рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Закономірності та принципи виховної роботи

Закономірності та принципи виховної роботи - раздел Философия, ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ Організований Виховний Процес Має Свої Закономірності. Законом...

Організований виховний процес має свої закономірності.

Закономірність виховної роботи – стійка, повторюваний об'єктивно існуючий істотний зв'язок у ній, реалізація якого сприяє забезпеченню ефективності формування і розвитку у воїнів професійно необхідних психологічних якостей моральної самовідданості.

Закономірності виховної роботи конкретизують у відповідності зі специфікою життєдіяльності військ (сил) більш загальні закономірності: соціологічні, педагогічні, психологічні і насамперед закони і закономірності військового виховання. У законах виявляється сутність процесу виховання військовослужбовців Збройних Сил України. Це – Закон соціальної обумовленості цілей, змісту, принципів і методів виховання військовослужбовців; закон виховуючого та розвиваючого навчання; закон обумовленості виховання військовослужбовців, характером їх діяльності; закон цілісності та єдиності процесу виховання; закон єдності і взаємозв'язку теорії та практики, виховання військовослужбовців.

Конкретні прояви цих законів у процесі виховання військовослужбовців визначаються як закономірності виховання:

а) зовнішні закономірності процесу виховання, які характеризують залежність виховання військовослужбовців від суспільних процесів і умов: соціально-економічної та політичної ситуації; рівня культури в суспільстві, його потреб у Збройних Силах; загальноприйнятих виховних ідеалів, цінностей і змісту виховання;

б) внутрішні закономірності розкривають зв'язки та залежності між компонентами процесу виховання військовослужбовців: єдність навчання, виховання, розвитку, психологічної підготовки і самовдосконалення військовослужбовців; визначальна роль військової діяльності та спілкування у вихованні військовослужбовця, формування його особистості; цілісність процесу виховання військовослужбовців і взаємозалежність його компонентів; залежність результатів виховання не тільки від виховної діяльності, але й від реальних умов, взаємодії з ними в конкретних процесах і ситуаціях.

У виховній роботі виявляються такі закономірності:

1.Обумовленість мети, завдань і змісту виховної роботи соціальними та воєнно-технічними факторами.

Суть цієї закономірності полягає в тому, що мета, завдання і зміст виховної роботи визначаються Конституцією України, та її законами, Воєнною доктриною, актами Президента України і Кабінету Міністрів України.

Виховна робота в певній мірі залежить від рівня соціально-економічного розвитку держави, процесу державотворення, характеру і змісту реформування та розвитку Збройних Сил України, кадрової політики в Збройних Силах, характером завдань, які вирішуються.

2.Відповідність змісту, форм і методів виховної роботи конкретним умовам, життєдіяльності військ (сил).

На кожному етапі розвитку Збройних Сил України командири, органи виховної роботи діють в різних умовах обстановки і вирішують обумовленою нею завдання. Ці завдання мають визначальну роль по відношенню до змісту, вибору найбільш оптимальних, адекватних конкретній обстановці форм, методів та засобів виховного впливу на особовий склад. Так, зміст, форми і методи морально-психологічного забезпечення підготовки та ведення операцій (бойових дій) суттєво відрізняються від тих, які широко застосовуються в мирних умовах при організації морально-психологічного забезпечення бойової та мобілізаційної готовності військ (сил), бойового чергування, бойової служби, оперативної та бойової підготовки.

Ця закономірність на сучасному етапі розвитку Збройних Сил проявляється в удосконаленні структури органів виховної роботи, в реформуванні системи виховної роботи в систему морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил).

3. Підвищення вагомості та значення виховної роботи у Збройних Силах України.

Це зумовлено: формуванням нового державного світогляду у захисників Вітчизни. Необхідністю глибокого засвоєння воїнами морально-етичних та національно-історичних основ поведінки; складністю, важливістю, особливістю і специфікою державних завдань, які покладені на Збройні Сили нормативно-правовими актами України.

Враховуючи, що значну частину військовослужбовців складають і будуть складати громадяни, які виконують загальновійськовий обов'язок, чи проходять службу за контрактом, то потреба в ефективній системі виховної роботи буде зберігатися довго. Вона може, що і передбачено Програмою реформування і розвитку морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України на період до 2005 року, трансформуватись в систему морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил). Але її зміст, форми і методи, основні напрямки і завдання залишаються тому, що військовослужбовець повинен набувати почуття особистої гідності, відвагу громадянина України, професійні риси озброєного захисника Вітчизни.

4. Залежність стану виховної роботи від рівня готовності її організаторів до професійної діяльності, їх професійних і особистісних якостей.

Успішне досягнення мети та вирішення завдань виховної роботи у Збройних Силах залежить від професійної підготовки офіцерських кадрів, і перш за все структури виховної роботи, до її організації та проведення психолого-педагогічної компетентності; їх особистої вихованості, інтелігентності, гуманності і доброти, чесності і справедливості.

Ступінь кваліфікації офіцерів структури виховної роботи відзеркалюється в його компетентності і авторитетності. Вони притаманні людині, яка володіє високою теоретичною підготовкою, відданістю своїй справі, воєнними знаннями, безумовними моральними якостями, майстерністю спілкування з людьми.

Відомо, що кожен офіцер структури виховної роботи в процесі здійснення виховного впливу на особовий склад виконує освітню, виховну, розвивальну та організаційну функції.

Засвоєння знань супроводжується виховним ефектом, який тим більший, чим тісніш теорія пов'язується з практикою.

Основний шлях удосконалення компетентності – це підвищення теоретичного рівня і методичної майстерності офіцерів виховної роботи.

Дії даної закономірності передбачають: поліпшення підготовки фахівців, що безпосередньо відповідають за організацію виховної роботи; удосконалення організаційно-штатної структури органів виховної роботи, кваліфіковане використання всіма офіцерськими кадрами форм і методів виховної роботи; удосконалення управління процесом цілеспрямованого впливу на свідомість, практичну життєдіяльність і психіку особового складу; оновлення матеріально-технічної бази виховної роботи, рівень якої повинен відповідати критеріям розвитку високотехнологічних Збройних Сил.

Складність виховного процесу потребує, щоб його цілеспрямована організація здійснювалась на основі єдиних принципів, яких повинні дотримуватись кожна військовий організм і кожен вихователь.

Принципи виховної роботи – це керівні положення, що відображають закономірності виховної роботи і визначають вимоги до змісту її організації і методики.

Оскільки закономірності виховної роботи конкретизують більш загальні закономірності, то і принципи виховної роботи конкретизують більш загальні принципи виховання, національного виховання, військового виховання, використовують їх в специфічних умовах діяльності особливої частини суспільства, якою є Збройні Сили. Крім того, необхідно враховувати й те, що виховна робота є процес практичної реалізації законів, закономірностей та принципів виховання в цілому.

Керуючись вимогами наукової методології щодо класифікації соціальних явищ та процесів, принципи виховної роботи слід визначати як часткові в загальній системі принципів виховання: всезагальні, загальні, особливі, часткові.

До всезагальних принципів виховання відносяться принципи обґрунтовані такими видатними педагогами як Ян Каменський, К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко:

цілеспрямованість виховання, зв'язок виховання з життям, виховання в праці, виховання в колективі через колектив, індивідуальний підхід у вихованні та інші;

загальні принципи, які лежать в основі виховання громадян України є принципи, визначені концепцією національного виховання: народність, природовідповідність, культуровідповідність, гуманізація, демократизація, етнізація;

Особливими є принципи військового виховання. В нашій військовій вітчизняній літературі визначаються такі принципи: суспільна спрямованість виховання воїнів у процесі воїнського труда і повсякденного життя, опора на позитивні якості в особистості воїна і військового колективу; наступальність, активність, системність і конкретність виховних законів, свідомість, самодіяльність і конкретність виховних заходів та інші.

Частковими в даній класифікації виступають принципи виховної роботи, визначені Концепцією виховної роботи в Збройних Силах та інших військових формуваннях України:

1.Державна і патріотична спрямованість виховного процесу. Цей принцип вимагає чіткого розуміння всім військово-педагогічним колективом мети та завдань виховання, його обумовленості національно-державницькою ідеологією формування у військовослужбовців комплексу морально-психологічних, фізичних та розумових якостей, глибокого розуміння ними належності до українського народу, своєї батьківщини – України, внутрішньої потреби та готовності відстоювати та захищати її інтереси, реалізовувати свій особистий потенціал на благо зміцнення обороноздатності Української держави.

Тому кожен виховний акт, метод, засіб, прийом виховного впливу має відповідати меті виховання. З урахуванням цієї вимоги всі виховні заходи повинні плануватись і проводитись так, щоб "працювали" на формування та розвиток у військовослужбовців необхідних морально-бойових якостей, забезпечували державницьку та патріотичну спрямованість виховного процесу.

2. Взаємозалежність змісту, форм і методів виховної роботи.

Розвиток особистості військовослужбовця – це певна послідовність зміни її властивостей, якостей з притаманними їм структурою та психологічними закономірностями.

Цей принцип забезпечує наукове обґрунтування, приведення у певну систему всіх наявних на сьогодні форм і методів виховної роботи відповідно до її змісту, до індивідуальних особливостей військовослужбовців. Він вимагає необхідності прослідкування змін у мотиваційній, емоційно-вольовій та пізнавальній сферах особистості, її ставлення до виконання службових обов'язків і відповідного корегування змісту виховної роботи, вибору оптимальних, адекватних йому форм і методів виховного впливу.

Крім того, принцип вимагає відповідності вибраної форми чи методу виховної роботи організаційним, морально-психологічним, інформаційним, педагогічним, культурно-просвітницьким заходам, з урахуванням ланки її проведення (підрозділ, частина, з'єднання, об'єднання, оперативного командування, виду Збройних Сил).

3. Повага до особистості, конституційних прав і свобод військовослужбовців, орієнтація на ідеали демократії та гуманізму, загальнолюдські моральні цінності.

Цей принцип підходу до людей сприяє створенню турботливого ставлення до людини, вимогливості до себе і до інших, довіри. Вимога – специфічний засіб спонукання людини до певних дій, вчинків, поведінки в цілому.

Головне в принципі полягає в доведенні до свідомості військовослужбовців того, що людина – найвища цінність, яку необхідно захищати. Виховна робота має відповідати основним вимогам, проголошеним у декларації права людини, Конституції України, створювати усім умови для найповнішого розвитку особистості, яка поступово все більш здатна усвідомлювати суспільне призначення військової діяльності, її роль у збереженні миру на планеті.

4. Безперервність та спадкоємність у виховній роботі, органічне поєднання у виховному процесі національних, історичних та культурних традицій з почуттям нового.

Головною метою виховної роботи має бути формування військовослужбовця, як громадянина, патріота своєї держави, який на основі набуття соціального військового досвіду, фізичного удосконалення, успадкування духовних надбань українського народу, достатнього рівня розвитку правової, військової, моральної естетичної культури, здатний відстояти національні інтереси України.

Принцип вимагає оцінювати готовність до виконання службових обов'язків, за рівень розвитку особистості військовослужбовця: її мотиваційної, емоційно-вольової сфер пізнавальних процесів, знань, умінь, навичок, необхідних воїну. Аналіз процесу становлення готовності свідчить, що виступаючи складним утворенням особистості, вона формується упродовж всього процесу виховання.

Крім того, принцип передбачає спадкоємність в роботі, суть її полягає перш за все в тому, щоб йти вперед, опираючись на все досягнуте раніше, творчо збагаючи його.

Все, що досягнуто у виховній роботі, береться на озброєння, розвивається і примножується.

Формування особистості військовослужбовця має будуватись на національних засадах, на суспільно-історичному досвіді України, на невіддільності його від національного ґрунту, на врахуванні історичного досвіду, народних традицій у виховній роботі, на розвитку національно-патріотичної свідомості кожного військовослужбовця незалежно від його національності, віросповідання, соціального стану. Дотримання цього принципу вимагає докорінного перегляду форм та методів військово-патріотичного виховання військовослужбовців, творчого підходу до впровадження народних, національних звичаїв, форм роботи з метою розвитку у військовослужбовців високого рівня національного патріотизму та готовності до захисту України.

5. Конкретність та узгодженість захисту, форм і методів виховної роботи.

Використання на практиці цього принципу означає, що у виховній роботі необхідно виходити із завдань, які стоять перед військами (силами) на даному етапі, враховувати воєнно-політичну обстановку в світі та навколо України та висновки з неї, приймати до уваги особливості сучасного етапу реформування та розвитку Збройних Сил України, зміни, що проходять в їх структурі, оснащенні військ (сил) сучасними зразками озброєння та військової техніки, в системі комплектування Збройних Сил України особовим складом, зміни в самому особовому складі, в системі навчання, виховання, та психологічної підготовки, добиватись відповідності змісту виховної роботи цілям і завданням бойової і мобілізаційної підготовки, підтримання високої бойової готовності військ (сил).

Принцип конкретності та узгодженості вимагає єдності, узгодженості і координації по цілям, завданням, місцю, часу, формах і методах виховної роботи всіх категорій вихователів; забезпечення єдності всіх складових та напрямків виховної роботи; здійснення диференційованого підходу до військовослужбовців, врахування загальних і індивідуально-психологічних особливостей і характеристик всіх категорій особового складу, їх вікові, сімейні та інші особливості, загальноосвітню та технічну підготовку, культурний рівень; творче використання арсеналу форм, методів, засобів і прийомів виховної роботи, врахування всіх факторів, що впливають на формування і розвиток моральної свідомості високих морально-бойових якостей.

6. Об'єктивно-науковий підхід до планування, здійснення та оцінки результатів виховної роботи.

Цей принцип вимагає чіткого визначення напрямків, шляхів, змісту, засобів, методів щодо реалізації цілей виховної роботи, прийняття конкретних, адресних, обґрунтованих рішень, що стосуються реалізації заходів виховної роботи, їх термінів та виконавців.

Планування виховної роботи має бути збалансоване з заходами бойової підготовки, завданнями підрозділу, військової частини, їх повсякденною життєдіяльністю та органічно їх доповнювати.

Воно повинно об'єктивно прогнозувати розвиток соціально-психологічних процесів в підрозділі, військовій частині та оптимально моделювати виховні заходи, спрямовані на зміцнення морально-психологічного стану особового складу та успішне вирішення завдань військової частини, підрозділу.

Об'єктивно – науковий підхід до планування та здійснення виховної роботи вимагає опори на сучасні наукові теорії в організації управління соціально-психологічними процесами у військових колективах, новітніх знань в області військової соціології, педагогіки та психології.

Даний принцип вимагає об'єктивної оцінки і виміру результатів виховної роботи, її складових елементів, змін у суб'єктів виховної роботи внаслідок виховних впливів. Проблема діагностики виховної роботи, визначення критеріїв і ступенів її результативності є вкрай актуальною проблемою, яка до сьогоднішнього дня залишається слабо вивченою і методично не обґрунтованою. Діагностика виховної роботи спрямована на глибоке вивчення умов протікання виховного процесу, визначення шляхів його вдосконалення на основі знання про способи й умови взаємодії його компонентів, своєчасної корекції виховної роботи.

Лише сукупність всіх зазначених принципів (виховання, національного виховання, військового виховання та виховної роботи) забезпечує успішне визначення завдань, підбір змісту, методів, засобів і форм виховної роботи. Єдність цих принципів потребує від офіцерів, прапорщиків, старшин, сержантів використовувати їх у взаємозв'язку з урахуванням конкретних можливостей і умов.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ВИХОВНА РОБОТА: МЕТОДОЛОГІЯ

НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ОБОРОНИ УКРАЇНИ... М С Бабенко М П Ротань В В Стасюк Є Ю Литвиновський...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Закономірності та принципи виховної роботи

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Випуск І
  Навчально-методичний посібник     За редакцією генерал-майора Л.А. Ріпи     Видання інституту &nbs

Список рекомендованої літератури
Список рекомендованої літератури:   1. . Актуальні проблеми діяльності органів військового управління щодо підвищення результативності виховної роботи, зміцнення

РОЗДІЛ 1. Методологічні основи виховної роботи у Збройних Силах України.
  Методологічні основи виховної роботи - це головне на чому базується позитивний вплив командирів і начальників на свідомість і поведінку підлеглих.

РОЗДІЛ 2. Концептуальні засади виховної роботи у Збройних Силах України
    Важливим і необхідним атрибутом державності кожної суверенної держави є Збройні Сили, які призвані гарантувати її суверенітет, територіальну цілісність та забезпечув

Нормативно-правові засади виховної роботи
  В основу організації виховної роботи та морально-психологічного забезпечення життєдіяльності військ (сил) покладена програмно-цільова методологія, яка лежала в осно

Теоретико-наукові та системно-практичні засади виховної роботи
  Виховна робота як система заходів, спрямованих на формування і розвиток у воїнів професійно-необхідних морально-психологічних якостей, моральної самосвідомості, які повинні забезпеч

У Збройних Силах України
Вступ Сьогодні у державі опрацьовується та набуває сталих форм Національна система виховання. Триває формування її оптимальної моделі у Збройних Силах України з урахуванням націон

Система та структура виховної роботи у Збройних Силах України .
Виховна робота складне, але цілісне системне явище , тобто виховна робота носить ( має носити ) системний характер . В зв’язку з цим виникає проблема : створення такої системи на різних рівнях функ

ПРАКТИЦІ ЗМІЦНЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ДИСЦИПЛІНИ
КАТЕ-ГОРІЯ ЗБОРОВІ ЗАХОДИ ІНСТРУ-КТИВНО-МЕТО-ДИЧН ЗАНЯТТЯ ДНІ ПРОФЕ-СІЙНОЇ ПІДГО-ТОВКИ КОМАНДИРСЬКА ПІДГО-ТОВКА

РОБОТИ З ОФІЦЕРСЬКИМ СКЛАДОМ У ВІЙСЬКАХ ЗАХІДНОГО ОПЕРАТИВНОГО КОМАНДУВАННЯ
№ п/п Найменування Заходів Керівні документи ОК АК Дивізія Бр полк Інші

ВИХОВНОЇ РОБОТИ У ВІЙСЬКОВІЙ ЧАСТИНІ
( З’ЄДНАННІ, АК, ОК ) № п/п Найменування Заходів Керівні документи Категорії особового складу

ВИХОВНОЇ РОБОТИ З МОЛОДИМИ СОЛДАТАМИ НА НАВЧАЛЬНОМУ ЗБОРІ
ДНІ 1 ТИЖДЕНЬ 2 ТИЖДЕНЬ 3 ТИЖДЕНЬ 4 ТИЖДЕНЬ Пн v … v мітинг, присвячений початку

Система роботи заступника командира частини з виховної роботи щодо запобігання нестатутних взаємовідносин та їх профілактики
  Щоденно Щотижнево щомісячно щокварталу 1р. півріччя 1. Здійснювати контроль за

Структура, завдання та напрямки діяльності.
Важливим елементом усіх типів системи виховної роботи є її суб’єкт і, перш за все, органи виховної роботи, заступники командирів з виховної роботи. У своїй діяльності вони керуються Кон

Структура органів виховної роботи
Головне управління виховної роботи Міністерства оборони України (ГУВР) - є структурним підрозділом Міністерства оборони України. Воно призначене для планування та організації вихов

РОЗДІЛ 4 Соціальний статус офіцера структури виховної роботи та його роль в організації виховної роботи з особовим складом.
    Одним із провідних соціальних інститутів держави є її збройні сили, які на сучасному етапі розвитку суспільства повинні бути не тільки військовою державною структуро

Статус і роль офіцера структури виховної роботи в системі військового управління.
  Методологічною основою, яка забезпечує всебічність вивчення професійної діяльності офіцера структури виховної роботи, являється єдність особистісного та соціально-діяльнісного підхо

Поліфункціональний характер діяльності офіцера структури виховної роботи
Як уже визначалось діяльність офіцера структури виховної роботи носить поліфункціональний характер. Всі функції між собою тісно пов”язані, окремі компоненти однієї належать одночасно і іншим. Відок

РОЗДІЛ 6. Методика психологічної роботи в підрозділі
Кожний начальник повинен знати своїх підлеглих, характер, вдачу, сімейний стан, нахили, здібності й інші риси. Необхідно добре знати з ким маєш справу. В статті 112 Статуту внутрішньої слу

Вивчення психологічних особливостей малих груп військового підрозділу
  Якщо командир (начальник) знає особливості, структуру малих соціальних груп військового підрозділу, який він очолює, то зможе знайти найбільш ефективні методи управління ними і отри

Деякі особливості технології нерепресивного спілкування командира з підлеглими.
  Командир, який формує у підлеглих емоційно позитивне відношення до себе, може бути впевнений, що в найскладнішій обстановці він знайде у військовослужбовців порозуміння, що будь-яки

Основні прийоми і способи психокорекції та психотренінгу.
  Опанування азами психокорекції та психотренінгу вимагає перш за все прагнення до розвитку своїх навичок керівництва людьми, а також уміння знайти час для систематичних тренувань себ

Методика аналізу проступку військовослужбовця.
В процесі аналізу стану військової дисципліни командиру підрозділу, його заступнику з виховної роботи особливу увагу необхідно приділяти вивченню правопорушень, які характерні для даного підрозділу

Нестатутних взаємовідносин.
Напрямки роботи: (по діагностиці) ¨ аналіз структури підрозділу; ¨ вивчення особистісних особливостей воїна; ¨ вивчення і регуляція взаємовід

Класифікація конфліктів та методика їх розв’язання
У практичній діяльності офіцера питання конфліктології повинні займати належне місце, він повинен глибоко розуміти сутність конфліктів, їх соціально-психологічну природу, організаційні, психологічн

Особливості проведення занять за методом “розповідь-бесіда”.
“Розповідь-бесіда” - один із основних універсальних методів проведення занять з гуманітарної підготовки, форма усного викладення навчального матеріалу, яка включає діалог між керівником групи і слу

Засобів, навчально-методичних та наочних посібників.
В роботі з технічними засобами, наочними посібниками важливо: По-перше, підібрати таку наочність, дидактичний матеріал (слайди, кінофільми, схеми, графіки), які допоможуть розкрити зміст т

Організація експлуатації, збереження і ремонту технічних засобів виховання.
  Під експлуатацією технічних засобів виховання розуміється використання їх за призначенням з дотриманням норм і правил, встановлених відповідними інструкціями та настановами по експл

Вимоги керівних документів щодо організації інформаційного забезпечення.
Інформаційне забезпечення військ (сил) виступає важливою складовою частиною в системі виховної, пропагандистської роботи та є на сьогоднішній день одним із вагомих засобів формування у особового ск

Методика організації та проведення Днів інформування.
  День інформування - складова частина системи виховної та інформаційної роботи з військовослужбовцями та працівниками Збройних Сил України в управліннях та частинах. Його ор

Методика організації діяльності редколегії та редакторів бойових аркушів.
Редколегія здійснює випуск стінних (сатиричних) газет. Вона обирається на зборах особового складу в кількості 5-7 осіб. Члени редколегії обирають редактора та його заступника, а та

РОЗДІЛ 10. Методика організації і проведення культурно-виховної і просвітницької роботи у підрозділі
Культурно – виховна і просвітницька робота – це діяльність, яка спрямована на формування у військовослужбовців високих якостей захисника Вітчизни, задоволення їх духовних потре

Порядок оформлення народознавчої світлиці
Народознавча світлиця обладнується, утримується і експлуатується з метою створення сприятливих умов для повноцінного відпочинку особового складу, його психологічного розвантаження, відновлення фізи

Праворуч
— портрет Міністра оборони України, під ним текст Військової присяги, які символізують Збройні Сили, зміст військового обов'язку і служби. При наявності вільного місця між стендами (збоку)

Витяг з Законів України
— "Про оборону України" (глава І. Загальні положення — ст.1,2,3; глава ІІ. Правові основи діяльності органів державної влади і управління щодо забезпечення оборони України — ст.4, 5, 6, 7

Проголошення незалежності України
Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною в зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з

Збройні Сили України призначені для збройного захисту незалежності, територіальної цілісності та недоторканості України.
(Ст.1 Закону України "Про Збройні Сили України ") Сухопутні війська є найбільш чисельним видом Збройних Сил (як за кількістю особового складу, так і озброєння та військово

План роботи ради народознавчої світлиці на лютий 2001 року.
Дата Час Заходи Хто проводить 3.02. 18.00 Колективне прослуховування радіо газети

Методика проведення передвихідних та вихідних (святкових) днів
Основою організації змістовного відпочинку особового складу є продуманий план культурно-виховних і просвітницьких заходів, який складається заздалегідь. З цією метою, як правило, в четвер

Порядок проведення вечорів відпочинку.
  Як правило, вечір відпочинку підрозділ проводить в клубі частини, солдатській кав’ярні, інколи в розташуванні. Вечори відпочинку можуть проводитись в різноманітних формах: вечори пі

Методика організації художньої самодіяльності.
  Розпочинати слід з підбору учасників. З цією метоюв ходііндивідуальних бесід виявляються воїни, які мають здібності й навички співу, гри на музичних інструментах, декламації і хорео

Порядок проведення культпоходів, екскурсій з особовим складом
  Серед різноманітних форм культурно-виховної і просвітницької роботи, які застосовуються у військових підрозділах, важливе місце належить культпоходам. Вони збагачують воїнів знанням

Методика організації екскурсії у підрозділі.
Командиром сумісно з культторгом вивчається які музеї, фабрики і заводи, фермерські господарства, наукові заклади є поблизу, який порядок їх відвідування. Про майбутню екскурсію слід домовитися з в

Методика використання бібліотечних фондів військових частин та проведення літературно – музикального вечора у підрозділі.
Для користування книгами безпосередньо в підрозділах (особливо, якщо вони виконують завдання у відриві від пунктів постійної дислокації) в них можуть створюватися пересувні бібліотеки. Вон

Проведення літературно – музикального вечора про творчість Т.Г.Шевченко
Час проведення:18.40 – 20.05. Місце проведення:народознавча світлиця.   № ЗАХОДИ

РОЗДІЛ 11. Деякі заходи по національно-патріотичному вихованню військовослужбовців у підрозділі.
Національно-патріотичне виховання – це активний процес планомірного й цілеспрямованого формування у військовослужбовців високої національної свідомості, політичної пильності, відданості Батьківщині

Методика роботи з віруючими військовослужбовцями.
  Право військовослужбовців на свободу совісті у Збройних Силах України гарантовано Конституцією України та іншими правовими актами. Роботу з віруючими військовослужбовцями н

Технологія індивідуальної бесіди з підлеглим.
Індивідуальна бесіда є однією із дієвих форм виховної роботи. Готуючись до неї, необхідно продумати її зміст, хід і спрямованість, вибрати час і місце, створити сприятливі умови її проведення. Це у

Порядок застосування колективних форм роботи з особовим складом.
Що одному важко дається, Те колективом легко береться. (Солдатське прислів’я).   Загальні збори особового складу - один із способів формува

Військовослужбовців
Командир підрозділу обговорює з офіцерським складом (у взводі з сержантами) доцільність проведення зборів, які завдання вони повинні вирішити, визначає повістку дня. При необхідності питан

Військовослужбовців
Командир відкриває збори після прийому доповіді про готовність і наявність особового складу. Збори доручається вести або заступнику командира, або іншому військовослужбовцю підрозділу. Пре

Деякі аспекти роботи з батьками військовослужбовців.
  Для кращого ознайомлення та вивчення особливостей особистості молодого воїна, який прибув у підрозділ, в інтересах підвищення якості індивідуальної роботи з ним необхідно використов

Варіант методичного заняття
Тема: "Організація виховної роботи у варті". Мета: Дати необхідні знання та сформувати практичні навички щодо організації виховання особового складу варти. Основні питан

Організація контролю за виконанням встановлених Законами прав і пільг військовослужбовців.
Найважливішою умовою забезпечення соціального захисту підпорядкованого особового складу є повсякденний контроль командирів за виконанням норм законодавства про права та пільги військовослужбовців.

Порядок проведення вечору запитань та відповідей по соціально-правовій тематиці.
В проведенні вечора запитань та відповідей виділяється три етапи: підготовчий, етап безпосереднього проведення та заключний Підготовчий етап. Про час і місце проведення вечора зап

Порядок роботи зі скаргами та заявами військовослужбовців.
  Порядок розгляду і вирішення скарг, заяв і пропозицій військовослужбовців визначений розділом 5 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України. Але статут не визначає порядок обліку с

Як підготувати і провести правову інформацію з особовим складом.
Правове інформування особового складу планується заступником командира роти з виховної роботи, як правило, на місяць і затверджується командиром роти. Тематика правового інформування узгоджується з

Порядок оформлення куточка правових знань.
Куточок правових знань обладнується в роті у народознавчій світлиці або в іншому доступному місці. Для цього оформляється спеціальний стенд. Він може носити назву "Воїн і закон", "Во

Розділ 14. Методика планування виховної роботи в підрозділі як компонент проектування виховного процесу у Збройних Силах України
  Як було зазначено у розділах, в яких мова йшла про теоретико-методологічні засади виховної роботи, психолого-педагогічне проектування виховного процесу – це цілеспрямоване, творче п

Особливості планування морально-психологічного забезпечення на період виконання конкретних завдань.
  При виконанні підрозділом конкретних завдань (навчання, чергування, вартова служба, парко-господарчі дні і т.д.) відпрацьовуються окремі плани їх морально-психологічного забезпеченн

Заключна частина.
Десять років продовжується процес становлення і розвитку виховного й морально-психологічного забезпечення життєдіяльності та застосування військ (сил). Це - закономірно, тому що виховний і морально

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги