Реферат Курсовая Конспект
І - ІІ відділення - раздел Философия, Програми З української мови і читання Для допоміжної школи /134 Години, 4 Години На Тиждень/ Коло Читання Та Формування Знань, ...
|
/134 години, 4 години на тиждень/
КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК
ОСІНЬ ПРИЙШЛА - ДО ШКОЛИ ПОРА!
/14 год./
Твори про відповідальне ставлення до шкільного навчання. Картини осінньої природи, праці дорослих та дітей восени у художніх творах різних жанрів. Осінні свята та обряди українців /О.Лупій, Д.Чередниченко, М.Яцків та ін./.
Формування умінь виразного читання: дотримання пауз між реченнями. Правильне читання вголос і *мовчки тексту з дотриманням норм літературної вимови. Автор твору, тема твору. *Початкова уява про зв'язок: автор-тема-твір. Уміння орієнтуватися у структурі тексту: зачин-основна частина-кінцівка. Формування умінь точно і змістовно відповідати на запитання до змісту тексту твору. Уміння складати на основі тексту твору загадки, прислів'я.
ЗЕМЛЮ КРАСИТЬ СОНЦЕ, А ЛЮДИНУ — ПРАЦЯ
/18 год./
Оповідання, вірші, казки про працю людей, про роботу на виробництві, сільськогосподарські роботи, про взаємодопомогу, людяність, твори про відомих поетів, музикантів, художників /М.Луків, М.Лисенко, С.Касіян/. Жартівливі оповідання, казки, гуморески про життя і працю людей, навчання дітей, різні види їх діяльності /О.Вишня, В.Сухомлинський, М.Сингаївський та ін./.
Уміння визначати тему твору. *Уміння визначати зв'язок: автор-тема-твір. Уміння визначати героїв твору, їх мову. Уміння орієнтуватися у структурі тексту: зачин-основна частина-кінцівка. Уміння ділити твір на частини /з допомогою учителя/, придумувати заголовки до кожної з них. Формування умінь точно і повно відповідати на запитання до змісту тексту твору. Практичне ознайомлення учнів із засобами художньої виразності у тексті твору /епітет, метафора, порівняння - без вживання термінології/. Уміння відтворювати зміст тексту з використанням вдалих висловів, вжитих у тексті твору. Розвиток умінь ілюструвати певний епізод твору /словесне малювання/. Придумування кінцівки до невеликого твору. Складання на основі тексту твору загадок, прислів'їв. Формування умінь переказувати окремі епізоди твору зі зміненою формою викладу /заміна діалогу розповіддю від першої особи однини/.
НА СВІТІ Є ОДНИМ ОДНА ВКРАЇНА
/20 год./
Твори про минуле нашої Батьківщини, про заснування Києва, про відомі історичні постаті України /Ярослава Мудрого, У.Кармалюка/, про сьогодення українського народу /І.Білий, В.Малик, В.Близнець та ін./.
Формування умінь виразного читання: дотримання логічних пауз, обумовлених розділовими знаками і змістом тексту твору. Формування умінь усвідомленого читання: смислове розуміння слів у тексті /пряме й переносне значення слів/. Формування умінь орієнтуватися в будові твору /послідовність подій у творі, причинно-наслідкові та часові зв'язки/. Поділ твору на частини, придумування заголовків до кожної з них. Колективне складання під керівництвом учителя простого плану прочитаного твору з використанням слів та виразів із тексту твору як пунктів плану. Формування умінь змістовно і точно відповідати на запитання до змісту тексту твору. *Уміння знаходити в тексті слова, вислови, речення, що підтверджують висловлену думку. Уміння знаходити в тексті слова, вирази для характеристики подій, місця дії. Переказ прочитаного за поданим планом. *Уміння знаходити засоби художньої виразності у тексті твору /епітети, метафори, порівняння/ без вживання термінології. Уміння придумувати кінцівку до невеличкого твору. Формування умінь переказувати окремі епізоди твору зі зміненою формою викладу /заміна діалогу розповіддю від першої особи однини/.
ДИВИСЬ: УПЕВНЕНО КРОКУЄ ЗИМОНЬКА - ЗИМА
/40 год./
Картини зимової природи у літературних творах українських авторів; загадки, прислів'я про зиму. Праця дорослих взимку у місті й селі. Зимові ігри та розваги дітей. Зимові народні свята, звичаї українського народу. /Б.Грінченко, О.Копиленко, М.Трублаїні та ін./.
Формування умінь виразного читання: дотримання логічних пауз, інтонації під час читання. Правильне, свідоме, плавне, виразне читання вголос; мовчазне читання тексту. Визначення теми твору. *Уміння усно описувати зовнішній вигляд персонажу твору з використанням слів тексту для характеристики героя. *Уміння пояснювати причинно-наслідкові та часові зв’язки у тексті твору. Поділ твору на частини, придумування заголовків до кожної з них. Колективне складання під керівництвом учителя простого плану прочитаного твору з використанням слів і виразів з тексту твору як пунктів плану. Переказ твору за планом. *Уміння знаходити в тексті слова, речення, що підтверджують висловлену думку. Формування умінь знаходити в тексті слова, вислови, речення, що стосуються опису зовнішнього вигляду героя. Уміння використовувати лексику твору для характеристики героя. Уміння відтворювати зміст тексту з використанням вдалих висловів, вжитих у тексті твору. Уміння зв’язно висловлюватися з використанням лексики твору для передачі своїх вражень від прочитаного. *Уміння замінювати діалог розповіддю від третьої особи однини.
ВЕСНА ІДЕ, КРАСУ НЕСЕ
/32 год./
Твори різних жанрів про зміни в природі весною, весняно-польові роботи, про зміни в тваринному і рослинному світі весною. Твори про весняні свята і звичаї українського народу. Твори про життя і творчість Т.Г.Шевченка, його твори. Твори про народні символи України: писанку, калину, рушник. Твори про День Перемоги, про матір, її турботи і турботу за неї /Т.Шевченко, Л.Українка, І.Білий, Ю.Старостенко та ін./.
Формування умінь усвідомленого читання: смислове розуміння слів у тексті /пряме й переносне значення слів/. Уміння користуватися тлумачним словничком. Правильне, свідоме, плавне читання мовчки твору. Уміння описувати зовнішній вигляд персонажу твору з використанням слів тексту для характеристики героя. Уміння знаходити в тексті слова, вислови, речення, що характеризують опис вчинків героя. Знаходження слів, виразів для характеристики подій, місця дії. Переказ прочитаного близько до змісту тексту за поданим планом. *Уміння зв'язно висловлюватися з використанням лексики твору для передачі своїх вражень від прочитаного.
СМІЙТЕСЬ, ДІТКИ, НА ЗДОРОВ'Я!
/9 год./
Жартівливі оповідання, казки, гуморески, швидкомовки, загадки про життя і працю людей, відпочинок дітей, різні цікаві пригоди з ними /Г.Бойко, С.Руданський, Л.Компанієць, М.Колесников та ін./.
Уміння розрізняти тексти різних жанрів /без тлумачення значення/. Удосконалення умінь виразного читання вголос і мовчки. Дотримання норм української орфоепії під час читання текстів різних жанрів. Уміння складати за аналогією загадки.
Узагальнюючий урок /І год./
З ЧИСТИХ НАРОДНИХ ДЖЕРЕЛ
/твори для позакласного читання/
Казки, байки, оповідання про працю, про людей різних професій, про стосунки між людьми /людяність, щирість, бережне ставлення один до одного, до природи/.
Робота з позакласного читання: читання дитячої періодики, дитячих творів з класної та шкільної бібліотек. Уміння користуватися шкільною бібліотекою. Визначення теми твору за ілюстрацією на обкладинці та назвою книжки. Переказ уривків з прочитаних творів /що сподобалося? чому?/. Порівняння вчинків героїв з відомими ситуаціями з досвіду учнів. Колективне складання усних відгуків про прочитане.
Робота із зошитом для позакласного читання.
І відділення: запис назви книжки, автора, головних і другорядних героїв твору, про що розповідається у книжці;
ІІ відділення: запис назви книжки, автора, головних героїв твору, відповіді на запитання: про кого? про що? розповідається у книжці.
На кінець року учні повинні:
І відділення:
знати: імена, прізвища письменників, з творами яких неодноразово зустрічалися під час читання /Т.Шевченко, Л.Українка, М.Підгірянка, Ю.Старостенко/; напам'ять 4-5 віршів, прізвища їх авторів;
уміти: правильно, свідомо, плавно читати вголос цілими словами з дотриманням норм літературної вимови; знаходити в тексті речення, які підтверджують усне висловлювання; визначати тему твору; пояснювати зв'язок заголовку зі змістом твору /у випадках, коли заголовок прозоро відображає основний зміст/; після попередньої підготовки виразно декламувати вивчені вірші; переказувати прочитане за поданим планом;
ІІ відділення:
знати: назви і авторів прочитаних книжок, напам'ять 3-4 вірші;
уміти: правильно, свідомо, плавно читати вголос цілими словами; користуватися запитаннями і завданнями до тексту твору; близько до тексту розповідати невеликі за обсягом казки, оповідання; точно, як у тексті, називати героїв твору; користуватися тлумачним словничком, пояснюючи значення незрозумілих слів.
6 клас
– Конец работы –
Эта тема принадлежит разделу:
Кравець Ніна Павлівна...
Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: І - ІІ відділення
Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:
Твитнуть |
Новости и инфо для студентов