рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Статичний та динамічний підходи

Статичний та динамічний підходи - раздел Образование, МІКРОЕКОНОМІКА Проаналізовані Функції Попиту Та Пропозиції Характеризують Кожна Свою Окрему ...

Проаналізовані функції попиту та пропозиції характеризують кожна свою окрему сторону ринку даного товару. Але для того, щоб зрозуміти, як функціонує даний ринок у цілому і як у результаті цього встановлюються ринкові ціна і кількість товару, що купується, необхідно розглянути взаємодію попиту та пропозиції. Для цього накладемо графік кривої попиту на графік кривої пропозиції. Відзначимо, що при даному аналізі можна використовувати як прямі, так і зворотні функції.

а б

Рисунок 2.3 – Рівновага:

а – за Л.Вальрасом; б – за А.Маршалом

 


На рис. 2.3 DD-лінія попиту, SS-лінія пропозиції. Абсциси їх точок характеризують відповідно обсяги попиту й обсяги пропозиції, а ординати — ціни попиту і ціни пропозиції. Ринкова рівновага визначається координатами точки перетинання ліній DD і SS, яким відповідають обсяг QE і ціна РЕ. Вони мають назву відповідно рівноважний обсяг (QE = QD = QS) і рівноважна ціна (РЕ = Р D = РS). Рисунок ілюструє одиничність ринкової рівноваги (тут лінії попиту та пропозиції перетинаються в єдиній точці). У стані рівноваги ринок збалансований: а ні в продавців, а ні в покупців немає внутрішніх спонукань до його порушення. Якщо реальна ринкова ціна (P1) буде вище рівноважної, то при такій ціні обсяг попиту складе QD1, тоді як обсяг пропозиції — QS1. У цьому випадку надлишок пропозиції (QS1 — QD1) буде робити понижуючий тиск на ціну P1. Якщо ж реальна ринкова ціна виявиться нижче рівноважної, скажемо на рівні P2, обсяг попиту QD2 виявиться вище обсягу пропозиції QS2. Тут надлишок

попиту (QD2 — Q S2) буде робити підвищувальний тиск на ціну Р2. У першому випадку цей тиск буде виявлятися через конкуренцію продавців, у другому — через конкуренцію покупців. Такий підхід до опису рівноваги називають рівновагою за Л.Вальрасом. Існує й альтернативний підхід, відомий як рівновага за А.Маршалом. Суть його в тім, що рівновага на ринку складається не під впливом тиску надлишкового попиту та пропозиції, а під впливом перевищення ціни попиту над ціною пропозиції, або навпаки, ціни пропозиції над ціною попиту, на що продавці реагують відповідно збільшенням чи скороченням обсягу пропозиції. Рівновагу за Маршалом ілюструє рис. 2.3 б.

Розходженню в цих підходах ми зобов'язані «зворотним» розташуванням осей координат на графіках попиту та пропозиції. Сучасна економічна теорія оперує функціями попиту та пропозиції за Вальрасом, а їхніми графічними відображеннями - за Маршалом.

Моделі, що описують економічні процеси, поділяються на статичні і динамічні. У статичних моделях фактор часу не враховується. Цей спосіб розгляду називається порівняльною статикою. Саме його в основному застосовують при аналізі встановлення рівноваги на ринку. Але цілком можливо зосередитися і на переходах від одного рівноважного положення до іншого, використовуючи динамічний підхід.

Що ж відбувається на ринку, коли під впливом зміни одного з розглянутих вище факторів попиту чи пропозиції він виходить зі стану рівноваги? Припустимо, що на ринку у вихідному положенні вже існувала рівновага, що була потім порушена зміною попиту під впливом росту доходу, виділеного споживачами для покупки даного товару. Хоча метод порівняльної статики не враховує в явному виді фактор часу, непряме його включення стає можливим за допомогою обліку розходжень у швидкості пристосування пропозиції до змін у попиті. Для цього при використанні методу порівняльної статики прийнято розрізняти три періоди. Перший, у якому усі фактори виробництва розглядаються як постійні, називають миттєвим періодом. Другий, у якому одна група факторів розглядається як постійна, а інша як змінна, називають коротким (короткостроковим) періодом. Третій, у якому усі фактори виробництва розглядаються як змінні, називають тривалим (довгостроковим) періодом.

У миттєвому періоді продавець не має можливості пристосувати обсяг пропозиції до обсягу попиту, оскільки кількість виробничих ресурсів і інтенсивність їхнього використання задані. Якщо товар швидкопсувний і не підлягає збереженню, лінія пропозиції буде перпендикулярною вісі абсцис (рис. 2.4 а).

 
 

Якщо товар не підлягає псуванню і може бути збережений, то лінія пропозиції може складатися з двох сегментів: одного, що має позитивний нахил, і другим, представленим вертикальним відрізком (рис. 2.4 б). При ціні РЕ0 продавець запропонує до продажу весь фіксований обсяг товару QK.. Однак при ціні нижче РЕ0 , наприклад РЕ2, обсяг пропозиції QE2, тоді як кількість товару в розмірі QK — QE2 може бути збережена до настання більш сприятливої кон'юнктури.

а б

Рисунок 2.4 – Рівновага у миттєвому періоді:

а – швидкопсувні товари; б – товари, що зберігаються

 

У короткому періоді лінія пропозиції (рис. 2.5) також складається з двох сегментів. Перший, що має позитивний нахил, обмежений по вісі абсцис точкою, що відповідає виробничої потужності QK. Друга ділянка кривої пропозиції представлена вертикальним відрізком, що вказує на неможливість вийти в умовах короткого періоду за межі, виробничих потужностей. До цієї границі рівноважний обсяг і ціна визначаються перетинанням ліній попиту та пропозиції, а за її межами, як і в миттєвому періоді, ціна визначається попитом, а обсяг пропозиції - розміром виробничих потужностей.


У тривалому періоді виробник може не тільки варіювати інтенсивність використання виробничих потужностей, але й змінювати їхні розміри, а виходить, і масштаби виробництва. У тривалому періоді можливі три ситуації. У першому випадку, коли зміна масштабу виробництва відбувається при незмінних витратах, ріст рівноважного обсягу відбувається без зміни рівноважної ціни (рис. 2.6 а). В другому, коли зміна масштабу виробництва відбувається при зростаючих витратах (скажемо, за рахунок росту цін на використовувані ресурси), ріст рівноважного обсягу супроводжується і ростом рівноважної ціни (рис. 2.6 б). У третьому, коли зміна масштабу виробництва відбувається при витратах, що знижуються, (скажемо, за рахунок зниження цін на використовувані ресурси), ріст рівноважного обсягу супроводжується зниженням рівноважної ціни (рис. 2.6 в).


Неодиничність рівноваги. Можливі неодиничні ситуації рівноваги. Лінія пропозиції може змінювати нахил (рис. 2.7). Такий вид має крива пропозиції праці завдяки ефектам заміщення і доходу. Спочатку ріст зарплати збільшує обсяг пропозиції праці і число людей, що бажають працювати. Після досягнення визначеного рівня зарплати подальший її ріст супроводжується вже не збільшенням, а, навпаки, зниженням пропозиції праці. Лінія пропозиції змінює, таким чином, нахил і може двічі перетинатися лінією попиту, у результаті чого з'являються дві рівноважні ціни і два рівноважних стани ринку.

 


Два других випадки неодиничності рівноваги представлені на рис. 2.8. Вони характеризуються наявністю в ліній попиту та пропозиції загального сегмента (вертикального або горизонтального). У першому випадку ринок виявляється збалансованим при обсязі QE при будь-якій ціні, що лежить в інтервалі між РЕ1 і РЕ2. У другому — при строго визначеній ціні рівноваги РЕ рівноважний обсяг ринку може коливатися в інтервалі від QE1 до QE2.

Стабільністю рівновагиназивають здатність ринку, виведеного зі стану рівноваги, знову повернутися до рівноваги під впливом лише своїх внутрішніх сил.

Розглянутий механізм досягнення ринкової рівноваги, звичайно, не є єдино припустимим. Наприклад, якщо припустити, що попит швидко змінюється під різними впливами, а реакція пропозиції буде більш уповільненою, то ми одержимо інший варіант, відомий в економічній теорії за назвою "павукоподібної моделі". У цьому випадку можливість досягнення нового стану рівноваги буде визначатися співвідношенням конкретних параметрів функцій попиту та пропозиції.

Рисунок 2.9 - Стійка та нестійка рівновага у "павукоподібній моделі"

 

Перший варіант має місце, якщо нахил прямої SS більш крутий, чим нахил прямої DD, другий варіант відповідає однаковому нахилу прямих SS і DD, третій варіант має місце, якщо нахил прямої SS більш положистий, чим нахил прямої DD. У зв'язку з тим, що траєкторії руху ринкової ціни відповідає геометрична ілюстрація, схожа на павутину, дана динамічна модель і одержала назву "павукоподібної моделі". Біржовий ринок (наприклад, ринок цінних паперів чи іноземної валюти) є прикладом такої моделі.

Вигоди, що одержувані від обміну. З поняттям ринкової рівноваги пов’язане й таке важливе явище, як надлишок покупця і надлишок продавця. Надлишок покупця (продавця) з’являється тому, що увесь рівноважний об’єм товару купується (продається) за однією рівноважною ціною. На рис. 2.10 видно, що ринкова рівновага встановлюється на рівні 3 грн. за одиницю товару та об’ємі – 3 одиниці. В результаті виторг продавця (витрати покупця) складають 9 грн. Але якщо кожна одиниця об’єму продаж покупається споживачем за індивідуальною ціною попиту, то він сплатив би 12 грн. (5 + 4 + 3). Таким чином, його виграш складає 3 грн.Споживчий надлишокє різниця між максимумом того, що готові були б заплатити споживачі і тією величиною, що вони фактично сплачують за ринковою ціною.

Крива пропозиції показує мінімум ціни, на який погодяться виробники замість того, щоб використовувати свої ресурси в іншій області. Надлишок продавця – це різниця між тією величиною, що він фактично одержав, продавши товар за ринковою ціною, і тим мінімумом, на який він охоче погодився б. Допустивши, що рівновага досягається в точці перетинання двох кривих, дійдемо висновку, що сумарний дохід від торгівлі дорівнює приблизно площі трикутника, обмеженого кривими попиту та пропозиції, а також вертикальною віссю.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

МІКРОЕКОНОМІКА

Національний технічний університет... Харківський політехнічний інститут...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Статичний та динамічний підходи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Протокол № 1 від 27.02.2003
  Харків 2003     УДК 338 (07) ББК 65.05я73 М-59     Рецензенти: В.М.Воробйов, доктор еконо

Методи мікроекономічного аналізу
У мікроекономічних дослідженнях використовуються як загальнонаукові, так і спеціальні методи —сукупність засобів та прийомів пізнання суті економічних процесів на рівні окремих гос

Мікросистема та її основні характеристики
Об’єктом мікроекономічних досліджень є мікросистема. Оскільки мікросистема – це система економічних відносин між господарюючими суб’єктами, то аналізувати її можна в трьох аспектах

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Мікроекономічна теорія вивчає, як ринкова економіка визначає: а) ціну товару; в) ціну економічних ресурсів; б) ціну послуг; г) будь-які ціни. 2. Будуючи моделі, економ

Модель попиту
Для того, щоб описати роботу ринкового механізму необхідно проаналізувати одну з фундаментальних ринкових категорій – попит. Попит споживача характеризується не стільки тим, що він хотів би придбат

Модель пропозиції
Як і у випадку з попитом, одного бажання, навіть можливості зробити товар і доставити його на ринок, буде недостатньо. Пропозиція виникає тоді, коли економічний суб'єкт буде готовий скласти угоду з

Поняття еластичності. Цінова еластичність попиту
Передбачення напряму і величини коливань попиту й пропозиції під впливом різних чинників здійснюється за допомогою спеціального показника – еластичності як міри реагування.Еластичність

Нецінова еластичність попиту
Загальний підхід до вимірювання еластичності попиту зберігається і тоді, коли йдеться про вплив на нього інших, нецінових факторів. Серед них особливе місце належить доходам та цінам на інші товари

Цінова еластичність пропозиції
Не тільки споживання змінюється із підвищенням або зниженням ціни. Рішення фірм щодо обсягів виробництва продукції також залежать від змін цін. Еластичність пропозиції характеризує

Практикум
Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь. 1. Еластичність попиту за ціною змінюється під впливом такого фактору, як: а) здатність товару до довготривалого зб

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Теорія поведінки споживача передбачає, що споживач може максимізувати: а) сукупну корисність; в) граничну корисність; б) середню корисність; г) кожну з перелічених величин.

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Стан споживчої рівноваги полягає у тому, що сукупна корисність товару Х дорівнює сукупній корисності товару У. 2. Якщо гранична корисність блага зменшується, то зменшується й сукупна ко

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Функція корисності: U(x) = 12x – x2 , де х – кількість тістечок. Починаючи з якого тістечка сукупна корисність зменшується? Завдання 2. Корисність дорі

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Крива “дохід-споживання” показує: а) залежність споживання товарів від цін; б) залежність споживання товарів від доходу; в) залежність доходу від споживання;

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Ефект заміни при збільшенні ціни на товар призводить до зменшення величини попиту на цей товар і збільшенню величини попиту на його замінник. 2. Крива “ціна-споживання” базується на поб

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Споживач витрачає 20 грош. од. на придбання товарів Х та У, ціна яких однакова і дорівнює 10 грош. од. Побудуйте криву “дохід-споживання” для цього споживача, якщо рівень його до

Виробництво та виробнича функція
Виробництво – це процес використання праці, капіталу, природних ресурсів і матеріалів для створення необхідних продуктів та надання послуг. Виробничі послуги праці, капіталу, землі та підприємницьк

Ізокванта
Розглянемо варіант, коли змінними є два фактори виробництва (наприклад, праця і капітал), що при визначеному співвідношенні дають у результаті один обсяг виробленого продукту. Наприклад, візьмемо в

Зміна масштабу виробництва
Важливою задачею для підприємств в довгостроковому періоді є вибір необхідного масштабу обсягу виробництва фірми. Для рішення цієї задачі необхідно знати залежність приросту обсягу випуску продукці

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. При яких із приведених нижче умов діє закон спадної граничної продуктивності будь-якого фактора виробництва: а) інші фактори виробництва залишаються постійними; б) рівень техно

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Середній продукт продовжує рости доти, поки збільшується граничний продукт. 2. Зростаюча віддача від масштабу виникає тоді, коли обсяг виробництва зростає пропорційно росту витрат.

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Заповните пропуски в наступній таблиці: Кількість одиниць праці L Сукупний продукт ТР Середній продукт АР

Витрати виробництва
Кожне виробництво пов'язане з витратами сировини, робочої сили, устаткування, землі, електроенергії і т. ін. Нові блага неможливо створити без необхідних ресурсів. Усі ресурси мають обмежений харак

Доходи виробництва
Мета кожного підприємства – дістати максимальний прибуток. У мікроекономіці розглядаються поняття доходу і прибутків, досліджуються умови їх максимізації. Сукупний дохід(TR)

Функція витрат і рівновага виробника
Кожен виробник, купуючи фактори для організації виробництва, має обмеження в засобах. Нехай фактор "праця" (L – вісь X) і фактор "капітал" (K – вісь Y) є змінними. Вони мають ви

Витрати в короткостроковому періоді
У короткостроковому періоді виділяють сукупні, постійні, змінні, середні і граничні витрати. Постійні витрати(FC) – це витрати, що не залежать від обсягу виробництва п

Витрати фірми в довгостроковому періоді
У довгостроковому періоді фірма може змінити масштаби своїх виробничих потужностей. Галузь у цілому може змінювати свої масштаби (нові фірми можуть вступити в галузь, а вже існуючі – залишити її).

Трансакційні витрати
Аналіз фактичного стану справ показує, що у більшості галузей виробництва реальні масштаби діяльності фірм більше їх ефективного масштабу, обумовленого виробничими витратами. Виявляється, що реальн

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Неявні витрати - це: а) бухгалтерські витрати; б) економічні витрати; в) витрати втрачених можливостей; г) альтернативні витрати використання ресурсів, що є в

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Заповніте слідуючу таблицю. Намалюйте криві TFC, TVC, TC, AFC, ATC, MC. Кількість робітни-ків Об’єм виробни-цтва AP

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Крива попиту для конкурентної фірми має від’ємний нахил. 2. Конкурентна фірма у довготерміновому періоді одержує лише нормальний прибуток. 3. Крива пропозиції конкурентної фірм

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. За наведеними даними обчисліть цифрові значення, яких не дістає в таблиці. Обсяг виробництва фірми такий, що при його зростанні граничні витрати збільшуються.

Частина А.
На ринку діють 1000 фірм виробників товару гриби. Економічні витрати кожної фірми показані на графіку А: Витрати кожного виробника грибів. Крива попиту для продукту показана на графіку В: Ринкові п

Частина Б.
Знову маємо на даний момент 1000 фірм-виробників, і для кожної з них економічні витрати представлені на графіку С: Нові умови щодо витрат для індивідуального виробника. Ринковий попит на продукцію

Характерні риси і ціноутворення монополії
Повною протилежністю ринку досконалої конкуренції є ринок чистої монополії. Абсолютна, або чиста монополіяіснує там, де дана фірма є єдиним виробником продукту, який не має близьки

Економічні наслідки монополії
Існування чистої монополії має бути оцінено з точки зору суспільства в цілому. Для цього покажемо економічні наслідки існування монополії. Вони є результатом того виключного станов

Антимонопольна політика держави
Зазначені наслідки функціонування монополії примушують суспільство робити спроби нейтралізації негативних ефектів. Відносно монополій, що не мають природного характеру, застосовується антимонопольн

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Монополія- це ринкова структура, де: а) існують практично нездоланні вхідні бар'єри в галузь; б) діє тільки один покупець; в) існує невелика кількість конкуруючих між

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. На підставі даних про попит фірми, що представлені в наступній таблиці, обчисліть валовий і граничний дохід фірми. Накресліть криві валового і граничного доходу, поясніть взаємоз

Основні моделі та стратегії
Рисунок 10.1-Модель Курно Олігополія, не заснована на таємній домовленості.

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Олігополія – це ринкова структура, де оперує: а) велике число конкуруючих фірм, що виробляють однорідний продукт; б) велике число конкуруючих фірм, що виробляють диференційован

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Якщо на ринку мається більше двох фірм, то має місце олігополія. 2. Якщо на олігополістичному ринку фірма підвищить чи знизить ціну чи обсяг виробництва продукції, то це вплине на прода

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Дослідження ринку паперу, що знаходиться в умовах дуополии, встановило, що функції реагування кожної фірми – виробника папера мають вид: Q1=100-2Q2,Q2

Основні риси монополістичної конкуренції
Монополістична конкуренція - це поширений тип ринку, найближчий до ринків досконалої конкуренції. Характерними рисами монополістичних конкурентних ринків є відносно велика кількіст

Максимізація прибутку в умовах монополістичної конкуренції
Визначаючі ціну і обсяг виробництва, які дозволяють максимізувати прибуток, фірма використовує те ж правило, що й в інших моделях ринку: рівність граничних витрат і граничного доходу. У короткостро

Монополістична конкуренція та ефективність
Монополістична конкуренція у порівнянні с досконалою конкуренцією є менш ефективною. По-перше, ціна дорівнює середнім витратам, але більше мінімуму середніх витрат (P0=ATC0, P

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Ринки досконалої і монополістичної конкуренції мають загальну рису: а) випускаються диференційовані товари; б) на ринку оперує багато покупців і продавців; в) кожна фі

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Фірма АВС діє на ринку монополістичної конкуренції. Граничний дохід цієї фірми описується формулою: MR=20-2Q. Її граничні витрати в довгостроковому періоді - формулою МС=3Q-10. Я

Теорія граничної продуктивності та попит на ресурси
Розглянутий вище ринок товарів та послуг має домінуюче значення в ринковій економіці, оскільки саме вони прямо задовольняють потреби домогосподарств. Кожна фірма купує ресурси для того, щоб виробля

Фактори, які впливають на зміни в попиті на ресурс
Крива попиту на ресурс (див. рис. 12.2) може змінювати своє положення в результаті дії факторів, які впливають на попит на ресурси. Розглянемо їх. 1. Зміни в попиті на продукт. Оскільки по

Правила максимізації прибутку та мінімізації витрат
До цього часу ми аналізували зміни в попиті на один ресурс виходячи з того, що інші ресурси залишаються незмінними. Але в довгостроковому періоді фірма змінює кількість усіх ресурсів, і всі вони ви

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Граничний продукт фактора виробництва у грошовому вираженні дорівнює: а) вартості останньої одиниці продукту; б) зміні сукупного розміру виручки при використанні додаткової оди

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Граничні витрати фірми на ресурс не залежать від її положення на ринку даного ресурсу. 2. Еластичність попиту на ресурс залежить від частки витрат на цей ресурс у витратах фірми.

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Фірма придбає обидва види ресурсів – працю і капітал на конкурентному ринку. Ціна праці складає 2 грн., ціна капіталу – 3 грн. На підставі даних таблиці визначите таке:

Вправа 1. Знайдіть правильну відповідь.
1. Еластичність попиту на працю тим вище, чим: а) нижче доля витрат на працю в витратах фірми; б) нижче ціна готової продукції; в) вище цінова еластичність попиту на гото

Вправа 2. Визначте, яке з положень правильне, а яке помилкове. Поясніть відповідь.
1. Законодавче обмеження мінімального рівня заробітної плати сприяє, як правило, збільшенню зайнятості. 2. Якщо фірма реалізує свій продукт на конкурентному ринку, то граничні витрати на о

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. Кафе наймає робітників. Попит на працю описується рівнянням L = 10 - 0.2 w, де L - число найнятих, w – годинна заробітна платня. На оголошення про роботу відгукнулося 7 чоловік.

Аналіз часткової та загальної рівноваги
Аналіз часткової рівноваги означає вивчення рівноважних цін та рівноважних обсягів виробництва на багатьох специфічних ринках, які є складовими загальної ринкової системи. Однак ек

Діаграма Еджворта
Для розуміння основних принципів досягнення загальної рівноваги достатньо двовимірного аналізу. Припустимо, що в економічній системі використовуються лише два фактори виробництва (праця та капітал)

Ефективність виробництва
Чи можна вважати виробництво товарів Х та Y у точці А ефективним? Відповідь на це запитання можна отримати, аналізуючи діаграму Еджворта. Ефективність виробництва досягається

Питання для обговорення на семінарському занятті
1. Поняття ринкової рівноваги, її аналіз. 2. Рівновага обміну. 3. Ефективність у виробничій сфері. 4. Загальна рівновага та економіка добробуту.  

Вправа 3. Виконайте завдання.
Завдання 1. На передодні літнього сезону ціна на електроенергію в сільській місцевості знизилася й досягла нового рівноважного рівня. Покажіть графічно дію ефекту зворотного зв’язку на ринка

Бібліографічні дані вчених-економістів, що внесли вклад в розвиток мікроекономіки
Бем-Баверк Ойген фон (1851 – 1914) – походив із дворянської родини, з дитинства товаришував з Візером і разом з ним навчався в університетах Німеччини та на юридичному факультеті В

Основні наукові труди; “Елементи чистої політичної економії” (1874- – 1877).
Візер Фрідріх фон (1851 – 1926) - представник австрійської школи, учень К.Менгера. Одержав університетську освіту. Професор кафедри у Празі (1884 – 1902), у Відні (1903 – 1926), мі

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги