рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Лабораторна робота № 6 Робота з формулами, рисунками та графічними об’єктами у середовищі Microsoft Word 2007

Лабораторна робота № 6 Робота з формулами, рисунками та графічними об’єктами у середовищі Microsoft Word 2007 - раздел Высокие технологии, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ Завдання 1: Робота З Формулами У Середовищі Microsoft Word 2007 Т...

Завдання 1: Робота з формулами у середовищі Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з формулами у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися працювати з формулами у середовищі Microsoft Word 2007.

Постановка завдання

Ввести запропонований текст із формулами у новий документ та відредагувати деякі формули.

Покрокове виконання роботи

1.1. Ввімкніть комп’ютер.

1.2. Запустіть програму Microsoft Word 2007.

1.3. Відкрийте пункт меню Вставка і виконайте команду Формула. Відкриється панель Робота з формулами.

1.4. На вкладці Сервіс відкрийте Параметри формул. Ознайомтеся з параметрами і натисніть кнопку ОК.

1.5. Встановіть покажчик миші по черзі на кожну кнопку панелі формул, і, почавши з першої верхньої, визначте призначення кожної з кнопок. Ввід формул починають з вибору необхідної структури, яка містить поля для вводу символів формул. Переходи між полями виконуються за допомогою клавіш управління курсором. Ввід та редагування формул завершується клацанням лівою клавішею миші де-небудь у полі документу, окрім області введення формули.

1.6. Введіть текст із формулами в редакторі Microsoft Word 2007:

Математичний опис задачі течії рідини може бути завершено, якщо будуть задані граничні та початкові умови. Задачі гідродинаміки, як і в цілому гідроаеродинаміки, пов’язані із розвитком взаємодії між конвекцією і дифузією. Наприклад, нам необхідно визначити розподіл температури рідини у трубі у різні моменти часу. Нехай рідина рухається зліва праворуч із постійною швидкістю u і температура у попереку труби постійна, тоді температура як функція і буде визначатися рівнянням:

(1)

Після обезрозмірювання змінних нехай граничні та початкові умови мають наступний вигляд:

(2)

 

(3)

Рівняння (1) і умови (2) і (3) забезпечують математичне формулювання задачі. Член є дифузійним членом, а величина - коефіцієнт теплової дифузії.

1.7. Відредагуйте третій вираз таким чином, щоб замість 0 була 1. Для редагування формування формул безпосередньо у документі достатньо виконати на ній подвійне клацання.

1.8. Збережіть створений документ під ім'ям Формула. docх.

1.9. Вийдіть з редактору Microsoft Word 2007 та сповістіть викладача про виконану роботу.

 

Завдання 2: Навчитися створювати та редагувати рисунки, написи у полі рисунка у текстовому процесорі Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з рисунками та написами у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися створювати та редагувати рисунки, написи у полі рисунка у текстовому процесорі Microsoft Word 2007

Постановка завдання

Необхідно створити структуру програми «1С: Бухгалтерія версії 7.7», яка наведена на рис.7.2 з використанням авто фігур і об’єктів SmartArt.

Покрокове виконання роботи

2.1. Запустіть текстовий процесор Word 2007.

2.2. Створіть новий документ на базі шаблону Звичайний.

2.3. У якості представлення документу на моніторі оберіть Режим розмітки (Вигляд4Розмітка сторінки).

2.4. Встановіть наступні параметри сторінки: Верхнє поле 2 см; Нижнє поле 2 см; Ліве поле 2 см; Праве поле 1,5 см; Розмір шрифту 14 пунктів; Шрифт Times New Roman; Масштаб 75% (Розмітка сторінки4Поля4Поля, що налаштовуються).

Введіть наступний текст (текст повинен бути перед малюнком).

Типова структура програми «1С: Бухгалтерія версії 7.7» містить набір об’єктів, що виконують певні функції:

· План рахунків, що містить список рахунків госпрозрахункового підприємства.

· Константи – дані, значення яких не змінюються з часом або змінюються, але достатньо рідко та використовуються для налаштування програми на облік.

· Довідники – зберігають інформацію про об’єкти аналітичного обліку (матеріалах, товарах, основних засобах, співробітниках, ставках податків і таке інше).

· Операція, Типова операція і Документи, що формують проводки за господарчими операціями підприємства.

· Журнали, що накопичують сформовані документи і операції.

· Звіти, що відображають стогову інформацію.

ДОВІДНИКИ Об’єкти аналітики


 

Рисунок 7.2 - Структура програми «1С: Бухгалтерія версії 7.7»

2.5. На вкладці Вставка натисніть піктограму об’єкту SmartArt і у контекстному меню, що відкриється, оберіть Ієрархія4Організаційна діаграма.

У шаблоні, що відкриється, натисніть ліворуч на стрілку, що відкривається/закривається, введіть необхідний текст (окрім прямокутника з текстом «ДОВІДНИКИ Об'єкти аналітики»), попередньо видаливши прямокутник, що ні з чим не був з’єднаний.

2.6. Змініть рівні ієрархії. Для цього клацніть правою клавішею миші на маркері потрібного прямокутника структури у лівій частині робочої області структури та оберіть команду «Понизити рівень» або «Підвищити рівень».

2.7. Змініть організаційний вигляд структури. Для цього двічі клацніть мишею на межі діаграми і у контекстній групі команд, що відкриється на Стрічці, оберіть вигляд «Горизонтальна діаграма». Проаналізуйте як змінився вигляд діаграми.

2.8. На вкладці Вставка із списку Фігури оберіть прямокутник із заокругленими кутами та розташуйте його над отриманою діаграмою таким чином, як показано на рис. 7.2. Встановіть розмір шрифту 10 пунктів, введіть текст у прямокутник «ДОВІДНИКИ Об'єкти аналітики» та з'єднайте лінією з прямокутником «ПЛАН РАХУНКІВ Рахунки».

Для того, щоб намалювати з’єднувальну лінію у меню Фігури оберіть нахилену лінію та, навівши курсор миші на початок бажаної лінії, натисніть ліву кнопку і проведіть мишу до того місця, куди запланували, утримуючи при цьому ліву кнопку миші натиснутою.

2.9. Змініть кольори заливки контуру нового прямокутнику і з’єднувальної лінії на контекстній групі кнопок Засоби малювання4Формат.

2.10. Вирівняйте через параметри форматування на вкладці Головна написи всередині центрального прямокутнику.

2.11. Згрупуйте новий прямокутник та з’єднувальну лінію. Для цього, утримуючи натиснутою клавішу Shift на клавіатурі комп’ютеру, клацніть лівою кнопкою миші на прямокутнику і лінії. Після цього, не відпускаючи клавішу Shift, натисніть праву клавішу миші і оберіть команду Групування4Згрупувати. Усі об’єкти будуть згруповані, і рисунок буде являти собою єдине ціле, тобто буде виступати, як один об’єкт. Впевніться у цьому. Для цього встановіть покажчик миші на будь-яку авто фігуру рисунку і натисніть ліву клавішу миші та перетягніть рисунок у будь-яке місце монітору, не відпускаючи мишу, а потім відпустіть клавішу миші. Зробіть виводи.

2.12. Вирівняйте через панель інструментів Форматування написи всередині автофігур.

2.13. За допомогою вкладки Вставка4Фігури4Основні фігури4Напис зробіть під рисунком напис: Рисунок 1 - Структурна схема програми «1С: Бухгалтерія версії 7.7».

2.14. Сповістіть викладача про виконану роботу.

2.15. Видаліть згрупований фрагмент (прямокутник із лінією). Для цього клацніть один раз на об’єкті маніпулятором миша і натисніть кнопку Delete.

2.16. Ввійдіть у область редагування об’єкту SmartArt. Для цього двічі клацніть мишею на прямокутнику із написом «ПЛАН РАХУНКІВ Рахунки». Натисніть праву клавішу миші і ретельно вивчіть контекстне меню, що відкрилося. Змініть зовнішній вигляд даної авто фігури із прямокутнику на овал. Відмініть цю дію.

2.17. Додайте необхідний прямокутник із написом «ДОВІДНИКИ Об'єкти аналітики». Для цього у цьому ж контекстному меню оберіть команду Додати автофігуру4Вище. Введіть у новий прямокутник необхідний текст.

2.18. Сповістіть викладача про виконану роботу.

 

Завдання 3. Прийоми роботи із графічними об’єктами у документах Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з графічними об’єктами у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися ефективним прийомам роботи із графічними об’єктами у документах Microsoft Word 2007

Постановка завдання

Зробити новий документ Microsoft Word 2007 з двома малюнками у тексті.

Покрокове виконання роботи

3.1. Запустіть текстовий процесор.

3.2. Створіть новий документ на базу шаблону Звичайний.

3.3. У якості режиму представлення документу ввімкніть режим розмітки на вкладці Вигляд → Розмітка сторінки, щоб легко побачити межі полоси набору.

3.4. Введіть декілька рядків вільного тексту. Відкрийте Free Comander та за допомогою процедури пошуку знайдіть у теці C://Windows малюнок із розширенням .bmp. Запам’ятайте шлях до цього малюнку.

3.5. На вкладці Вставка → Рисунок → Із файлу вставте нижче тексту знайдений рисунок, наприклад C:WindowsМишка.bmp.

 

3.6. Виділіть рисунок клацанням лівою кнопкою миші — на Стрічці, ПІСЛЯ ВКЛАДКИ Вигляд, відкриється контекстна панель інструментів Робота з рисунками→Формат.

3.7. На піктограмі Положення, натиснувши на стрілку знизу, оберіть варіант розташування У тексті. Перетягніть зображення мишею, оцінюючи при цьому взаємодію із текстом, що відбувається.

3.8. На піктограмі Положення натисніть на стрілку знизу і оберіть варіант розташування По контуру. Для цього натисніть у контекстному меню ОСТАННЮ команду Додаткові параметри розмітки та оберіть варіант По контуру. Перевірте, як при цьому відбувається взаємодія із текстом при переміщенні зображення.

3.9. Виділіть зображення, скопіюйте його у буфер обміну (CTRL+C) та створіть поряд його копію (CTRL+V).

3.10. Змінюючи положення обох зображень, досягніть їх положення поряд із вирівнюванням по верхньому краю.

3.11. Повторіть переміщення зображень із вирівнюванням, натиснувши при цьому клавішу ALT. Впевніться у тому, що переміщення зображень відбувається дискретно, із прив’язкою до вузлів невидимої сітки, що дозволяє виконувати вирівнювання абсолютно точно.

3.12. Виділіть одно з зображень. Використавши кутовий маркер, змініть його розмір методом перетягування.

3.13. Відновіть попередній вигляд зображення.

3.14. Повторіть перетягування кутового маркеру, але натиснувши при цьому клавішу CTRL. Зверніть увагу на те, що змінився характер зміни розміру зображення. У даному випадку воно масштабується «від центру».

3.15. На контекстній вкладці Формат змініть рамки рисунку. Залиште ту, що Вам найбільш сподобалася.

3.16. Спробуйте обрізати рисунок інструментом Обрізка на піктограмі Розмір контекстної вкладки Формат.

3.17. Збережіть отриманий документ Word, сповістіть викладача про виконану роботу.

 

Завдання 4. Художні графічні заголовки

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з графічними об’єктами у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися створювати графічні заголовки у документах Microsoft Word 2007.

Постановка завдання

Зробити новий документ, що містить деякий текст оформлений спеціальним програмним засобом WordArt.

Покрокове виконання роботи

Для створення художніх графічних написів, наприклад, заголовків, текстовий процесор Microsoft Word 2007 має спеціальний програмний засіб WordArt. Доступ до нього відбувається через вкладку Вставка→Текст→WordArt.

Графічні об’єкти, що вставлені у текстовий документ засобами WordArt, можуть бути роздруковані разом з документом на принтері, можуть бути відображені у складі електронного документу, що розповсюджується у форматі Microsoft Word, і можуть відображатися на Web-сторінках. Однак при експорті документів у формати інших програм, що призначені для обробки документів, об’єкти WordArt не завжди відновлюються правильно, тобто при створенні документів, у яких зміст відіграє більш високу роль, ніж оформлення, використовувати художні заголовки, виконані за допомогою WordArt, не рекомендується.

4.1. Запустіть текстовий процесор. Створіть новий документ.

4.2. У якості режиму представлення документу ввімкніть режим розмітки на вкладці Вигляд → Розмітка сторінки, щоб легко побачити межі полоси набору.

4.3. Введіть декілька рядків вільного тексту.

4.4. Командою Вставка → Текст → WordArt ввімкніть відображення панелі інструментів WordArt.

4.5. У вікні Колекція WordArt оберіть бажаний стиль оформлення напису.

4.6. У діалоговому вікні Зміна тексту WordArt оберіть бажаний шрифт, розмір, нарис і введіть текст створюваного заголовку (напису).

4.7. Після клацання на кнопку ОК відбудеться вставка створеного об’єкту у поточний документ Microsoft Word.

4.8. Подальше управління формою та розташуванням створеного об’єкту виконують елементами управління контекстної вкладки Робота з об’єктами Wordart → Формат, яка зявляється ПІСЛЯ ВКЛАДКИ Вигляд. Перевірте, як відбуваються наступні операції ( після кожної команди повертайтеся до вихідного стану комбінацією клавіш CTRL+Z):

• зміна змісту напису (Змінити текст);

• зміна стилю оформлення (контекстна вкладка Стилі WordArt);

• зміна характеру взаємодії із основним текстом (Формат Положення);

• зміна форми напису (Змінити фігуру);

4.9. Змініть заливку, контур, ефекти тіні і об’єму обраної Вами фігури; вирівнювання букв напису по висоті (піктограма на контекстній вкладці Формат (Вирівняти букви WordArt по висоті); розташування тексту напису вертикально (Вертикальний текст WordArt); управління інтервалом між символами (Міжсимвольний інтервал WordArt).

4.10. Закінчивши експерименти, створіть заголовок за своїм бажанням, збережіть документ Word і сповістіть викладача про виконану роботу.
Лабораторна робота № 7
Робота з таблицями у середовищі Microsoft Word 2007

 

Завдання 1. Малювання складних таблиць у документах Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з таблицями у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися створювати складні таблиці малюванням у середовищі Microsoft Word 2007.

Постановка завдання

На даному занятті ми розглянемо процес створення Проводки документа, яка є табличною формою складної структури.

Покрокове виконання роботи

1.1. Запустите текстовий процесор.

1.2. Як режим представлення документа ввімкніть Режим розмітки (Вигляд4Розмітка сторінки), щоб чітко бачити кордони смуги набору.

1.3. Відкрийте панель інструментів Таблиці (Вставка4Таблиця).

1.4. Виберіть інструмент Намалювати таблицю.

1.5. Методом простягання намалюйте з його допомогою прямокутник, ширина якого дорівнює ширині смуги набору. Висота прямокутника може бути довільною – його можна буде розтягнути або стискувати згодом. Для цього досить навести покажчик мишки на правий кордон розмітки поля документа і натискувати ліву клавішу мишки і, коли покажчик змінить форму, перемістити його методом простягання (простягання необхідно робити вниз). Отриманий прямокутник є зовнішнім кордоном таблиці. Для інших кордонів таблиці вона буде опорною, тобто, вони повинні починатися і закінчуватися на опорному кордоні.

 

 

1.6. Проведіть шість вертикальних ліній. Це внутрішні кордони. Вони спираються на зовнішні кордони. Для горизонтальних кордонів, які на них спиратимуться, вони виконуватимуть функції опорних. На ширину стовпців не звертає уваги, її можна буде змінити згодом. Зараз ми розробляємо лише структуру таблиці.

             

 

Тип лінії (стиль пера) вибирайте із списку, який є на панелі Намалювати кордони.

1.7. Переконаєтеся, що за допомогою інструменту Гумка можна видалити будь-який з тільки що проведених кордонів. Видалення виконується одним клацанням мишки з невеликим простяганням.

1.8. Проведіть п'ять горизонтальних лінії, як показано на малюнку.

             
       
             
             
             

 

1.9. Виділите всю таблицю. Для цього підведіть покажчик мишки у верхньому лівому куту таблиці, покажчик миші прийме вигляд чотиринаправленої стрілки і клацніть лівою кнопкою миші.

1.10. Коли таблиця виділена, можна задати висоту її рядків елементом управління Макет4Розмір вічка4Вирівнювати висоту рядків. Додайте в нижній частині таблиці декілька рядків командою Макет4Рядки та стовпці4Вставити знизу (перед додаванням рядків курсор повинен знаходитися на нижньому рядку). При необхідності згодом можна додати стільки рядків, скільки треба.

1.11. Методом перетягання вертикальних кордонів створіть потрібне співвідношення між шириною стовпців як показано на малюнку нижче.

             
       
             
             
             

 

1.12. Проведіть додаткові вертикальні і горизонтальні лінії інструментом Намалювати таблицю як показано на малюнку нижче.

                 
         
                 
         
   
             
             
                         

 

1.13. Виділите групу стовпців (спочатку 5 і 6 стовпців, потім 7 і 8 стовпців), які повинні мати рівну ширину. Для цього встановите покажчик миші над верхньою рамкою таблиці над потрібним стовпцем і в той момент, коли він набуде форми стрілки, направленої вниз, клацніть лівою кнопкою мишки і протягніть мишку на потрібну кількість стовпців.

1.14. Виділені стовпці стануть рівними по ширині, якщо клацнути на кнопці Вирівняти ширину стовпців на панелі інструментів Макет4Розмір вічка.

1.15. Якщо необхідно вирівняти висоту рядків, їх слід виділити і використовувати кнопку Вирівняти висоту рядків.

1.16. Заповнить таблицю як показано на малюнку нижче. Гарнітуру шрифту, його розмір (розмір шрифту 10 пунктів) і зображення задайте за допомогою інструментів вкладок Шрифт і Абзац.

Дебет СубконотоДт Кредит Субконото Кт Вал. Кількість Вал. с... Сума
    Курс Зміст проводки
Торгівля огтс 41.1 Товар1   10.000   2105,83
Торгівля огтс Склад господарчий   Відвантажено зі складу ТВ
   
           
           
                   

 

1.17. Зверніть увагу на те, що в елементах таблиці має значення не лише горизонтальне вирівнювання, але і вертикальне, тому вибирають з меню Макет4Вирівнювання (Вирівнювання по верхньому краю, Центрувати по вертикалі, Вирівнювання по нижньому краю). Якщо необхідно змінити напрями тексту використовується кнопка Напрям тексту.

1.18. Завершивши створення таблиці, збережіть документ під назвою Таблиці в теці зі своїм прізвищем.

 

Завдання 2. Створювання та редагування таблиць, а також діаграм на основі таблиць у документах Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з таблицями у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Навчитися створювати та редагувати таблиці із використанням пункту меню Таблиця контекстного меню і маніпулюванням мишею, а також створювати діаграми на основі таблиць у середовищі Microsoft Word 2007.

Постановка завдання

Необхідно створити таблицю, що наведена нижче.

Пара тертя Знос верхнього зразку, мг
15 мін 30 мін 45 мін 60 мін 75 мін 90 мін 105 мін 120 мін
40Х95/95Х18 11,2 7,6 4,2 1,8 1,1 1,2 1,1 1,2
40Х13/40ХH 17,4 12,5 9,5 7,4 5,3 4,8 4,5 4,4
40XH/95X18 12,1 6,4 3,1 2,2 1,7 1,6 1,6 1,6

Покрокове виконання роботи

2.1. Запустите текстовий процесор. Створіть новий документ.

2.2. Як представлення документа ввімкніть Режим розмітки (Вигляд4Розмітка сторінки).

2.3. Встановіть наступні параметри сторінки: Верхнє поле 2 см; Нижнє поле 2 см; Ліве поле 2 см; Праве поле 1,5 см.; Розмір шрифту 12 пунктів; Шрифт Times New Roman; Масштаб 75%.

2.4. Командою Вставка4Таблиця4Вставка таблиці створіть базову таблицю, що має 5 рядків та 9 стовпчиків.

2.5. Виділите два верхні вічка першого стовпця і об'єднаєте їх командою Макет4З’єднати вічка.

2.6. Виділите вічка першого рядка для стовпців з другого по дев'ятий і об'єднаєте їх.

2.7. Заповните таблицю згідно із зразком, що додається. Ширину стовпців встановіть клацанням мишки на горизонтальних лініях стовпців або використовуйте метод перетягування.

2.8. Відформатуйте вміст таблиці відповідно до зразка. Для цього використовуйте контекстне меню вічка і панелі інструментів.

2.9. Вставте базову діаграму командою Вставка4Діаграма 4Гістограма.

2.10. Заміните вміст базової таблиці діаграми вмістом своєї таблиці.

2.11. Звернете увагу на те, як змінилася діаграма, – вона прийшла у відповідність з вмістом таблиці.

2.12. На вкладці Робота з діаграмами4Конструктор виберіть пункт меню Змінити тип діаграми і перевірте, як виглядають різні діаграми і графіки.

2.13. Закрийте діалогове вікно Зміна типу діаграми. Збережете документ в теці зі своїм прізвищем під назвою Діаграма.

 

Завдання 3. Вставка формул у таблиці Microsoft Word 2007

Теоретичні відомості

Вивчити теоретичні основи роботи з таблицями у документах Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.

Ціль роботи

Закріпити вміння створювати та редагувати таблиці, а також навчитися вставляти у таблиці формули у середовищі Microsoft Word 2007.

Постановка завдання

У документі Microsoft Word створити Таблицю витрат комерційної фірми відповідно до малюнка. Заповнити стовпці і рядки відповідними формулами: перший стовпець "Всього" - сума значень за перший квартал, другий стовпець "Всього" - сума значень за другий квартал, стовпець "Всього за півріччя" - сума за перший і другий квартал, рядок "Всього" - щомісячна сума всіх статей витрат.

Таблиця витрат комерційної фірми

  A B C D E F G H I J
Статті витрат І квартал Всього ІІ квартал Всього Всього за півріччя
Січень Лютий Березень Квітень Травень Липень
Закупівля 450,00 470,00 537,00   356,80 550,95 732,75    
Зарплата 417,00 547,00 555,00   348,00 605,00 800,80    
Реклама 260,00 211,00 237,00   704,80 205,00 301,60    
Оренда 82,00 73,00 77,50   70,00 69,50 85,77    
Командировки 75,00 94,00 100,00   82,78 106,90 123,29    
Ком.витрати 17,00 19,00 20,80   15,33 17,99 20,44    
Експлуат.витрати 12,00 13,00 11,50   10,22 14,00 15,55    
Усього:                  

Покрокове виконання роботи

3.1. Запустите текстовий процесор. Створіть новий документ.

3.2. Зробіть і заповніть таблицю у відповідності до малюнка;

3.3. Заголовок таблиці вирівняйте Посередині по центру, стовпець "Статті витрати" вирівняйте по Лівому краю, а числові дані вирівняйте по Правому краю.

3.4. Введіть формули обчислень у таблицю.

3.5. Введіть формули обчислень суми всіх вічок зліва від заданого вічка в стовпець "Всього" за перший квартал Для введення необхідної формули встановите курсор у вічко E3 і виконаєте команду меню Робота з таблицями4Макет4Дані4Формула. У вікні діалогу, що розкрилося, вставте функцію =SUM() у рядок "Формула" і введіть аргумент функції LEFT [отримаєте формулу з аргументом =SUM(LEFT)], оберіть формат числа # ##0,00.

3.6. Введіть формули обчислень суми діапазону вічок в стовпець "Всього" за другий квартал Для введення цієї формули встановите курсор у вічко I3 і виконаєте команду меню Робота з таблицями4Макет4Дані4Формула. У вікні діалогу, що розкрилося, вставте функцію =SUM() у рядок формула і введіть аргумент функції F3:h3 [отримаєте формулу з аргументом =SUM(F3:h3)], оберіть формат числа # ##0,00.

3.7. Введіть формули обчислень суми заданих вічок в стовпець "Всього за півріччя" Для введення необхідної формули встановите курсор у вічко J3 і виконаєте команду меню Робота з таблицями4Макет4Дані4Формула. У вікні діалогу, що розкрилося, вставте функцію =SUM() у рядок формула і введіть аргумент функції E3;I3 [отримаєте формулу з аргументом =SUM(E3;I3)], виберіть формат числа # ##0,00.

3.8. Введіть формули обчислень суми всіх вічок, розташованих вище заданого вічка, в рядок "Всього" Для введення даної формули встановите курсор у вічко J3 і виконаєте команду меню Робота з таблицями4Макет4Дані4Формула. У вікні діалогу, що розкрилося, вставте функцію =SUM() у рядок формула і введіть аргумент функції ABOVE [отримаєте формулу з аргументом =SUM(ABOVE)], виберіть формат числа # ##0,00.

3.9. Форматування таблиці

3.9.1. Змініть колір заливки заголовка (шапки) таблиці Для зміни кольору заливки заголовка таблиці виділите вічка і виконаєте команду Робота з таблицями4Конструктор4Заливка.

3.9.2. Зміните колір рядка і стовпців "Всього".

3.9.3. Встановите товщину лінії всіх кордонів, що дорівнює "1пт".

3.10. Збережіть таблицю.

3.11. Додайте рядок Додаткові витрати після рядка Експлуатаційні витрати, введіть у вічка довільні дані і відповідні формули.

3.12. Перерахуйте всі розрахункові поля таблиці.

3.13. Для перерахунку всіх розрахункових полів таблиці виділите всю таблицю і натискуйте функціональну клавішу F9.

3.14. Видалите рядок "Відрядження" і відновіть поля.

3.15. Збережете таблицю і доповісте викладачеві про виконану роботу.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ

НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ... Навчальний посібник... Частина...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Лабораторна робота № 6 Робота з формулами, рисунками та графічними об’єктами у середовищі Microsoft Word 2007

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

РОЗПОДІЛ НАВЧАЛЬНОГО ЧАСУ ЗА ВИДАМИ ЗАНЯТЬ
Розподіл навчального часу за видами занять виглядає наступним чином:   № з/п Кредитні модулі Загальний обсяг, годин/кредитів

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
Більша частина навчального матеріалу дається студентам для самостійного вивчення. На аудиторних заняттях викладач тільки дає загальний огляд навчального матеріалу, ставить задачі на самостійну підг

ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЙТИНГОВУ СИСТЕМУ ОЦІНКИ УСПІШНОСТІ СТУДЕНТІВ
Рейтинг студента з дисципліни складається з балів, що він отримує за: - 2 модульних завдання; - контрольної роботи; - колоквіуму; - виконання завдань лабораторни

ПОНЯТТЯ ПРО ОПЕРАЦІЙНУ СИСТЕМУ MS DOS. КОМАНДНИЙ РЯДОК
Починаючи роботу з ОС MS DOS, Ви бачите так званий командний рядок. C:> де C: - ім'я диску (зміна диску відбувається безпосер

Внутрішні команди MS DOS
Внутрішні команди MS DOS поділяються на чотири групи: · Команди роботи з дисками; · Команди роботи з файлами; · Команди роботи з каталогами; · К

Зовнішні команди-утіліти
Окрім команд, що розпізнаються та виконуються командним процесором, у операційній системі MS DOS є велика кількість утиліт-команд, що реалізовані у вигляді окремих програм. Наприклад, команда форма

Знайомство з Windows7
Операційна система Windows 7 (Seven) ­ це найновіша продуктивна та надійна система з новими можливостями управління комп’ютером і файлами. ОС Windows 7 містить дуже багато вдосконалень, до яких тре

Особливості Windows 7
У цьому посібнику автори пропонують ознайомитися з основними відмінностями ОС Windows7, що значно спрощують взаємодію користувача із ПК. Компонентами інтерфейсу користувача у Windows7 є ві

Робочий стіл
При запуску ОС Windows7 на екрані з'являється робочий стіл. Робочий стіл – це основне вікно графічного середовища користувача. За замовчанням у Windows7 на робочому столі відображається фонове зобр

Панель задач Windows 7
Сильно зміненою у Windows7 можна побачити панель задач, одним з основних призначенням якої є перемикання між відкритими вікнами програм. Панель задач (рис. 2.3) складається з: - кнопки Пус

Робота з вікнами
Для роботи з вікнами у Windows7 використовуються дві нові функції – Aero Shake і Aero Snap. Функція Aero Shake дозволяє згорнути усі відкриті вікна, окрім вікна, що струшується маніпулятор

Windows Media Center7. Windows Media Player 12
Windows Media Center признаений для перегляду відео, зображень, ТВ, фільмів або прослуховування музики. У ОС Windows7 Windows Media Center значно вдосконалений, має новий інтерфейс ат додаткові фун

Віддалена потокова передача мультимедіа
Потокова передача мультимедіа дозволяє транслювати музику, зображення і відео на комп’ютери та пристрої мультимедіа, що підключені до домашньої сітки, а також приймати мультимедійні файли з інших П

Покращена продуктивність. Перегляд доступних сіток
Windows7 забезпечує більш швидкий перехід у сплячій режим та відновлення роботи, дуже економне споживання пам'яті та прискорене знаходження USB-пристроїв. Windows7 дозволяє також легко пер

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ДЛЯ ПОЧАТКУ РОБОТИ З ППП MS OFFICE 2007/2010
Сьогодні активно здійснюється перехід користувачів при роботі з програм пакету Microsoft Office 2003 на програми пакету Microsoft Office 2007 і Microsoft Office 2010. Система Microsoft Off

Стрічка у програмі Word
Стрічки у всіх програмах різні, але елементи на них одні й ті ж самі: вкладки, групи і команди (рис. 2.9).   Рис. 2.9 – Основні елементи Стрічки   Стрі

Налаштування панелі швидкого доступу й стрічки
Додавання команд на панель швидкого доступу Деякі команди Word 2003 доступні в Office Word 2007 тільки з повного списку команд у діалоговому вікні ПараметрыWord. Для викор

Если у Вас нету…» миші! Доступ до будь-якої команди стрічки декількома натисканнями клавіш
Клавіші доступу забезпечують швидкий виклик команди шляхом натискання декількох клавіш незалежно від місця розташування у програмі. Будь-яку команду в програмах, у яких використовується стрічка Off

Переміщення по стрічці за допомогою клавіатури
При використанні для управління стрічкою та іншими елементами на екрані клавіш доступу замість пристроїв типу «миша», необхідно спочатку «ввімкнути» управління стрічкою з клавіатури. Іншими словами

ШВИДКА ДОПОМОГА» ПО MS WORD 2007/2010
Нижче наведено основні дії користувача при роботі з текстовим процесором MS Word 2007/2010 та сполучення клавіш або кнопок, що приводять до бажаного результату. Бажаний резу

ПОНЯТТЯ ПРО ТАБЛИЧНИЙ РЕДАКТОР МS ЕХСЕL 2007/2010. РІВНІ ЗАСВОЄННЯ ПРОГРАМИ МS ЕХСЕL 2007/2010
Стрічка, що представлена у версії Excel 2007, спрощує пошук команди та функцій, які раніше були розташовані у складних меню та панелях інструментів. Хоча у Excel 2007 можна додавати потрібні команд

ТЕМЫ ДЛЯ РЕФЕРАТОВ
  1. Працюємо з QuattroPro. 2. Що ми знаємо про Lotus 1, 2, 3. 3. Комп’ютерна графіка у електроних таблицях. 4. Чи можуть електронні таблиці замінити СУБД?

До теми «Загальні відомості про інформацію, інформаційні системи та обчислювальні машини».
1. Що вивчає наука інформатика? 2. Що розуміють під інтерфейсом користувача? 3. Що таке інформація? Якими властивостями вона володіє? 4. Із яких операцій складається проц

Додаткові питання
1. Експертні та навчальні системи. 2. Локальні обчислювальні мережі. Глобальні мережі. 3. Прикладні програми перегляду Web – сторінок. 4. Електронна пошта. Прикладні прог

Варіант1
1. Наука, що вивчає інформацію: а) інформатика ; б) фізика; в) комп’ютеризація; г) математика. 2. Актуальність, повнота, однозначність, достовірність, з

Варіант 2
1. Найменша одиниця інформації: а) Кбайт; б) Тбайт; в) байт; г) біт. 2. Який з пристроїв не належить до основних: а) монітор; б) клаві

Варіант 3
1. Для введення символьної інформації і управління роботою ПК призначена: а) мишка; б) клавіатура; в) системна шина; г) монітор. 2. Для введення графічн

Варіант 4
1. Сукупність впорядкованих даних, що зберігаються в пам’яті комп’ютера: а) папка; б) каталог; в) диск; г) файл. 2. У файловій структурі є унікальною і

Варіант 5
1. Основний пристрій для довготривалого зберігання великих об’ємів даних і програм: а) дисковод; б) постійна пам’ять; в) жорсткий диск; г) дискета. 2. Д

Варіант 6
1. Відомості, дані, повідомлення про властивості об’єктів, процеси та явища навколишнього світу: а) факти; б) інформація; в) результати; г) новини. 2. З

Варіант 7
1. Одиниця інформації, що може містити в собі один символ алфавіту: а) байт; б) Кбайт; в) біт; г) Мбайт. 2. Який з пристроїв не належить до периферійних

Варіант 8
1. Основний вузол ПК, всередині якого встановлені найважливіші компоненти: а) процесор; б) диски; в) системний блок; г) клавіатура. 2. Пристрій, признач

Варіант 9
1. Сукупність файлів та правил їх організації: а) папка; б) диск; в) каталог; г) файлова система. 2. Елементи ієрархічної структури, необхідні для забез

Варіант 10
1. Основна мікросхема комп’ютера, в якій проводяться всі обчислення: а) материнська плата; б) процесор; в) адресна шина; г) оперативна пам’ять. 2.Пристр

Варіант 11
  1. Основна відмінність електроних таблиць від реляційних БД: 1.1. пристосованність до розрахунків; 1.2. структуризація даних; 1.3. табличне представлення

ВІДПОВІДІ ДО ТЕСТІВ
  № варіанту Відповіді

ТЕМАТИКА ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
Курс «Інформаційні системи і технології» містить 18 лабораторних робіт за два семестри, тематику яких складено згідно з робочою програмою курсу (таблиця …) Тема лабораторної

ТЕМАТИКА ЛАБОРАТОРНИХ РОБІТ
Курс «Інформаційні системи і технології» містить 18 лабораторних робіт за два семестри, тематику яких складено згідно з робочою програмою курсу (таблиця …) Тема лабораторної

Лабораторна робота № 3 Знайомство з Microsoft Word 2007. Первинні налаштування текстового процесору, параметрів документу Microsoft Word 2007
Завдання 1: Первинні налаштування текстового процесору Microsoft Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи налаштування текстового процесору Microsoft Word 2

Лабораторна робота № 4 Робота з текстом у текстовому процесорі Word 2007
Завдання 1. Створювання нового документу, ввід тексту, рецензування у текстовому процесорі Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи рецензування текстового

Режим вставки і заміни символів
  У режимі вставки текст, що вводиться, «розсовує» існуючий текст, а в режимі заміни нові символи заміщують символи попереднього тексту, що знаходяться у точці вводу. Режим вставки за

Використання тезаурусу
  Тезаурус – це словник змістовних синонімів. Загальний прийом виклику тезаурусу полягає у виконанні команди Тезаурус меню Рецензува

Засоби автоматизації перевірки правопису
  Засоби автоматизації перевірки правопису включають засоби перевірки орфографії і граматики. Цізасоби мають два режими перевірки правопису – автоматичн

МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
Метою діяльності Товариства є: Прискорення формування ринку товарів і послуг, задоволення потреб громадян, підприємств, установ і організацій, усіх форм власності, у виробленій п

МЕТА І ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Метою діяльності Товариства є: 2.1.1. Прискорення формування ринку товарів і послуг, задоволення потреб громадян, підприємств, установ і організацій, усіх форм власності, у виробленій

Лабораторна робота № 5 Форматування тексту у процесорі Word 2007
Завдання 1: Форматування розділів, сторінок, оформлювання газетних колонок у текстовому процесорі Microsoft Word 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи формату

Завдання № 1
Ціль: Вивчити основні елементи вікна програми Excel 2007 і книги. Створення, відкриття, збереження, видалення існуючих книг, операції з робочими аркушами

Завдання №2
Ціль:Вивчити операції з осередками, які мають ім'я, копіювання зі зміною посилань на адреси осередків у формулах і без зміни посилань. 1. Запустіть програму Excel.

Завдання №3
Ціль: Вивчити введення й обчислення формул, копіювання формул методом автозаповнення, використання відносних і абсолютних посилань. 1. Запустіть програму Excel.

Завдання №4
Ціль: Вивчити послідовність виконання операцій у формулах, форматування даних і надання найпростішому звіту презентабельного виду на прикладі розрахунку короткострокової позички. 1.

Завдання № 1
Ціль: Освоїти засоби автоматизації уведення даних у послідовні осередки: автозавершення, автозаповнениеня числами, автозаповнення формулами. Використання стандартних фун

Завдання № 2
Ціль: Освоїти засоби форматування документа в Excel: зміна ширини стовпців, об'єднання осередків, керування вирівнюванням тексту, створення рамок осередків. Ознайомитися з викор

Завдання № 3
Ціль: Навчитися використовувати підсумкові функції для обчислення значень, що характеризують набір даних. 1. Двічі клацніть на ярличку нового робочого аркуша й дайте цьому робочому

Завдання № 4
Ціль: Розрахунок іпотечної позички з використанням фінансової функції ПЛТ. 1. Двічі клацніть на ярличку нового робочого аркуша й дайте цьому робочому аркушу ім'я

Завдання № 1
Ціль: Розрахунок ефективності нерівномірних капіталовкладень за допомогою функцій ЧПС для Excel 2007/2010, ВНДОХ і Підбор параметра.

Завдання № 2
Ціль: Розрахунок ефективності капіталовкладень за допомогою функції ПС вExcel 2007/2010). 1. Запустити програму Excel. Ро

Завдання № 3
Ціль: Освоїти розрахунок плати по відсотках, основної плати з використанням функцій ПРПЛТ, ОСПЛТ,а також залишку боргу, при виплаті позички. 1. Зап

Завдання № 4
Ціль: Вивчити фінансові функції БС, КПЕР, СТАВКА), що обчислюють майбутнє значення внеску, загальне кількість періодів виплати й процентну ставку за один період. 1.

Нач. вартість -це початкова вартість майна.
Ост. вартість -це залишкова вартість наприкінці амортизації (ліквідна вартість майна). Час експлуатації- це кількість періодів, за яке власність амортизує

Нач. вартість -це початкова вартість майна.
Ост. вартість - це залишкова вартість наприкінці періоду амортизації. Час амортизації - це кількість періодів амортизації. Період

Час експлуатації
Для приклада з комп'ютером застосуємо функцію ДДОБ. Починаючи з осередку З9 уведіть функції: =ДДОБ(6000;1000;5;1)обчислює 2400.0

Завдання № 2
Ціль: Вивчити використання надбудов: Автосохранение; Майстер підсумовування; Майстер підстановок. 1. Виконаєте команду

Завдання № 3
Ціль: Вивчити застосування команди Пошук рішення, для завдань оптимізації. 1. Відкрийте наступний Аркуші перейменуйте його в Пошук рішення

Завдання № 4
Ціль: Складання найпростіших звітних відомостей про результати роботи мережі магазинів. 1. Відкрийте наступний Аркуш і перейменуйте його у Звітна відомість

Ціль: Побудова графіків за відомим значенням аргументу й функції.
1. Запустіть програму MS Excel. 2. Двічі клацніть на ярличку Аркуш 1 і перейменуйте його як Графік 1. 3. Уведіть дані в таб

На вкладці Формат у групі Поточний фрагмент клацніть стрільцеві поруч із полем Елементи діаграми й виберіть елемент діаграми: Область діаграми.
  13. На вкладці Макет у групі Підпису й Осі виберіть елемент діаграми, якому необхідно змінити, а потім виберіть необхідний параметр макета:

Завдання № 2
Ціль: Вивчити побудова графіків функцій з умовами. 1. Перейдіть на Аркуш3,перейменуйте його в Графік з умовою. 2. Побудуйте графік функції з одні

ЯКЩО(A1<0,2;1+LN(1+A1);ЯКЩО(И(A1>=0,2;A1<=0,8);(1+A1^(1/2))/(1+A1);2*EXP(-2*A1))).
Помітимо, щовосередокВ1можна ввести й більше просту формулу, що приведе до того ж результату: =ЯКЩО(A1<0,2;1+LN(1+A1); ЯКЩО(A1<=0,8;(1+A1^(1/2))/(1+A1);2*EXP(-2*A1)))

Завдання № 1
Ціль: Побудувати графіки лінійної й статечної функції, коефіцієнти яких визначені в попередній вправі, використовуючи таблицю підстановки. 1. Запустите програму Excel 2007,

Завдання № 1
Ціль: Рішення нелінійних рівнянь 1. Запустити програму Excel, перейменуйте Аркуш 1 у Полином 3 ступені. 2. Розглянемо приклад зн

Завдання № 2
Ціль: Аналіз даних з використанням методу найменших квадратів (МНК) 1. У цьому практичному завданні необхідно визначити найкращі лінійне наближення у вигляді прямої й пока

Завдання № 1
Ціль: Вивчити найпростіші операції з масивами й убудованими функціями для роботи з матрицями. 1. Запустите програму Excel 2007. 2. Розглянемо множення масиву

Х1+3х2+х3 + 6х4=5
Ведіть матрицю коефіцієнтів, вільних членів і пояснювальний текст у таблицю як на малюнку. Рішення лінійної системи АХ = В, де А - матриця коефіцієн

Х1+3х2+х3 + 6х4=5
На малюнку нижче наведені результати рішення методом Гаусса системи лінійних рівнянь. У стовпці K наведені значення х1, х2, х 3, х4

Лабораторна робота №17 Створення форм та звітів БД Access 2007
Завдання 1. Створення форм БД Access 2007 Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи створення форм у БД Access 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джер

Лабораторна робота № 18 Створення презентацій MS Power Point 2007
Завдання 1. Швидке створення презентації Теоретичні відомості Вивчити теоретичні основи створення презентацій MS Power Point 2007, що розглядаються в лекційному курсі або і

Методичні вказівки до виконання роботи
Дана робота може бути використана як залікова контрольна робота за семестр, як варіант практичної частини екзаменаційного завдання або як варіант роботи, що виконується студентом самостійно. Методи

СПИСОК ВИКОРИСТАННОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Microsoft Office System 2007/ Русская версия. Серия "Шаг за шагом"/ Кокс Дж., Фрай К.Д., Ламберт С., Преппернау Дж., Мюррей К.; пер с англ. - М.: ЭКОМ Паблишерз, 2007.

Додаток А
Зразок таблиці Таблиця даних для будування графіку Варіант Розрахункова формула Значення х 0,

Харків 2013
  Навчальне видання Бабенко Крістіна Євгеніївна, Лукінов Олексій Віталійович   ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОІГЇ НАВЧАЬНИЙ ПОСІБНИК Ч

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги