рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Задачі для самостійного розв’язання

Задачі для самостійного розв’язання - раздел Образование, КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ 1.1. Земля Обертається Навколо Сонця Із Середньою Швидкістю V0...

1.1. Земля обертається навколо Сонця із середньою швидкістю v0=29,8 км/с. Сонце рухається у напрямі до сузір'я Лебедя зі швидкістю v= 250 км/с. Знайти шлях і переміщення Землі за t=365 діб.

1.2. За проміжок часу t=10 с точка пройшла одну шосту частину кола радіусом R=150 см. Обчислити за час руху: а) середнє значення модуля швидкості; б) модуль вектора середньої швидкості; в) модуль вектора середнього повного прискорення, якщо точка рухалась зі сталим тангенціальним прискоренням, а початкова швидкість дорівнювала нулю.

1.3. Частинка рухається вздовж прямої згідно з рівнянням x=At3+Bt, де A =м/с3, В=3 м/с. Визначити середній модуль швидкості <v> і модуль середньої швидкості ê<v>ê за перші 3 с від початку руху.

1.4. Швидкість тіла змінюється за законом v=At2+СеВt, де A =3 м/с3, В=1 с-1, С=1 м/с. Знайти прискорення тіла наприкінці першої секунди руху, пройдений тілом шлях і середню швидкість за цей час.

1.5. Рух матеріальної точки задано рівнянням x=A t+2 B t 2, де A =0,8 м/с, В= м/с2. Визначити середнє значення модуля швидкості точки за перші 4 с руху.

1.6. Тіло кинуто з поверхні землі під кутом a=30° до горизонту з початковою швидкістю v = 10 м/с. Не враховуючи опору повітря, знайти: швидкість тіла в момент часу t1=0,8 с; б) рівняння траєкторії; в) час підйому і час спуску; г) дальність польоту і д) радіус кривизни траєкторії в момент t1.

1.7. Тіло кинуто зі швидкістю v=20 м/с під кутом a=30° до горизонту. Знайти радіус кривизни траєкторії тіла через t1= 1,2 с після початку вільного руху.

1.8. Знайти нормальне і тангенціальне прискорення тіла, яке кинуто з початковою швидкістю v0=10 м/с під кутом a=30° до горизонту, через t1= 0,7 с польоту. В яких точках ці прискорення будуть найбільшими і чому дорівнюватимуть?

1.9. Тіло кинуто зі швидкістю v0=10 м/с під кутом a=30° до горизонту. Знайти шлях, пройдений тілом до падіння.

1.10. На висоті h1=100 м тіло, яке вільно падає, мало швидкість v=20 м/с. Чому дорівнювала швидкість тіла на висоті h2=75 м?

1.11. Тіло починає падати з висоти h=100 м з прискоренням g уздовж вертикалі і а=2 м/с2 уздовж горизонталі. Знайти: a) швидкість тіла через t1=4 с після початку падіння; б) рівняння траєкторії; в) дальність польоту.

1.12. На поверхні Сіріуса В частинка мала швидкість v= – 10 км/с, спрямовану вертикально вгору. Обчислити прискорення вільного падіння на Сіріусі В, якщо частинка, рухаючись вільно в полі тяжіння, знаходилась на висоті h=10 м два рази з інтервалом часу dt=1,4 мс.

1.13. З поїзда, що рухається зі швидкістю v=72 км/год, у перпендикулярному до руху напрямі кинуто камінь. Початкова швидкість каменя відносно поїзда v0=20 м/с, а кут її нахилу до горизонту a=30°. 3найти швидкість каменя як функцію часу і відстань, яку пролетить камінь. Опором повітря знехтувати.

1.14. Через який час після початку руху вектор швидкості тіла, яке кинуто під кутом a=45° до горизонту з початковою швидкістю v0=10 м/с, буде утворювати з горизонтом кут a=30°? Тіло рухається вільно.

4.15. Одне тіло кинуто з точки з радіусом-вектором , зі швидкістю , a друге – з точки з радіусом-вектором зі швидкістю . Як змінюється відстань між тілами з часом?

1.16. Радіус-вектор частинки має вигляд , с=0,5 м/с3; k=2 м/с. Визначити, як залежать від часу: вектори швидкості і прискорення; шлях і модуль швидкості.

1.17. Точка рухається по колу зі швидкістю v=a0t, де a0=1 м/с2. 3найти її повне прискорення після того, як вона зробить повний оберт.

1.18. Тіло рухається по колу радіусом R=1 м зі швидкістю v= a0t, де a0=2 м/с2. Визначити вектор середньої швидкості <> і середній модуль швидкості тіла <v> за першу секунду руху.

1.19. Визначити максимальні лінійну швидкість і нормальне прискорення точок, що лежать на поверхні нейтронноі зірки. Маса зірки М=3 1030 кг, густина r=5 1013 г/см3, період обертання Т=3 мс.

1.20. До вертикальної труби висотою h=3 м влітає маленька пружна кулька зі швидкістю v=5 м/с під кутом a=30° до горизонту. Кулька відбивається від стінок. Визначити час падіння кульки до основи труби.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

КІНЕМАТИКА МАТЕРІАЛЬНОЇ ТОЧКИ

Під рунтям освіти інженера є глибоке вивчення фундаментальних дисциплін насамперед фізики Практичні заняття являють собою найбільш активну форму... Метою вузівського навчання є підготовка студента до самостійної творчої... Ці методичні вказівки є навчальним посібником при підготовці до практичних занять з курсу фізики і при самостійній...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Задачі для самостійного розв’язання

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Контрольні запитання
1. Вкажіть дві головні ознаки матерії, про які йдеться у її філософському визначенні. 2. Що можна вважати матеріальною точкою: Місяць, Землю, рухомий автомобіль? 3. Вкажіть на рис

Вказівки до розв’язання задач
Для вирішення вказаних задач треба добре орієнтуватися в елементах кінематики матеріальної точки, знати визначення миттєвої швидкості та прискорення. Особливу увагу необхідно звернути на прискоренн

Приклади розв’язання задач
Задача 1. Знайти швидкість човна відносно берега річки, який пливе під кутом a=30° до течії, якщо швидкість течії річки v1=1,5 м/с, швидкість човна відносно води v2

Контрольні запитання
1. Яка стрілка рухається швидше: секундна на ручних годинниках або хвилинна на вежових? 2. Чи всі точки на ободі колеса, що котиться, мають однакові лінійні швидкості відносно Землі?

Вказівки до розв’язання задач
Для успішного вирішення запропонованих зaдaч необхідно знати формули зв'язку лінійної й кутової швидкостей, а також формули кінематики обертального руху. Особливу увагу слід приділити формулам рівн

Приклади розв’язання задач
Задача 1. Тіло обертається навколо нерухомої осі за законом j=A+Bt+Сt2, де А=10 рад, В= 20 рад/с, С= –2 рад/с2. Знайти повне прискорення точки, що

Задачі для самостійного розв’язання
2.1. Тіло, що обертається, збільшило свою кутову швидкість з 2 до 64,8 рад/с за час, протягом якого відбулось 100 повних обертів. Знайти кутове прискорення тіла. 2.2.

Контрольні запитання
1. Сформулюйте закони Ньютона. 2. До стелі вагона, що рухається рівномірно, підвішена куля. Яка відбудеться зміна в положенні кулі, якщо вагон: а) стане рухатись прискорено (спові

Вказівки до розв’язання задач
При вирішенні задач з даної теми слід засвоїти закони Ньютона, закони збереження імпульсу й енергії. Особливо треба звернути увагу на рух тіл під дією декількох сил, на застосування закону збережен

Приклади розв’язання задач
Задача 1. На горизонтальному столі розташований брусок масою 7 кг, пов'язаний з вантажем масою 5 кг ниткою, яка перекинута через нерухомий невагомий блок. Коефіцієнт тертя бруска по столу дорівнює

Задачі для самостійного розв’язання
3.1. Електровоз штовхає поперед себе два вагони масами m1= m2=60 т з прискоренням а=0,1 м/с2. Коефіцієнт тертя µ= 0,005. З якою с

Приклади розв’язання задач
Задача 1. Знайти момент інерції тонкої однорідної проволоки маси m, зігнутої у формі квадрата із стороною а, відносно осі, що проходить через діагональ квадрата.

Задачі для самостійного розв’язання
4.1. Знайти момент iнepцiї тонкого однорідного кільця масою m=200 г, радіусом R=30 см а) відносно осі, що проходить вздовж діаметра кільця; б) відносно осі, яка є дотичною до кільця.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги