача дорівнює 20… Граничну корисність на 1 грн. обчислюємо за формулою: (колонки 3 і 5). Як…

Таблиця 4.3.

Обчислимо величину сукупної корисності кошика: ютилів. Жодна інша комбінація товарів не дасть більшої сукупної корисності в межах доходу в 20 грн. Останні грошові оди­ниці,…

Оптимізація вибору споживача

За ординалістською версією оптимізація споживчого вибору полягає у суміщенні „моделі бажаного” та „моделі можливого” і пошуку оптимального кошика,… Таке поєднання одержимо, сумістивши карту байдужості з графіком бюджетної… Напевне, споживач хотів би досягти точки , але цей рівень корисності виходить за межі бюджетної лінії. Також споживач…

ТЕМА 5. ЗМІНА РІВНОВАГИ СПОЖИВАЧА.

НДИВІДУАЛЬНИЙ ТА РИНКОВИЙ ПОПИТ

 

Оптимальний вибір і зміна доходу споживача

Початкова рівновага відповідає точці . Зростання фінансових можливостей споживача дозволяє йому переміститись на вищі криві байдужості. Нові точки… Крива „доход – споживання” єднає всі точки рівноваги споживача, пов’язані з… Траєкторія кривої „доход – споживання” залежить від типу благ. Рис. 5.1 відображає найпоширенішу ситуацію реального…

Оптимальний вибір і зміна ціни.

Крива індивіду­ального попиту

Крива „ціна – споживання” показує функціональну залежність між обсягом споживання блага та його ціною; вона сполучає всі точки рівноваги споживача,… Криву індивідуального попиту на товар отримаємо, якщо перенесемо рівноважні… Властивості кривої попиту:

Ефекти доходу та заміни

В аналізі поведінки споживача важливо відокремити дію цих складових загального ефекту, тому що вони можуть мати однакову спрямованість, підсилюючи… Для визначення відокремленої дії кожного з ефектів спочатку припускають, що… Для розмежування дії ефектів графічно застосовується побудова допоміжної прямої – компенсуючої бюджетної лінії.…

Прибуток як мета діяльності фірми

Основними організаційно-правовими формами фірм є: індивідуальна підприємницька фірма, партнерство та корпорація. Кожна з них має свої переваги і… Модель поведінки фірми будується за загальними правилами мікроекономічного… Модель фірми ґрунтується на припущенні раціональності її поведінки. Головна мета власника – максимізація вигоди у…

Теорія виробництва. Поняття виробничої функції

В аналізі факторів виробництва застосовують кілька припущень: § припущення абсолютної необхідності основних факторів: якщо хоч один вид… § припущення монотонності: додаткове використання будь якого фактора у виробництві сприяє збільшенню обсягів випуску…

Теорії витрат виробництва і прибутків

Будь-який ресурс спрямовується у те виробництво, де він використовується найефективніше і тому приносить власнику найбільший доход. Тому економічні… Економічні витрати – це ті суми грошей, які фірма зобов’язана виплатити… Економічні витрати включають в себе зовнішні та внутрішні витрати, або явні та неявні.

– Конец работы –

Используемые теги: водного, гос, арства, родокористування0.052

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Визначте місце Трипільської археологічної культури в утвердженні підтворювальної о господарства на землях України
Трипільська археологічна культура ія ишила помітний слід в утвердженні відтворювального Іосподарстеа на українських землях Вона увібрало в собе... Перші поселення трипільської культури були відкриті видатним київським... Трипільська кульгура в основному займала територію лісостепової смуги Правобережної УкрЛни Наддністрнн щину...

ТЕМА1 СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СВІТОВОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ЇХ ВПЛИВ НА МІЖНАРОДНІ ВАЛЮТНО-КРЕДИТНІ ВІДНОСИНИ
Глобалізація економіки як основа розвитку МВКВ... Поглиблення міжнародного поділу праці... Інтернаціоналізація вартості та грошових відносин...

Туриз як галузь світового господарства
Туризм виступає стабілізатором налагодження та укріплення стосунків між країнами, дійовим фактором підвищення престижу країни в міжнародному… Надання туристичних послуг є вигідним для держави з точки зору використання… Кенія, Танзанія, Єгипет, Марокко, Туніс, Мадагаскар та Маврикій - це ті країни, уряди яких стимулюють розвиток…

КУРСОВИЙ ПРОЕКТ з дисципліни Організація ресторанного господарства на тему: Організація обслуговування споживачів, що проживають у готелях за типом шведського столу Готельно-ресторанна справа
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ... Кафедра готельного і ресторанного бізнесу...

Методичні вказівки до лабораторного заняття “Підготовка залів підприємств ресторанного господарства готельних, курортних і туристських комплексів до обслуговування” з дисципліни „Організація послуг харчування”
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Методичні вказівки до лабораторного заняття...

Методичні вказівки для практичних занять з дисципліни "Електропостачання сільського господарства"
Протокол № 5 від " 18 " березня 2004 р. Рецензент к.т.н доцент кафедри “Енергетики” Таврійська державна агротехнічна академія І.П.… При цьому до більшого із двох навантажень прибавляють надбавку від меншого:… Якщо відомий тільки один максимум навантаження (денний або вечірній), то другий можна визначити використовуючи…

Основи організації та ведення військового господарства
Наказ МВС України... р... ПОЛОЖЕННЯ...

Водные ресурсы и водные мелиорации
Как важнейшее звено интенсификации сельскохозяйственного производства мелиорация призвана внести ощутимый вклад в решение Продовольственной… При проведении водных мелиораций ежегодно расходуется до 200 км2 воды в… Таблица 1 ГодПлощадь земель, млн. гаосушаемыхорошаемыхВсего19707,410,918,3 197510,114,224,3198012,617,329,9198614,9…

Діагностика діяльності підприємств готельного господарства (на прикладі ГК "Русь")
Розвиток вітчизняного та міжнародного туризму значною мірою повязується з рівнем матеріально-технічної бази, розгалуженістю та різноманітністю… Економічна сутність готельної діяльності полягає, насамперед, у тому що вона… Результатом виробничо-експлуатаційної діяльності готелів є не готовий продукт, а пропозиція особливого виду послуг.…

До виконання курсового проекту з дисципліни Деталі машин Механізація сільського господарства
Нікопольський коледж Дніпропетровського державного аграрного університету... Методичні рекомендації до виконання курсового проекту...

0.027
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Методы экономической оценки водных ресурсов. Понятие о водохозяйственном кадастре. Плата за воду. Водная рента. Концепция замыкающих затрат на воду. До недавнего времени сравнительное изобилие воды, и возможность в большинстве случаев удовлетворения всех потребностей в ней исключали воду, как и… Исключение составляли аридные районы, где дефицит воды и необходимость больших… Возникла необходимость в механизме регулирования использования ограниченных водных ресурсов и распределения их между…
  • Компьютеризация воскресила мечту о господстве над миром Глубиной своего влияния на жизнь людей он не уступает промышленным революциям прошлого, а по скорости вызываемых перемен, несомненно, превосходит… Это противоречие определяет духовную ситуацию времени, оно оказывает глубокое… Данные процессы и явления невозможно усреднить, подведя их под общий знаменатель.В современном мире нет и не может…
  • Гос. регулирование НЭ В советский период главным критерием различия экономических систем было господство какого-либо вида собственности на средства производства. Поэтому… В товарной экономике в зависимости от экономического режима обычно выделяют •… Россию начала XXI в. нельзя отнести ни к какой из существовавших ранее экономических систем. Сейчас современный период…
  • Водные растения Микроскопические водные растения представлены водорослями ( ). К водорослям же относятся и самые крупные морские виды. В пресных водах большинство… Поглощая растворенные минеральные вещества, водные растения способствуют… Заросли тростника, камыша и других растений служат для прибрежных птиц и млекопитающих надежным убежищем.Водные…
  • Ответы на ГОСы менеджмент: управление персоналом По мере разрастания и усложнения функций, появилась необходимость разделения труда и дифференциация функций. Менеджмент – специфический вид… Элементы, на которые направлена управленческая деятельность, образуют объект… Функции менеджмента – специфические действия руководителя в системе управления. Функции менеджмента классифицируются…