Реферат Курсовая Конспект
РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ - раздел Высокие технологии, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ Розподіл Навчального Часу За Видами Занять Виглядає Наступним Чином: ...
|
Розподіл навчального часу за видами занять виглядає наступним чином:
№ з/п | Кредитні модулі | Загальний обсяг, годин/кредитів | Аудиторні заняття, годин | Самостійна робота, годин |
Модуль №1 | 126/3,5 | |||
Лекційні заняття | ||||
Лабораторні заняття | ||||
Модуль №2 | 126/3,5 | |||
Лекційні заняття | ||||
Лабораторні заняття | ||||
Разом | 252/7 |
1.2 КОРОТКИЙ ЗМІСТ КУРСУ «ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ»
Модуль №1
Тема 1. Основні поняття інформатики та комп’ютерної техніки. Стуктура та основні пристрої сучаних ПК
Предмет, структура та зміст дисципліни. Мета вивчення дисципліни, зв'язок з іншими дисциплінами.
Інформатика: предмет та завдання. Загальні відомості про інформацію, інформаційні технології та системи. Роль інформатики у сучасному суспільстві. Поняття про інформацію; її властивості. Інформація і дані. Форми подання інформації. Одиниці виміру інформації. Економічна інформація. Класифікація інформації за різними ознаками. Специфічні особливості інформації у сфері економіки та менеджменту підприємств.
Інформаційні системи: загальне уявлення, структура та класифікація. Інформаційна технологія: поняття, етапи розвитку та її види.
Роль і призначення обчислювальної техніки в умовах ринкової економіки.
Технічна база сучасних інформаційних технологій: комп'ютерні мережі, офісна техніка. Стан, тенденції розвитку та покоління ЕОМ. Персональні комп'ютери, їх місце у сучасних інформаційних системах та форми використання.
Основи побудови ПК: представлення інформації, логічні основи побудови, програмне управління. Архітектура ПК: технічне та програмне забезпечення.
Склад функціональних блоків ПК та їх хар-ка. Типи мікропроцесорів. Види пам’яті. Зовнішні носії інформації, їх типи та порівняльна хар-ка. Періферійні пристрої. Критерії вибору та вимоги до конфігурації ПК.
Основні поняття, склад та структура програмного забезпечення персонального комп'ютера: системне, прикладне, інструментальні засоби програмування. Еволюція розвитку системного програмного забезпечення та інструментальних засобів програмування, їх порівняльна характеристика. Сучасне прикладне програмне забезпечення та інтегровані пакети прикладних програм. Поняття та призначення операційної системи.
Принципи організації збереження та пошуку інформації у ПК. Основні поняття файлової системи, збереження інформації в пам’яті ПК. Поняття про файли та папки. Імена файлів та розширення. Типи файлів. Шлях до файла
Тема 2. Принципи та структура програмного забезпечення ПК. Операційна система MS Windows
Загальні відомості про операційну систему MS Windows. Сучасні версії ОС MS Windows. Їх призначення та переваги.
Структура екрана: робочій стіл, панель задач. Структура вікон у системі Win7. Елементи діалогових вікон. Управління вікнами за допомогою «миші». Переміщення, зміна розмірів та закриття вікон.
Головне меню систем та характеристика його пунктів. Довідникова система та її призначення. Контекстно-залежні меню. Основи налагодженнч інтерфейсу користувача MS Windows.
Характеристика файлової системи MS Windows. Вікно Мой комп’ютер, програма Проводник та її призначення. Файли, папки, шляхи доступу до файлової системи. Техніка виконання основних операцій з об'єктами: порядок активізації об'єктів, створення та видалення папок, копіювання та переміщення файлів та папок. Запуск програм та відкриття документів, робота з декількома документами. Принципи створення та збереження нового документа під час роботиз програмами у системі MS Windows.
Прикладні програми та сфери їх застосування. Пакети прикладних програм Microsoft Office. Призначення та коротка характеристика службових програм: програма перевірки диску; програма дефрагментації дисків, форматування флеш-карт та оптичних дисків; програми-архіватори; антивіруси. Програма-календар, записна книжка.
Тема 3. Системи обробки текстовой інформації. Текстовий процесор МS Word 2007/2010
Призначення та функціональні можливості текстового процесору МS Word 2007. Запуск програми, структура вікна: стрічка, зміни у інтерфейсі, піктографічне меню, лінійки прокрутки, меню швидкого доступу.
Відкриття, редагування та збереження тексту у МS Word 2007. Формати, у яких можливе збереження документу. Проблема сумісності документів для МS Word 97-2003 у текстовому процесорі МS Word 2007.
Вкладки на стрічці МS Word 2007. Налаштування панелі швидкого доступу, основні групи команд.
Як швидко знайти команду із МS Word 2003 у МS Word 2007? On-line налаштування підказок із вузлу МS.
Редагування та форматування тексту. Параметри сторінок, поля, оформлення. Багаторівневі списки, тезаурус, перевірка орфографії, примітки, робота з колонтитулами, вставка та редагування формул, об’єктів та рисунків, їх оформлення та форматування.
Робота з шаблонами у МS Word 2007. Редагування шаблонів та їх збереження. Налаштування автоматичного запуску документу у шаблоні користувача. Шаблони із підтримкою макросів: переваги та недоліки.
Макроси у МS Word 2007. Необхідність та небезпечність. Створення макросів та їх використання.
Робота з об’єктами у текстовому редакторі MS Word. Вставка у текст геометричних об’єктів і математичних формул. Вставка номерів сторінок, верхніх та нижніх колонтитулів.
Таблиці у MS Word. Введення даних у таблицю. Встановлення та вилучення рядків і стовпців таблиці. Форматування таблиць.
Перевірка орфографії. Попередній перегляд та друк документа. Збереження документів.
Імпорт об’єктів з інших прикладних програм, експорт даних в інші прикладні програми.
Тема 4. Системи табличної обробки даних. Табличний процесор MS Excel
Основи роботи у середовищі табличного процесора МS Ехсеl 2007/2010
Загальна характеристика табличного процесора, структура вікна МS Ехсеl 2007/2010. Об'єкти МS Ехсеl: робоча книга, робочий лист (електронна таблиця), лист діаграм, лист макросів, діалоговий лист.
Знайомство з інтерфейсом МS Ехсеl 2007/2010. Стрічка, її призначення на вкладки. Управління об'єктами у середовищі МS Ехсеl: налагодження параметрів робочої книги: зміна кількості сторінок, їх назви, місця розташування. Структура робочого листа. Основні поняття: стовбець, рядок, активна комірка, блок комірок, інтервали, абсолютна і відносна адресація, ввід найпростіших формул. Типи даних МS Ехсеl та формати даних прийняти по за замовченням. Панелі інструментів. Введення даних у таблицю, типи даних.
Робота з функціями і формулами у табличному процесорі МS Ехсеl 2007/2010
Принципи побудови формул у MS Excel. Рядок введення формул. Введення та копіювання формул. Типи адресації у MS Excel. Переміщення в таблиці. Використання іменованих діапазонів у формулах.
Редагування даних електронної таблиці. Маркування елементів таблиці. Використання рамок. Автоматичне форматування. Графічне та кольорове оформлення таблиць. Креслення ліній та рамок. Виконання операцій копіювання, переміщення та вилучення даних таблиці. Доповнення та вилучення комірок, стовпців і рядків у таблиці. Зміна ширини стовпців і висоти рядків. Відміна останньої операції. форматування даних у комірках таблиці: вибір і зміна числових форматів, горизонтальне та вертикальне вирівнювання, зміна орієнтації тексту, переноси слів усередині комірок, вибір та зміна шрифтів і стилів. Автоматичне форматування таблиць. Захист даних у таблиці.
Захист комірок і листків електронної таблиці.
Установлення параметрів сторінки: нумерація сторінок; вставка колонтитулів та інше. Попередній перегляд та друк таблиць.
Робота з базами даних у МS Ехсеl
Правіла побудови вихідного документа з декількох таблиць. Робота з таблицями MS Excel як з базою даних. Основні поняття та обмеження. Типові операції обробки баз даних. Загальні відомості про вбудовані функції MS Excel. Основні категорії функцій. використання Майстра для створення функцій. Зв’язування таблиць між собою за допомогою посилань та функції пошуку ВПР(). Формування статистичних функцій та їх обчислення СРЗНАЧ(), МАКС, МИН тощо.
Сортування та групування даних у таблицях. Формування звітних документів. Розрахунки підсумків і формування проміжних і загальнопідсумкових рядків у звітних документах.
Фільтрація даних у таблицях: автофільтр, розширений фільтр, фільтр з обчислювальним критерієм.
Побудова зведеної таблиці. технологія створення зведеної таблиці за допомогою Майстра зведених таблиць. Редагування зведеної таблиці. Групування даних і відображення підсумків у зведеній таблиці. Форматування даних зведеної таблиці.
Робота з зовнішніми базами даних: експорт та імпорт даних, проблеми інформаційної сумісності
Створення, редагування та форматування діаграм у середовищі MS Excel
Призначення та основні поняття графічних об’єктів. Панель інструментів Діаграма. Створення діаграм за допомогою Майстра діаграм. Типи діаграм.
Зміна типу діаграми та параметрів діаграми. Форматування діаграм.
Побудова лінії тренду та прогнозування за її допомогою. Діаграми змішаного типу. Виведення діаграм на друк.
Тема 5. Системи управління базами даних (БД). СУБД MS Access
Основи побудови баз даних
Введення в БД: поняття «БД», «концепція БД», «моделі даних». Поняття про системи управління базами даних (СУБД). Архітектура СУБД. Аналіз функціональних можливостей та порівняння різних СУБД. Етапи проектування структури БД. Інформаційно-логічна модель реляційної БД.
Технологія створення, редагування та керування базою даних СУБД MS Acceess. Призначення, загальна характеристика, особливості та можливості СУБД MS Access. Об’єкти баз даних СУБД MS Access.
Запуск програми та вихід із неї. створення та збереження нової БД. графічний інтерфейс СУБД MS Access та структура вікна. Головне меню СУБД MS Access і панелі інструментів. одержання довідкової інформації. створення шаблонної бази даних у СУБД MS Access за допомогою Майстра.
Таблиці та способи їх створення. побудова таблиць у вікні конструктора. Створення структури таблиці як основи БД. Найменування полів та типи даних. Властивості полів. Альтернативні засоби створення таблиць Майстер і Режим таблиці. Порівняння різних способів створення таблиць, їх переваги та недоліки. Поняття первинного та зовнішнього ключів. Введення даних у таблицю. Експортування таблиць.
Модифікація структури таблиці: доповнення і вилучення полів, зміна імені поля, зміна порядку розміщення полів у таблиці. Режим таблиці, режим конструктора. Типи даних, властивості та параметри полів.
Встановлення зв’язків між таблицями. Вікно «Схема даних». Визначення міжтабличних зв’язків. Типи зв’язків редагування встановлених зв’язків. Поняття цілісності даних.
Перегляд і редагування даних у полях таблиці. Виділення полів і записів. копіювання, переміщення і вилучення даних у таблиці. Зміна ширини стовпців, параметрів шрифту, закріплення та тимчасове закриття окремих полів на екрані. Пошук і заміна даних. Фільтрація даних у таблиці. Побудова фільтрів за виділенням, складних та розширених фільтрів.
Технологія створення, редагування та використання запитів СУБД MS Access
Загальні положення, типи звітів та режими їх створення. Структура звіту. Створення простих табличних звітів засобами Автозвіт. Інтерфейс та структура діалогового вікна для створення і редагування макету звіту. призначення Панелі інструментів та вікна Список полів. Створення звітів із використанням Майстра звітів. Додавання та редагування полів у конструкторі звітів. редагування та налагодження властивостей звіту та елементів управління.
Створення і обчислення розрахункових полів у звітах. Групування, сортування та фільтрація даних. Розрахунки підсумків у полях звіту. Встановлення параметрів сторінок. Перегляд і друкування звітів.
Технологія створення і побудови підпорядкованих звітів.Макроси у СУБД MS Access. Поняття, призначення і типи макросів. Технологія створення, редагування та збереження макросів. Надання імен макрокомандам у макросах. Умови виконання макрокоманд у макросах. Складні макроси. Зв’язок макросів із подіями на формі. Технологія налагодження макросів.
Тема 6. Створення презентацій у середовищі MS Power Point 2007
Технологія створення, редагування, форматування презентацій. Функціональні можливості та область використання програми MS Power Point. Інтерфейс та типові об'єкти презентації. Групи інструментів MS Power Point та технологія їх використання.
Створення, редагування та форматування об'єктів презентації. Налагодження параметрів показу презентації та параметрів об'єктів презентації
Тема 7. Технологія створення презентацій засобами програми MS Power Point 2007/2010
Призначення програми MS Power Point 2007/2010. Запуск програми та вихід із неї. Структура та елементи діалогового вікна. Головне меню, стандартна та спеціальні панелі інструментів. Компоненти презентації MS Power Point 2007/2010. Поняття майстрів та шаблонів. Об’єкти та розмітки.
Створення нової презентації та її збереження. Введення тексту. Редагування та форматування об'єктів презентації, перевірка орфографії. використання структур.
Додавання слайдів до презентації. Редагування слайдів. Поняття майстрів та шаблонів. Об’єкти та розмітки. Режими перегляду презентацій.
Вставка малюнків, таблиць, діаграм. Створення спеціальних ефектів. форматування тексту. Демонстрація презентацій.
Модуль №2
Тема 8. Підприємство як цілеспрямована система. Інформаційні системи та їх роль в управлінні підприємством та економікою
Підприємство як складна організаційна стема. Управління як функція системи. Поняття управління та системи. Ізоморфізм та емерджентність (цілісність) систем. Розподіл систем за класами: абстрактні та матеріальні, прості, великі, складні тощо. Визначення та особливості соціальних, соціально-економічних та антропогенних систем (АГС). Системний підхід як метод дослідження складних систем. Тлумачення задач аналізу та синтезу системи. характеристика підприємства з позиції загальних принципів побудови і функціонування систем. Система управління підприємством. Визначення ІС на основі замкненого інформаційного контуру СУ та поняття системи.
Роль і місце ІС в управлінні економіко. Класифікація ІС за різними ознаками: рівнем діяльності, рівнем автоматизації процесів управління, ступенем централізації обробки інформації та ступенем інтеграції функцій. Характеристика ІС різних рівнів діяльності: державних, територіальних, галузевих, виробничих об’єднань та окремих підприємств. Структура та складові ІС: частини, підсистеми, комплекси задач, задача. компоненти забезпечувальної та функціональної частин. Типові задачі автоматизованого розрахунку. Постановка задач, розроблення алгоритмів, отримання результативних даних.
Тема 9. Економічна інформація, засоби її опису та технології оброблення
Поняття інформації. Економічна інформація, її властивості та види. Логічна та фізична структура даних. Форми подання ЕІ. Аспекти оцінки ЕІ.
Засоби формалізованого опису ЕІ: класифікація та кодування. Ієрархічний та фасетний методи класифікації. Види методів кодування. Реєстраційні методи кодування: порядковий та серійно-порядковий. Класифікаційні методи кодування: послідовний та паралельний.
Інформаційні ресурси підприємства: внутрішня та зовнішня його інформація. Складові управління інформаційними ресурсами.
Визначення «Технологія», «Інформаційна технологія», та їх порівняння. Класифікація ІТ: традиційна та автоматизована, забезпечувальна та функціональна. Характеристика технологій користувацького інтерфейсу та обробки різних видів інформації.
Технології централізованого та розподіленого оброблення інформації (комп’ютерні мережі, Інтернет). Технологія мультимедіа. Складові ІТ: технологічний процес та операція.
Сучасні технологічні засоби оброблення інформації: «клієнт-сервер», Intranet, OLAP, мережі АРМ управлінського персоналу, CASE-технології, програмні агенти.
Тема 10. Організація інформаційної бази системи оброблення інформації
Поняття: «інформаційна база», «позамашинна ІБ», «машинна ІБ» та їх місце в інформаційному забезпеченні ІС. Принципи робробки та вимоги до ІБ. Процеси створення позамашинної ІБ. Носії інформації, їх склад та характеристика. Уніфікована система первинної документації, поняття, склад та вимоги. Унікальні форми вихідної та вхідної документації.
Способи організації машинної ІБ та переваги концепції БД. Поняття, класифікація та склад автоматизованого банку даних. Характеристика логічної та фізичної моделей БД. Теорія нормалізованих відношень.
Потреби використання «сховища даних» у технології БД.
Побудова логічних та фізичних моделей засобами CASE-технологій ERwin компанії Computer Associates.
Тема 11. Інформаційні системи в економіці
Особливості побудови та функціонування інформаційних систем: виробничого менеджменту (ІСМ), фінансового аналізу та бухгалтерського обліку.
Характеристика складових (підсистем) ІСМ: розроблення стратегії і планування маркетингу; дослідження ринку і попиту на товар; дослідження товару і товарна політика ціноутворення; збут товарів; рекламна діяльність; контроль маркетингової діяльності. Типи завдань, які вирішують ІСМ. Комп’ютерна система Marketing Expert планування маркетингової діяльності компанії.
Функціональні характеристики фінансово-аналітичних ІС. Система аналізу фінансового стану і результатів діяльності підприємства Audit Expert. Система фінансового моделювання та бізнес-планування Project Expert.
Вимоги до аналітичного обліку в бухгалтерських ІС. Класифікація програмних систем для автоматизації бухгалтерських робіт. Програма «1С:Бухгалтерія». Автоматизація розділів бухгалтерського обліку. стандартні звіти. Інструментальні засоби.
Тема 12. Сучасні підходи та організаційно-методичні основи створення ІС. Еволюція ІС
Модулі життєвого циклу (ЖЦ) ІС: каскадна, поетапна та спіральна. основні етапи ЖЦ. Стадії та етапи створення ІС за державним стандартом.
Підходи до створення автоматизованих ІС: структурно-орієнтовані, об’єктно-орієнтовані, провесно-орієнтовані.
Структурний аналіз. Властивості структурно-орієнтованих методів. графічні засоби відображення результатів структурного аналізу: діаграми потоків даних (DFD), діаграми «суть-зв’язок» (ERD) та діаграми переходів стану (STD). Структурне проектування.
Об’єктно-орієнтовані методи аналізу. Об’єкти та класи. Принципи створення об’єктів: інкапсуляції, успадкування, поліморфізму. Об’єктно-орієнтоване програмування.
Провесно-орієнтований підхід до створення ІСМ як засію дослідження та автоматизації бізнес-процесів. визначення бізнес-процесу. Конвергенція управлінських та інформаційних технологій. Реінжиніринг бізнес-процесів під час впровадження ІС. CASE-технології BPWin компанії Computer Associates створення моделей AS-IS (як є) та TO-BE (як буде). Еволюція ІС: MRP( 1970-1980), MRPII (1975-1980), ERP (1985-1990), APS&CIM (1990-1995), CSRP, SCI, CRM (1995-2000).
Тема 13. Інтегровані інформаційні системи
Класи інтегрованих інформаційних систем (ІІС) за функціональними можливостями та рівнями інтеграції: малі, середні та великі. Корпоративні та локальні ІС.
Досвід впровадження малих ІІС: «Галактика», «Ресурс», SunSystem, Scala,…
Програмний комплекс «Галактика». Функціональні контури системи: адміністративного та оперативного управління, бухгалтерського обліку та управління можливостями виробництвом. Модульна структура контурів. Склад завдань, які можуть вирішувати модулі.
Загальна характеристика середніх ІІС: MIRACLE V, JD Edwards (Robertson&Blums), SyteLine (COKAII/SYMIX) та ін..
Інформаційні система управління підприємством MIRACLE V. Базові принципи побудови. Основні компоненти: сховище, інструментарії для побудови, відображення (графічного), виконання та моделювання бізнес-процесів, системи запитів та розробки, прикладні додатки.
Досвід впровадження великих ІІС: SAP/R3 (SAP AG), Baan, Oracle Applications (Oracle) та ін..
Система управління корпоративними бізнес-процесами SAP/R3.
Трирівнева структура інформаційного середовища SAP/R3. Складові нижнього рівня: прикладні програми та джерела даних. Другий рівень ІС: логістики, аналізу внутрішньо-господарської діяльності, фінансового обліку і звітності та управління персоналом. Третій рівень: сховище та адміністративна система верхнього рівня, яка використовує технологію OLAP.
Тема 14. Системи підтримки прийняття рішень та експортні системи. Комп’ютерні тренінгові системи в економіці та навчанні
Визначення систем підтримки прийняття рішень (СППР). Напрями застосування СППР. Основні функції та властивості СППР. Покоління СППР. Властивості та недоліки першого покоління СППР. Функції та можливості систем другого покоління. Архітектура СППР: інтерфейс користувача, БД та база моделей. Основні відмінності АІС та СППР. Проблеми широкого впровадження та застосування СППР у розподіленому середовищі. Досвід використання в економіці СППР: «Симлайн», PIMS, ISDS, IFDS,…
Визначення експертних систем (ЕС). Досвід та області застосування ЕС, класифікація ЕС за призначенням та зв’язком з реальним часом. Форма подання знань в ЕС. Властивості та вимоги до ЕС. Архітектура ЕС: база знань (БЗ), машина виведення та інтерфейс із користувачем. Функції користувача та інженера знань. Основні фази розроблення БЗ. Інтенсіональні та екстенсіональні знання БЗ. Інструментальні засоби створення ЕС.
Загальна характеристика та класифікація комп’ютерних тренінгових систем (КТС). Характеристика об’єктів моделювання та їх економічних параметрів. Математичне та програмне забезпечення КТС.
1.3 ПОРЯДОК ЗАСТОСУВАННЯ РЕЙТИНГОВОЇ СИСТЕМИ ОЦІНЮВАННЯ (РСО КП)
Розподіл навчального часу за видами занять і завдань з курсу згідно з робочим навчальним планом.
Форма навчання | Семестр | Навчальний час | Розподіл навчальних годин | Контрольні заходи | ||||
кредити | акад. год. | Лекції | Лабораторні заняття | Самостійна заняття | залік | іспит | ||
Деннв | 1,2 | 6,5 | ||||||
Заочна | 1,2 | 6,75 |
Рейтингова оцінка студента складається з балів, що він отримує за:
- Захищені лабораторні роботи;
- Відвідування лекційний занять;
- Виконані та захищені індивідуальні та модульні завдання.
Примітки:
положення про рейтингову систему оцінки курсового проектування доводиться на першому занятті з дисципліни;
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ... Навчальний посібник... Частина...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов