Реферат Курсовая Конспект
Лабораторна робота № 3 Знайомство з Microsoft Word 2007. Первинні налаштування текстового процесору, параметрів документу Microsoft Word 2007 - раздел Высокие технологии, НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ Завдання 1: Первинні Налаштування Текстового Процесору Microsoft Word 2007...
|
Завдання 1: Первинні налаштування текстового процесору Microsoft Word 2007
Теоретичні відомості
Вивчити теоретичні основи налаштування текстового процесору Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.
Ціль роботи
Навчитися виконувати первинне налаштування текстового процесору Word 2007 за допомогою наступних команд:
· , Параметри Word, Збереження;
· , Параметри Word; Правопис;
· , Параметри Word; Додатково;
· Вигляд, Масштаб.
Постановка завдання
Налаштуйте текстовий процесор Word 2007 за вимогами викладача.
Покрокове виконання роботи
1.1. Запустить текстовий процесор командою Пуск-Програми-Microsoft Word 2007.
1.2. Відкрийте раніш підготовлений файл (будь-який).
1.3. У якості Режиму перегляду документів оберіть Розмітку сторінки. Для цього використайте відповідну кнопку у лівому куті вікна документу на вкладці Вигляд.
1.4. Якщо шрифт на екрані виглядає замалим, налаштуйте масштаб відображення командою Вигляд, Масштаб. Можна також використати список Масштаб, що розкривається. Якщо потрібного масштабу немає у списку (наприклад, 85%) введіть потрібне значення безпосередньо у полі Вільний списку і натисніть клавішу Enter. Окрім того, можна використати повзунком масштабу справа внизу документу на рядку стану.
1.5. Відкрийте список швидкого відкриття документів. Після запуску програми у меню кнопки Офіс можна знайти список з декількох документів, що відкривлися у текстовому процесорі у останній час. Це зручно для швидкого відкриття потрібного документу.
1.6. Відключіть заміну виділеного фрагменту при правці тексту, (виділений фрагмент не буде видалений при вводі, а буде переміщуватися вправо) у меню кнопки Офіс , Параметри Word, Додатково; Параметри правки. Це трохи знижує продуктивність праці при редагуванні тексту, але страхує початківців від небажаних помилок. З набором досвіду практичної роботи цей прапорець можна убрати.
1.7. Налаштуйте функцію авто збереження за допомогою лічильника у меню кнопки Офіс , Параметри Word, Збереження, Автозбереження кожні 30 хвилин. Майте на увазі наступні обставини:
· При авто збереженні дані записуються у спеціальний файл, який у аварійних випадках може бути одноразово використаний для відновлення не збережених даних, але тільки одноразово;
· Функції авто збереження не відміняють необхідності періодично під час роботи та після її завершення зберігати файл прямими командами Зберегти і Зберегти як.
1.8. Тимчасово вимкніть засоби перевірки правопису у меню кнопки Офіс , Параметри Word, Правопис та вимкніть прапорець Автоматично перевірити орфографію і Автоматично перевіряти граматику. НА перших етапах роботи з документами потрібно зосередитися на його змісті, а засоби перевірки правопису відволікають. Закінчуючи роботу над документом, потрібно знову підключити та використати ці засоби.
1.9. Тимчасово відключіть функцію автозаміни при вводі вимкнувши прапорець у меню кнопки Офіс , Параметри Word, Правопис, Параметри автозаміни, Замінювати при вводі.
1.10. Ввімкніть автоматичну заміну «прямих» лапок парними у меню кнопки Офіс , Параметри Word, Правопис, Параметри автозаміни, Автоформат при вводі. У російсько-україномовних текстах прямі лапки не використовуються. Для підготовки англомовних текстів і лістингом програм вимкніть цю функцію.
1.11. Тимчасово вимкніть деякі засоби автоматичного форматування, зокрема автоматичне маркування та нумерацію списків. Після надбання первинних навичок роботи з текстами знову підключіть ці засоби.
1.12. Відключіть автоматичну розстановку переносів. У більшості випадків на перших етапах роботи з документами ця функція не потрібна. Для Web-документів, для документів, що розповсюджуються у форматі текстового процесору і для документів, що передаються на подальшу обробку, розстановка переносів не тільки не корисна, але й заважає. Для документів, що форматуються остаточно та роздруковуються у одній робочій групі, розставляння переносів може бути корисною, але і у цьому випадку її застосовують тільки на заключних тапах форматування і при цьому ретельно перевіряють відповідність переносів, що розставлені автоматично, нормам і правилам мови набору Розставляння переносів відключають на вкладці Розмітка сторінка, Параметри сторінки, Розставляння переносів.
Завдання 2: Первинні налаштування параметрів документу для друку
Теоретичні відомості
Вивчити теоретичні основи налаштування параметрів документів текстового процесору Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.
Ціль роботи
Навчитися створювати і налаштовувати друковані документи.
Постановка завдання
У ході експерименту створіть «пустий» документ, що має налаштовані параметри сторінки, що відповідають шаблону, і нижній колонтитул для розміщення номерів друкованих сторінок.
Покрокове виконання роботи
Форматування документів, призначених для друку на принтері, виконується у параметрах сторінки, що друкується. Тому створення документів цієї категорії необхідно починати з налаштування параметрів сторінки. До цих параметрів відносяться насамперед розмір сторінки і величина полів.
2.1. Запустіть текстовий процесор командою Пуск, програми, Microsoft Word.
2.2. Виконайте команду створення нового документу у меню кнопки Офіс , Створити.
2.3. В діалоговому вікні Створення документу перемикач Створити встановіть у положення Документ і оберіть шаблон Звичайний.
2.4. Відкрийте вкладку Розмітка сторінки, Параметри сторінки.
2.5. На вкладці Розмір паперу оберіть у списку Розмір паперу, що відкривається, пункт А4 (це формат 210х297 мм, що прийнятий у країнах СНД та деяких інших у якості стандартного). У випадку використання несанлартного формату обирають пункт Інший і з допомогою кнопок лічильників Ширина і Висота обирають його параметри.
2.6. Задайте орієнтацію паперу (Книжна або Альбомна). При "альбомній" орієнтації, папір розташований довгою стороною по горизонталі.
2.7. На вкладці Поля задайте розміри полів:
Ліве – 1,5 см | Праве – 1,5 см |
Верхнє – 1,5 см | Нижнє – 2,0 см |
2.8. Для нижнього поля задайте інтервал від краю колонтитулу 0,7см (у нижньому колонтитулі буде розташований номер друкованої сторінки).
2.9. Якщо припускається двосторонній друк (парні сторінки друкуються на оборотній стороні непарних сторінок), встановіть прапорець Дзеркальні поля. Якщо ні, уберіть цей прапорець, якщо від встановлений.
2.10. Створіть нижній колонтитул для розміщення номеру друкованої сторінки. Виконайте команду Вставка, Номер сторінки – відкриється список, у якому оберіть положення номеру сторінки по центру. Закрийте панель Колонтитули. Переконайтеся в тому, що у документі з’явилися нижні колонтитули з номерами сторінок.
2.11. Прямої команди для видалення колонтитулів немає. Щоб видалити колонтитули у всьому документі, треба очистити область колонтитулу на одній сторінці. Колонтитул, без вмісту видаляється автоматично. Для видалення вмісту колонтитулу клацніть на полі Колонтитули перемикач на верхній або нижній колонтитул (який потрібно) кнопкою Верхній/нижній колонтитули, виділіть елемент змісту і натисніть клавішу Delete.
2.12. Закрийте панель інструментів Колонтитули. Збережіть документ командою Зберегти як, присвоївши йому ім'я Експеримент і використавши для збереження теку Мої документи/ Тека з Вашим прізвищем.
Завдання 3. Прийоми вводу спеціальних символів у текстовому процесорі Word 2007
Теоретичні відомості
Вивчити теоретичні основи використання спеціальних символів в документах текстового процесору Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.
Ціль роботи
Розглянути п’ять прийомів вводу символів грецького алфавіту.
Постановка завдання
У текстовому редакторі Microsoft Word, як і в багатьох інших програмах Windows, одну і ту ж операцію можна виконувати багатьма різними способами. У кожного способу є свої переваги і недоліки. Користувачі досвідним шляхом підбирають найбільш зручні для себе прийоми. Вибір прийому залежить від об’єму і характеру роботи, що виконується, а також від періодичності її виконання. Вправу будемо виконувати вводом фрази: Довжина кола дорівнює 2pR.
Покрокове виконання роботи
3.1 Для підготовки до вправи запустіть текстовий процесор і створіть пустий документ, взявши за основу Пустий шаблон.
3.2 Заміна шрифту. Введіть текст: Довжина кола дорівнює 2рR. Виділіть букву “p”. На вкладці Головна, Шрифт розкрийте список шрифтів і оберіть символьний набір Symbol. Символ «р» заміниться символом «p».Це найбільш стандартний прийом. Цим можна користуватися у всіх програмах, що мають засоби для зміни шрифту, але для його застосування треба спочатку знати, який символ латинського шрифту відповідає потрібному символу грецького шрифту, а це не завжди можливо.
3.3 Класичний підхід. Введіть текст: Довжина кола дорівнює 2хR. Виділіть символ “x”. Відкрийте програму Таблиця символів (Пуск, Програми, Стандартні, Службові, Таблиця символів). У вікні цієї програми оберіть шрифт Symbol. У полі таблиці відшукайте символ p, виділіть його, клацніть на кнопку Обрати і на кнопку Копіювати. Поверніться у вікно Microsoft Word і комбінацією клавіш Ctrl + V вставте з буферу обміну скопійований символ на місце виділеного. Цей прийом діє у більшості програм. Його застосовують якщо відомо, якому символу латинського шрифту відповідає необхідний символ.
3.4 Використання стилю. Якщо документ містить багато символів грецького алфавіту, має сенс використати для них спеціальний знаковий стиль Грецький. Для цього відкрийте вкладку Головна, Стиль і клацніть на кнопку Стилі. У діалоговому вікні Стилі обрати стиль Грецький. Цей прийом специфічний для програми Microsoft Word. Далеко не всі текстові редактори і процесори дозволяють створювати знакові стилі – більшість використовують тільки стилі абзацу, застосування яких змінює шрифт у всьому абзаці повністю.
3.5 Застосування «гарячих клавіш». Це найбільш ефективний прийом. Немає більш швидкого способу вводу нестандартних символів, ніж введення за допомогою раніш призначених клавіатурних комбінацій. Так, наприклад, ми можемо закріпіти символ p за комбінацією клавіш Ctrl + Alt + P і використати його завжди, де у цьому виникає необхідність. Виконайте команду Вставка, Символ – відкриється вікно Символ, оберіть Інші символи. У списку Шрифт оберіть шрифт Symbol. У таблиці символів розшукайте і оберіть символ p. Клацніть на кнопці Поєднання клавиш – відкриється діалогове вікно Налаштування клавіатури. Впевніться у тому, що текстовий курсор знаходиться у полі Нове поєднання клавіш (у таких випадках кажуть, що фокус вводу належить елементу управління Нове поєднання клавіш). Якщо це не так, перемістить фокус вводу у потрібне поле послідовним натисканням клавіш Tab.
Коли фокус вводу знаходиться у потрібному полу, натисніть бажану комбінацію клавіш, наприклад, Ctrl + Alt + P. Зверніть увагу на запис, що зявилася у полі і клацніть на кнопку Призначити. Закрийте відкриті діалогові вікна і перевірте роботу даної комбінації.
Зверніть увагу на те, що для одного и того ж символу можна призначити декілька комбінацій клавіш. Якщо потрібно змінити призначення, потрібно у діалоговому вікні Налаштування клавіатури введіть призначену комбінацію і клацніть на кнопці Видалити. Якщо необхідно, щоб призначена комбінація діяла у всіх створених документах, її можна зберегти у поточному шаблоні, встановивши прапорець Зберегти зміни.
3.6 Використання засобів автозаміни. У метода «гарячих клавіш» є суттєвий недолік, що пов'язаний з тим, що треба запам’ятовувати, якому символу відповідає яка комбінація. Якщо припускається ввід множини нестандартних символів, зучно використовувати засоби автоматичної заміни символів при вводі.
Виконайте команду Вставка, Символ, Інші символи – відкриється діалогове вікно Символ. У списку Шрифт оберіть шрифт Symbol. У таблиці символів відшукайте і оберіть символ p. Клацніть на кнопку Автозаміна – відкриється діалогове вікно Автозаміна. У полі Замінити на введіть комбінацію, що потрібно замінити «.пи.». (Навіщо символ «пи» оточені крапками з обох боків, з'ясуйте самостійно, експериментуючи з вводом виразу 2pR). Аналогічним чином можна організувати ввід і інших символів «.фи.», «.тау.», «.кси.» і таке інше. Як Ви можете побачити, ничого у цьому випадку не треба запам’ятовувати.
Завдання 4: Набір тексту у пустому документі Microsoft Word 2007 і виконання різних маніпуляцій із текстовим блоком
Теоретичні відомості
Вивчити теоретичні основи виконання різних маніпуляцій із текстовим блоком в документах текстового процесору Microsoft Word 2007, що розглядаються в лекційному курсі або інших джерелах інформації.
Ціль роботи
Навчитися набирати текст у пустому документі Microsoft Word 2007і виконувати різноманітні маніпуляції з текстовим блоком.
Постановка завдання
Створити новий документ з довільним текстом і об’ємом не менш 25 рядків. Параметри сторінки: орієнтація – альбомна; поля: верхнє, ліве, нижнє і праве – 2 см; шрифт - Times New Roman, розмір шрифту – 12 пунктів, вирівнювання – по лівому краю, міжрядковий інтервал – одинарний.
Покрокове виконання роботи
4.1. Для створення нового документу у Word 2007 встановіть вказані параметри сторінки і перевірте параметри шрифту (гарнітуру, кегль, зображення) і міжрядковий інтервал (вкладка Головна, Шрифт, Абзац). Наберіть з клавіатури текст у пустому документі.
4.2. Оберіть блок тексту у документі текстового процесору Word 2007. Виділення блоку тексту виконайте наступними способами:
· Клацніть лівою кнопкою миші на початку текстового блоку, натисніть і утримуйте клавішу SHIFT, а потім клацніть лівою кнопкою миші наприкінці блоку;
· Встановіть покажчик миші на початку текстового блоку і, натиснувши ліву клавішу миші, виділіть потрібний блок, відпустить клавішу миші;
· Виконайте подвійне або потрійне клацання лівою кнопкою миші в абзаці або зліва від абзацу на полосу виділення;
Для зняття виділення тексту клацніть лівою кнопкою миші у будь-якому місці документу.
4.3. Скопіюйте блок тексту у будь-яке місце документу текстового процесору Word 2007.
Для копіювання тесту його необхідно виділити, а потім виконати одне з наступних дій:
· Клацнути на піктограмі Копіювати, встановіть курсор у потрібне місце документу і клацнути на піктограмі Вставити;
· Встановіть покажчик миші на виділений текст і натиснути ліву кнопку миші, далі натиснувши кнопку Ctrl, перетягніть блок тексту у потрібне місце;
· Встановіть покажчик миші на виділений текст, натиснувши праву кнопку миші, перетягніть блок тексту у потрібне місце, відпустіть кнопку і із контекстного меню обрати команду Копіювати;
· Для копіювання блоку тексту застосуйте поєднання клавіш Ctrl+C, а для вставки тексту у потрібне місце Ctrl+V.
4.4. Перемістить блок тексту у нове місце документу текстового процесору Word 2007.
Для переміщення блоку тексту його необхідно виділити, а потім виконати одну з наступних дій:
· Клацнути на піктограмі Вирізати, встановіть курсор у потрібне місце документу і клацнути на піктограмі Вставити;
· Встановіть покажчик миші на виділений текст і, натиснувши ліву кнопку миші, перетягніть блок тексту потрібне місце;
· Встановіть покажчик миші на виділений текст, натиснувши праву кнопку миші, перетягніть блок тексту потрібне місце, відпустіть кнопку ті з контекстного меню оберіть команду Перемістити.
4.5. Збережіть результати роботи у теку Мої документи/Тека із Вашою фамілією під ім'ям Word1.
4.6. Закрийте створений документ, але не програму, виконавши команду Офіс /Закрити.
4.7. Відкрийте збережений документ. Закінчіть роботу.
4.8. Повідомте викладача про виконану роботу. Після дозволу на завершення роботи закрийте прикладну програму Microsoft Word 2007.
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
НФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ... Навчальний посібник... Частина...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Лабораторна робота № 3 Знайомство з Microsoft Word 2007. Первинні налаштування текстового процесору, параметрів документу Microsoft Word 2007
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов