Реферат Курсовая Конспект
Відлагодження робочих програм - раздел Высокие технологии, ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ ТА ВІДЛАГОДЖЕННЯ Після Отримання Об'єктного Коду Робочої Програми Неминуче Нас...
|
Після отримання об'єктного коду робочої програми неминуче настає етап відлагодження, тобто встановлення факту її дієздатності, а також виявлення (локалізації) і усунення помилок. Без цього етапу розробки жодне програмне забезпечення взагалі не має права на існування. Відлагодження робочих програм представляє собою окрему складну задачу, що майже не піддається формалізації і вимагає для свого виконання високого професіоналізму і глибоких знань розробника.
Звичайно відлагодження робочої програми здійснюється за декілька етапів. Прості (синтаксичні) помилки виявляються вже на етапі трансляції. Далі необхідно виконати:
· автономне відлагодження кожної процедури в статистичному режимі, що дозволить перевірити правильність обчислень, що проводяться, правильність послідовності переходів всередині процедури (відсутність "зациклювання") і т. п.;
· комплексне відлагодження робочої програми в статистичному режимі, що дозволить перевірити правильність алгоритму управління (по послідовності формування керуючих дій);
· комплексне відлагодження в динамічному режимі без підключення об’єкта для визначення реального часу виконання програми і її окремих фрагментів.
Потрібно мати на увазі, що автономне відлагодження окремих моделей настільки простіше і ефективніше відлагодження всієї робочої програми, що переходити до етапу комплексного відлагодження доцільно тільки після вичерпування всіх засобів автономного відлагодження.
Вищенаведені етапи відлагодження здійснюються звичайно з використанням крос-систем (наприклад MPLAB 3.30 для OMK PIC16/17).
В склад крос-систем входять програми-відладники (узагальнене ім'я – DEBUG), що інтерпретують (моделюють) виконання програм, написаних для МК. Такі програмні імітатори дозволяють ефективно відлагоджувати обчислювальні процедури, а також алгоритм функціонування контролера.
Розробник має доступ до будь-якого ресурсу МК, має можливість виконання програм у покомандному і пофрагментному режимі. Можна виконувати програму і зупиняти її по умові, а також виконувати підрахунок числа тактів виконання тих або інших фрагментів програми, ініціювання переривання, дизасемблювання змісту пам'яті програм і таке інше.
Крос-відладники дозволяють промоделювати практично всі можливі варіанти роботи програми і завдяки цьому переконатися в її дієздатності. На цьому ж етапі можлива перевірка дієздатності програми при позаштатних ситуаціях в умовах надходження некоректних вхідних даних (для застосувань з вимогами по безпеці).
Головним недоліком крос-систем є неможливість прогону програми в реальному масштабі часу, тобто зі швидкістю, близькою до швидкості виконання програми в самому МК, а також неможливість комплексування апаратурних і програмних засобів системи, що розробляється. В силу цих причин вірогідність прикладних програм, відлагоджених в крос-режимі, недостатньо велика.
Найбільш повне і комплексне відлагодження прикладного програмного забезпечення спільно з апаратурними засобами контролера може бути вироблено на інструментальній мікроЕОМ наприклад, IBM PC з так званим внутрішньосхемним емулятором (ВСЕ) таким, наприклад, як ICE PIC або PICMASTER для ОМК сімейства PIC 16/17.
Під управлінням мікроЕОМ ВСЕ дозволяє проганяти прикладну програму або її окремі фрагменти в реальному темпі, зупиняти виконання програм за багатьма ознаками, робити трасування зовнішніх сигналів МК і системи під час виконання програм. Вірогідність програмного забезпечення, відлагодженого на інструментальній мікроЕОМ, висока, хоча і не дорівнює одиниці.
В будь-якому випадку для доведення прикладного програмного забезпечення контролера необхідні комплексні й всебічні іспити розробленої системи в реальному оточенні та у різноманітних режимах.
Розглянемо більш докладніше процес налагоджування робочих програм для ОМК PIC 16/17. Налагоджування може бути здійснено, наприклад, за допомогою універсального імітатора (симулятора) програмного забезпечення PSIM (або MPSIM).
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
ТЕХНОЛОГІЯ РОЗРОБКИ ТА ВІДЛАГОДЖЕННЯ РОБОЧИХ ПРОГРАМ ДЛЯ OMK PIC Технологія розробки та... Правила запису програм на мові Асемблера...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Відлагодження робочих програм
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов