Реферат Курсовая Конспект
Работа сделанна в 2003 году
Сучасний стан укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер - раздел История, - 2003 год - Українсько-російські відносини на сучасному етапі: проблеми та перспективи. Сучасний Стан Укрансько-Росйських Вдносин У Економчнй Сфер. Спвпраця В Економ...
|
Сучасний стан укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер. Спвпраця в економчнй сфер з Росю - одне з проритетних завдань Украни див. Даграму 2. Обидв держави залишаються значною мрою взамозалежними з ресурсно та технологчно точок зору, мають розгалужену мережу багатостороннх економчних звязкв, прагнуть до цивлзовано нтеграц у свтовий економчний простр.
Особливост глобального нацонального розвитку потребують вд Украни Рос формування свох вдносин у стратегчнй перспектив саме на економчному фундамент, максимально використовуючи насамперед взамний потенцал, мжрегональне спвробтництво та взамозвязки з мжнародними економчними органзацями.
В останн роки економчн вдносини Украни з РФ почали набувати ознак стабльност. Вони стають менш заполтизованими, бльше пдпорядковуються спльним нтересам. Активзуться на взамовигдних засадах спвробтництво в аерокосмчнй галуз, нафтопереробнй промисловост та енергетиц, суднобудуванн. Значно динамки набува спвпраця в металургйному комплекс, хмчнй промисловост, транспортному машинобудуванн.
Вдчутно пожвавився розвиток регональних звязкв. Безумовним досягненням стало врегулювання проблеми заборгованост за росйський газ, яка протягом багатьох рокв негативно впливала на загальний стан та атмосферу економчно спвпрац це якраз той випадок, коли обидв сторони зумли зробити крок назустрч одна однй. Урегулювання деяких боргових проблем, як прорив у ряд сфер спльно дяльност, реальнше висвтлили потенцал спвробтництва мж обома державами.
Украна ма насамперед вдповсти на росйський нтелектуальний виклик у розробц та впровадженн економчно ефективно законодавчо бази, формуванн сприятливого економчного середовища тощо. 16 122-123 Отже, сучасний стан характеризуться взамним пожвавленням дй вдносно обох кран, спостергаться явище нормалзац вдносин саме так називають сьогодншн стосунки в двох кранах. Економчна залежнсть криза штовха на спвпрацю вже сьогодн можна стверджувати, що Рося для Украни вигдним економчним партнером.
Доказом цьому сьогодншнй етап ведення полтики, Украна розвива тсн економчн стосунки з Росю, навпаки Рося з Украною. Значно почастшали зустрч президентв голв урядв двох держав. Головними питаннями, що обговорюються економчн, тож це свдчить про розвиток у економчнй сфер. Сьогодн можна вдзначити так важлив кроки зроблен державами у напрям розвитку економк Великий договр у травн 1997р який засвдчив, що Украна Рося стратегчн партнери 2002 рк проголошений роком Украни в Рос. Вс ц проведен заходи стали основою на якй будуться новий етап укрансько-росйських вдносин. 6 Нин Украна Рося залишаються взамними постачальниками стратегчних видв сировинних ресурсв матералв зацкавлен в збереженн снуючих товаропотокв.
Зокрема, Украна поставля до Рос залзну руду, марганець, титан, уран, Рося до Украни - енергонос, кольоров метали, лсоматерали, целюлозу. Близько 60 вдсоткв промисловост Рос працю на обслуговування укранських АЕС. Водночас ринок продукц кнцевого призначення, особливо орнтований на задоволення споживчих потреб, в Укран на 60, а в Рос - бльш, як на 70 вдсоткв сформований за рахунок мпорту переважно з кран поза межами СНД. Масований мпорт широкого кола споживчих товарв до Украни Рос, хоча сприя насиченню нацональних ринкв активзац господарського обороту, по сут перешкоджа розвитку багатьох втчизняних галузей, як працювали на споживч сектори економк обох кран, консерву деформовану х структуру.
Тому координаця проритетних напрямв прогресивних структурних зрушень у промисловост зокрема в економках обох кран в цлому спльним завданням Украни Рос. Спльнсть економчних нтересв Украни Рос поляга також у взамовигдному використанн потужно розгалужено транспортно нфраструктури Украни залзниць автомобльних шляхв, морських портв, магстральних трубопроводв лнй електропередач.
Тльки залзничним транспортом через Украну щорчно транспортуться близько 40 млн. тонн росйських товарв, майже половина з яких у 1996 р 19,5 млн. тонн, у 1997 р. -18,6 млн. тонн вдправляються через порти Азовського та Чорного морв в нш крани.
Причому близько 80 вдсоткв транзиту через ц порти становить продукця, вироблена на пдпримствах саме Росйсько Федерац. 9 28 Фнансове донорство Рос - важливий фактор розвитку Украни. За даними Российского экономического журнала, сума щорчних енергетичних боргв Украни перед Росю в перод з 1994-2000 роки не опускалась нижче 2-2,5 млрд. доларв, а в окрем роки 1997-1998 перевищувала 3-3,5 млрд. Укранськ джерела називають дещо скромншу суму боргу.
Але зараз не сну конкретно цифри, яка могла б охарактеризувати енергетичний борг Украни перед Росю. Це напряму пов язане з краджками у трубопроводах Украни. Тож зрозумло чому Кив стверджу меншу цифру отриманого газу й нафти, нж назива його Москва. На сьогодн вдомо одне Украна не спроможна заплатити за енергетичний мпорт у повному об м н валютою, н товарними поставками, оскльки мають в торгвл з Росю вд мне сальдо. Однак Кив до сих пр не погодився на варант погашення боргу за схемою Власнсть за борги.
Одна з останнх угод з Росю жовтень 2001року - чергова Росйська поступка борг за газ цною в 1,4 млрд. доларв реструктурований строком на 12 рокв з трьохрчним пльговим перодом причому прийнята мнмальна оцнка заборгованост, запропонована укранською стороною. Тим не менш питання про можливе використання боргових активв Рос у вдносинах з Украною залишаться вдкритим. Слд зазначити, що Рося давно пильну за можливстю заволодти чи, принаймн, постави пд контроль найважливш активи Украни, давно всм зрозумло. в цьому роц Рос вдалося зробити цлеспрямован успшн кроки у вдповдному напрямку.
Як зазначалось, датою активзац процесу передач одною з наших ключових активв у спльне управлння Рос можна вважати 9 червня 2002 року. Саме в цей день Президенти Украни та Рос пдписали Заяву про стратегчне спвробтництво у газовй сфер, в котрй, зокрема, доручили свом урядам пдготувати угоду стосовно створення консорцуму по управлнню й розвитку газотранспортною системою Украни.
Наступного дня канцлер Нмеччини Шредер, котрий також прийняв участь у зустрч у Санкт-Петербурз, також приднався до спльно угоди про спвпрацю у використанн укрансько системи для забезпечення стабльних поставок газу до С. Слд прийняти до уваги, що Рос за останн рк-два вдалося розгорнути досить потужну агтацйну кампаню, в котрй Украна звинувачувалася у несанкцонованому вдбор газу. Тому недивно, що одним з мотивв необхдност створення консорцуму було те, що Украна сама нбито не спроможна управляти складними сучасними проектами. На жаль, урядом не була проведена належна нспекця достоврност звинувачень, насамперед у фактах чи так дйсно мали мсце про зриви поставок сировинних ресурсв чи зниження рвня внаслдок несанкцонованого вдбору укранською стороною газу, що направлявся до вропи.
Вагомим чинником такого поспху, а тому, безумовно, й економчного та полтичного програшу слд вднести те, що Украна все ще не ма прийнятно економчно стратег розвитку, в той час, як Рося стратегчному плануванню та реалзац стратегчних задумв придля велику роль. Тож потрбна активзаця спвпрац саме в тих сферах, де взамн нтереси збгаються, пошук компромсних взамовигдних варантв там, де виникають розбжност. .2.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
На сьогодн це дуже актуальна тема, тому що саме в останн роки обидв держави стали розумти важливсть цих стосункв див. Даграму 1. Пдтвердженням тому… Вони стали бльш прагматичними, базуються на спробах пошуку спльних нтересв та… Саме ц змни визначають, як сучасний стан укрансько-росйських вдносин, так перспективи х подальшого розвитку.
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Сучасний стан укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов