рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

І - ІІ відділення

І - ІІ відділення - раздел Философия, Програми З української мови і читання Для допоміжної школи /68 Годин, 2 Години На Тиждень/ Коло Читання Та Формування Знань, Ум...

/68 годин, 2 години на тиждень/

КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

Вступ /І год./

Література в системі інших мистецтв. Художня й наукова література.

 

УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ /6 год./.

Народні думи, легенди про визначні події з історії України, столицю України - місто Київ, про боротьбу українського народу проти поневолювачів: "Дума про Самійла Кішку"; легенди: "Смерть князя Олега", "Заснування Києва", "Місто Сміла", "Чудодійна криниця".

Ознайомлення з творами різних жанрів /дума, легенда/, практичне розрізнення цих творів. Дотримання під час читання техніки читання. Формування умінь знаходити в тексті влучні слова, висловлювання для характеристики подій, зображених у творі. Уміння відтворювати зміст тексту з урахуванням специфіки мови твору.

 

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ XIX СТОЛІТТЯ

Тарас Шевченко /9 год./. Про життя і творчість славетного сина України Т.Г.Шевченка. "Учитесь, читайте", "І мертвим, і живим, і ненародженим землякам моїм", "Лічу в неволі дні і ночі", "Не гріє сонце на чужині", "Іван Підкова" /уривок/. Інтимна лірика Т.Шевченка: "Зацвіла в долині...", "Вітер з гаєм розмовляє". Для самостійного читання: уривки з повісті "Художник".

Удосконалення умінь виразного читання, умінь мовчазного читання. Уміння складати усні невеличкі оповідання описового чи розповідного характеру про прочитане. Складання усної розповіді на запропоновану тему.

Марко Вовчок /7 год./. Про життя і творчість відомої письменниці. "Кармелюк" /скорочено/, "Два сини". Для самостійного читання: "Сестра".

Удосконалення умінь читати мовчки. Мова автора твору, мова героїв твору. Уміння знаходити смислові зв’язки між частинами тексту твору, орієнтуватися у структурі тексту. Самостійне складання плану твору. Уміння замінювати діалог розповіддю від першої чи третьої особи. Уміння відтворювати зміст тексту з урахуванням специфіки мови твору.

Іван Франко /5 год./. Про творчість відомого класика української літератури І.Я.Франка. "Добрий заробок", "Олівець". Для самостійного читання: "Човен". Дотримання техніки мовчазного читання. Уміння розрізняти мову автора і мову героїв твору. Уміння орієнтуватися у структурі тексту твору. Уміння замінювати діалог розповіддю від першої чи третьої особи однини. Формування умінь використовувати лексику твору для підтвердження власної думки про вчинки героїв, їх поведінку щодо інших персонажів твору; *вміння передавати мову автора і мову героїв твору.

Борис Грінченко /3 год./. Про творчість Б.Грінченка, "Грицько". Для самостійного читання: "До праці".

Дотримання під час читання норм української орфоепії. Герой твору, його портрет. Уміння знаходити смислові зв’язки між частинами тексту твору. Самостійне складання плану твору. Формування умінь використовувати лексику твору для підтвердження власної думки про вчинки героїв. Уміння відтворювати зміст тексту з використанням специфіки мови твору. Складання на основі тексту твору аналогічного тексту.

Леся Українка /3 год./. Сторінки життя і творчості відомої української поетеси Лесі Українки. "Красо України, Подолля!", "Лісова пісня" /уривки/.

Дотримання під час читання норм української орфоепії. Уміння використовувати з тексту слова, вирази, речення для підтвердження точності і змістовності власного висловлювання. Уміння складати усні невеличкі оповідання описового характеру про прочитане.

Михайло Коцюбинський /5 год./ Про творчість відомого письменника М.Коцюбинського. "Весна" /уривок з повісті "На віру"/, "Подарунок на іменини" /скорочено/. Для самостійного читання: "Нюрнберзьке яйце".

Удосконалення умінь мовчазного читання. Уміння на основі заголовку, плану, ілюстрації будувати орієнтовний зміст тексту. Уміння відтворювати зміст твору з використанням специфіки мови твору. Уміння складати усні невеличкі оповідання описового характеру про прочитане.

 

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТОЛІТТЯ

Олександр Олесь /3 год./. Про творчість О.Олеся. "Наші предки - слов'яни", "Ярослав Мудрий" /уривок/.

Уміння виразно читати віршовані твори. Формування умінь знаходити в тексті слова, висловлювання для характеристики подій, зображених у творі. Складання усної розповіді на запропоновану тему.

Володимир Винниченко /3 год./. Про творчу і громадську діяльність В.Винниченка. "Федько-халамидник". Для самостійного читання: "Сонячна машина" /уривки/.

Герой твору, його портрет. Уміння орієнтуватися у структурі тексту. Формування умінь використовувати лексику твору для підтвердження власної думки про вчинки героїв, їх поведінку щодо інших персонажів твору. *Уміння відтворювати зміст твору з використанням специфіки мови твору.

Володимир Сосюра /3 год./. Про творчість відомого поета В.Сосюри. "Я знаю силу слова", "Білі акації будуть цвісти", "Хто в ріднім краї...".

Виразне читання віршів. Уміння використовувати слова, вирази з тексту твору для підтвердження точності й змістовності власного висловлювання. Уміння висловлювати свої почуття, враження від прочитаного.

Іван Микитенко /4 год/. Про творчість письменника І.Микитенка. "Вуркагани" /уривки/. Для самостійного читання: "Вуркагани" /уривки/.

Герой твору, його портрет. Мова героїв твору. Знаходження смислових зв'язків між частинами тексту твору. Уміння відтворювати зміст тексту з використанням специфіки мови твору. *Уміння передавати мову автора і мову героїв твору. Складання на основі тексту твору аналогічного тексту. Уміння зв'язно висловлюватися щодо вчинків героя.

Дмитро Павличко /2 год./. Про творчу діяльність поета Д.В.Павличка. "Весна", "Добрий день".

Мова автора твору. Складання усної розповіді на запропоновану тему. Уміння висловлювати свої почуття, враження від прочитаного.

 

ІЗ ЛІТЕРАТУРИ XXI СТОЛІТТЯ

Тексти науково-публіцистичного стилю /7 год./.

"Здоров'я - найвища цінність людини". "Шкідливий вплив тютюнопаління на організм підлітка". "Шкідливий вплив алкоголю на організм підлітка". "Шкідливий вплив наркотиків на організм підлітка". "Значення фізичних вправ для організму". Робота з періодичною пресою: читання текстів з газет, журналів.

Ознайомлення з творами різних стилів. Розрізнення художнього і наукового стилів. Уміння читати і працювати з текстами наукового і публіцистичного стилів /практично/. Уміння знаходити смислові зв'язки між частинами тексту твору, орієнтуватися у структурі тексту. Формування умінь самостійно складати план твору. Уміння використовувати специфіку мови твору під час передачі його змісту. Складання усної розповіді за матеріалами кількох прочитаних творів.

Узагальнюючий урок /І год./

Робота із самостійного читання. Обговорення у класі змісту прочитаних творів, формування оцінного ставлення до прочитаного /описані події, вчинки, стосунки героїв тощо/.

Робота із зошитом для самостійного читання:

І відділення: запис стислого відгуку про прочитану книгу /що сподобалося, не сподобалося, чому?/;

ІІ відділення: запис назви, автора, теми прочитаної книжки; основних дійових осіб твору; короткого відгуку про їхні вчинки.

На кінець року учні повинні:

І відділення:

знати: прізвища /псевдоніми/ авторів творів, які вивчали; зміст творів; розрізняти жанри та стилі літературних творів /без тлумачення значення/;

уміти: дотримуватися під час читання норм української орфоепії; на достатньому рівні володіти технікою читання, в тому числі мовчазного читання /свідомо, правильно, виразно читати мовчки/; визначати тему твору; самостійно складати план твору; використовувати подані у творі характеристики для складання портрету героя; висловлювати свої почуття, враження від прочитаного; самостійно читати твори, визначені для самостійного читання.

ІІ відділення:

знати: назви, авторів і короткий зміст прочитаних творів; героїв художніх творів; головні події, зображені у творі;

уміти: дотримуватися під час читання норм української орфоепії; визначати тему твору; використовувати подані у творі характеристики для складання портрету героя; висловлювати своє враження від прочитаного; самостійно читати твори, визначені для самостійного читання.


10 клас

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Програми З української мови і читання Для допоміжної школи

Кравець Ніна Павлівна...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: І - ІІ відділення

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Пояснювальна записка
Одним з основних предметів, що вивчається у допоміжній школі, є українська мова. Українська мова - це державна мова України, основний засіб спілкування її народу. Як навчальний предмет, вона викону

ПРОГРАМИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
Підготовчий клас Підготовка до оволодіння письмом І - ІІ відділення /135 год.; 4 год. на тиждень/ І чверть /32 год./ І. Збагачення сенсорн

ІІ відділення
/165 годин, 5 годин на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД З0 годин   Значення уміння писати для життя учнів і дорослих. 1. Знайомство учнів з учителем, кл

І семестр
/64 години, 4 години на тиждень/ БУКВАРНИЙ ПЕРІОД Повторення /4 год./ Звуки і букви. Розрізнення голосних і приголосних звуків і букв, голосних і йотованих. Складання і з

І відділення
/134 годин, 4 години на тиждень/ ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 16 годин І. Знайомство учнів з учителем, вихователями, класом, один з одним, з учнями інших класів. Знайомство зі школ

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД
102 години КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Послідовне вивчення звуків і букв. Практичне ознайомлення з голосними і приголосними звуками і буквами. Оволодіння осн

ПІСЛЯБУКВАРНИЙ ПЕРІОД 15 год.
Читання текстів з букваря, дитячої літератури, дитячої періодики. Формування умінь відрізняти назву тексту від його змісту. Уміння знаходити перший абзац у змісті тексту. Формування умінь чітко, пл

ДОБУКВАРНИЙ ПЕРІОД
(22 години) 1. Знайомство учнів з класом, учителем, вихователями, один з одним. Розповіді учителя на теми: "Ім'я, по-батькові учителя", "Імена і прізвища учнів класу",

БУКВАРНИЙ ПЕРІОД
(110 годин) КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Послідовне вивчення звуків і букв. Оволодіння основними складовими структурами. Звуки і букви української абетки. Скл

IІ семестр
(85 годин, 5 годин на тиждень) УСІМ НАМ ЛЮБА ЗИМОНЬКА-ЗИМА (28 год.) Вірші, оповідання, казки, загадки, приказки, швидкомовки про зиму. Зимові звичаї та обряди українців.

І - ІІ відділення
/134 години, 4 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК ОСІНЬ ПРИЙШЛА - ДО ШКОЛИ ПОРА! /14 год./ Твори про відповідальне ставлення до

І - ІІ відділення
/102 години, 3 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК У СВІТЛУ ВЕРЕСНЕВУ РАНЬ МИ ПОСПІШАЄМО ДО ШКОЛИ НАБРАТИСЬ МУДРОСТІ І ЗНАНЬ /16 год./

І - ІІ відділення
/102 години, 3 години на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./ Художнє відтворення життя засобами літератури.  

І - ІІ відділення
/36 годин, І година на тиждень/ КОЛО ЧИТАННЯ ТА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК Вступ /І год./. Українська література як художнє відображення життя народу з давнього ча

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги