Реферат Курсовая Конспект
Работа сделанна в 2003 году
Майбутн укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер - раздел История, - 2003 год - Українсько-російські відносини на сучасному етапі: проблеми та перспективи. Майбутн Укрансько-Росйських Вдносин У Економчнй Сфер. В Контекст Усього Вищез...
|
Майбутн укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер. В контекст усього вищезазначеного важливо розглянути врогдн сценар розвитку укрансько-росйських вдносин. Тут можна визначити два найбльш узагальнених варанти розвитку як Рос, так Украни - зростання та дисипац.
Пд зростанням слд розумти поднання стйкого соцально-економчного пднесення з полтичною стабльнстю держави, громадянським консенсусом щодо подальшого розвитку суспльства, мнмзацю конфлктогенно напруги в ньому. А дисипаця - це поднання економчного спаду депрес з перманентною полтичною нестабльнстю метастабльнстю держави та невизначенстю неоднозначнстю щодо подальшого розвитку суспльства з збереженням у ньому значного конфлктогенного потенцалу.
Суспльно-полтичн та економчн трансформац, що вдбуваються в Укран та Рос, у кнцевому пдсумку можуть звестися до спектра з чотирьох врогдних сценарв у максимально узагальненому вигляд - зростаюч Украна та Рося - дисипаця Украни Рос зростання Украни при дисипац РФ - дисипаця Украни при зростанн РФ. Перший сценарй означа фактично конкурентно-партнерськ вдносини мж двома кранами, другий - мляве спвробтництво при нтравертнй заглибленост кран у внутршню проблематику.
Розвиток подй за третм сценарм був би найбльш перспективним для Украни, оскльки це призвело б до стратегчного вдриву Украни виходу з росйсько тн. Четвертий сценарй найбльш небезпечним, оскльки подальше ослаблення Украни фактично унеможливить будь-який спротив зростаючй Рос, полтика яко щодо Украни залишаться нварантною, що пдтверджуться усм перодом двостороннх вдносин. Так, чи накше, а вдносини мж Украною Росю досить специфчними це не може не позначитися в майбутньому.
Зокрема, росйськ поступки стосовно газових боргв Украни, мають прихований змст з одн сторони Рося робить Укран подарунок реструктуру борги на 12 рокв, а з ншо сторони це да можливсть Рос поставити економку Украни у ще бльш залежне становище, що дасть змогу манпулювати Украною. це цлком ймоврний варант, адже для Рос завжди був характерним екстенсивний розвиток. Тож Рося завжди була, буде не передбачуваним партнером для Украни, це слд пам ятати. 3 43-44 У вдносинах з Росю Украна прагне встановлення реального рвноправного партнерства. Тривалий спльний перод сторичного розвитку Украни та Рос нада вдносинам двох кран ознак особливост.
Проте особливсть вдносин - н за яких обставин - не може служити пдставою для вдходу вд норм та принципв мжнародного права у сфер мждержавних стосункв. Особливсть вдносин з РФ означа х проритетнсть для Украни, виключаючи при цьому наявнсть будь-яких переваг для Рос порвняно з ншими субктами мжнародних вдносин, таким чином не преференцйною. 12 12-17 Встановлення рвноправних партнерських вдносин залежить вд того, якою буде Рося в процес сво посттоталтарно еволюц.
Можна розглядати три можливих сценар подальшого розвитку Росйсько Федерац Перший - миролюбна, демократична, цлсна в ниншнх кордонах федеративна держава з ринковою економкою захдного типу. Другий - авторитарна крана з реформованою багатоукладною економкою, рентеграцонстськими амбцями та полтикою протистояння Заходу.
Третй - розпад федерац, виникнення на теренах аморфних квазидержавних утворень, союзв федеративного чита конфедеративного типу з виокремленням та домнуванням розвинених регонв з рзнотипною економкою при збереженн символчно центрально влади в Москв. Перший сценарй, ймоврно, можна вважати позитивним варантом розвитку. Логчно в цьому випадку очкувати вд Рос прагматичного пдходу до питань рвноправного партнерства. За таких обставин Москва буде зацкавлена в спвпрац з Украною лише настльки, наскльки росйська економка залежить вд укрансько.
А ступнь ц залежност, як вдомо, невисокий. Водночас снуюча сильна залежнсть укрансько економки вд росйсько, в раз вибору Кивом орнтац на стратегчне партнерство з Москвою, може призвести до пдпорядкованого росйським нтересам розвитку економки Украни та до збльшення ступеня залежност вд Рос. На цьому фон 10-рчна програма економчного спвробтництва мж Росю та Украною несе для останньо ряд тактичних переваг збльшення обсягв експорту укрансько продукц до Рос, часткове завантаження виробничих потужностей росйськими замовленнями, зниження гостроти проблеми забезпечення енергоносями тощо. Однак у цлому слд констатувати, що реалзаця дано програми принесе Укран стратегчний програш - збльшення без того надмрно економчно залежност вд Росйсько Федерац.
Два нших сценар, як можна визначити як негативн, матимуть характерними рисами полтичну нестабльнсть та розвиток сепаратизму у Росйськ федерац.
Для Украни це вкрай невигдно, бо вона опиниться мж двох вогнв, Заходом Сходом. Такий розвиток подй не пде на користь економц Украни держав в цлому. Отже видно нашу полтичну особливо економчну залежнсть вд Рос, цю залежнсть потрбно скорочувати. 3 44-45 з всього сказаного про економчну сторону вдносин мж Украною Росю можна зазначити фактори, як б допомогли Укран в майбутньому - вихд Украни та Рос з системно кризи, модернзаця хнх економчних систем конкурентноспроможне прилучення до свтово економки можлив тльки за радикально оптимзац хнх нацональних економчних полтичних стратегй 3 19 - налагодження економчних стосункв з Росю виходячи з розумння важливост зв язкв з Росю для економчно соцально стабльност, необхдност х деполтизац та переведення у площину взаморозумння взамно вигоди - створення умов для розвитку довгострокового економчного спвробтництва в проритетних галузях - забезпечення економко-правово бази для повншого використання втчизняного науково-технчного потенцалу, виробничих потужностей, у тому числ шляхом збльшення збуту продукц на ринку Рос, поглиблення кооперацйних звязкв мж пдпримствами обох держав, активзаця нвестицйного спвробтництва - реалзаця в повному обсяз режиму вльно торгвл та усунення перешкод на шляху просування укранських товарв на росйськ ринки, зокрема через укладення ново двосторонньо угоди про вльну торгвлю - створення транснацональних корпорацй, фнансово-промислових груп, спльних виробничих та банквських структур з забезпеченням вигдних для Украни умов. Основний акцент необхдно перенести на розвиток тих сфер спвробтництва, як сприяють економчному зростанню Украни, захисту нацональних нтересв, змцненню економчно безпеки. Алгоритм дй на росйському напрям ма базуватися на застосуванн нових комплексних пдходв до двостороннх вдносин, як вдповдали б сучасним полтичним реалям, а також проритетним нтересам нашо держави, повязаним з вропейською нтеграцю.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
На сьогодн це дуже актуальна тема, тому що саме в останн роки обидв держави стали розумти важливсть цих стосункв див. Даграму 1. Пдтвердженням тому… Вони стали бльш прагматичними, базуються на спробах пошуку спльних нтересв та… Саме ц змни визначають, як сучасний стан укрансько-росйських вдносин, так перспективи х подальшого розвитку.
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Майбутн укрансько-росйських вдносин у економчнй сфер
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов