рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Архітектура персональних комп’ютерів

Архітектура персональних комп’ютерів - раздел Образование, Архітектура Персональних Комп’Юте...

Архітектура персональних комп’ютерів

2. Принципи функціонування та технічні характеристики основних і додаткових пристроїв персонального комп’ютера. 3. Класифікація програмного забезпечення персонального комп’ютера. 4. Взаємозв’язок між апаратним і програмним забезпеченням персонального комп’ютера.

Класифікація апаратного забезпечення персональних комп’ютерів.

· пристрій введення, · центральний процесор, · запам'ятовуючий пристрій,

Принципи функціонування та технічні характеристики основних і додаткових пристроїв персонального комп’ютера.

системні і зовнішні, обов’язкові і необов’язкові. Системні пристрої необхідні для функціонування комп’ютера і сховані від користувача: системна (материнська) плата,…

Центральний процесор — основний компонент комп'ютера, призначений для керування всіма його пристроями та виконання арифметичних і логічних операцій над даними.

Сьогодні серед виробників процесорів лідирують дві компанії — Intel Corporation та Advanced Micro Devices (AMD).

 

Можливості комп'ютера великою мірою залежать від характеристик процесора, насамперед від його продуктивності, яку зазвичай оцінюють за тактовою частотою та за кількістю ядер — головних обчислювальних модулів.

Тактова частотавизначає, скільки елементарних операцій (тактів) процесор виконує за секунду, і вимірюється в мегагерцах (1 МГц = 106 Гц) та гігагерцах (1 ГТц =109 Гц).

Багатоядерний процесор може мати два чи більше обчислювальних ядер на одному процесорному кристалі або в одному корпусі. Сучасні багатоядерні процесори мають 2 або 4 ядра (планується випуск 8-ядерних зразків) з тактовою частотою кожного від 1,66 до 3,2 ГГц. На певних операціях двоядерний процесор забезпечує підвищення продуктивності майже на 80 %, позаяк дає змогу виконувати кілька завдань одночасно.

На материнській платі комп’ютера знаходяться пристрої, у яких зберігається інформація про склад і параметри устаткування. Вони ведуть облік часу і календар. Вони ж дають команду на завантаження інформації в оперативну пам’ять. Вміст цих пристроїв не губиться і при виключеному живленні. Апаратно вони виконані у вигляді спеціальних інтегральних схем: ПЗП (постійний запам’ятовуючий пристрій)і CMOS (енергозалежна пам’ять).

У ПЗП міститься спеціальний комплекс програм і функцій, що називається BIOS (базова система введення-виведення). BIOS починає працювати відразу при включенні живленні комп’ютера, робить тестування всього устаткування ПК і дає команду на завантаження операційної системи.

Прямий вплив на продуктивність комп’ютера має обсяг оперативного запам’ятовуючого пристрою або інакше оперативна пам'ять із довільною вибіркою RAM (Random Access Memory). Оперативний запам’ятовуючий пристрій (RAM)призначено для збереження даних і програм, що безпосередньо беруть участь у рішенні задач. В ОЗП розміщуються службові й робочі програми, вхідні дані, константи, проміжні результати обчислень. ОЗП має велику швидкодію і забезпечує роботу арифметико-логічного пристрою, що є складовою частиною мікропроцесора. Ця пам'ять називається оперативною тому, що інформація в ній зберігається тільки при включеному живленні.

Адаптери (контролери) зовнішніх пристроїв (карти розширення) – це апаратно-програмні пристрої для приєднання периферійних пристроїв.

Вся інформація, з якою працює користувач, звичайно, зберігається на жорсткому диску (вінчестері), що розміщується в середині системного блоку й кабелями приєднується до контролера дисків (розміщеному на материнській платі або на карті розширення). Вінчестер характеризується обсягом і швидкістю пошуку інформації. Обсяги вінчестерів коливаються до декількох Терабайт.

Зовнішні пристрої персонального комп’ютера

Клавіатура є основним пристроєм уведення алфавітно-цифрових даних, а також команд управління. Клавіатура (пульт управління й індексації) ПК складається з таких груп… функціональні клавіші (F1-F12) знаходяться у верхній частині клавіатури у виді трьох тетрад;

Класифікація програмного забезпечення персонального комп’ютера.

Комп'ютерна програма (computer program) — запис алгоритму розв’язування задачі у вигляді послідовності команд або операторів мовою, яку розуміє… Для нормального розв'язання задач на комп'ютері потрібно, щоб програма була… Програмний засіб — програма або сукупність програм на носієві даних із програмною документацією, розроблених…

Операційна система і сервісні програми

Операційна система виконує такі функції: управління пам'яттю, введенням-виведенням, файловою системою; взаємодією процесів; диспетчеризацію… Ядро ОС доповнюється набором сервісних програм. За їх допомогою виконують… Операційна система і сервісні програми потрібні для роботи кожного комп'ютера. Вони, як правило, постачаються разом з…

Інструментальні мови і системи програмування

Інструментальні мови поділяють на мови низького рівня (близькі до машинної мови) та мови високого рівня (близькі до мови людини). До мов низького… Транслятори бувають двох типів: інтерпретатори і компілятори. Інтерпретатор… Оскільки при інтерпретації програма виконується частинами, на комп'ютерах з малою оперативною пам'яттю можна виконати,…

Прикладні системи

1) методо-орієнтовані; 2) проблемно-орієнтовані; 3) загального призначення.

Взаємозв’язок між апаратним і програмним забезпеченням персонального комп’ютера

Програмне забезпечення постійно удосконалюється, потребуючи для своєї роботи все більших обчислювальних потужностей комп’ютера. Удосконалена… Різні версії мають однакову назву, а щоб їх розрізнити, до назви програми… Наприклад: MS-DOS 1.0; MS-DOS 2.0;…;MS-DOS 3.0; …;MS-DOS 6.2;MS-DOS 6.22 – тут спільною назвою для всіх програм є…

– Конец работы –

Используемые теги: Архітектура, персональних, комп, ютерів0.051

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Архітектура персональних комп’ютерів

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

На тему: Продаж комп’ютерів Для виконання розрахункового завдання я обрав інформаційну систему Дилер , а саме її частину – Продаж комп’ютерів
Національний технічний університет Харківський політехнічний інститут... Розрахункове завдання...

Архітектура комп’ютерів
Існуючі на даний час процесорні архітектури поділяються на глобальні категорії RISC і CISC... Сімейство x нараховує поколінь процесорів... Перше покоління процесори і математичний сопроцесор заклало архітектурну основу набір...

З ДИСЦИПЛІНИ КОМП’ЮТЕРНА ЕЛЕКТРОНІКА ЧАСТИНА II Обслуговування комп’ютерних систем та мереж
Молоді та спорту України... Рада директорів ВНЗ І ІІ р а Херсонської області... Херсонський політехнічний коледж...

Тема: Ознайомлення з апаратним забезпеченням комп’ютера. Техніка безпеки роботи за комп’ютером
Тема Ознайомлення з апаратним забезпеченням комп ютера Техніка безпеки роботи за комп ютером... Мета Ознайомитись з апаратними засобами забезпечення персонального... Оснащення робочого місця апаратне забезпечення ЕОМ типу Pentium IV периферійні пристрої програмне забезпечення...

Лекція № 4 Тема: Структура комп’ютера та характеристики компонентів комп’ютера
Тема Структура комп ютера та характеристики компонентів комп ютера... План Основні функціональні вузли комп ютера та зв язки між ними...

З дисципліни Історія мистецтва, архітектури та містобудування основ архітектури
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... Спеціальності...

Використання комп’ютерів у фізиці
Тексти програми вводимо із клавіатури. 2. Використання комп’ютерів. а) Чисельний аналіз, наприклад, взяти багатовимірний інтеграл, провести…

Основні поняття архітектури ПК
Мікропроцесор складний програмно керований пристрій призначений для обробки цифрової інформації для керування процесом цієї обробки і... Мікропроцесорний пристрій пристрій який складається з або кількох... Мікроконтролер керований пристрій виконаний на чи кількох кристалах що виконує ф ю по логічному аналізу та...

АРХІТЕКТУРА БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД
Київський національний університет будівництва і архітектури... АРХІТЕКТУРА БУДІВЕЛЬ ТА СПОРУД...

0.02
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам