рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ПЕРЕДМОВА

ПЕРЕДМОВА - раздел Образование, ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАІНИ. Основи сучасного загальновійськового бою Навчальний Посібник Складений Відповідно До Навчальних Програм Підготовки Офі...

Навчальний посібник складений відповідно до навчальних програм підготовки офіцерів запасу з числа студентів вищих медичних навчальних закла­дів із загальної тактики.

Його автори ставили за мету розкрити основні положення бойових статутів щодо підготовки та ведення сучасного загальновійськового бою ротою і батальйоном, а також основи організації бойового, технічного і тилового забезпечення.

У навчальному посібнику подається все те, що являється основою за­гальновійськового бою: його зміст, підготовка і принципи ведення на­ступального й оборонного боїв, пересування і розташування військ.

Теорія і практика загальновійськового бою розглядаються в розвитку і порівнянні з існуючими в минулому поглядами на способи підготовки і веден­ня бою, що дозволяє простежити за певними закономірностями і тенденціями розвитку тактики.

Сучасна теорія тактики знаходить своє відображення насамперед у бойо­вих статутах Збройних сил України, які узагальнили багатий досвід військ, прак­тику військових і командно-штабних навчань, результати теоретичних досліджень.

Однак, специфіка статутів не дозволяє обґрунтувати викладені в них положення, супроводжувати їх прикладами, доказами, розрахунками, вказу­вати передумови і визначати закономірності розвитку способів бойових дій. їх знання є важливою умовою глибокого розуміння сучасної теорії тактики, при­роди загальновійськового бою, прояву творчості в бойових ситуаціях. Тому одним із завдань, яке ставили перед собою автори посібника, є допомога сту­дентам в оволодінні основами тактики під час самостійної роботи.

Сучасний офіцер, зокрема, офіцер-медик, повинен бути високоосвіче­ним у військово-технічному розумінні, знати нові способи дій військ, які вироблені сучасною тактикою, брати активну участь у творчій роботі щодо пошуку шляхів повної реалізації зростаючих можливостей як бойових підрозділів, так і підрозділів медичного, технічного і тилового забезпечення.

При написанні посібника був використаний досвід. Другої світової війни, локальних воєн і військових навчань.

Навчальний посібник розрахований на викладачів кафедр екстремаль­ної військової медицини та студентів вищих медичних навчальних закладів, які навчаються на цих кафедрах, і може використовуватися на заняттях із загальної тактики.

 

ВСТУП

Військове мистецтво як наукова теорія поділяється на три складові частини — стратегію, оперативне мистецтво і тактику.

Такий розподіл зумовлений специфічними особливостями ведення збройної боротьби різних масштабів. Він дозволяє кожній частині військо­вого мистецтва конкретно і цілеспрямовано досліджувати свій предмет.

Стратегія — складова частина військового мистецтва, його найвища галузь, яка охоплює теорію і практику підготовки країн і їхніх Збройних сил до війни, планування і ведення стратегічних операцій в цілому. Вона тісно пов'язана з воєнною доктриною держави і керується її положеннями у вико­нанні практичних завдань.

Оперативне мистецтво — складова частина військового мистецтва, яка охоплює теорію і практику підготовки й ведення загальновійськових (загально-флотських), сумісних і самостійних операцій (бойових дій) об'єднаннями різних видів Збройних Сил. Воно займає проміжне положення між стратегією і такти­кою. Оперативне мистецтво визначає завдання і напрямки розвитку тактики.

Тактика (від грецького слова taktika — мистецтво шикування військ, tassо — шикую війська)— складова частина військового мистецтва, яка охоп­лює теорію і практику підготовки й ведення бою підрозділами, частинами (кораблями) і з'єднаннями різних видів Збройних сил, родів військ (сил) і спеціальних військ. Вона поділяється на загальну тактику і тактику видів Збройних сил, родів військ і спеціальних військ.

Загальна тактика досліджує закономірності загальновійськового бою і виробляє рекомендації щодо його підготовки і ведення сумісними зусилля­ми підрозділів, частин і з'єднань різних видів Збройних сил, родів військ та спеціальних військ. Основу загальної тактики становить тактика Сухопут­них військ. Тактика видів Збройних сил, родів військ і спеціальних військ розробляє специфічні питання бойового застосування підрозділів, частин і з'єднань Збройних сил, роду військ і спеціальних військ у загальновійсько­вому бою й самостійно.

Загальна тактика і тактика видів Збройних сил, родів військ і спеціаль­них військ знаходяться в тісному взаємозв'язку. Вона визначає завдання підрозділів, частин і з'єднань видів Збройних сил, родів військ і спеціальних військ у загальновійськовому бою, порядок і способи їхнього сумісного зас­тосування і через це впливає на розвиток їх тактики. Зміни в тактиці видів Збройних сил, родів військ і спеціальних військ впливають на розвиток за­гальної тактики, вимагають уточнення та вдосконалення її рекомендацій.

Тактика має два аспекти — теоретичний і практичний. Теорія тактики досліджує зміст і характер сучасного бою, розкриває закономірності й прин­ципи ведення збройної боротьби тактичними силами і засобами, вивчає бойові можливості військових формувань, розробляє способи підготовки й ведення бою. Теоретичні положення тактики знаходять своє відображення в стату­тах, настановах, підручниках, навчальних посібниках, військово-теоретич­них працях. Практичний аспект охоплює діяльність командирів, штабів і військ

щодо підготовки й ведення бою, тобто збір і вивчення даних обстановки, прийняття рішення й доведення завдань до підлеглих, планування, підготовку військ і місцевості до бою, ведення бойових дій, управління підрозділами, частинами, з'єднаннями, всебічне забезпечення бою.

Роль тактики в сучасних умовах, як підтверджує досвід локальних війн, досить велика. Це обумовлено тим, що значна роль у досягненні перемоги над противником належить загальновійськовому бою, а також великими можли­востями, які має тактичне командування для виконання бойових завдань. Тому тактика (тактична підготовка) військ є найважливішою частиною бойової підготовки військ.

Тактика — найдинамічніша галузь військового мистецтва. У зв'язку із прискоренням технічного прогресу, швидше відбуваються зміни в тактиці, вдосконалюються засоби збройної боротьби.

Тактика максимально наближена до практичної діяльності військ. Рівень ії розвитку, якість тактичної підготовки офіцерів штабів і військ багато в чому виз­начають успіх у досягненні перемоги в бою. Вона розробляє способи застосування різних видів сучасної зброї, а також захисту військ від такої ж зброї противника.

Розгромлення противника в бою досягають тісним поєднанням вогню, удару й маневру підрозділів, частин і з'єднань різних родів військ і видів Збройних сил. Завдання тактики полягає в тому, щоб знайти оптимальне по­єднання елементів загальновійськового бою, а також сил і засобів, які беруть у ньому участь.

Важливим завданням тактики є вивчення сил і засобів противника, його поглядів на застосування їх в бою, а також на способи ведення різних видів бою, виявлення сильних і слабких сторін озброєння, техніки, організації військ і тактики дій противника.

Крім цього, тактика вивчає питання управління, всебічного забезпе­чення бою й виробляє практичні рекомендації для їх вирішення в різних умо­вах; розробляє вимоги до організаційно-штатної структури військових фор­мувань і рівня їхньої бойової підготовки.

Сучасна тактика — це теорія і практика підготовки й ведення бою із застосуванням усіх, зокрема найсучасніших, засобів збройної боротьби. Тому теорія і практика загальновійськового бою повинні постійно вдосконалюва­тися з урахуванням вимог стратегії, оперативного мистецтва та змін у матері­альній базі бою. А рівень тактичного мистецтва командирів, штабів і військ має безперервно підвищуватися.

 

Глава перша

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАІНИ. Основи сучасного загальновійськового бою

Навчальний посібник ЗАГАЛЬНА ТАКТИКА Реокомендовано МОЗ України як навчальний посібник для... ВСТУП... ГЛАВА ПЕРША ЗБРОЙНІ СИЛИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ПЕРЕДМОВА

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗАГАЛЬНА ТАКТИКА
Реокомендовано МОЗ України як навчальний посібник для студентів медичних академій, університетів     Тернопіль

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ
Збройні сили України — це воєнно-державна структура, завдання якої — збройний захист суверенітету, незалежності, неподільності України, а також захист від нападу ззовні. У випадку війни свої завдан

ОСНОВИ СУЧАСНОГО ЗАГАЛЬНОВІЙСЬКОВОГО БОЮ
Характер сучасного загальновійськового бою вимагає від офіцерів, зок­рема від офіцерів медичної служби, глибоких знань сучасних засобів і способів ведення бойових дій, твердих практичних навичок що

ОРГАНІЗАЦІЯ, ОЗБРОЄННЯ І БОЙОВА ТЕХНІКА ПІДРОЗДІЛІВ МЕХАНІЗОВАНИХ (ТАНКОВИХ) ЧАСТИН
Протягом останніх років відбулися якісні зміни в усіх основних галузях військової справи: озброєнні, організації, методах навчання й виховання особового складу. Характер сучасного бою потр

БОЙОВІ ПІДРОЗДІЛИ
Механізований (танковий) батальйон є загальновійськовим тактичним підрозділом. Він складається з підрозділів різних родів військ. Механізований батальйон організаційно входить, як правило,

ОРГАНІЗАЦІЯ, ОЗБРОЄННЯ І ТАКТИКА ДІЙ ЗБРОЙНИХ СИЛ ОСНОВНИХ ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ
У зв'язку з постійним удосконаленням існуючих засобів збройної боротьби, а також впровадженням нових зразків озброєння, змінюються і способи бойового застосування з'єднань, частин та підрозділів.

ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ВІЙСЬКАМИ
Від знання основ управління командирами (начальниками) військами, в основному залежить своєчасність прийняття рішення розпочати бій (опера­цію), організувати всі види забезпечення бойових дій, зокр

Виконання поставлених завдань.
Командири-єдиноначальники всіх рівнів несуть повну відповідальність за різні сторони життя й діяльності підпорядкованих їм військ і хоч кожний командир при виконанні завдань щодо управління війська

ВСЕБІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОЮ
6.1. БОЙОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ Бойове забезпечення— це комплекс заходів, які проводяться із метою створення сприятливих умов для успішного ведення бою, ефективного застосуван

ОБОРОННИЙ БІЙ
7.1. ОСНОВИ ОБОРОННОГО БОЮ Оборона виникла одночасно з наступом, тому що бойові дії є двобіч­ним процесом: якщо одна сторона нападає, тобто наступає, то друга відбиває наступ, тобто оборон

Глибина оборони полісу може бути до 15 км, батальйону — до 3 км, роти — До 1 км, взводу — до 300 м.
Для ведення оборонного бою будують оборону. Складовими частина­ми цієї побудови є: бойовий порядок полку; система оборонних рубежів, позицій і районів; система комплексного вогневого ураження проти

НАСТУПАЛЬНИЙ БІЙ
8.1. ОСНОВИ НАСТУПАЛЬНОГО БОЮ Протягом багатовікової військової історії тактика наступального бою безперервно змінювалась, насамперед під впливом удосконалення сил і за­собів збройної боро

ПЕРЕСУВАННЯ ВІЙСЬК
В умовах ведення високоманеврових бойових дій значно зросла роль пересування військ, особливо маршів. Війська завжди повинні бути готовими до пересування на велику відстань при постійній загрозі за

ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ ВІЙСЬКОВОГО ЕШЕЛОНУ
Під військовим ешелоном розуміють організовані для перевезення в одному потязі військову частину, підрозділ і бойову техніку. Військовий потяг має 20 вагонів і більше (у двохосьовому обчис

ПІДТРИМАННЯ БОЙОВОЇ ГОТОВНОСТІ ПРИ ПЕРЕВЕЗЕННІ
Управління у військовому ешелоні здійснюють, використовуючи провідні засоби зв'язку, особисте спілкування, зв’язкових, а також світлові й звукові сигнали. У начальника ешелону повинен бути

РОЗТАШУВАННЯ ВІЙСЬК НА МІСЦІ
ВР 10.1 ОСНОВИ РОЗТАШУВАННЯ ВІЙСЬК НА МІСЦІ В умовах бойової обстановки війська не завжди ведуть лише активні бойові дії. Вони можуть розташовуватися у відведених їм районах до отриман­ня

ЗАКІНЧЕННЯ
Тактика сучасного загальновійськового бою в значній мірі відрізняється від тактики як періоду Другої світової війни, так і періоду першого післявоєн­ного десятиріччя. В її розвитку відбулися великі

Тема № 6 Оборона механізованого (танкового) полку.
Тему відпрацьовують протягом 4-х двогодинних занять у складі взводі і об'єднують із темою № 11 ОМЗ. Навчальні питання першого заняття розглядають на груповому занятті другого, третього і ч

Виконати
1. Отримати у відповідальної особи взводу листки топографічної кап. ти, робочі зошити, матеріал, необхідний для склеювання карти, зразки карт і3 вихідною тактичною обстановкою.

Виконати
І. Під час самостійної підготовки отримати свої робочі карти і нанести на них Запроваджувальні № 1 і № 2, використовуючи додаток № І і зразок карти з нанесеними Запроваджувальними. 2. Бути

Тема № 7. Наступ механізованого (танкового) полку
Тему відпрацьовують протягом 3-х двогодинних занять у складі взводів і об'єднують із темою № 11 ОМЗ. Навчальні питання першого заняття розглядають на груповому занятті а другого і третього

Виконати
1 Отримати у відповідальної особи взводу листки топографічної кар­ти, робочі зошити, матеріал, необхідний для склеювання карти, зразки карт із вихідною тактичною обстановкою. 2. Склеїти св

Виконати
І. Вивчити й усвідомити рішення командира 14 МП, використовуючи свої робочі карти і додаток № І із текстовою частиною рішення командира 14 МП. Бути готовим доповісти про нього на занятті, застосову

Детальна обстановка
О 13.00 "Д" командир 14 МП отримав бойове розпорядження команди­ра 5 МД, з якого йому стало відомо: І. Що частини і підрозділи З МД противника, які відійшли, у взаємодії з корпус

Додаткові дані
1. Підрозділи 14 МП особовим складом, озброєнням і технікою укомп­лектовані на 95 %. Підвезення та евакуація матеріальних засобів для 14 МП здійснюють за маршрутом: Золіно (4598), Медяни (4296), Ла

Запроваджувальна № 2
(Оперативний час— 13.40 "Д+І") КП — вис. з відм. 145,2 (4479). Незважаючи на стійкий опір підрозділів 3 мб, противник введенням у бій резервів при підтримці авіації та а

Детальна обстановка
5 МД (ІЗ, 14, 15 МП, 5ТП, 5 АП та інші частини) зосереджена в районах Бєлорєчєнск (5213), Відноє (3910), 4 км східн. Глуховскоє (4217) і готується до переходу в наступ. О 6.00 "Д-І&qu

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги